« Tagasi

45.nädal 2019

 

Esmaspäev, 4.november:

Alates tänasest, 4.novembrist on Harjumaa Muuseumi direktor Riho Rõõmus.

Toimus Keila Kooli hoolekogu uue koosseisu esimene koosolek. Peateema oli gümnaasiumi õppekava muudatusettepanekud ning arvamuse andmine Keila Põhikooli ja Keila Kooli ühendamise küsimuses.

Noortetoas Mõte Kuubis oli Diana Poudeli turvalise interneti koolitus "10 reeglit".

Harjumaa Muuseumis oli 4-6.novembrini Mardi - ja kadripäeva haridusprogramm gruppidele.

 

Teisipäev, 5.november:

Lõppes Keila linna üldplaneeringu eskiisi  avalik väljapanek  ja linnavalitsuse saalis toimus avalik arutelu.

Noortetoa Mõte Kuubis juht Aare Lepiksaar viis taas huvilised Keila jõele kalale.

Keila Muusikakooli saalis andis kontserdi Martti Raide õpilane Carita Irjas (klaver). Kavas Bach , Haydn, Rautavaara jt.

Keila Koolis oli koolisisene etluskonkurss 4.-6. klassile.

Fotojaht V oktoobripiltide konkursile laekus 50 pilti viieteistkümnelt autorilt. Vaata ja hinda PILTE. Novembripiltide laekumise tähtaeg on 5.detsember.

 

Kolmapäev, 6.november:

Väärikate Ülikoolis oli loeng sarjast EV põhiseadus 100 – loeto ühiselt ja arutleti koos Reet Valinguga @kodanikukoolitusest.

Muusikakoolis saalis oli kontsert sarjast The Russian Song "Elu armastan Sind" Georg Otsa mälestuseks.  Esinesid Valgevene Suure Teatri tenor Ianoch Nelepa, bass Dmitri Tunik ja akordionist Mikalai Kastsyuchonak.

Kultuurikeskuses oli Comedy Estonia Sügistuuri etendus.

Haridusnõunik Terje Rämmel ja haridusspetsialist Kristel Kõrvits osalesid haridusjuhtide päevadel Elvas.

Keila Sõpruslinnade Selts tähistas oma 27.sünnipäeva.

 

Neljapäev, 7.november:

Keila Linnavalitsuse 98.istung 7.novembril 2019

Linnavalitsus otsustas rahastada alates 1. novembrist 2019 Lee OÜ teenusel viibiva Keila linna lapse lapsehoiuteenust vastavalt esitatud arvetele.

Linnavalitsus väljastas kasutusloa üksikelamule Aukamäe tn 37 asuval kinnistul ja üksikelamule  Haapsalu mnt 20 asuval kinnistul.

Linnavalitsus kehtestas Pargi tn 2 kinnistu ja lähiala detailplaneeringu, millega kavandatakse olemasolevate algkooli ja seni Keila Põhikooli kasutusel oleva hoone laiendust nii, et Keila Kooli Pargi tänava majja mahuksid õppima kõik 1.-4.-d klassid ning hariduslike erivajadustega õpilaste 1.-6.-d klassid. Koolihoone laiendusse on kavandatud ca 21 klassiga korpus ning võimla ja söökla korpus. Kokku peaks tulevikus Pargi tänava koolimajad tulevikus mahutama ca 800 õpilast. Pargi tn 2 kinnistu  suurus on 11297 m²,  krundi kasutamise sihtotstarve 100% ühiskondlike ehitiste maa. Kinnistul saab olla kaks hoonet (olemasolev + uus), hoonete suurim ehitisealune pind 4063 m²; uue hoone suurim kõrgus 16 m, olemasoleva hoone suurim kõrgus 17,63 m. Hoonestamisel, fassaadide rekonstrueerimisel ja krundi kujundamisel tuleb arvestada muinsuskaitse eritingimustega. Pargi tänava sõidutee lõunapoolsesse külge on ette nähtud vöönd sõiduautode peatumiseks ja selle kõrvale kõnnitee, mis suunab jalakäijad ülekäiguradadeni.

Linnavalitsus tegi majandus-, ehitus- ja keskkonnateenusel ülesandeks oma valdusse ja raamatupidamisteenistusel arvele võtta 16 hoonestamata transpordimaa kinnistut.

Linnavalitsus lükkas riigihanke lasteaedade toitlustamise riigihanke pakkumiste esitamise tähtaega viie päeva võrra edasi.

Abilinnapea Timo Suslov viibis 7.-8. novembril Planeerimiskonverentsil Tartus.

Sarjast Muusikakooli klassikontserdid oli kavas Õp Diana Gromova klaveriõpilaste kontsert.

Harjumaa muuseumi esindus on 7-10.novembril Mardilaadal Saku Suurhallis.

 

Reede, 8.november:

 

Laupäev, 9.november:

Harju Maakonnaraamatukogu Ettelugemishommikul loetakse  Boris  Voytsehovski juttu Anni ja šokolaadilamba Sassu rännust Unemaale.

Kadri Aller korraldab laupäeval ja pühapäeval retke Keila sildade hämarad lood. Keila linnas on mitu nägusat silda, mis pakuvad silmarõõmu nii kohalikele kui ka külalistele. Ilusad ja jubedad asjad kipuvad aga elus ikka käsikäes käima. Nõndaks on ka Keila jõgi läbi aegade olnud tunnistajaks nii mõnelegi kriminaalsele juhtumile. Retkel vestamegi Keila sildu külastades mõne neist lugudest. NB! Vägivalda sisaldavate lugude tõttu ei ole retk sobilik väikestele lastele!

Viva Tantsuklubi koostöös linnavalitsusele korraldab linnavalitsuses seltskonnatantsude õhtu. Tantsuks mängib ansambel Rio.

Keila tervisekeskuses on mälumänguturniiri Maakilb Harju regiooni I vooru mäng.

 

Pühapäev, 10.november:

PartnerAkro kutsub tähistama isadepäeva lõbusa koosmängu, uute trikkide ja tsirkuse maagiaga. Kell 13.30-14.30 toimub Keila Põhikoolis (Pargi 2) PartnerAkro tund isadele ja lastele vanuses 6-10 aastased.

Keila KK jätkab Rahvaliiga hooaega kodumänguga, kui isadepäeval võõrustatakse Keila Tervisekeskuses meeskonda Mediq Eesti. Kui Keila KK on hooaega alustanud kolme kaotusega, siis vastasel on siiani tabelis kaks võitu (50:35 vs. DSV ja 76:64 vs. A. Le Coq). Keila KK ja Mediq Eesti mängisid omavahel viimati kevadel Kossuliiga raames, kui Keila võttis võõrsil kindla, 94:72 võidu.

HikingEstonia matkasellid korraldavad linnast välja loodesuunalise ringi - Keila – Valkse matka.Teel on näha ronge ja lennukit, noori ja vanu, rebaseid ja raamatuid, liiva ja muda. Ring on ca 14 km pikk ning kulgeb nii kõnniteedel kui põlluäärsetel radadel. Alustame ja lõpetame Keila turu juures. Matk kestab eeldatavasti koos pausidega 5 tundi.