« Tagasi

34.nädal 2022

Esmaspäev, 22.august:

Kolm päeva oli Haapsalu maantee alates kella 9-st hommikul remondi tõttu liiklusele suletud. Tänav sai kolmapäeval uue asfaltkatte.

Maa-amet on välja kuulutanud avaliku elektroonilise enampakkumise Keilas, Jaama 1C asuva  1307 m² suuruse kinnisasja müümiseks. Pakkumise alghind on 45 750.- , tagatisraha 4570.- eurot. Pakkumiste esitamise tähtaeg on 13.09.2022. Täpsemat informatsiooni  saab Maa-ameti kodulehelt aadressiga www.maaamet.ee või oksjonikeskkonnas aadressil https://riigimaaoksjon.ee

Keila Korvpallikooli õpilane Kermo Sepik osales Eesti U16 vanuseklassi koondisega Euroopa Meistrivõistluste turniiril Bulgaarias. Turniir ei sujunud meie poiste jaoks kõige paremini, lõpetati 18. kohal. Isiklikus plaanis sai Kermo siiski kõva kogemuse olles üks meeskonna põhitegijatest. Keskmiselt 19,8 mänguminuti jooksul skooris ta 8,1 punkti, millele lisas 2,6 vaheltlõiget ja 2,0 söötu. Viskeprotsendid olid samuti korraalikud - kahepunktivisked 50%, kolmesed 42,3% ja vabavisked 80%.

Ehitaja pani ehitatavale Tuula tee tunneli teele asfalt. Läbipääs siiski lubatud veel ei ole, tunnelis on vaja üht-teist veel nokitseda. Tunnel on mõeldud ainult jalakäijatele ja kergliiklusvahenditele. Autodele ta mõeldud ei ole!  Väiksemad sõidukid saavad sealt sõita vaid erandkorras. Tunneli kesklinna poolsele otsale on rajatud ka valmisolek tulevase  jõepromenaadi suunas viivale teele. Tähelepanuks linna sodivatele "graffitimeistritele" - tunneli sodimine on tabu  ja keelatud.  Valvekaamerad on tunnelis paigutatud nii, et te jääte igal juhul pildile. Arvestage, et teil tuleb oma sodimised ise puhastada! Hoiame oma linna!

KeilaTV  avaldas sarjast ÜKS LUGU klipi "Keila kraanivee teke" - Leino Mägi.

22-26.augustini juhendasid Elena ja Aili Noortekeskuse korraldatud linnalaagrit, mis on mõeldud Eesti ja Ukraina noortele. Korraldatava linnalaagri eesmärgk on toetada omavahelist integreerumist ja keelekümblust.

 

Teisipäev, 23.august:

Täna toimus Keila Koolis traditsiooniline õpetajate tervitamine uue õppeaasta alguse puhul. Tervitamas olid Keila Kooli direktori kohusetäitja Karoline Säde, Keila linnapea Enno Fels ning ka Keila Kooli direktor alates 31.augustist Martin Öövel, kes oli esimest korda pea kogu kooli õpetajaskonna ja töötajate ees. Tutvustati ja tervitati kooli uusi õpetajaid ja uuenenud juhtkonda. Juhtkonnas on uued inimesed lisaks direktorile 8.-9.klasside õppealajuhataja Karoline Säde, 5.-7.klasside õppealajuhataja Birge Kanne ja õppealajuhataja algkoolimajas Ebelii Barndõk. Uued õpetajan on matemaatik Leelo Talistu, füüsikut Martin Jürise, gümnaasiumi huvijuht Maria Kasepalu, tüdrukute käsitöö õpetajad Hille Aunver ja Kadri Roosimägi ning inglise keele õpetaja Anastasiia Smushko. Pargimajas on uued klassiõpetajad Riina Kink ja Kerti Klaos ning abiõpetajad Lorete Rasmussen, Kadri Laanepuu ja Silja Lindström. Õnnitluslille said ka pikalt puhkuselt tulijad, suvised sünnipäevalapsed ja ülikooli lõpetanud. VAATA PILTE

Sotsiaalkeskuses oli ette registreerimisega  Eesti Vaegkuuljate Liidu  kuulmisbuss, kus sai oma kuulmist kontrollida ning kuuldeaparaate seadistada.

