« Tagasi

46.nädal 2019

 

Esmaspäev, 11.november:

Põhjamaade kirjandusenädal 2019 raames on Harju Maakonnaraamatukogus Hommikuhämaruse lugemised. Täna luges Keila Kooli 2.klassile Astrid Lindgreni "Pipi Pikksukka" Katrin Karisma. Vaata pilte.

Raamatukogus tutvustas  Anu Saluäär oma toimetatud raamatut  „Ado Köögardali päevaraamat 1944".

Sotsiaalkeskuses oli kohtumine Soome kristliku kirjaniku Saara Kinnuneniga, kes tutvustas enda uut raamatut „Eluga rahul".

Sotsiaalkeskuses on näitus „Ussid". Näitusel eksponeeritud "ussid" on metsast koju toonud Arne Alemaa, lisaks natuke lihvimist ja detailide ühendamist. Anne Toomist andis viimase lihvi värvide ja lakkidega.  Autoritega kohtumine 18.novembril kell 11.00, kohtumisel musitseerib Arne Alemaa.

Keila Kultuurikeskuses oli filmiõhtu. Linastus Eesti esimene täispikk õudusfilm „Kiirtee põrgusse" . Õuduka peaosades Franz Malmsten, Kristjan Kasearu ja Kersti Heinloo. Kõrvalosades Brigitte Susanne Hunt, Maia Vahtramäe, Merilin Taimre, Oliver Kristman, Merilin Mälk, Egon Nuter, Liina Tennosaar jt. "Kiirtee põrgusse" režissöör on Urmas Eero Liiv.

 

Teisipäev, 12.november:

Kuulutati välja riigihanke Pargi 2 asuvate koolimajadele juurdeehitusele projekteerija leidmiseks.

Politsei tuletab lapsevanematele meelde, et nad selgitaksid oma lastele, et raudteed võib ületada ainult selleks ettenähtud kohas ning raudteel käimine ja vaba aja veetmine on ohtlik ning seetõttu ka seadusega keelatud. Samuti ei tohi raudteerööbastele panna mingeid esemeid. 8.novembril kella 18 paiku andis Eesti Raudtee dispetšer politseile teada, et rongijuhtide poolt avastati Keila raudteejaama piirkonnas rööbastele loobitud kive ja kaikaid ning relsside vahele oli pressitud kive. Veel märkis dispetšer, raudteel on nähtud lapsi. 11. novembril kella 19 paiku teatas dispetšer, et rongijuht nägi Keila raudteesillal mängivaid ja ringi jooksvaid lapsi, kel puudusid isegi helkurid, mis oleks nad hädaolukorras vähegi märgatavamaks teinud.

Sotsiaalkeskuses oli Lauluklubi kokkusaamine.

 

Kolmapäev, 13.november:

Amandus Adamsoni Ateljeemuuseumil on rõõm kutsuda kunstihuvilisi uudistama Amandus Adamsoni teost, mida teadaolevalt pole seni varem Eestis eksponeeritud! Imeilus pähklipuust reljeef „Venus ja Amor" on tõenäoliselt valminud ajavahemikus 1887-1891, mil skulptor elas ja töötas Pariisis. Reljeefi omandas eelmisel aastal Pariisis toimunud oksjonilt Eesti kunsti ajalooga väga hästi kursis olev Soome kollektsionäär Juhani Komulainen. Kunstikoguja lahkel loal on teos muuseumis alates 13.11 kuni aasta lõpuni.

Politsei korraldas linnavalitsuses alkoholi müüvatele ettevõtetele seminari alkoholiga seotud piirangutest kaubanduses ja seostest avaliku korraga. Selgub, et igal viimasel ajal korraldatud kontrollostude reidil on olnud juhtumeid, kui alkoholi müüakse ka alaealistele. Lääne-Haru Politseijaoskonna juht Veiko Randlaine toonitas, alaealistele alkoholi ja tubakatoodete müümise juhtumeid on registreeritud kõikjal Lääne-Harjus ja Keilas ei ole olukord hullem, kui kuskil mujal, kuid ka üks juhtum on liialt palju. Seda enam oli Randlaine tänulik, et seminarile nii palju müüjaid oli tulnud. Pildid.

