« Tagasi

32.nädal 2022

Esmaspäev, 8.august:

Linnavalitsus algas suurem dokumentide korrastamine arhiivi saatmiseks.

KeilaTV avaldas sarjast ÜKS LUGU "Noorteka platsilt Eesti meistriks" - Rauno Nurger.

Sel nädalal on täiendav vastuvõtt Keila Kooli gümnaasiumisse.

Harju Maakonnaraamatukogu  said üles uued näitused:  Rahvusvaheline köitekunsti valiknäitus Scripta manent VI kuni 29.09.22 ning Tiina Soidla  kunstinäitus " Jutustades inimest".

Alustas õpilasmalev. Tööd saavad noortekeskuse kaudu kokku 64 noort, kellest nelja töötasu tuleb taaskord Keila väikeettevõtja toetusest. Lisaks saavad esimesel maleva nädalal Eesti noortega liituda ka Ukraina noored. Tänase seisuga on 7 Ukraina noort osalemas õpilasmalevas.Teisipäev, 9.august:

Keila linnavalitsus sõlmis Keila Kooli direktor ametikoha täitmiseks  tähtajatu töölepingu Martin Ööveliga. Martin Öövel asub ametisse 31.augustil 2022. Tartu Ülikooli õigusteaduste bakalaureuse ja Stockholmi Ülikooli IT õiguse magistrikraadiga Öövel on töötanud Justiitsministeeriumis, Statistikaametis ja Sotsiaalministeeriumis – tegeledes IT valdkonnas. Viimati, alates 2016.aasta augustist oli Martin Öövel Tabasalu Kooli direktor, samaaegselt õppides ka koolijuhtide arenguprogrammis ja Tartu Ülikooli Haridusteaduste Instituudi pedagoogika kursusel. Martin Öövel on alates 2014.aastast ka Tartu Ülikooli Õigusteaduskonna IT õiguse magistriprogrammi lektor. Avalduse Keila Kooli direktori leidmiseks korraldatud konkursil osalemiseks esitas 9 kandidaati, kellest vestlusvooru jõudis kuus. Konkursi komisjoni arvamus oli üksmeelne.

Restoran JÄÄ alustas ürituste sarja VEIN.  Esimesel üritusel alustati algusest: kuidas maitsta veini,  kuidas hoida klaasi, kuidas saada aru, kas vein on ikka oma parimas eas jne. Juhendas Liisi Migur - hiljuti Eestisse naasnud, aastaid Itaalias elanud sommeljee, kes on sidunud end JÄÄ tegemistega. Kavas oli maitsta nelja veini koos sobivate toitudega: valge vein, šhampus, punane vein ja dessertvein.

Keskpargis, purskkaevu juures toimus malevlaste ristimine.

Keila Korvpallikool: Keila Korvpallikooli kasvandik Ants-Kristjan Kalmus aitas Eesti U18 vanuseklassi meeskonnal Rumeenias, Ploiestis toimunud Euroopa Meistrivõistluste B-divisjoni turniiril 9. kohta võita.

Uus toiduringluskapp on kohal - täna hommikul jõudis kapp samasse kohta Baptistikiriku kõrvale, kus ases toiduvahetuskapp ka seni. Keila Ringmajanduse Ühing tänab kõiki vabatahtlikke, kes igapäevaselt kapile elu ja korra annavad ning uue kapi sponsoreid: Keila linn, Glamox, Alexela, Sunly City, Ensto, eraannetajad. Koos loome mõtteviisi ja väldime toidu äraviskamist! Arvatavalt juba täna saab kapi panna vooluvõrku ja kasutusele võtta. Ühing korraldab kapi avamise neljapäeval, 11. augustil kell 16.00.

Toimus sotsiaalkeskuse autismialane koolitus "Autism ja probleemne käitumine".  Koolitust viib läbi hollandi käitumisekspert Rini Blankers. 

Kogunes Harjumaa muuseumi nõukogu.

