47.nädal 2019

 

Esmaspäev, 18.noveber:

Õhtuga lõppes Keila linna 2020.aasta 15 000 euro suuruse kaasava eelarve hääletus.

Selgusid telesaate Klassikatähed osavõtjad. keilalastel on jälle põhjust Klassikatähti jälgida, sest kaks finalisti - Mirjam Avango ja Helin Hallik on tugeva Keila taustaga! Mirjami õpetajad on olnud Keila Muusikakoolis Ada Kiisk ja Andres Teppo. Helin Hallik on Tallinna Muusikakeskkooli õpilane. "Klassikatähed 2020" jõuab ETV ekraanile ja Klassikaraadio eetrisse 2020. aasta veebruaris. Võitja selgub 3. aprillil toimuvas finaalsaates.

Harju Maakonnaraamatukogu andis teada: Kas leidub head inimest, kes sooviks tasuta raamatukogule ära anda VHS kasseti mängijat, mis võib-olla pole kodus enam vajalik. Raamatukogus oleme seni veel hoidnud VHS kassette alles, aga nüüd on ka meie tehnika üles öelnud. Raamatukogu poole on pöördutud VHS kasseti vaatamise sooviga. Mõnigi kord on kassetil inimesele oluline ja vajalik salvestus. Selge see, et VHS kassetid ja kassetimängijad on minevik, aga teeme veel viimase katse leida nendele kasutamise võimalus. Meie viimane VHS kassetimängija on väikese veaga, ehk leidub meistrimees, kes parandada oskaks. Imesid ikka juhtub ja osavate kätega meistrid pole ka otsa lõppenud.

Hommikul sõitis üle aegade taas rong Turbasse –toimus uue Riisipere – Turba elektriseeritud raudteelõigu katsesõit. Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet (TTJA) väljastas peale seda Riisipere-Turba raudteele kasutusloa. Kasutusluba väljastati 6,1 km pikkusele uuele rööbasteele, mille omanikuks on Eesti Raudtee. Lisaks rööbasteele on TTJA väljastanud uuele raudteelõigule veel 8 kasutusluba, millega lubati kasutusse kontaktvõrk, Turba ooteplatvorm, Riisipere veoalajaam, kaks ülesõidukohta, kaks ülekäigukohta ning raudteeviadukt. Lisaks on TTJA-d teavitatud kolme raudteetruubi kasutusele võtmisest. Reisirongide liiklus Riisipere-Turba liinil avatakse 8.detsembril.

Keila Koolis toimunud koolitusel õpetati, kuidas ja millises järjekorras käituda, et abistada inimest, kelle süda on seiskunud. Südame massaaži said kõik õpilased ise proovida. Koolitajateks olid Tallinna Kiirabibrigaadi arstid. Õppijateks 8 klasside õpilased.

 

Teisipäev, 19.november:

Keila linna 2020-aasta kaasava eelarve hääletusel kogus enim hääli Kertu Lepiksaare ettepanek joogiveekraanidest linnaruumis. Joogivee kraanide eesmärk on pakkuda inimestele võimalust täita oma isiklik veepudel, kustutada janu peale sportimist ja pakkuda värskendust palaval suvepäeval ringi liikudes. Joogivee kraanide olemasolu vähendab tõenäoliselt pudelivee tarbimist ja mõjub seeläbi positiivselt ka keskkonnale. Joogiveekraanid võiksid asetseda näiteks terviseradade ja staadioni läheduses ning kohtades, kus inimesed meelsasti oma vabal ajal liiguvad, näiteks rongijaam, pargid, suurema jalakäijate liiklusega tänavad, mänguväljakud. 2020. aastal on kaasava eelarve suurus Keila linna eelarves 15 000 eurot. Hääletusel sai osaleda iga vähemalt 16-aastane isik, kelle elukoht on Eesti rahvastikuregistri andmetel hääletuse väljakuulutamise kuupäeva seisuga Keila linnas. Hääletus viidi läbi elektrooniliselt 18.10.-18.11. 2019. Hääletuse tulemused: 1. Barsbütteli tänava mänguväljaku ehitus 13; 2. Joogiveekraanid linnaruumis 41; 3. Kaasaegsed rattahoidlad Keila linnas 18; 4. Keila Noortekeskuse raadioruum 6; 5. Koerte jalutusplats 35; 6. Laenutusautomaadid raamatukogu juurde 27.  Tagasihoidlik osavõtt hääletusest paneb mõtlema kaasava eelarve korralduste muutmise vajalikkuses.

