« Tagasi

40. nädal 2019

 

Esmaspäev, 30.september:

Konkursi Kaunis Keila Kodu 2019 võitjad on selgunud! Zürii istus äsja koos ja tegi otsuse kolme kategooria - eramajade, kortermajade ja ettevõtete-asutuste kohta ära. Samuti antakse välja kolm eripreemiat. Võitjad avalikustatakse 17.oktoobril linnavalitsuse saalis toimuval sündmusel.

Linnavalitsuses olid külas Keila kodutütred ja noorkotkad. Linnapea Enno Fels pidi rääkima linna ajaloost, kuid pakkus välja hoopiski vanade piltide vaatamise. Noored said pressiesindaja Valdur Vachti juhatusel vaadata linnavalitsuse ajalooliste piltide arhiivi ja arvata ära pildil kujutatud koha. Materjale Keila linna ajaloost leiavad noored internetist.

Jõepargis toimus Waldorfkooli Läte traditsiooniline Draakonimäng. On aaret otsivad külaelanikud, keda takistavad põrguvalitsejad ja-kutsikad ning on külaelanikke aitavad rüütlid ja inglid. Draakonimäng on Lättekooli igaaastane traditsioon, millega tähistatakse Miikaeli aega. Pildid.

Harjumaa Muuseumis algas leivanädal. 

Harju Maakonnaraamatukogu galeriis on kuni oktoobri lõpuni  Anneli Säre maalide näitus "Minu värviline Eestimaa". Klaasvitriinides on näitus "Kaisa nendoroidid". Nendoroidid on Jaapani Good Smile Company poolt 2006. aastal loodud plastfiguuride bränd. Peopesasuurustel kujukestel on suured pead ja väikesed kehad, et võimalikult armsad välja näha. Tavaliselt kujutatakse anime, manga või videomängude tegelasi.

Tähistamaks Muusikapäeva esinesid Tabasalu Muusikakoolis kohalikud ja Keila Muusikakooli õpilased.

 

Teisipäev, 1.oktoober:

1.oktoober on rahvusvaheline muusikapäev.

Keila Kooli aatriumi vallutasid muusikapäeva hommikul kaunid lauluhääled ja meloodiad. Koolipäeva alustas Keila Muusikakooli jazzband. Hiljem pakkusid dirigent Ingrid Kõrvits ja tütarlastekoor „Ellerhein" kuulamiseks eripalgelist muusikat. Oli nii äratundmisrõõmu kui uue avastamist. Laulud „Üksik kitsekarjus" ja „Do-Re-Mi" muusikalist „Helisev muusika" tekitasid elevust ja solistide imelised hääled kajasid üle terve aatriumi. Ligi tunnise kontserdi lõpetas koor armastatud lauluga „Ta lendas mesipuu poole".

Eesti Muusikanõukogu muusikapreemia laureaadid olid teiste seas ka Interpretatsioonipreemia pälvinud Keila elanik Toomas Vavilov , kui silmapaistev klarnetikunstnik ja tihedalt Keilaga seotud Ia Remmel – viljaka töö eest Eesti muusikaajakirjanduses.

Õhtul esinesid Keila Muusikakoolis pianistid Mihkel Poll, Kristi Kapten ja Sten Lassmann.

Keila jalgpallistaadionil toimus Harju koolide jalgpalli meistrivõistluste turniir. Turniiri viis läbi Keila Kool. Pildid.

Noortekeskusel oli 17.sünnipäev.

Kirikuaias murdus tugeva tuule tõttu jämedam oks. Keegi kannatada ei saanud, kuid kalmupiirded purunesid.

 

Kolmapäev, 2.oktoober:

Täna oli Keilas, Waldorfkoolis Läte koos esindajad kõigist Eesti üheksast waldorfkoolist, et koos mängida Mihklipäeva Draakonimängu. Jõeparki mindi uhkes rongkäigus. Keilas tähistati laste rongkäigu ja üle-Eestilise draakonimänguga 100 aasta möödumist esimese waldorfkooli sünnist 1919. Waldorfkoolid 100!  Pildid.

