Pargikontserdil kõlas Keila uue laulu esmaettekanne

Neljapäeval, 19.mail kõlas Keila Keskpargis toimunud Eesti taasiseseisvumise 30.aastapäevale ja Keila linnaks nimetamise 83.aastapäevale pühendatud Pargikontserdil esmakorselt Olav Ehala loodud laul "Kaunim, kui kunagi", mille sõnad kirjutas Leelo Tungal. 

Laulu esitasid KÄRT TOMINGAS, PIIBE PAALAROOS   PÄRT PAALAROOS, KRISTJAN KANNUKENE, klaveril saatis Olav Ehala. 

"Kauneim, kui kunagi"   SÕNAD    ja   NOODID 

"Kaunim, kui kunagi" esmaettekande VIDEO Keila TV-lt

Vaata kontserdil tehtud PILTE

Pargis kõlanud muusikat esitasid pargipaviljonis saksofonikvartett Quattro Quarti koosseisus : Eve Neumann,  Jandra Puusepp,  Valdur Neumann,  Liis Mäevälja. Suurel laval esinesid OOPER-KVARTETT koosseisus: Henno Soode – viiul, Maarja Allik - viiul, Kerstin Tomson - vioola ja Mati Leibak - tšello, solistideks MARIA LISTRA JA MARKO MATVERE.

 

Kontserdi alguses anti üle Keila linna tunnustused. 

Keila Aasta Tegija 2020 - Keila TV (Gerhard Trolla ja Karl Markus Veiberg)                    

Keila Aasta Sündmus 2020  - Keila Hoovilood 2020—„Keila tähed „ seltsing Ohvitseriprouad (Miina Toht, Anneli Peterson, Anni Toom, Kairit Hein, Annika Tuulemäe ja Õnne Mets).

Keila Kultuuripreemia – Aadu Kroon

Keila linna teenetemärk nr 38 Riina Sippolile 

Teenetemärk nr 39 Avo Reiskale

 

Aasta tegija 2020 - Keila TV

Keila TV - uuendusmeelne, kaasaegne meedia lahendus kohalikule omavalitsusele, midagi sellist pole varem Keilas tehtud - Hea reklaam Keila linnale: imeilusad videod Keila linnast erinevatel aastaaegadel, tekitades mõnusat kodukoha tunnetust. Nad teevad seda oma vabast tahtest ja ajast. Keila TV kogukonda ühendav ja kogukonnas olulist rolli omav organisatsioon, panustanud Keila linna arengusse, aktiivne ja koostööaldis. Keila TV - Karl Markus Veiberg ja Gerhard Trolla.

Aasta sündmus 2020  - seltsing Ohvitseriprouad, Keila Hoovilood 2020, Keila tähed. Hästi tore, et see sündmus "taaselustati". Nii mõnus on mööda linna jalutada, näha hoove, kuhu muidu ei satuks, kohtuda sõpradega ja häid maitseelamusi saada. Kuna nii paljud sündmused tuli eelmisel aastal olude tõttu ära jätta, siis see üritus oli kohe eriti meeldiv :) Ohvitseriprouad: Miina Toht, Anneli Peterson, Anni Toom, Kairit Hein, Annika Tuulemäe ja Õnne Mets

Keila Kultuuripreemia– Aadu Kroon -  Keila linna kultuuripreemia 2021. aastal Aadu Kroonile pikaaegse pühendunud tegevuse eest Keila linna elu ja sündmuste jäädvustamisel.  Alates 1992 aastast kuni tänaseni on Aadu tegelenud Keilas toimuvate sündmuste jäädvustamisega. Linnakodanikele on ta youtube-kanalil vaatamiseks 453 videot, millest esimene oli avalikkusele nähtav 9 aastat tagasi. Vaatamiseks on Huvitavate Kohtumiste Klubi tegemised, kaadreid kardisõitudest, jäädvustused Keila päevadelt ja Keila laululapselt, tantsupidudelt ja palju muud Keilaga seotud tegevusi. Selles osas on Aadu vaieldamatult Keilas kõige teenekam. Aadu Kroon on olnud tegus Keila kodanik. Üle kahekümne aasta on ta osalenud Huvitavate Kohtumiste Klubi tegevustes, kogu elu tantsinud tegelenud rahvatantsuga, lisaks veel  on tal märkimisväärsed tulemused kardisõidus ja on hinnatud kardiringi juhendaja. 90-ndate algusest saati on Aadu Kroon olnud ühe Keila valimisjaoskonna esimees.

Keila linna Teenetemärgid

Keila Linnavolikogu otsustas: Anda Keila linna teenetemärk nr 38 Riina Sippolile pikaajalise Keila linna sotsiaaltöö ja -hoolekande kujundamise ja juhtimise eest. Keila Sotsiaalkeskus asutati 1996.aastal ja sellest ajast alates on Riina Sippol olnud selle asutuse juhtaja. Sel aastal tähistab asutus oma 25 sünnipäeva. Keskus loodi eesmärgiga pakkuda nõustamisabi ja huvialast tegevust pensionäridele ning puuetega inimestele. Asutuse tegevus on aja jooksul järjest laienenud hõlmates erinevaid teenuseid, sihtgruppe ja partnereid. Riina Sippol uuendusliku asutuse juhina on kirjutanud palju erinevaid projektitaotlusi, ikka eesmärgiga veelgi paremini, sisulisemalt ja laiematele kliendigruppidele teenuseid pakkuda ja võimalusi luua.

Riina on äärmiselt innovaatiline ja innustav juht, kes on avatud uutele väljakutsetele. Ta on läbi aastate väga palju arendanud erinevaid teenuseid, loonud tugeva meeskonna, olnud paljudele teiste KOV-de kolleegidele heaks nõuandjaks, koostööpartneriks. Ta on positiivse ellusuhtumisega juht, kellel on väga suur osa Keila linna sotsiaaltöö maine kujundamises. Ta on hea meeskonnatöö tegija, kolleege toetav ja alati valmis lahendusi leidma. 2008.aastal valiti Riina Sippol Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsiooni poolt Aasta hoolekandeasutuse juhiks.

Teenetemärk nr 39 Avo Reiskale professionaalse ja pühendunud tegevuse eest Keila linna rahanduse juhtimisel. Avo Reiska töötas Keila linna finantsjuhina pea 15 aastat aastatel 2006-2021. Tema panus Keila linna rahanduse väga hea olukorra osas on erakordselt suur. Avo Reiska Keilas töötatud aastatel seisis Keila linn silmitsi suurte muutuste ning väljakutsetega. Linna rahanduse olukord on olnud heitlik, sisaldades Avo Keilas töötatud aastatel nii majanduskasvu perioode kui ka keerulist majanduslangust ning Covid pandeemia perioodi. Avo on kindla käega juhtinud Keila linna rahavooge ning täpse eelarvestuse tulemusel on Keila linna rahandusolukord olnud alati konservatiivne, samas sisaldades kõiki ettenähtud investeeringuid nii linnavalitsuses, linna allasutustes kui linnale kuuluvates ettevõtetes.  Avo Reiska on paistnud silma oma professionaalsusega ning alati loominguliste lahenduste väljatöötamisega.