Muusikakooli saalis andis kontserdi Tallinna G.Otsa Muusikakooli õpilane (õpetaja Kristel Aer) Brigitta Petropavlova (orel). Kavas oli Muffat, Bach, Reger, Vierne.

Aktuaalne Kaamera käis täna Keila Koolis. Kahel päeval testiti 9 klasside õpilaste kuulmistundlikkust. Uuringuid viis läbi Tallinna Ülikooli käitumis-ja neuroteaduste tippkeskuse doktor Avo-Rein Tereping. 13. novembri õhtul kell 21.00 Aktuaalses Kaameras.

Swedbank AS andis teada, et muudab Keila esinduse töökorraldust. Alates 9.12.2019 Keila esinduses enam nõustaja abiga sularahatehinguid teha ei saa. Tegemist on esindustega, kus kliendiharjumused on ajas märkimisväärselt muutunud ning sularahatehingute maht on juba pikemat aega järjest langenud. Kliendid eelistavad mugavaid digilahendusi, pidevalt kasvab mobiilipanga kasutajate hulk, üha rohkem kasutatakse pangakaarte (ka välismaal reisides). Swedbanki esinduses on olemas pangaautomaadid, mis võimaldavad nii sularaha välja võtta, kui ka teha sularaha sissemakseid. Olenemata sellest, kas kontoris saab teha sularahatehinguid või mitte, saavad nõustajad vajadusel kliente automaatide kasutamisel juhendada/abistada. Mündimasinad asuvad ainult sularaha kontorites. Swedbankil on Harjumaal 159 pangaautomaati sh Keilas 5 automaati (Circle K, Keila Selver, Rõõmu Kaubamaja, Swedbanki esindus). Lisaks saavad Swedbanki kliendid sularaha välja võtta erinevates kaubandus- ja teeninduskettides oste sooritades üle Eesti (Olerex, Coop, R-Kiosk, Grossi Toidukaubad, Alexela ja Meie Toidukaubad). Keila jaoks asuvad lähimad sularahaga kontorid Tallinnas Liivalaias, Rävalas ja Magistralis.

Noortetoas Mõte Kuubis oli Kolumbia õhtu. Eestis sündinud Andres, nüüd kodumaal tagasi olles, räägib koos oma perega Kolumbiast ja linnast, kus nad elasid. Sai näha, kuulda, proovida ja maitsta midagi Kolumbia-pärast.

V Fotojahi oktoobripiltide võitja on Varmo Lindepuu foto „Sõit Keilasse". Teise koha sai „Kirev linnus", autor Aimar Loeg ja kolmanda sügisvärvides Jaama plats, autor Olimar Hinn.  Kokku laekus 50 pilti. Novembripiltide laekumise tähtaeg on 5.detsember. Kuni 3 Keila linnavaatega pilti tuleb saata aadressil foto@keila.ee.

 

Neljapäev, 14.november:

Keila Linnavalitsuse 99.istung 14.novembril 2019.

Linnavalitsus andis välja kaks kinnitust isiku võimetusest minna ise oma isikuttõendavale dokumendile järgi ja andis selleks volituse sotsiaaltöötajale. Sotsiaaltoetusi maksti summas 611 eurot.

Linnavalitsus kinnitas Keila Muusikakooli arengukava tegevuskava aastateks 2020 – 2022.