Õhtul ( umbes 21.30) juhtus Keila linnas traagiline õnnetus raudteel, kus hukkus tundmatu meesterahvas. Esialgsetel andmetel liikus meesterahvas Keilas Männiku tänavalt üle raudtee Jõe tänava suunas. Hukkunud isiku väljaselgitamiseks palub politsei Keila linna elanikelt abi. Kui kellegi pereliige, sõber või tuttav pole koju saabunud, siis palun helistada infotelefonil 612 300 või pöörduda Keila politseijaoskonda. Samuti saab infot edastada Keila piirkonnapolitseinikule e-kirja teel aadressil annika.koppel@politsei.ee või helistada 612 4593.

19. novembril ja 21. novembril kell 18 on Keila Muusikakooli I klassi õpilaste kontserdid.

Väärikate Ülikoolis oli loeng „ Kuidas kaasaegses elus toime tulla?" – psühholoog Anti Valk.

 

Kolmapäev, 20.november:

Harju maakonnaraamatukogus oli kampaania "Ole IT-vaatlik!" nõuandepunkt. Tutvustati küberturvalisuse põhitõdesid, jagati praktilisi nõuandeid, kuidas kaitsta oma andmeid.  Nõuandepunkt on mõeldud vanusele 55+, aga ka neile, kes soovivad juurde õppida. Korraldab Riigi Infosüsteemide Amet ja Raamatukoguhoidjate Ühing.

Muusikakoolis olid koos Loode-Eesti muusikakoolide juhid. Peateema oli võistumängimiste rahastamine.

On muutunud Keila Lehe e-aadressid. Nüüdsest on uued aadressid lõpuga ....@keilaleht, töötajatel nimi@keilaleht.ee ja üldmeil leht@keilaleht.ee

Keila Noortekeskuses toimus avatud seminar teemal "Toitu ja liigu teadlikult", mida rahastab Haridus ja Teadusministeerium ning Eesti Noorsootöö Keskus projektikonkurssi Ideeviit kaudu. Tegemist on  vaimsele ja füüsilisele tervisele keskenduva Keila noorte algatusega "November normaalseks".

 

Neljapäev, 21.november:

Linnavalitsus väljastas kasutusloa Piiri tn 7, Kirsi tn 2, Mäe tn 10, Mäe tn 12, Mäe tn 7, Piiri tänava ja Paldiski maantee kinnistutele ehitatud kaugküttetorustikule.

Linnavalitsus volitas Keila Linnavalitsust ametiasutusena täitma Keila linna eestkostel oleva isiku eestkostja ülesandeid kohtu poolt määratud ulatuses.

Linnavalitsus tunnistas riigihanke "Keila linna jäätmejaama operaator tähtajaga kuni 31.07.2021"edukaks Eesti Keskkonnateenused AS pakkumus, kuna pakkumuse ühe kuu maksumus käibemaksuta on esitatud pakkumustest madalaima väärtusega ühe kuu maksumus käibemaksuta: 1 450 eurot, millele lisandub käibemaks 20%,  perioodi maksumusega kokku km-ta 27 550,00 eurot. Vastavaks ja kvalifitseerituks osutus ka RAGN-SELLS AS pakkumus ühe kuu maksumusega km-ta 3 531 eurot ja perioodi maksumusega kokku km-ta 67 089,02 eurot.

Töövarjupäev. Keila linnapea Enno Felsi vari oli Marleen Sähka Keila Kooli 12e klassist. Keila Rukkilille Lasteaias käis kahel päeval 3 toredat töövarju. Keila Kooli 12c klassist Kristiina ja Tallinna Arte Gümnaasiumi 9b klassist Grete ja Kaija.

Linnavalitsuse saalis on koos linna kriisikomisjon. Teemaks õppetunnid Lõuna-Eestit räsinud tormist. Saime teada, et AS Keila vesi suudab elektrikatkestuse korral  soetatud generaatorite paakides oleva kütuse abil tagada tavapärase veevarustuse ja kanalisatsiooni vähemalt 8 tunni vältel, reoveepumpla töö on tagatud 48 tunni vältel.

ERMi blogi artiklist selgus, et Harjumaa Muuseum on juulist kuni augustini digiteerinud  556 eset, mis on 15% muuseumi ajaloolisest kogust. Sealhulgas pildistati üles 32 lippu, 17 vaipa, 81 peakatet ja 196 sööginõud. Pildistas fotograaf Sven Tupits.

