6.nädal 2020

Esmaspäev, 3.veebruar:

Kunagi Keila linnapeale Johan Tähele kuulunud endine kooli- ja  vabrikuhoone, tänaseks rekonstrueeritud äri- ja eluhoone Jaama 8/Haapsalu mnt 8 ametlik nimega Central Park Residence sai loa kasutuseks - hoonele väljastati kasutusteatis.

Tervisekeskuses oli Doonoripäev.

Linnavalitsuse saalis oli SPOKU tutvus. Spoku on taotluste vastuvõtu ja menetlemise süsteem kohalikule omavalitsusele ning iseteeninduskeskkond elanikule.

Sotsiaalkeskuses oli kohtumine näituse "Kiiksuga kivid" autori Tiina Tammestiga.

Harju Maakonnaraamatukogus avanes Raigo Piilbergi koostatud ja Saue valla poolt rahastatud näitus Turba raudteejaama lugu. Sõnajärge oli aidanud seada Einar Kraut, kujundas Anu Kaljumäe. Galeriis on Räpina Aianduskooli lõpetanud Marju Kure  käsitöönäitus.

Kultuurikeskuses on avatud loodusfotode näitus "Metsakiisu salarajad".

Liikumisõpetaja Sirje Aija eestvedamisel harjutasid Vikerkaare lasteaia 5-7a. lapsed tänastes liikumistegevustes kummikeksu.

Keila Vesi ruumes toimus Keila tänavavalgustuse rekonstrueerimise töökoosolek. Ehitama hakkab Elektritsentrum.

Linnapea Enno Fels oli sel nädalal puhkusel. Asendas abilinnapea Timo Suslov.

Keila Koolis oli abiturientidele eesti keele proovieksam.

 

Teisipäev, 4.veebruar:

Abilinnapead Eike Käsi ja Maret Lepiksaar olid 4.-5.veebruaril Rakveres abilinnapeade ja -vallavanemate arengukoolituse II moodulis. Teises moodulis keskendutakse haridus-, sotsiaal- ja noortevaldkonna väljakutsetele, sh globaalsed ja regionaalsed trendid, väljakutsed tänastes KOV-ides, probleemide määratlemine, lahenduste genereerimine ja KOV-ide rahastamine. Ühtlasi käsitletakse muudatuste juhtimise ja koostöö praktilisi külgi.

Sotsiaalvaldkonna juhid ja abilinnapea Timo Suslov käisid Timbeco moodulmaja tehases Tõdval vaatamas Pargi 37 püstitatavat maja.

Keila juurtega klubi Tipp kasvandik Aet Laurik hüppas täna Tartus toimunud rahvusvahelistel Martin Kutmani mälestusvõistlustel kaugust 6.43, mis on Eesti kõigi aegade siseedetabeli viies tulemus. Võitis Viloetta Skvortsova (Valgevene) 6.56ga, kolmandana tõusis poodiumile nooruke Anna-Maria Lusti (6.05). Aeti treener on Tauri Laurik. Gregor Aab võitis poeglaste U16 vanuseklassis 60m jooksus samuti II koha. Täname ka tema treenerit Henri Ojaperve.

Toimus koolitus lasteaedade õpetajatele ja juhtidele teemal „Keelekümbluse põhimõtted ja eesti keel teise keelena". Koolituse eesmärk on jagada praktilisi võtteid, kuidas eesti keelest erineva koduse keelega lastele lasteaias pakkuda eesti keele kui teise keele õpet nii, et lapsed oleksid võimelised õppima kodukoha koolis eesti keeles.  Koolitus toimus kahes grupis: õpetajate grupp Miki Lasteaias ja juhtide grupp Keila Linnavalitsuses.

 

Kolmapäev, 5.jaanuar:

Keila Linnavalitsuse  istung 5.veebruaril 2020.

Linnavalitsus otsustas korraldada riigihanke avatud hankemenetluse Jõe tänava (Tuula tee – Ülesõidu tänav) rekonstrueerimiseks e-menetlusena ning määras hanketoimingut läbiviimiseks komisjoni, mida juhib abilinnapea Timo Suslov. Pärastlõunal oli elektroonilise menetlusega avatud hanke „Keila linnas Jõe tänav (Tuula tee – Ülesõidu tänav) rekonstrueerimine" . välja kuulutatud. Pakkumus tuleb esitada elektrooniliselt riigihangete registri e-keskkonnas hiljemalt 3.03.2020 kell 10.00

Kuna 1.jaanuaril 2020 olid muudatused Keila Linnavalitsuse (asutusena) struktuuris, tehti nüüd muudatus ka linnavalitsuse alalise komisjoni koosseisus, mille liikmeks sai ka arendus-, kultuuri- ja noorsootööteenistuse abilinnapea.

Linnavalitsuses oli töökoosolek Nutriloopi ja EMORIGA, et alustada ülelinnalist biojäätmete sorteerimise teemalist uuringut.

