27.nädal 2022

Esmaspäev, 4.juuli:

Maailma esimese  MOBO orienteerumisraja – Keila raja uuenduse tarkvara lülitus tööle.  https://mobo.osport.ee/keila  Uuenenud rajal on start ja 30 punkti. Iga punkti võtmine annab ühe loosi. Kõigi punktide võttes saab 10 lisaloosi. Loosimises osalemiseks peab registreeruma täisandmetega. Esimene loosimine linnavalitsuse auhindadele on septembri alguses. Sadakond kaarti on saadaval Keila Tervisekeskuses. Orienteerumiskaart on ka mobo keskkonnas. MOBO ehk mobiiliorienteerumine teeb võimalikuks läbida orienteerumise püsiradu kaasaegselt, asendades traditsioonilised abivahendid uute, tänapäevaste (nuti)seadmetega. Kolm ühes mobiiltelefon asendab kaarti, kompassi ja märkeseadet. MOBO on sobiv kõigile, kes hindavad sportlikke eluviise ja on huvitatud tehnoloogiast. MOBO ei ole lihtsalt järjekordne mäng telefonis, vaid see pakub nii mõõdukat füüsilist koormust kui arendab orienteerumisoskusi. MOBO rada võib läbida üksi või koos sõpradega, endal sobival ajal ja viisil. Esimene MOBO rada avati 1. jaanuaril 2012. aastal Keila Terviseradadele. Koostöös Eesti Terviseradadega ja Eesti Orienteerumisliidu klubidega valmivad MOBO rajad üle Eesti.

Eesti U16 ja U18 vanuseklassi poiste korvpallimeeskonnad osalesid eelmisel nädalal Soomes toimunud Põhjamaade Meistrivõistlustel, kus kohtuti Soome, Rootsi, Norra, Taani ja Islandi meeskondadega. U16 meeskond kahjuks võiduarvet avada ei suutnud. Meil on aga heameel vähemalt sellegi üle, et meie poiss Kermo Sepik oli võistkonnas kandvas rollis, kogudes keskmiselt 22:51 minutit mänguaega ning oli rünnakupoolel keskmiselt visatud 10,6 punktiga tiimi tulemuslikeim.  U18 tiim sai turniirilt ühe võidu – Norra üle. Keila KK kasvandik Ants-Kristjan Kalmus teenis turniiril mänguaega keskmiselt 12:31 minutit ja viskas selle ajaga 3,33 punkti. Mõlemad meeskonnad jätkavad nüüd ettevalmistust suve teises pooles toimuvateks Euroopa MV turniirideks.

 

Teisipäev, 5.juuli:

Algas Piiri 1 asunud vana eramu lammutus. Korterid siia rajatavasse majja on juba müügis.

Spordisemu ehk Peteri Grauen pani koos poegadega eile terviseradadele üles OCR/Takistuskrossi treeningsarja, kus täna õhtul oli selle avamine ja tutvustus.  Peteri: "Aastal 2019 sai möödaminnes lastega Poolas OCR-i EM-il käidud. Seal sai selgeks, et Takistuskross ei ole vaid labane Mudajooks. Vaid midagi hoopis enamat. Kahjuks või õnneks on ikka nii, et kui keegi teine ei tee, siis tuleb ise asi käsile võtta ja ära teha. Keila Terviseradadel saab olema korralik harjutusväljak Takistuskrossi jooksjatele ja ka kõigile teistele kes tahavad midagi enamat kui lihtsalt rippes kätekõverdusi teha. Takistuskross on maailmas ja Eestis aina arenev spordiala. Spordiala peamiseks ülesandeks on läbida jooksurada, mis on täidetud erinevate takistustega. Takistusi on palju erinevaid, nii kergeid kui ka raskemaid. Kui varem pole selliseid takistusi proovinud, on neid väga raske läbida. Just selle tõttu olemegi kogunud treeningalale ühed raskemad takistused, mida saab igaüks proovida."

Pealtnäha üsna noor ja kena tamm Pargi tänaval, koolimaja ees, paljastas oma tegeliku sisu. Pea olematu tuulega murdus üsna jäme oks. Hea, et keegi viga ei saanud....  õhtuks oli arborist langenud oksa koristanud ja puule oma karmi hinnangu andnud. Kui see puu tulebki maha võtta, istutatakse samasse kindlasti vähemalt üks uus ja sama väärikas  puu.