 

Kolmapäev, 10.august:

Sissejuhatavad tööd Haapsalu mnt alguse remondiks algasid täna äärekivi paigaldamisega Ohtu tee ja Jaama tänava vahelisele lõigule, kus seni äärekivi pole olnud. Tavapärane liiklus on ühe sõiduraja ulatuses häiritud.

Keila TV avaldas järelkaja Suvelõpukontserdist: usutluse Aropiga.

Orienteerumisneljapäevakute raames toimus täna Keila linna põhjaosas ja Keskpargis Tallinna meistrivõistlused sprindis 2022. Stardis oli üle 226 osalejat.

SA Keila Haigla pressiteade: SA Keila Haigla ja Maardus tegutsev AS Kallavere Haigla ühinevad, et pakkuda Harjumaal senisest integreeritumaid tervishoiuteenuseid. SA Keila Haigla juhatuse liikme Merle Vaheri sõnul on Kallavere Haiglasse nagu ka Keilasse koondunud perearstid, röntgendiagnostika, laboratoorsete analüüside võimekus ja eriarstiabi, mistõttu võib seda pidada ideaallahenduseks õendushaiglale. Kui Keilas lõpevad ettevalmistustööd, saame öelda, et mõlema haigla juures paiknevad piirkonnas teenust osutavad kiirabibrigaadid.  Keila Haigla on Eesti juhtiv integreeritud õendushaigla ja hooldekodu, osutades teenust ligi 400-le hoolealusele. Kallavere Haiglas saab osutada iseseisvat statsionaarset õendusabi enam kui 100-le patsiendile. See katab märkimisväärse osa Harjumaa ja Tallinna õendusabi vajadusest.

Keila Terviseradadel toimub augustikuu kolmapäevadel (10.08, 17.08, 24.08, 31.08) algusega kell 18.30 discgolfi võistlus "Kolmapäeval Keilas".  Keila uus ajutine rada on võistluste ajal suletud. Tavakliendid saavad mängida talverajal. Mäng käib värske Keila linna Teenetemärgi kavaleri Jaanus Väljamäe ketastele, mis on ta mängukotis olnud kuni 13 aastat. Noorte toetamiseks loosib Jaanus kettaid võistlusele osalevate õpilasmängijate vahel.

 

Neljapäev, 11.august:

Keila Linnavalitsuse 45.istung 11.augustil 2022.

Linnavalitsus väljastas ehitusloa büroohoone laiendamiseks Linnamäe tee 6 kinnistul. Tööga projekteeritakse büroohoone laiendamine ja kasutusotstarbe muutmine. Tegemist on keldrikorrusega kolmekorruselise ehitisega. Eelnevalt on hoonet kasutatud büroohoonena, kus olid ka teenindavad ruumid (söökla, aula jne.). Käesoleva projektiga nähakse hoonesse ette büroo-, majutus-, teenindus- ja keldrikorrusel ka tootmisruume. Peale edelaosas oleva hoovi kinniehitamise on projekteeritud hoone lõunapoolses tiivas majutusruumide ehitamine. Olemasolevad amortiseerunud aknad ja välisuksed asendatakse. Hoone fassaadidel tehakse vajalikud krohviparandused ja värvitakse. Võrreldes olemasoleva olukorraga ehitatakse kinni hoone tagaküljel olev väike hoov.   

Linnavalitsus kinnitas heakorrakonkursi „Kodud Kauniks" komisjoni poolt esitatud ettepanekute põhjal konkursi võitjad ja preemiate suurused. Võitjad avalikustatakse auhindade üleandmisel 19. augustil Keskpargis toimuval Pargikontserdil. Linnavalitsus otsustas premeerida konkursi võitjaid  väikeelamute grupis – auplaadi, raamatu ja aiatarbelise kinkekaartiga 300 EUR väärtuses. Väikeelamute  II koht, III koht ja finaali objektid saavad raamatu ja aiatarbelise kinkekaarti 200 EUR väärtuses. Korterelamute ja ridaelamute grupi võitjale kingitakse auplaat, raamat ja aiatarbeline kinkekaart 300 EUR väärtuses.