Sotsiaalkeskus avas hooaja Katrin Karisma kontserdiga. Saalis pole varem nii palju rahvast olnud

Raamatukogus ootab uudistamist raamatute väljapanek "Uus tutvus ja taaskohtumine eesti kirjandusega".

Keila Kultuurikeskuses on oktoobris ja novembris avatud Irmel  Vaheri tempermaalide näitus „Värvid toas ja õues".

 

Neljapäev, 3.oktober:

93.Keila Linnavalitsuse istung 3.oktoobril 2019

Linnavalitsus andis nõusoleku Keila Koolis 2019/2020. õppeaastal kahe pikapäevarühma avamiseks.

Linnavalitsus kinnitas linna lasteaedade hoolekogude koosseisud.  Keila Lasteaed Miki hoolekogu liikmed 2019/2020. Õppeaastal on rühmade esindajana Reelika Ollissaar, Kaia Vainola, Ellin Sarapson, Gerli Hollas, Eva Veber ja Helina Rozin, õpetajate esindajad Lidia Laidinen ja Kirsti Meremaa-Kalju ning Keila linna esindaja Margus Välja. Keila Lasteaed Vikerkaar hoolekogu koosseis 2019/2020. Õppeaastaks on lapsevanemate esindajad Eron Adoberg, Jarmo Johkem,   Darja Voog, Mari Leppik, Hannes Kalmus, Kristo Künnapas, Nele Lepikson, Karin Gross, Kätriin Tamm, Marju Rajaste, Mari-Liis Reile, Keity Kaev, Elisa Zirul, Marko Peris, Sandra Tali, Gethe Kooli, Eva-Liisa Niit ja Triin Nolo, õpetajate esindajad Aune Seppel ja Kaidi Kink – Sipsiku maja ning Keila linna esindaja Elmet Puhm.

Linnavalitsus otsustas rahastada kahele lapsele Lee OÜ-s osutatavat lapsehoiuteenust.

 Linnavalitsus väljastas ehitusloa erihooldekodu püstitamiseks Kaare tn 2 asuval kinnistul. Ehitusluba taotlesid Osaühing Vanalinna Ehitus ja Toomas Mägi. Keila linna Kaare tänava ja Linnamäe tee ning Jõe tn 57b kinnistu vahelise ala detailplaneering kehtestati Keila Linnavalitsuse poolt osaliselt 6.04.2018. Ehitusprojekti koostas Tito Arhitektid OÜ ja on kooskõlastatud Päästeameti Põhja Päästekeskuses ja Terviseameti Põhja talituses. Krundi pindala on 4012 m2, täisehitus 10,1%. Hoone kasutusotstarve on erihooldekodu ning osutatavaks teenuseks on "ööpäevaringne erihooldusteenus". Hoones osutatakse valmimisjärgselt erihoolekandeteenuseid 24-le psüühilise erivajadustega täiskasvanule, kes on jagatud 4-ks 6-liikmeliseks pereks. Eluruumid paiknevad kahel korrusel. I korrus on ette nähtud eelkõige ratastooli kasutavatele klientidele.  Ehitisealune pind 408,3 m2, suletud netopind 592,4 m2. Parkimiskohtade arv kinnistul on 6. Detailplaneering määrab parkimiskohtade arvuks 9, kuid taotleja põhjendab kirjalikus vastuses väiksemat kohtade arvu senise praktikaga sarnaste hoonete majandamisel ja suurema rohealaga.

Linnavalitsus kinnitas heakorrakonkursi „Kodud Kauniks" tulemused vastavalt heakorrakonkursi komisjoni ettepanekule. Korraldus jõustub teatavakstegemisega 17. oktoobril 2019, mil toimub konkursi tänuüritus.

Keila Kooli saalis oli  tänuüritus suvisel laulu- ja tantsupeol "Minu arm" osalenud Keila kollektiividele, juhtidele ja korraldamsiele kaasa aitajatele. Juhtidele kingiti fotolõuendid piltidega rongkäigust. Vaata pilte.

Peale kingituste üleandmist esitas Viimsi Muusikaliteater David Shire muuskali "Tahan olla suur". Üks peaosaline on keilalane Aare Lepiksaar.

