28. ja 29.nädal 2022

 

Esmaspäev, 11.juuli:

Elron: Seoses ehitustöödega muutub Läänesuuna sõiduplaan alates 11. juulist. Kõik reisid on Pääsküla ja Keila lõigul asendatud bussiga.

 

Teisipäev, 12.juuli:

Täna (12.juulil) öösel tõsteti paika varem valmis valatud Tuula tee tunnel. Rongiliiklus oli peatatud – relsid olid lahti võetud ja tamm läbi kaevatud. Jalakäijatele tunneli avamiseni võtab veel aega. Vaata VIDEOT

Rakveres, EMV U14-U16 1500m Karmel Janole uue isikliku rekordiga 5.02,4 II koht.

Metsakalmistul saadeti viimsele teele Hillar Palamets.

 

Kolmapäev, 13.juuli:

Keila Linnavalitsus otsustas oma 41.istungil eraldada Keila linna sportmängude esindusvõistkonna toetust mittetulundusühingule MTÜ Keila Basket 50 000 eurot. MTÜ Keila Basket on Keila Korvpallikooli loodud mittetulundusühing Eesti korvpalli meistriliiga esindusmeeskonna majandamiseks. Keila linna sportmängude esindusvõistkondade toetuse eesmärk on Keila linna esindusvõistkondade toetamine, mille läbi edendada saavutussporti, liikumisharrastuse, sporditegevuse ja spordialade propageerimist ning kogukonna ühtsustunnet.

Harju Maakonnaraamatukogu lastealal saab juba vihjeid selle kohta, milliseid maailma maitseid saate nautida 13. augustil toimuval Keila Hoovilugude päeval. Avatud on raamatunäitus "Maailma maitsed lugudes ja legendides".

Rakveres, EMV U16 800m tegi Karmel Jano uue isikliku rekordi 2.22,69 ja sai teise koha.

 

Neljapäev, 14.juuli:

Üleujutuse projekti maastikuosa hankeleping on sõlmitud ning töövõtja teeb ettevalmistustöid projekti elluviimiseks. Raieloa taotlemine, töögraafikule kooskõlatuste taotlemine jne.  Töid teostab INF INFRA OÜ. Lepingu maksumus on 381 151,45, millest 85% finantseerib Keskkonnainvesteeringute Keskus, 15% Keila Linnavalitsus. . Tööde üleandmise lõpptähtaeg on 5 kuud alates lepingu allkirjastamisest. Tööd: · Keila kraavi ja truupide rekonstrueerimine/settest puhastamine/likvideerimine (3,06 km); · Keila jõe endise voolusängi (edaspidi vasakharu) taastamine/avamine ja jalakäijate silla rajamine; · Aia tn, Raba tn, Ringtee tn ja Tuula tee kraavide uuendamine;  Jõe pargi tiikide puhastamine, kraavide/nõvade rajamine ning kõnniradade rekonstrueerimine; · sulgemisotsakute rajamine (3 tk) . Raietöid teostatakse Tuulatee ja Keila jõe vasakharu vahelisel alal, Keila kraaviga piirnevatel aladel.

 

Reede, 15.juuli:

Eesti meister tennises MS55 klassis on Margus Metsanurm, selgus Pärnus.

 

Esmaspäev, 18.juuli:

Täna panid LTV Projekt töömehed Enefit Connect OÜ tellimusel Kalda tänava ja Tuula tee nurgale lammutatud alajaama kohale uue, Harju Elektris toodetud alajaama. Kitsastes tingimustes tegi täpse tõstetöö ära Cranerent kraana. Varemgi samas asunud alajaam teenindas Tallinna maantee, Ülesõidu tänava ja raudteega piirneva ala kinnistuid. Tuula teele rajatavate elamutega jäi vanast alajamast väheks. Ehitustööde ajal oli tööle rakendatud ajutine alajaam, millest hakatakse uude alajaama juhtmeid ümber tõstma veel sel nädalal - planeeritud elektrikatkestused on kavas neljapäeval ja reedel.

Lõuna-Keila tänavatel alustati tänavate remonti pindamismeetodil. Töövõtja AS Tallinna Teed. Pindamisobjektid asuvad Linnamäe teel, Jõe, Aia, Tähe, Raudtee, Vaikne, Tiiru, Põllu ja Põhjakaare tänavatel.

Keila poisid on tegijad, nii Riko, kui Henri! Poisid sõitsid 4 päeva kestnud tuuril üle 222 km, osalesid noored Eestist, Lätist, Leedust ja Ukrainast.  Riko Tammepuu saavutas 2.koha ja Henri Arjus 7.koha.

