Eestisse saabuvad välisturistid piirduvad sageli Tallinna või heal juhul Lahemaa külastamisega ning seetõttu jääb neil palju Maarjamaa kaunidusest nägemata. Ka kohalikud ise eelistavad tihtipeale välisreisidel käimist oma kodukandis ringiliikumisele ning seetõttu ei pruugi neil olla aimugi otse nende nina all leiduvatest loodusväärtustest.

MTÜ Oma Retked loodi selleks, et õpetada inimesi märkama ilu ja põnevust ka vähetuntud või esmapilgul varju jäävates paikades. Kuigi ühendus korraldab rõõmuga retki ka välismaalastele, on baasiks kohalikelt kohalikele tehtavad jalutuskäigud. Sellest ka MTÜ nimi Oma Retked: üritused on kodused, täiesti omad ja kannavad endas Keila ja Harjumaa põliselanike teadmisi ja pärimuslugusid. MTÜ Oma Retked ürituste valik on mitmekesine: korraldatakse nii kohapärimuslikke jalutuskäike kui ka loodusretki tutvustamaks Keila kandi loodusväärtuseid - rikkalikku käpaliste kasvuala, nahkhiirtetunneleid ja palju muud põnevat.

Plaaniliste retkede kohta saab informatsiooni Facebook'i lehelt "Ringkäigud Keilas", kuid võimalik on ka oma grupile eraldi retke tellida. Selleks võtke ühendust retkejuht Kadriga: kadri.aller@gmail.com