Tartu Ülikooli tudengite "Psühhobuss" käis täna Keila Koolis rääkimas psühhooogiast - inimeste tajudest ja meeltest. Näidati mitut katset ja eksperimenti, elevust tekitati küllaga. Järgmised etteastet olid juba gümnaasiumiõpilastele. Noortetuba Mõte Kuubis korraldas. Pildid.

Keila Koolis saalis oli Naiste esiliiga I mäng Keila Korvpallikooli ja Narva PSK vahel. Keila kaotas 54:60.

Parksepa Keskkooli spordihoones võitis Keila Korvpallikooli esindusmeeskond võõrustajaid Parksepa SK/Võru meeskonda 53:89.

Terviseradadel oli Keila suusa(jooksu)sarja  järjekordne etapp.

Oli Fotojaht V Keila linnavaated Jaanuaripiltide laekumise tähtaeg. Saabus 22 pilti kümnelt autorilt. Vaata pilte.

Põhikool käis Estonias  Luikede järve vaatamas.

Keila Võrkpallikooli kõige nooremad mängisid  Kuimetsa spordihoones  U-12 ja U-14 neidude põhja-regioon II Eesti meistrivõistluste teine etappi. Keila Võrkpallikoolil võistles vanemas grupis kaks ja nooremas üks naiskond. U-14 neidude esimene võistkond saavutas neljanda ning teine üheksanda koha. U-12 neiud noppisid kolmanda koha ja said kaela kena medali. Järgmine ning ühtlasi viimane meie regiooni etapp toimub juba märts/aprill.

 

Neljapäev, 6.jaanuar:

Keila Linnavalitsus ja Eesti Maastikuarhitektide Liit sõlmisid täna, 6 veebruaril  lepingu Keila linnas asuvale Pargi tn 4a kinnistule (piiritletud joonisel punasega) ja selle kontaktalale (märgitud rohelisega) maastikuarhitektuurse ideekonkursi läbiviimine, eesmärgiga leida sobiv laululava ja seda ümbritseva välisruumi kujundusidee. Liit kuulutab ideekonkursi välja hiljemalt 10. mail 2020 ja tagab ideekonkursi võitjate väljakuulutamise 20.oktoobriks 2020.

Toimus Keila Päeva korraldustoimkonna koosolek. Keila Päev toimub 30.mail. Nädalavahetuse tippsündmuseks kavandatakse keskpargi rekonstrueerimise lõppu. Keila Päeva peaesineja saab olema Karl - Erik Taukar.

Harju Maakonnaraamatukogus oli Beebiball neile, kes on sündinud 2019.aasta septembris, oktoobris, novembris ja detsembris! Välja saadeti 43 kutset. Vaata pilte.

Noortetoas Mõte Kuubis oli Kahoot "II maailmasõda" ja film "Hidden life".

Sotsiaalkeskust külastasid kolleegid Haapsalust, tutvumaks meie töökeskuse tegemistega.

Harju Elekter Grupp on tutvustamas oma tooteid 5.- 7. veebruaril Soome suurimal elektriala messil SähköTeleValo 2020.

 

Reede, 7.jaanuar:

Keila Lehes: esiküljel nostalgiaõhtust Polyphoniga. Uudistes hooldushaiglast Keila SOS lastekülla, reformierakondlaste uuest piirkonna juhatusest, 14.veebruaril avatavast jäätmejaamast, VReaalsusruumist, talvisest kergejõustikust, Keila - Paldiski töömessist, abitehnikast eakatele ja puuetega inimestele. Palamets pajatab Tartu rahu järelkajadest ajakirjanduses. Tegija on Anne Burghardt. Loe lehte.

Ehituste vastuvõtukomisjon käis vaatamas Kaare tänavale rajatavat Hoolekandeteenuste teenusmaja.

Algkoolimajas on öölugemine  "Appi! Ma tahan netti!".

Noortekeskuse meeskond koos Keila Kooli õpilasesindusega mängisid  "Mobiilne äritänav" raames soetatud Ettevõtlusküla rollimängu. Kokku mängitakse ühel päeval kaks mängu, orienteeruvalt 60 õpilasega.

 

Laupäev, 8.jaanuar:

Harju Maakonnaraamatukogu Ettelugemishommikul loetakse Kristi Piiperi „Meie uues kodus kummitab".

Saalijalgpalli turniiri Keila CUP 2020 raames mängivad T-2008 ehk TU 13 võistlusklass.

Keila Motohallis toimub järjekordne mototriali sisehalli võistlus, kus stardis nii lapsed, kui ka täiskasvanud. Lastele start kell 11.00 ja suurtele kell 14.00. Kohal võistlejaid nii Soomest, kui ka Lätist.

Noortekeskuses toimub lasteasja kirbukas.

 

 

Pühapäev, 9.jaanuar:

Saalijalgpalli turniiri Keila CUP 2020 raames mängivad P-2006 ehk  U-15 võistlusklass.