Ewa-Kaisa ja Bianka valmistuvad Hoovilugude päevaks - ehk pisut varemgi, kui teised, sest on otsustanud oma kohviku "Soolalao maitsed" avada vanas raudteejaama laohoones. Nad on  võtnud ette lootusetult laguneva hoone korrastamise, et seal 13.augustil toimuval Hoovilugude Päeval "Maailma maitsed", aga võib-olla ka pisut pikemaltki kodukohvikut pidada. Vaata PILTE

Mammograafiabuss on tänasest Tervisekeskuse juures. Rinnavähi sõeluuringutele kutsub AS Mammograaf koostöös Eesti Haigekassaga 2022 aastal kõiki 1954, 1956, 1958, 1960, 1962, 1964, 1966, 1968, 1970 ja 1972 aastal sündinud naisi. Uuringud on tasuta ka ravikindlustamata naistel. Info ja registreerimine telefonil: 6274470.

 

Teisipäev, 19.juuli:

Tänasel pressikonverentsil linnavalitsuse saalis sai avalikkusele teatavaks, et Keila meeskond osaleb Eesti Korvpalli Meistriliigas. Vaata PILTE. Pressikonverentsi vastasid küsimustele Keila Korvpallikooli juht Tarmo Hein, Keila linnapea Enno Fels, Korvpalliliidu peasekretär Keijo Kuhi ja meeskonna peatreener Peep Pahv. Keila Meeskonna tuumikuks saab Keila Korvpallikoolis alustanud 2000.aastal sündinud poisid, kellest Pahv loodab meeskonda kaasata 7-8 noort. Neile lisaks kutsutakse 3 välismaalast ja mujalt Eestist sirgunud mängumehi, kokku 14 mängijat. Nimedest, ka abitreeneri nimest täna juttu ei olnud. Eelarve suuruseks nimetas Pahv 200 000, millest enamus on koos, sel hulgas ka Keila linna märkimisväärne panus. Kusjuures – meistriliiga meeskonda ei taheta kindlasti rahastada noorte arvelt – korvpallikooli ja meistriliiga meeskonna rahad hoitakse kindlalt lahus. Kodusaaliks saab Keila Tervisekeskuse saal, kus on 690 kohta – Tarmo Hein kutsub võistkonnale kaasa elama! Linnapea Enno Felsi sõnul saab meistriliiga meeskonnast olema eeskuju noortematele Keila Korvpallikooli mängijatele. Keijo Kuhi lisas Keila väärtusena selle, et meistriliigasse ei tule mitte ainult uus meeskond, vaid Keila Korvpallikooli näol tugev korvpallistruktuur, millele on kogukonna tugi. Keila meeskond, toona Puuviljaparadiisi nime all mänginud meeskond, osales Eesti meistriliigas mõne aasta ka alates 1998.aastast.

Selgus, et Rauno Nurger kodulinna klubi aidata ei saa, sest Eesti korvpallikoondise 28-aastane ja 208 cm pikkune keskmängija Nurger liitub uueks hooajaks Hispaania tugevuselt teises liigas ehk LEB Goldis mängiva Gipuzkoa Basketi klubiga.

Toimus Haapsalu mnt. remonditööde esimene töökoosolek. Ettevalmistustega alustati juba enne nädala lõppu. Töövõtja on Warren Teed.

Täna jõudis Saksamaalt kohale autokoorem Keila Miikaeli kirikule mõeldud kiltkivist katuseplaatidega. Esialgu on enam, kui 600 ruutmeetri katmiseks mõeldud kiviplaadid laoplatsil, kuid Rändmeistri ehitusmeister Viktor Erm tõi esimesed plaadid ka kiriku katusele ja proovis paika. Nüüd saab kivide järgi paigaldada roovituse ja siis ka spetsiaalsete roostevabast metallist kruvidega ka plaate panema hakata. Eestis ei ole kiltkivist katus just väga paljudel hoonetel, Keila Miikaeli kirik on üks nendest. Uued plaadid on võrreldes eelmistega oma toonilt veidi hallikamad, eelmiste plaatide päritolumaas ühtset seisukohta pole. Keila kirik saab uue katuse suuresti tänu annetajatele, seal hulgas Keila linna iga-aastane rahaline toetus ja riigi panus. Suur tänu kõigile lahketele annetajatele!