Linnavalitsus saatis Keila Linnavolikogule otsustamiseks Keila Põhikooli ümberkorraldamise eelnõu. Keila linnaelanike hulgas on juba mitmeid aastaid olnud äärmiselt väike koolitusnõudlus venekeelseks põhikooli õppeks. Esimene klass on olnud alakomplekteeritud, s.o. sinna on läinud igal aastal oluliselt vähem kui 24 õpilast, ning neis alakomplekteeritud klassides on Keila linnaelanikest lapsi selge vähemus. 2019/2020. õppeaasta septembrikuu seisuga õpib Keila Põhikoolis vaid 179 õpilast, sh 119 õpilast väljastpoolt Keila linna (neist 76 Lääne-Harju vallast ja 22 Tallinnast, kus on olemas kohustus ja võimekus koolikoha pakkumiseks). Sellise õpilaste arvuga kooli pidamine ei ole mõistlik. Eelnõu kohaselt on kavas liita Keila Põhikool Keila Kooliga lõpetades Keila Põhikooli tegevuse 1. septembriks 2020. Keila Põhikooli klassikomplektid viiakse üle Keila Kooli koosseisu, jätkates põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse järgset õppetegevust. Tänastel Keila Põhikooli õpilastel võimaldatakse jätkata vajadusel venekeelse põhihariduse omandamist Keila Koolis. Koolide liitmise eesmärk on tagada Keila Põhikoolist tulevate õpilaste parem ettevalmistus, paremad õpitingimused ja sellega tõsta õpitegevuse tulemuslikkust.

Linnavalitsus tunnistas kehtetuks Keila Linnavalitsuse 25. aprilli 2011 määruse nr 6 „Keila Ühisgümnaasiumi vastuvõtmise tingimused ja kord" ning kinnitas  Keila Põhikooli õpilaste vastuvõtmise tingimused ja korra.

Linnavalitsus saatis Linnavolikogu menetlusse eelnõud Keila Linnavolikogu 29. märtsi 2016 määruse nr 10 "Sotsiaalhoolekandelise abi andmise kord Keila linnas" muutmisest ning Keila Linnavalikogu 27.01.2015 määruse nr 2 „Eralapsehoiuteenuse toetamise kord"  muutmisest.

Linnavalitsus valmistas ette eelnõu Keila Noortevolikogu esimese koosseisu kinnitamiseks. Eelnõu kohaselt kuuluksid noortevolikogusse Ronald Wilhelm Rozin, Sander Laiv, Daniel Sei, Karl Olaf Loog, Gerhard Trolla, Marite Tiismaa, Henry Heinleht, Pauli Nathan Jürgens, Katariina Loog, Kathreen Trolla, Georg Marcus Vellmann, Demi Viira, Richard Nurmela ja Ekaterina Raevskaya.

Linnavalitsus väljastas kasutusloa Keila linnas Keila-Paldiski 1,5-4,9 km, Kopli, Koplimetsa ja Vainu  kinnistutele ehitatud  D-kategooria gaasitorustikule.

Linnavalitsus määras projekteerimistingimused Ülejõe tee 4 kinnistule olemasoleva üksikelamu ja kõrvalhoone laiendamise projekti koostamiseks.

Linnavalitsus väljastas reklaami paigaldusloa Osaühing RESCOVALile Piiri tänava äärde, Piiri tänava kinnistule kahepoolse reklaamipinna paigaldamiseks, millelt antakse informatsiooni e- toidupood Barbora  pakkumiste kohta. Reklaami võib eksponeerida 18.11.2019–15.12.2019. a. 

Linnavalitsus andis otsustuskorras Plutocrat international trade, investments & consult OÜ kasutusse Keskväljaku rajatise osa üldpinnaga 136 m2, tähtajaga 15. november 2019 kuni 14. november 2024, üürihinnaga 25  eurot kuus, järgmisel tingimusel. Üürnik kohustub omal kulul tegema kõik vajalikud ajutise ehitisega (tõkkepuu) seotud tööd ning kooskõlastama kõik tehtavad muudatused või parendused eelnevalt kirjalikult Keila Linnavalitsusega avalikust huvist lähtuvalt eesmärgiga vähendada liikluskoormust Keskväljak 15 ja Keskväljak 17 asuvate hoonete vahelisel alal, mille näol on tegemist koolimaja sisehooviga, mida kasutatakse kehalise kasvatuse tundideks ja vahetundideks.

Linnavalitsus koormas Keila linna omandis olevad Kalda põik kinnistu, Koidu tänav kinnistu, Haapsalu maantee kinnistu, Kuuse tänav kinnistu, Koidu tänav T1 kinnistu, Ohtu tee T2 kinnistu Elektrilevi OÜ kasuks isikliku kasutusõigusega.

Linnavalitsus saatis linnavolikogu menetlusse eelnõu Keskkonnakaitsega seotud ülesannete delegeerimisest  Keila linnavalitsusele.

