« Tagasi

50.nädal 2019

 

Esmaspäev, 9.detsember:

Justiitsministeeriumis tunnustati kodanikujulguse aumärgiga inimesi, kes on aidanud ära hoida kuriteo või aidanud kuriteo ohvrit.  Üks aumärk tuli ka Keilasse, Gervet Väät aitas kinni pidada kogenud õigusrikkuja. Aumärgi pälvis sel aastal 23 inimest kokku 18 juhtumi eest.

Saabus uudis, et Harju Elektri tütarettevõte AS Harju Elekter Elektrotehnika võitis Elektrilevi hanke, mille maht on viie aasta jooksul kokku ligi 28 miljonit eurot. Hankega tarnib ettevõte Elektrilevile 630 kVA ja 1000 kVA võimsusega komplektalajaamasid ja kaasnevaid komponente.

Alates tänasest, 9.detsembrist Swedbanki Keila esinduses enam nõustaja abiga sularahatehinguid teha ei saa.

Keila Kooli hoolekogu koosoleku peateema oli gümnaasiumiosa õppekava muudatused.

Vikerkaare Sipsiku majas oli heategevuslik laat.  Vikerkaare lasteaia saalis asuval päkapikumaal jutustavad ja vestavad päkapikud kahel hommikul lastele 2.advendi puhul põnevaid jõululugusid.

Sotsiaalkeskuses avati kunstiõpetajate 2019.aastal Topu kunstilaagrites valminud tööde näitus. Sotsiaalkeskuses oli lauluklubi kokkusaamine.

 

Teisipäev, 10.detsember:

Käsitöösalongis Vaarikas Vahukoorega on nüüd Jõuluvana Olle vastuvõtukontor. Selleks aastaks on Olle välja mõelnud HeaTujuMasina. Ollele saavad kõik huvilised külla minna sel laupäeval. Vaata pilte.

Põhikoolil oli jõulukontsert kultuurikeskuses.

Keila Kooli neljandate ja viiendate klasside õpilased said ümber kehastuda politseinikes, sest külas käis Eesti Politseimuuseum. Võeti näpujälgi, katsetati käeraudu, prooviti maha suruda mässu. Muuseumil olid kaasas kahed prillid. Ühed, mis ette pannes muutsid maailma nagu oleksid liiga palju alkoholi tarbinud, teised andis pildi narkojoobes inimeses maailmatunnetamisest. Lõpetuseks kehastus õpetaja Marge Kannel kurikaelaks ja õpilased püüdsid „vilksamisi nähtud" kommiröövlist luua pilti fotoroboti abil. Paraku osutusid tagaotsitav ja fotorobot väga erinevateks.

Hommikul tervitasid Pargimajas kooli saabujaid päkapikud. Mitte tavalised päkapikud vaid kandlemängijad päkapikud. Koos õpetaja Helen Tugaga. Selline hommikune tervitus teeb meel rõõmsaks ja põue poeb jõulurõõm. Piisab vähesest, et porine detsember helgemaks muuta.

Väärikate Ülikooli kõneles Jaanus Väljamäe tervislikust toitumisest ja tervislikust liikumisest.

 

Kolmapäev, 11.detsember:

Saabus President Kersti Kaljulaidi jõulutervitus Keila linna inimestele.

Keila linn ja Keila maakorraldaja Sven Andrejev pälvisid Maa-ameti tänukirja panuse eest Eesti maareformi lõpuleviimise eest. See tähendab, et Keila linn on teinud kõik selleks, et linna maaüksused saaks kantud katastrisse.

 

Neljapäev, 12.detsember:

Keila Kooli saalis IX noorte tunnustussündmus Aasta Jälg. Jagati välja tiitlid Aasta Malevlane, Loov Noor, Tegus Noor, Noorte Lemmik, Tegusate Noorte Grupp, ja Noor Sportlane. Lisaks eriauhind PüsiJälg. Sissejuhatavalt esinesid Peeter Jõgioja ja Meelis Vill oma trummishowga, Free Flow Stuudio tantsijad, Kertti Leibenau ja ansambel Both Arms Broken.  Aasta Malevlane - Kriselda Kisel, Loov Noor - Siim Ülavere, Tegus Noor - Kathreen Trolla, Noorte Lemmik - Madis Loorents, Tegusate Noorte Grupp - MTÜ Risti-Rästi, Noor Sportlane - Annabrit Prants ja eriauhind PüsiJälg - Kai Kulbokile. Nominente oli kokku 65. Vaata pilte.

Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus tänas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia saalis toimunud juubeliaasta lõpetamisel aastakümneid laulu- ja tantsupeoliikumist vedanud inimesi titaanist ja hõbedast valmistatud juubeliaasta tänumärgiga. Märgi said koorijuhid Anu Matteus ja Arvo Pihlamets ning ka rongkäigu juht Jaanus Väljamäe.

Rõõmu kaubamajas oli Kingiostuöö, mida alustas ilutulestik.

Keila Koolis oli Võõrkeelete päev. Kuulda sai nii inglise kui saksa keelseid laule. Õpilaste kõrval olid laval ka õpetajad.  Muu hulgas õpiti ka Šoti rahvatantse. Inglise keele õpetaja Andres Sepp tutvustas noortele Aafrikat ja peatus pikemalt Kolumbial, kus ta ise elas seitse aastat. Videovahendusel saadi osa Kolumbia muusikast, tantsudest ja loodusest. Kahooti abil said kuulajad kontrollida, kui palju jäi neile meelde sellest põnevast maast, inimestest ja kultuurist.

 

Reede, 13.detsember:

Keila Lehes: esiküljel digiprojektist Harjumaa Muuseumis.Uudistes saame teada, et Gervet Väät sai kodanikujulguse aumärgi, Raili Madisson sotsiaalkindlustuseameti tänukirja ning linnavalitsus edusammude eest maareformi läbiviimisel Maa-ameti tänukirja. Harju Elekter võitis kopsaka hanke, Kiwanise heateod lastele, avati Riisipere - Turba raudteelõik, maailma suurim rookroon on presidendilossis, jõuluvana kolis Koidu tänavale. Pikemalt tööstuse digitaliseerimisest ENSTO näitel. Intervjuu annab Karl Markus Veiberg. Viiu Salo pani kirja Luha 2a maja mõtted. Novembripildi tegi Olimar Hinn. Tegija on Janis Jallai. Selle aasta viimane Keila leht ilmub juba 20.detsembril ja uue aasta esimene leht erandkorras laupäeval, 4.jaanuaril.

Linnavalitsuses toimus Keila noortevolikogu esimene istung, kus valiti volikogu esimees ja aseesimees.Linnavalitsuses toimus Keila noortevolikogu esimene istung, kus valiti volikogu esimees ja aseesimees. Karl Olaf Loog on noortevolikogu esimees ja Marite Tiismaa aseesimees.

Sotsiaalkeskuses oli  jõululaat ja kõrvitsasupiköök. Pildid.

Keila Kooli saalis oli JJ Streeti  heategevuslik jõulukontsert, kus kogutud raha eest soetatakse ühele Keila noorele ratastool.

Noortetoas Mõte Kuubis toimus Keila linna erivajadustega laste jõulupidu.

Kultuurikeskuses oli kohtumas EKRE poliitikud Riigikogu spiiker Henn Põlluaas, rahvasaadik Kai Rimmel ja majandusmees Mart Järvik.

 

Laupäev, 14.detsember:

Harju Maakonnaraamatukogu Ettelugemishommikul  kuuleb jõuluteemalisi jutte Andrus Kivirähk'i raamatust "Tont ja Facebook".

Täna on Keila kesklinnas autosid tavapärasest rohkem ja parkimiskohta leida keeruline - Waldorfkoolis Läte on Jõululaat. Kogu koolimaja on kaunistatud, iga klassiruum on saanud mõne kitsama ala talule sobiliku nime ja kujunduse, alale vastavalt on ka pakutav kaup. Külastajatele mängitakse koguni kahte teatrietendust. Laada korralduses on aktiivselt olnud tegevad mitte ainult lapsed, vaid ka lapsevanemad. Laadalt saadava tuluga toetatakse kooli tegevust. Vaata pilte.

Tervisekeskuses on Korvpallikooli Jõulupidu.

Keila JK lõpetab oma hooaega Keila Kooli saalis.

Keila Pensionäride Ühenduse ja Väärikate ülikoolil on  ühine jõulupidu Kernu mõisas.

Baptistikoguduses on Fusion pop-koori jõulugala.

Miikaeli kirikus on Hopneri kammerkoori ja segkoor Raudami kontsert. Ühisettekandele tuleb Charles Gounodi Missa Brevis no7 in C. Dirigeerivad Karin Rööp ja Kristi Karro, klaveril Helen Aun.

 

Pühapäev, 15.detsember:

Mihkli kirikus on segakoori Keila Advendikontsert. Kaastegevad Joonas Teppo viiulil, Mikk Marten Arvisto kitarril ja Stina Adermaa.

Tervisekeskuses on Sistrumi  Jõuluetendus „Talve võlumaal".

On Keila esimese linnapea Johannes Tähe  (1870 - 1942) sünniaastapäev.