Kella 13:10 ja 13:20 vahel toimus Keila Tervisekeskuse ujulas intsident kus uppus 10-aastane Keila Jalgpallikooli treeninglaagris osalenud poisslaps. Keila Tervisekeskuse töötajad tegutsesid vastavalt esmaabi koolitusel õpitule ja alustasid koheselt peale info saabumist elustamisega kuni meedikute saabumiseni. Meedikute pingutuste tulemusena käivitus poisi süda ja ta viidi haiglasse.

Jaanus Väljamäele Eesti Meistrivõistluste MP 60 klassi hõbe. Nüüd on Jaanusel discgolfis Eesti meistrivõistlustelt 11. medalit: 6 kulda, 4 hõbedat ja üks pronks.

 

Kolmapäev, 20.juuli:

Saabus teade, et eile tervisekeskuses uppunud poiss on surnud. Keila linnavalitsuse sotsiaaltöötajad pakkusid asjaomastele – jalgpallikooli treenerile ja õpilastele - vanematele ning tervisekeskuse töötajatele psühholoogi abi.

 

Neljapäev, 21.juuli:

Keila Linnavalitsuse 42.istung 21.juulil 2022

Linnavalitsus väljastas ehitusload üksikelamu püstitamiseks Kruusa tn 16  ja Suve tn 1 kinnistul.

Linnavalitsus määras projekteerimistingimused Põhjakaare 10 kinnistule veokite parkla ehitusprojekti koostamiseks detailplaneeringu olemasolul. Kinnistu suurus on 6470 m² ja sihtotstarve on 100% ärimaa. Juurdepääs kinnistule on lahendatud tähtajatu ning tasuta reaalservituudi kaudu, mis on seatud Põhjakaare tn 6 kinnistule Põhjakaare tn 10 kinnistu igakordse omaniku kasuks. Planeeringuga on Põhjakaare tn 10 kinnistule kavandatud kõik hoonevälised parkimiskohad, mida on kokku 78 kohta. Nende hulgas kaks invaparkimiskohta. Kinnistule, kus kunagi asus kooli staadion, on lubatud püstitada kuni 2500 m2 ehitisealuse pinnaga 15m kõrgune 3 maapealse ja ühe maa-aluse korrusega üks ärihoone.

Linnavalitsus tunnistas riigihankel „Üleujutusohuga alade rajatiste rekonstrueerimine ja Vesiveski jalakäijate silla ehitus" osa 2 , ehk Vesiveski jalgteesild suhtes edukaks Osaühing Järelpinge Inseneribüroo pakkumus maksumusega 298 212 eurot, millele lisandub käibemaks 20%, kui vastavaks tunnistatud pakkumuste hulgast majanduslikult soodsaim pakkumus. Pakkumise tegid viis ettevõtet, kelle kõigi pakkumised kvalifitseeriti ja tunnistati vastavateks hanke alusdokumendides esitatud tingimustele. Sõlmitavat hankelepingut rahastatakse Keila linna eelarvest ja SA KIK poolt projekti Kliima meetme "Üleujutusriski maandamine" raames.

Täna tänati Mõisa puhkeala loomises osalenuid. Abilinnapea Inge Angerjas ja linnapea Enno  Fels tänasid töötegijaid Puuabi OÜ-st, RIAB Ehitusest, Vibur OÜ-st ja AS-st Keila Vesi. Platsi võtab enda tähelepanu alla G4S. Rannavõrkpalli väljaku avalöögi tegi Riigikogu liige Timo Suslov, kes suunas osa Riigikogu fraktsioonide jagatava regionaalsete investeeringute rahast siia platsile. Kuna kogu idee hakkas arenema nublust, kes kurtis, et  Keilas pole randa ….    nublu tõi kingitusena sildi ja pani ise paika ka. Esimese mängu tegid Keila Võrkpallikooli poisid.  Puhkeala on valmis, peaaegu. Võrkpallurid tunnistasid, et mängida on hea, vaid liiv peaks olema sõmeram. Ja pall võib tõepoolest tugevama löögiga vette sattuda. Esimesele murele on rohi olemas, teisele pole veel head mõtet leitud, mängijad peavad ise sellele mõtlema. Ujumiskoha kasutusreeglite silt ei saanud õigeks ajaks valmis, kuid selle peamine sõnum on, et igaüks läheb ujuma omal vastutusel ja tundmatus kohas vette hüpata ei tohi. Vaata PILTE

Karmel Jano tuli Jõhvis 2000 meetri jooksu Baltimaade kolmandaks ajaga  6:51,79, mis on Karmeli Isiklik rekord ja omavanuste Eesti U16  kõigi aegade neljas tulemus. Võimas!