Täna algas Tallinnas Lionsite Euroopa foorum, mille korraldamise ees on ka Keilaga seotud lõvid eesotsas Kalle Elsteriga. Kohal on 56 riigi heategijad.

Populaarse toitlustusasutuse Usin TR parklana kasutatud maa-ala on pärastlõunast betoonplokkidega suletud. Usinale pääseb ligi Linnamäe tee-Tööstuse tänava ringtee ja kaalukoja juures asuva värava kaudu. Parkida saab Usina õuele. Keila linna ohtlike jäätmete vastuvõtupunkti juurde Tehase 5 pääseb tavapärasel moel. Suletud parkla maa kuulub Eurocar OÜ-le. Pildid.

 

Reede, 4.oktoober:

Keila Lehes: esiküljel ESPAKi avamisest. Uudistes soomusrongist, õpilasesinduse uuest juhist, keelekohvikust, paberi kasutamisest loobunud Ensto Ensekist, Andreasest - vabatahtlikust Saksamaalt, aadressimuudatustest, seitsmest medalist Harjumaa koolide teatejooksumeistrivõistlustelt, Korvpallikooli U20 korvpalluritest, linnalaagrist "Elav raamatukogu", aasta tegijate konkursist. Pikema intervjuu annab Ilma Adamson. Leht tuletab meelde, et ettepanekuid kaasavasse eelarvesse saab esitada 7.oktoobrini ja kuulutab välja konkursi "Fotojaht V". Tegija on Kaido-Allan Lainurm.

 

Õpetajate päeva tähistamine. Pilte leiab Keila Kooli FB lehelt ja Keila Põhikooli grupist.

Kultuurikeskuses oli õpetajate austamissündmus. Linnapea tänukirja õpetamise, arendamise ja hoolimise eest pälvisid Keila Koolis Reet Hanni, Mirjam Pärtel, Piret Hunt, Allie Vernik, Aurika Lukjanova, Maris Crandall ja Anu Martin ning erilise tänu kooli poolt Toni Meijel ja õppetegevuse liikumissõbraliku toetamise eest Peteri Grauen Jooksuürituste propageerimise ja korraldamise eest Spordisemu MTÜ poolt. Waldorfkoolist Läte pälvis tänukirja Marite-Helena Hiiemäe,  Keila Muusikakoolist Pille Karras, Pille Metsson ja Erika Uus, Keila Põhikoolist Jelena Prigodina, Irina Skvortsova, Natalja Šutkova ja Julia Karasevitš, lasteaiast Rukkilill Kristi Haukka ja Margit Koplik, lasteaiast Miki Marju Rints ja Sirje Rannamets ning lasteaiast Vikerkaar Aune Seppel, Sirje Aia, Merike Oldekop, Kersti Ringberg ja Monika Kalmus. Kontserdil esines Jarek Kasar. Pildid.

Hommikul kõrvaldati tõkked Usina parkla sissesõitudelt, kuna Usin TR-ile on alale seatud servituut.

 

Laupäev, 5.oktoober:

Harju Maakonnaraamatukogu Ettelugemishommikul loetakse Aino Perviku raamatut "Sinivant joonistab".

 

Pühapäev, 6.oktoober:

Keila Miikaeli kirikus on kontsert „Ronime oreli sisse". Esinevad Eesti Klavessiinisõprade tsunfti eestvedamisel toimuva noorte koolitusprojekti „Ronime oreli sisse XII" osavõtjad Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumi Muusikakoolist, Kohila Koolituskeskuse muusikakoolist, Keila Muusikakoolist ja Georg Otsa nimelisest Muusikakoolist. Kursuse juhendaja Kristel Aer. Kavas orelilood läbi aegade.

Keila Muusikakooli saalis esineb pianist Mantas Šernius (klaver). Kavas J.S.bach. J.Haydn, F.Chopin, S.Rahmaninov, N.Medtner, S. Prokofjev. Sissepääs prii.

Kultuurikeskuses on naisrühmade Keikal ja Koidula juhendaja Ilma Adamson kontsert „Kirju tantsusügis". Ilma Adamson on otsustanud lõpetada töö tantsurühmade juhendamisel.