26.nädal 2019

 

Esmaspäev, 24.juuni:

Jaanipäev.

 

Teisipäev, 25.juuni:

Ilmus esimene Keila linna asutuste siseuudiskiri.

 

Kolmapäev, 26.juuni:

Linnapea Enno Fels saatis Eesti Jalgratturite Liidule kinnituse, et Keila linn on näeb hea meelega 2020 aasta maanteesõidu Eesti meistrivõistluste toimumiskohana Keila linna ning on valmis koostööks.

Kolmapäeval ja neljapäeval läbisid Keilat autoseikluse Baltic Sea Circle 2019 ligi 200 osalejat, kellest enamus oli pärit Saksamaalt ja Hollandist.

 

Neljapäev, 27.juuni:

Käesoleval suvel viib Eesti Geoloogiateenistus vastavalt Keskkonnaministeeriumi tellimusele ka Keila linnas läbi radooni mõõtmisi pinnases. Täpsemalt mõõdetakse radooni pinnaseõhus. Täna mõõtis Eesti Geoloogiateenistuse vanemgeoloog Krista Täht-Kok maast imbuvaid gaase Põhja tänaval. Sealsed mõõtmised näitasid pinnases radooni olemasolu, kuid täiesti mõistlikult tagasihoidlikus koguses. Pinnaseuuringuid on Keilas kavas teha kaheksas erinevas kohas. Uuringu tulemuste analüüsiga alustatakse peale väliuuringute lõppu sügisel ja tulemused selguvad uue aasta alguses. Hoonete siseõhu uuringut saab tellida kiirguskeskusest. Pildid.

 

Reede, 28.juuni:

Keila Lehes: esiküljel uuest näitusest Harjumaa Muuseumis. Uudistes soomusrongist Wabadus, mürakaarti koostamisest, kultuurikeskuses naisansambli 35-st aastast, lemmikloomadest, kodutütarde-noorkotkaste rattamatkast ja sellest, kuidas Keila Leht Hiiumaa lehetegijatel külas käis. Erki Felsi Aafrika reisikirja viimane osa räägib Aafrika vaimust. Pikema usutluse annab Keila oma teraapiakoera Ruby perenaine Merelle Papli. Tegija on Anu Matteus. Järgmine Keila Leht ilmub 2.augustil.

Saabus pressiteade, et Lehe pruulikoja on ostnud kohvi- ja õllepoe "Uba ja humal" looja Tanel Nurmeots. 2013.aastal alustanud ja 2014.aastal esimese pudeli villinud Lehe Pruulikoda on täna oma enam kui 130 000 liitrise aastase tootmismahuga üks Eesti suurimatest.

Saabus teade, et Politsei- ja Piirivalveameti dokumentide väljastamise punkt on alates 1.juulist avatud viiel päeval nädalas. Kui seni sai Keila konstaablijaoskonnast valmis dokumente kätte kahel päeval nädalas, siis peagi väljastatakse neid lausa viiel päeval nädalas: 1. juulist on jaoskond avatud E–R kell 9.00-17.00. Dokumente ei väljastata lõunapausi ajal kell 12.30-13.00. Dokumente taotleda Keila linnas asuvas jaoskonnas ei saa, kuid ID-kaarti on väga kiirelt ja mugavalt võimalik taotleda ka PPA iseteeninduses. Taotlust saab aadressil https://etaotlus.politsei.ee/ esitada ööpäev läbi ning kui juurde lisada korrektne dokumendifoto, saab taotluse kohe töösse võtta. Enamik taotlusvormi välju on juba eeltäidetud, seega kulub taotluse esitamiseks tavaliselt vaid mõni minut. Iseteeninduses saab taotleda korduvat ID-kaarti täiskasvanule ja esmast ID-kaarti lapsele, kelle sünd on Eestis registreeritud.

Keila Baptistikoguduse õuel algas täna pühapäevani kestev Eesti EKB Koguduste Liidu suvefestival "Kõige tähtsam". Festivali avas liidu president Erki Tamm. Tervitasid ka linnapea Enno fels ja peaminister Jüri Ratas. Jaama tänaval avati kristliku festivali raames USA fotokunstniku Kevin Carden Fotonäitus.

Baptistikiriku õuel oli Joel Markus Antsoni  uue plaadi „Restored Ruins" esitluskontsret.

Saalihoki liidu liikmesklubide üldkoosolek võttis vastu senise juhatuse tagasiastumispalve seoses volituste lõppemisega ning valis uue, kuhu kuuluvad Meelis Aab, Tõnis Teesalu, Marko Saksing ja Rasmus Talviste. Uus juhatus omakorda valis presidendiks Keila elaniku Meelis Aabi.

 

Laupäev, 29.juuni:

Jätkus EKB suvefestival „Kõige tähtsam".  Juba hommikust saati oli linna vahel sõitmas lasterong, mida kasutavad ka täiskasvanud. Jaama platsil on seatud väike esinemispaik ja söögikoht. Päevane põnevaim sündmus oli "Piiskoppide tund", kus olid vestlusringi kutsutud  Urmas Viilma (EELK), Ivo Käsk (Seitsmenda Päeva Adventistid), Erki Tamm (EKB Liit), Alur Õunapuu (Nelikaare kirik) ja Robert Tšerenkov (Metodisti kirik). Koolimaja saali sisse seatud laste mängunurgas käis lastele kõnelemas kirjanik Ilmar Tomusk. Laupäeva õhtul oli kaks olulist sündmust. Loviisa oratooriumikoor, Haapsalu toomkoor ja Keila Miikaeli Koguduse koor esitasid Miikaeli kirikus Titta Tunkari muusikalise draama "Martin Lutheri ja Katharina lugu", koreograafia autor on Titta Tunkkari ning muusikaline juht Suvi af Hällström. Harjumaa Muuseumis oli Adam Podini mälestusõhtu. Baptismi Keilasse tooja ja siin Baptistiseminari asutaja elust ja panusest kõnelesid Einike Pilli ja Tõnu Karu. Vaata suurt pildigaleriid SIIT.

Keila kooli staadion oli festivali Lastepäev „Superkangelased". Käiku oli pandud Festivalirong.

Baptistikirikus oli seminar Piiskoppide tund. Osalesid kirikujuhid Urmas Viilmaa, Erki Tamm, Alur Õunpuu, Robert Tšerenkov, Ivo Käsk, moderaator: Einike Pilli.

Keila Miikaeli kirikus oli kammerkoori Voces Musicales plaadiesitluskontsert. Pildid.

Tervisekeskuses oli Euronicsi auhinnavõistlus ujumises.

Oliver Grauen tuli Gdynias Euroopa meistriks ekstreemjooksus 12-15-aastaste rajal.

 

Pühapäev, 30.juuni:

Lõppes EKB suvefestival „Kõige tähtsam". Hommik algas Baptistikoguduse õuel tšelloduo Varonen kontserdiga.

Ringkäigud Keilas korraldab orhidee- ja pärandkultuuriretke Keila loopealsetel ja Niitvälja madalsoos, kus vaadeldi käpalisi ja pärandkultuuri objekte. Lootust on kohata 8 liiki looduslikke orhideesid. Retkejuht on Kadri Aller.