Harju Elekter Estonia andis teada, et Harju Elekter Sweden sõlmis ühistranspordi eest vastutava administratiivasutusega Region Stockholm elektriprojekti lepingu, mille alusel uuendatakse Odenplani metroojaama alajaama 2024. aasta veebruariks. Harju Elektri uus projekt Stockholmi metrood haldava asutusega on koostööjätkuks 2020. aasta sügisel alguse saanud Slusseni metroojaama ning 2021. aasta kevadel alustatud Albano ja Rådhuseti metroojaamade ajakohastamisele. Metroojaamade rekonstrueerimine on osa ulatuslikust Stockholmi metrooliinide uuendamisest ja laiendamisest.

Keilas oli soojusvarustuse katkestus. Tänane soojuse plaaniline katkestus on seotud sellega, et eelmise katkestuse ajal rakendati tööle ajutine katlamaja elekrikilp, et saaks terve katlamaja vana toitekilbi uuega asendada. Nüüd on uus paigas ja lülitatakse tänase katkestuse jooksul töösse. Katkestus puudutab kogu Keila linna. Palume linna inimestelt mõistmist ja ebameeldivuse (sooja tarbevee puudumine) talumist, teatas Utilitas Keila.

 

Kolmapäev, 6.juuli:

Tamperes, WMAC 2022 (veteranide meistrivõistlustel) saavutas keilalane Lea Vahter N60 võistlusklassis  kolm hõbemedalit - kuulitõukes, kettaheites ja heitjate mitmevõistluses. Kersti Lepik oli eile W55 klassis 300 meetri tõkkejooksus viies.

Mõisa ujumiskoht võtab ilmet. Kasutusluba pole välja antud, kuid redeliga ujumissild, päästerõngas ja riietuskabiin on paigas. Ka rannavõrkpalli mängimiseks mõeldud liivaväljakul pole veel poste.

 

Neljapäev, 7.juuli:

Keila Linnavalitsuse 40.istung 7.juulil 2022

Linnavalitsus kehtestas sportmängude esindusvõistkondade toetuse lepingu vormi. Keila Linnavolikogu võttis 21.06.2022 vastu määruse nr 8 „Keila linna sportmängude esindusvõistkondade toetamise kord", mille jaoks nimetatud vorm koostati.

Linnavalitsus väljastas ehitusload vee- ja kanalisatsioonitorustiku ehitamiseks Haapsalu maantee kinnistul Haapsalu mnt 34a kinnistu liitumiseks ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni tänavatorustikuga ning Piiri tänav kinnistul Piiri tänav 1 kinnistu liitumiseks ühissademevee, -veevärgi ja -kanalisatsiooni tänavatorustikuga.

Linnavalitsus väljastas ehitusloa korterelamu püstitamiseks Piiri tn 1. Kinnistu omanik on tasunud sissemakse Paldiski manatee  ja Piiri/Pargi ristmikule nutika valgusfoori püstitamiseks ning esitanud Keila Linnavalitsusele Piiri tn 1 Piiri tänava poolse kergliiklustee projekti, millega on täidetud ka kinnistu omaniku ja Keila Linnavalitsuse vahel sõlmitud kokkuleppe ja Keila Linnavalitsuse 18.11.2021 korraldusega nr 328 määratud projekteerimistingimuste nõue. Projekteeritud elamu on 4-korruseline 15 korteriga korterelamu. Hoonesse on projekteeritud üks trepikoda ja üks lift. Hoone 1. korrusel asuvad panipaigad igale korterile ning lisaks ala lastekärude ja rataste hoiustamiseks, trepikoda, kilbiruum, tehnoruum pääsuga õuest ning 3 korterit. Kõikide 1. korruse korterite juurde kuulub maapinnaga ühendatud terrass. 2. ja 3. korrusel asub kokku 4 korterit, millest kolmel on rõdud. 4. korrusel asub kokku 4 korterit. 4. korrus astub Piiri tänava poolses osas tagasi, ning moodustab ühele korterile katuseterassi. Fassaad kaetakse suures osas puidutoonis laudvoodri ja ribidega, osaliselt antratsiithallis toonis fassaadiplaatidega. Projekti tehti korduvalt ümber, et arvestada naabrite ettepanekuid.

Linnavalitsus väljastas ehitusloa PVC halli püstitamiseks Keki tn 5 kinnistul. PVC-halli toodab FinEst-Hall Baltic OÜ. Hoone on projekteeritud ühekorruselisena ning kaarkatusega. PVC-halli paigaldatakse riiulid ladustamiseks. Hoone välispiirde moodustavad PVC-seinad teraskarkassil.