Abilinnapea Eike Käsi osales kahepäevasel üleriigilisel tervisenõukogude 13.suvekoolis „Hoiame vaimset tervist" Kurgjärve spordibaasis.

Keila Korvpallikooli 1. klassi õpilaste vastuvõtt on avatud. Registreerimise avaldus:  https://keilakk.eu/.../dokume.../opilaseks-astumise-avaldus/

Toimus täiendav vastuvõtt Keila Kooli 1. muusika- ja 1. tantsuklassi.

Linnavolikogu kultuuri- ja sotsiaalkomisjoni istung toimus Harjumaa muuseumis.

 

Kolmapäev, 24.august:

Edu, võitu ja rahu Ukrainasse, õnne Keila ukrainlastele, soovib Keila linn. Ukraina iseseisvuspäev (ukraina keeles День Незалежності України) on Ukraina riigipüha, mida tähistatakse 24. augustil. 24. augustil 1991 kuulutas Ukraina NSV ülemraada välja riikliku iseseisvuse.

Keila Linnavalitsuse 47.istung 24.augustil.

Linnavalitsus väljastas korduva reklaami paigaldusloa 1Partner Kinnisvara Tallinn OÜ reklaami paigaldamiseks Paldiski mnt 36 kinnistule. Reklaam on nähtav Paldiski maanteelt ja Vasara tänavalt ning see ei ole eksitav ega piira sõidukijuhtide ja jalakäijate nähtavust. Reklaamipind on ühepoolne PVC plaat trükikleebisega, mõõtudega 2 x 3m (6 m²). Reklaam annab informatsiooni Keilasse ehitatavate uute korterite kohta. Reklaami võib eksponeerida 25.08.2022 kuni 31.08.2023. a.

Linnavalitsus vaatas enne ametkondadele kooskõlastamisele saatmist üle Keila Linnavolikogu otsuse eelnõu, millega tunnistatakse kehtetuks Keila Jõesaare detailplaneeringut krundile pos 3 (Linnuse tn 5) ehitusaluse pinna osas. Eelnõu sisu on, et kavandatud korterelamu ehitusalust pinda vähendatakse 30% ulatuses, ehk elamu lubatud ehitusalune pind saab olema kuni 2450 ruutmeetrit.

Linnavalitsus väljastas kasutusloa korterelamu püstitamisel kinnistul Keila, Mäe tn 3.

Linnavalitsus suunas avalikustamisele Haapsalu mnt 34a kinnistule üksikelamu projekteerimistingimuste eelnõu. Alal kehtivas detailplaneeringus on kinnistule lubatud ehitistealune maksimaalne maapealne pind 200m2, hoone katuseharja maksimaalne kõrgus 9 m ja 1 korrus ning kinnistule võib püstitada 1 hoone. Taotleja soovib püstitada ühekorruselise elamu ehitusealuse pinnaga 200m2, mis jääb osaliselt hoonestusalast väljapoole.

Linnavalitsus volitas Keila Linnavalitsuse eestkoste- ja sotsiaaltööspetsialisti esindama Keila linna eestkostetava tema Keilas asuva korteriomandi üürile andmisel lepingu sõlmimisel etteantud tingimusel.

Linnavalitsus andis üürile sotsiaaleluruumid aadressil Pargi 30-3/301 ja Pargi 30 A-korpuse sotsiaaleluruumi nr 255.

Linnavalitsus otsustas rahastada alates 1. septembrist 2022 Lee OÜ teenusel viibivate kahe Keila linna lapse lapsehoiuteenust vastavalt esitatud arvetele.

Linnavalitsus kinnitas Keila Kooli struktuuri ja töötajate koosseisu. Koolis on 28 ametinimetust kokku 216,75 ametikohaga, neist õpetajaid on 151, abiõpetajaid 13 ja eripedagooge 4,5, sotsiaalpedagooge 4 ametikohta.