Linnavalitsus andis otsustuskorras Pae tn 10 korteriühistu kasutusse Pae tänav asuva Pae tn 10 kinnistuga külgnev tänavarajatise osa üldpinnaga 34 m2, tähtajaga 05.11.2019 kuni 14.11.2024, üürihinnaga 23 eurot aastas prügimaja paigaldamiseks.

Linnavalitsus saatis linnavolikogusse II lugemisele Keila linna 2019.aasta II lisaeelarve kogumahus 157 738 eurot.

Linnavalitsus saatis linnavolikogu menetlusse Keila Linnavolikogu 26. veebruari 2013 määruse nr 5 „Keila Linnavalitsuse (asutusena) struktuur, teenistuskohtade koosseis ja teenistujate palgajuhend" muutmise eelnõu.  Linnasekretäri alluvuses asendatakse rahvastikuregistri spetsialisti   juristiga, linnapea alluvuses arendusnõunik ametikoht abilinnapeaga, tõstes kultuurinõuniku uue abilinnapea alluvusse, lisades planeeringute valdkonna abilinnapea alluvusse spetsialisti, asendades finantsjuhi alluvuses raamatupidaja-eelarvestaja raamatupidajaga. Linnavalitsuse teenistuskohtade koosseisust eemaldatakse teenistuskohtade hulgast linnapea alluvusest arendusnõuniku ametikoht ja lisatakse sinna abilinnapea ametikoht uues struktuuriüksuses arendus-, kultuuri- ja noorsootööteenistus, mille alluvuses hakkab olema kultuurinõuniku ametikoht, mis seni oli haridus-, kultuuri- ja sotsiaalteenistuse koosseisus, mis nimetatakse ümber haridus- ja sotsiaalteenistuseks. Samuti eemaldatakse teenistuskohtade hulgast linnakantselei koosseisust rahvastikuregistri spetsialisti ametikoht ja lisatakse sinna juristi töökoht, haridus- ja sotsiaalteenistuse koosseisu lisatakse täiendav lastekaitsetöötaja ametikoht, ning raamatupidamisteenistuses muudetakse senine raamatupidaja-eelarvestaja töökoht raamatupidaja töökohaks, ja majandus-, ehitus- ning keskkonnateenistuse koosseisu lisatakse spetsialisti töökoht.

Keila KK pidas Rahvaliiga raames täna võõrsil tulise lahingu möödunud hooaja Kossuliiga finaalivastase, alati tugeva A Le Coq'iga, kuid pidi paraku 61:74 alla vanduma. Mängu käik: suurepäraselt alustanud ja eksimatult viskeid tabanud Keila läks kiirelt juhtima (4:12) ja kuigi vastane kosus ja võttis järele, suutis Keila esimese perioodi napilt võita (19:20). Hea hooga jätkati ka teisel veerandajal ja kuigi pikema pingiga vastane pressis kaitses kõvasti üle välja, suutis Keila KK poolajaks välja võidelda 8-punktilise eduseisu (36:44). Sarnaselt viimasele kodumängule läks ka seekord teine poolaeg täielikult aia taha. Kohe kolmanda perioodi esimesel rünnakul vigastas Keila keskmängija ja kaitseankur Mart Lepikson (seni 10 p + 7 lp) jalga ning oli sunnitud mängu pooleli jätma. Niigi vaid kaheksa mehega Keilal tuli ülejäänud mäng vastu pidada seitsmekesi. A Le Coq haistis verd, pressis kaitses kõvasti ja pani korvialuse lukku - lihtsaid punkte Keila enam ei saanud. Pärast kolmandat veerandaega olid kaalukausid juba kindlalt kodumeeskonna kasuks pöördunud (58:50). Raskustes Keila ei suutnud ka viimasel perioodil mängu enda kasuks kallutada ja oli sunnitud leppima kaotusega. Lõppseis 74:61, võit A Le Coq'ile.

Neljapäeval kohtusid Keilas ka II liiga liidrid. Keila võõrustas kodumängus lähikonkurenti KK Viimsit. Keila hoiab turniiritabelis 5 võiduga  esikohta ning Viimsi on 4 võiduga teine. Keila võitis 70:59.