Linnavalitsus väljastas ehitusloa abihoone laiendamiseks Tallinna mnt 8 kinnistul. Hoone laiendamisel säilib täielikult hoone garaažiosa. Hoone laiendusega on esimesele korrusele projekteeritud trepikoda, tuulekoda, garderoob, tualettruum ja puhkeruum Hoone teisele korrusele on projekteeritud viis puhkeruumi, trepikoda ja kaks tualettruumi.

Linnavalitsus tegi eluruumi tagamise teenuse osutamiseks üürileandmise otsuseid Pargi 30A sotsiaaleluruumide kohta.

Linnavalitsus suunas kolm Keila elanikust raske puudega last lapsehoiuteenusele ja ühe lapse sotsiaalteenusele ning otsustades nende eest ka maksta. 

Tamperes, WMAC 2022 (veteranide meistrivõistlustel) saavutas keilalane Jürgen Lamp M75 kolmikhüppes kolmanda koha.

 

Reede, 8.juuli:

On Ramul Saarniidu viimane tööpäev Keila linna arhitektina. Saarniit oli Keila arhitekt alates 2021.aasta algusest. Linnapea Enno Fels tänas Ramulit tehtu eest Keila linnavalitsuse tänukirjaga. Uus linnaarhitekt pole veel selgunud.

 

Laupäev, 9.juuli:

Keila Avatud Aedade Päev. Kella 11-st 14-ni oLI avatud viis kaunist aeda. Aedades kohtas lisaks lilleilule, kaunitele vaadetele ja lahkele pererahvale ka põnevaid külalisi. Külalisi ootaSid Tuula tee 12, Barsbütteli 6, Vaikne 2A, Jõe 2 ja Nooruse 7 hoovid. VAATA PILTE

Nooruse 7 aias algas aupäeval, kell 14 kontsert. Esinesid sopran Triin Lellep ja akordionist Mikk Langeproon.  Soovitus oli kontserdile tulla jalgsi või jalgrattaga, autod tuli jätta kuhugi kaugemale, sest Nooruse tänav on sel ajal parkimiseks suletud (va kohalikud elanikud). Triin Lellepist: Aastatel 2013-2014 töötas Lellep ooperiagentuuris International Opera Artists ooperiagendina. Alates aastast 2014 elab Lellep Pariisis ja tegutseb seal vabakutselise lauljana. Aastast 2018 on ta orkestri Orchestre du Centre Philharmonique solist. Aastast 2020 tegeleb ta crossover muusikamaastikul miksides klassikalist muusikat popi, räpi, etno ja idamaise helikeelega. 2020 andis ta välja raamatu „Minu Pariis" (Petrone Print). Lellep on juhtinud koos Margus Vaheriga saadet „SuhteVimkad" Kanal2s (2020) ja Kanal11s (2021) ja koos Mart Sanderiga TV3 saadet Duubel: Õhtune vahetus (2021). Lellep tegi oma filminäitleja debüüdi Mart Sanderi filmis „Naiste sõda" (2021) ja lühiõudusfilmide kogumikus Duubel 13 (2021). Mikk Langeproon: Mikk Langeproon on korduvalt saanud auhinnatud kohti vabariiklikel akordionikonkurssidel, sh võitis ta 2014. aastal Eesti Noorte Akordionistide konkursil vanema vanusegrupi. Mikk on esindanud Eestit edukalt ka rahvusvahelisel tasandil, muuhulgas saavutas ta 2013. aastal mainekal rahvusvahelisel Vilniuse akordionikonkursil II koha. Kõigele lisaks on ta valitud Tallinna Muusikakooli parimaks instrumentalistiks 2011. aastal ning kolmel aastal järjest (2012–2014) G. Otsa nim Tallinna Muusikakooli akordioniosakonna silmapaistvaimaks õpilaseks. 2013. aastal võitis ta Maxima Tulevikutalendi tiitli ja 2016. aastal pälvis Mikk Viimsi valla „Aasta muusik 2016" tiitli. Märkimist väärib ka 2014. aastal konkursi Round Table eripreemia ning edukas esinemine telekonkursil „Klassikatähed 2016". Aastal 2017 osales Mikk konkursil „Noor Helilooja", kus tema teos akordionile ja fagotile pääses finaali.

Paldiski mnt 22a aias toimus laupäeva, 9. juuli hilisõhtul kell 22:30-00:00 Keila Avatud Aedade Päeva puhul tasuta tondijuttude õhtu „Jutuõu(d)". Korraldas Ringkäigud Keilas ehk Kadri Aller.