Linnavalitsus kehtestas alates 1. septembrist 2022 Keila Kultuurikeskuses  elektrihindade tõusu ja üldise inflatsiooni tõttu uued tasuliste teenuste hinnad. Saali üür koos kõrvalruumi, garderoobi jm ruumidega tõuseb 40-lt 50 eurole tunnis, prooviruumide/töötoa üür tõuseb 15 eurolt tunnist 20 eurole tunnis, tasuline on nii ettevalmistus kui ka hilisem koristusaeg. Kultuurikeskuse ruumide üür teatrietendusteks ja kontsertüritusteks on 10-12% piletimüügitulust.  Keila Lauluväljaku üür ( sisaldab kulu elektrile ) teatrietenduste ja suvetuuride on jätkuvalt  5- 15% piletimüügist , erinevate ürituste korraldamise hind tõuseb 130 – 640 € päevas 130-640-le päevas.  Üürihindu ei rakendata Keila linna laste, -haridus- ja sotsiaalasutustele.

Alates kolmapäevast, 24. augustist, hommikul kell 9st, sai hakata kasutama uut Tuula tee  tunnelit. Samatasandiline ajutinegi ülekäik on likvideeritud ja jalakäijad - kergliiklejad suunatakse uude tunnelisse.

Pargi tänava spordisaalis lõppes Keila korvpallikoolitus, mis pani loodetavasti aluse iga-aastasele traditsioonile ning pakub edaspidigi treeneritele võimalust tulla kuulama ja vaatama kogenud korvpallitreenereid nii Eestist kui välismaalt. 23.-24.08 toimunud koolitusel oli esinejaid nii Maarjamaalt kui kaugemalt. Noortetreener Arp Pressraud tutvustas üht progressiivset rünnakujoonist noortekorvpallis - read and react. Rauno Pehka, kes on värskelt asunud Tallinna Kalev/Audentese peatreeneriks, rääkis oma kogemustest visketehnika arendamisel.  Eesti naiste korvpallikoondise peatreener Kaspars Majenieks tutvustas praktilisi võimalusi harjutusvara näol, kuidas parandada noorte kontaktitaluvust.  Soome naiste korvpallikoondise peatreener Pekka Salminen käsitles teemat sellest, kuidas kujundada nii laste kui treenerite mõttemustreid, aitamaks neil elutervelt ja pikaajaliselt tegeleda kontaktspordialaga nagu korvpall. Tema teoreetilist loengut toestasid ka mõned näited argielust ja tegevused palliväljakul.  Võimalusi rikastada noorkorvpallurite üldkehalist ettevalmistust tutvustas Ott Erik Kalmus, kelle juhendamisel on treeninud korvpallurid nii Eesti noortekoondistes kui Tartu Akadeemilises Spordiklubis. Nimekaim individuaalsportlane, keda Ott Erik on nõu ja jõuga aidanud, on Rasmus Mägi. Keila korvpallikoolituse võime õnnestunuks lugeda, kuid loodame, et suudame järgmiste koolitustega äsja seatud latti vaid kergitada ja kergitada.

 

Neljapäev, 25.august:

Keila Noortekeskus  kutsus kõiki Noortekeskuse välikinno! Kavas oli film "Kollide kompanii". Filmiõhtu kõrvale pakub õpilasmaleva projektirühma kohvik maitsvaid suupisteid.

Laste suvelugemise lõpetamine : Harju Maakonnaraamatukogu suvine lugemisprogramm, mis kandis sellel aastal nime Suvelugemise Sõnasaba on selleks korraks läbi. Suvelugemist alustas 86 last, neist 51 lugesid läbi vähemalt 5 raamatut ja said kutse lõpupeole, mis toimus just täna. Lõpupeol andis vägeva etenduse Mustkunstiteater  ning kõik osalejad said diplomi ja pulgakommilille. Lastele, kes otsustasid lugeda rohkem kui viis raamatut, oli veel üks lisaüllatus. Igaüks sai kingiks endale raamatu. Raamatutega toetasid meid kirjastused Kirjastus Pegasus , Egmont Estonia , Kirjastus Päike ja Pilv  ning Hea Lugu , pulgakommidega aga Keila Tarbijate Ühistu Rõõmu Kaubamaja . Harju Maakonnaraamatukogu lasteteenindus tänab kõiki osalejaid ja toetajaid. Uus lugemisprogramm juba järgmisel suvel. Pikemalt saad lugeda selle aasta suvelugemisest meie raamatukogu lastelehelt https://keilalasteleht.ee/suvelugemise-sonasaba-on-loppenud/

Keila linnavalitsus oli 25.-26.augustil töötajate meeskonnakoolitusel osalemise tõttu suletud. Avaldusi saab esitada kodulehe kaudu https://www.keila.ee/e-taotlused , saata elektrooniliselt e-posti aadressil klv@keila.ee või jätta paberkandjal linnavalitsuse ukse kõrval asuvasse postkasti.