Novembrikuus on võimalik Harju maakonnaraamatukogu lastealal vaadata raamatute väljapanekut Astrid Lindreni loomingust. 14. novembril on Astrid Lindgreni sünniaastapäev (112), sestap on rõõmsaks äratundmiseks või avastamiseks tehtud valik raamatukogus olevatest raamatutest. Samuti on kuu lõpuni üleval väike valik Põhjamaade lasteraamatutest. Lastetoas kogub hoogu "Pidu Põhjalas" joonistuste näitus.

 

Reede, 15.november:

Keila Lehes: esiküljel maailma suurimast rookroonist ja selle valmistajast. Uudistes koolimaja juurdeehitusest, ümberkorraldustest Swedbanki Keila kontori töös, Fotojahist, vabaühendustest, omastehooldusest, koolide edetabelist, raudteel mängimisest. Pikemalt Keila Põhikooli liitmisest Keila Kooliga ja kriisideks valmistumisest. Tegija on Merle Vacker.

Keilas elav kirjanik Tiina Laanem tutvustas täna Keila Kooli õpilastele oma uut raamatut "Mina, Meg ja meie klass", rääkides oma kooliaegsetest hirmudest ja muust, millest inspireerituna ta raamatu kirjutas. Valitud lõike raamatust luges Keila Kooli 10H klassi õpilane Betti Nora Raasman. Vaata pilte.

Keila Õllesaalis / SNCO Pruul  oli õhtul Sulliwan Live kontsert.

Keila Muusikakooli klassikontsertide sarjas esinesid õpetaja Pille Metssoni klaveri-, akordioni- ja oreliõpilased.

Politsei ja Piirivalveameti aastapäeval omistati politsei kõrgeima autasu, teeneteristi Keila elanikule Annika Tuulemäele.  Põhjuste hulgas, miks ta teeneteristile nomineeriti, olid: siseveebi ja kogu sisekommunikatsiooni arendamine ja väärtustepõhine juhtimine; ajakirja Radar peatoimetaja; ennetustöö, mida saame kõik tunnistada Lõvi Leo uue tulemisega (raamat koos Kristiina Kassiga ja animatsiooniga lastelaul) ning suhtumine, mis näitab, et kuigi politseinik olemine ei olnud tema ametijuhendis, oli ta südames politseinik ning jääb selleks ka pärast 13 a süsteemis töötamist, isegi kui ta tänaseks on vastu võtnud uued väljakutsed, mh kaasalöömise Lätte kooli juhtimises.

 

Laupäev, 16.november:

Harju Maakonnaraamatukogu ettelugemishommikul  kuulati lugu Sergei Sedovi raamatust " Laste maailma muinaslood".

Tervisekeskuses on nädalavahetusel võimlemisvõistlus „Sügisgraatsia".  Osalevad võistlejad Eestist, Lätist, Leedust, Valgevenest ja Itaaliast. Vaata pilte.

Täna esitles Harjumaa Muuseum oma trükistesarja "Harjumaa uurimusi" 10.raamatut "100 aastat armastust, mille koostas muuseumi peavarahoidja Taavi Koppel mälestusekonkursile laekunud tööde põhjal. Tänati oma meenutusi armumistest ja armastustest ning kiideti parimaid.Pidu hoidsid üleval Harju KEKi rahvamuusikaorkester, Reeda rühm Keilast ning Maukkula rahvatantsurühm Soomest. Vaata pilte.

Keila Muusikakoolis oli täna klarnetipäev - kümnekonnale Loode-Eesti muusikakoolides õppivale noorele klarnetistile andsid meistriklassi Toomas Vavilov ja Vello Sakkos. Vaata pilte.

Täna Lasnamäe muusikakoolis toimus konkurss "Lustlik klaver". Õpilane Sandra Ratassepp (õpetaja Pille Metsson) saavutas I koha ja ühe kohustusliku loo "Emale" parima esituse preemia. See oli Sandra esimene konkurss. Esimese koha sai ka Ella Marie Mäger (Eva Teppo õpilane)