Linnavalitsuse saalis oli esimene 2020.aasta Keila Päeva koosolek.

Miki lasteaia Karukellade rühm käis muusikaõpetaja Malle eestvedamisel Vikerkaare majas kadri- ja mardikombestikku tutvustamas. Pererahvana olid saais Pöial-Liisi, Arabella ja Tuhkatriinu rühmade koolieelikud, keda sõbralikult mängudesse ning tantsudesse kaasati.

Keila Korvpallikooli esindusmeeskond võitis taas! Kodumängus alistati II liigas Rapla Korvpallikool tulemusega 91:58. Keila poolelt oli resultatiivseim mängija Roland Tamkivi 18 punktiga. Suured tänud kodupublikule toetuse eest! Mängu statistika: http://www.fibalivestats.com/u/EBF/1440801/bs_et_EE.html

Mängu saab järelvaadata: https://youtu.be/a_AGArNpiSU

 

Reede, 22.november:

Keila Lehes: esiküljel Jaama 3 hoone totaalsest muutumisest. Uudistes kaasava eelarve hääletuse võitnud joogivee kraanide ideest, Klassikatähtede saatesse pääsenud Keila noortest muusikutest, armastusest muuseumis, Riisipere - Turba lõigu avamisest tingitud rongide sõiduplaanide muudatustest , romusõidukitest, ujujatest ja korvpalluritest. Pikemalt sellest, kuidas geopark tõi ääremaale elu. Valmimas on Keila Lehe kalender aastaks 2020. Tegija on Annika Tuulemäe.

Keila Kool Pargimajas olid Keila Kool 328 sünnipäeva aktused .

Linnavalitsuse serveri hoolduse ja arvutivõrkude uuendamise tõttu on täna, 22.novembril linnavalitsuse tööpäev kuni kella 11.30-ni.

Sotsiaalkeskuses on sallkrae viltimise töötuba. Õnne Mägi juhendamisel valmib igal osalejal tore naturaalsetes toonides lokilise servaga sallkrae. Töötoa maksumus koos materjalidega on 40.- (lambavill, villalokid, alussiid). Grupi suurus 8 inimest.

 

Laupäev, 23.november:

Harju Maakonnaraamatukogu ettelugemishommikul loetakse raamatut "Kuldsed lood".

Juba neljandat aastat toimub 23. novembril Keila Tervisekeskuses sõbralik sportakrobaatika võistlus Tõusvad Tähed, korraldab Partner Akro. Ürituse Tõusvad Tähed 2019 suurepärased toetajad ja sõbrad on: Keila linn, Loodusvägi, PROTO avastustehas, Trefoil Jumping Parkl, Laagri Huvialakool,  Keila Tervisekeskus OÜ, MTÜ Akropesa. AJAKAVA 11.00 Võistluste avamine, 11.15-12.25 Laste 8 -13 paaride/kolmikute võistlus, Mini 7-8 paarid võistlus, 12.45-13.25 Laste (8-15) paaride/kolmikute võistlus, 13.50-14.20 Mini 7-10 paaride ja kolmikute võistlus, 14.45 -15.40 Noorte paaride ja kolmikute  ning Laste  8-15 segapaaride võistlus, 16.00 esinemine + autasustamine. Vaata pilte.

Kultuurikeskuses tähistati Simmaniga „Jälgi otsimas" rahvatantsuansambli Keikal 40. Ja Pillerkaar 30.juubelit. Tänati juhte ja võeti vastu kingitusi. Külas olid ka folkansambel Kratt ja rahvatantsurühm Viimsi Vallaalused. Lisaks üllatas Jõuluvana Äffy. Vaata pilte.

 

Pühapäev, 24.november:

Keila KK jätkab Rahvaliiga hooaega kodumänguga vana tuttava rivaali A4 Haldus vastu. Kui Keila KK on hooaega alustanud viie kaotusega, siis A4 Haldus on siiani tundnud üksnes võidurõõmu - tabelis neli võitu ja null kaotust. Viimati mängisid tiimid omavahel selle aasta veebruaris Tallinna Kossuliiga raames, kui Keila võttis võõrsilt väga magusa 95:91 lisaajavõidu! Loodame sarnaseid emotsioone pakkuda ka sel pühapäeval kl 16.30 Keila Tervisekeskuses. Tule toeta omasid!

Tervisekeskuses on „Pardikeste" võistluse I etapp.