 

Reede, 26.august:

Keila Lehe esikaanel Pargikontserdist. Uudistest otsitakse nime uuele tänavale -esialgu on välja pakutud Keskuse. Juttu on kooliaasta algusest, kaunitest kodudest, toidu raiskamisest, Haapsalu mnt 25 uutest elamutest, kogukonnamajadest, kohvifestivalist ja Tuula tee uuest tunnelist. Allar Viivik kirjutab kiriku ja raudtee vahelise ala minevikust. Palametsa pajatused räägivad ajast, kui jumalateenistused muutusid teatritaolisteks. Tegija on Evelina Vedom.

Ringkäigud Keilas korraldas suve lõpetuseks kell 22:00-00:30 hilisõhtuse retke LINNAMÄE LEGENDID JA ÖÖSORRID. Suunduti suveöisele seikluslikule rännakule Keila lõunapiiril asuvale Ohtu linnamäele. Õnnestus kuulda müstiliste öölindude öösorride laulusorinat. Teel vestis retkejuht Kadri Aller sealse piirkonnaga seotud rahvapärimuslikke lugusid kummituslikust linnast, nõiduslikust kaevust ja soldatite viirastustest. Pisut jutustati ka ennast 1941. aastal metsavendadena Ohtu rabas peitnud meestest. Väikese teejupi murrame läbi metsa ja võseriku ning ületame paar pisikese veenirega kraavi.

Suur grupp Harju Maakonnaraamatukogu töötajaid läks yutvuma  Helsingi Linnaraamatukoguga OODI. 

 

Laupäev, 27.august:

Padisel kloostris on Bernardi päeva taassünd. Klooster ja kloostri ümbrus on sel päeval täis rõõmsat sagimist ja osa saab võtta laadast, meistrimeeste etteastetest, vaadata keskaegset laagrit, demovõitlust, kuulata tarku loenguid, vanamuusikat, imetleda tantsu ja muidugi käia kloostris nii palju kui süda lustib. Pikki aastaid kestnud paus on lõpuks läbi ja Padise klooster ning Harjumaa Muuseum koostöös terve rea heade sõpradega toovad keskaegse hõngu Padisele tagasi.

Päevakava: 12:00 - kloostri ees: festivali algus ja vanamuusika kontsert

13:00 - kloostris: loeng raidkivikunstist keskaegses Eestis (Villu Kadakas ja Indrek Jets)

14:30 - kloostris: loeng vasallidest ja keskaegsest sõjandusest (German Lebedev) ja demovõitlus (klubi Soldknechte)

15:30 - papagoilaskmine

16:30 - kloostri sisehoovis, vihma korral kirikusaalis: kontsert ja keskaegsed tantsud

 Osavõtt on mõistagi tasuta, ka kloostri väravad on terve päeva külastajatele valla. Päevakava võib veel muutuda, aga ainult rikkamaks ja põnevamaks.

Keila Jalgpalliklubi kutsus kõiki, 2016-2018. aastal sündinud lapsi treeningutele. Laupäevane lasteaia rühm alustas treeninguid 27.08 kell 10.00-11.00 Keila kooli staadionil. Treeneriks Tauri. Rukkilille lasteaia treeningud algavad 2.09 kell 17.00-17.45 Rukkilille lasteaias. Treeneriks Ugo.

 

Pühapäev, 28.august:

Pühapäeval, 28. augustil kell 18.00 toimub noorte leerikursuse esimene kohtumine. NB! See toimub Saksa koguduse ruumides Tallinnas, Vana-Kalamaja 31. Noorteleeri on oodatud kõik noored vanuses 15-18a. Leerikursus toimub koostöös Saksa koguduse ja Risti kogudusega. Leerikursuse huvilistel palume end registreerida e-mailil keila@eelk.ee