Keila Ringmajanduse Ühing avas täna ka pidulikult uue toiduringluskapi. Kleebiti sildid , tänati toetajaid. Uudistati kappi – ühel pool on külmutuskapp, mis saab oma voolu päikesepatareidest ja teine pool õuetemperatuuriga. Kohaletulnud tõid kapi toitu täis. Natukene võeti endale ka, mis enamuses kohapeal ära tarbiti ja joodi Helde Kombuchat peale. Ühing tänab Keila linna, Glamoxit, Alexelat, Sunly Cityt, Enstot ja eraannetajad. PILDID

Kohe – kohe pannakse seinale Keila toiduringluskapi reeglid ka:

✔️Kappi pandud toidu kasutamine on omal vastutusel

✔️Too kappi ainult kõlblikku kaupa. Hea oleks vältida liha-, kala- ja piimatooteid (lühike säilivusaeg).

✔️Pane kappi ainult kinniseid pakendeid (avatud pakendite säilivusaeg võib olla oodatust lühem).

✔️Võta nii palju, kui tarvis ning jäta teistele ka.

✔️Kui tood kappi toitu, märgi logiraamatusse, millal see toit toodud on (+säilivusaeg, kui pakendil puudu) ning anna märku Keila toidujagamise facebooki grupis, mis sa kappi viisid -nii jõuab info kiiremini inimesteni.

✔️Paiguta värskem kraam tahapoole (nt kui tood 3 pakki jahu, pane pikema säilivusajaga tagumiseks pakiks).

✔️Jäta kapp enda järgi puhtaks, et teistel oleks hea kasutada.

✔️Kui tood enda valmistatud toitu, märgi kindlasti peale valmistamise kuupäev (ja säilivusaeg) ning allergeenid/koostis (nt laktoos, gluteen, lihatooted, pähklid jms)

✔️Tasub järgida toodete säilitamistemperatuuri!

✔️Kui vajalikud tarvikud (puhastusvahendid, pastakas, logiraamat vm) otsa saavad/ära kaovad või on mõni muu mure, kirjuta facebookis Keila toidujagamise gruppi.

Pea meeles, et:

♻️Toit ei ole prügi!

♻️Toit on väärtuslik ning vajalik kõigile - ärme raiska!

♻️Kui ise ei tarbi, jaga oma kogukonnaga - äkki kellelgi läheb just sinu "üleliigset" tarvis!

Keila TV avaldas järelkaja Suvelõpukontserdist: usutluse nubluga.

Harjumaa Muuseumist on võimalik osta Keila Linna lippe. Väike käsilipp maksab 3€ ja suur lipp maksab 48€.

Ilmus Päästeameti pressiteade ohusireenide asukohtade esialgsest valikust, 16 linna seas on märgitud sireeni asupaigaks ka Keilat. Sireenidel põhinev ohuteavituse süsteem paigaldatakse 16 suuremasse asulasse: Tallinna/Muugale, Tartusse, Pärnusse, Narva, Võrru, Paldiskisse, Sillamäele, Tapale, Jõhvi, Maardusse, Rakverre, Keilasse, Viljandisse, Valka, Kuressaarde ja Haapsallu. Ühtset üle-eestilist ohusireenide võrgustikku Eestis praegu ei ole, kuid Päästeamet on alustanud selle välja arendamisega. Eesmärk on välja töötada süsteem, mis võimaldaks jõuda võimalikult suure arvu elanikeni ning mida oleks võimalik keskselt käivitada. Elanikkonnakaitse vaatest on see suurim investeering, mida viimase 30 aasta jooksul on tehtud. Riik eraldas ohusireenide võrgustiku loomiseks 4,5 miljonit eurot. Sireenide maksimaalne helirõhu tase jääb alla 115 dB, mida võiks võrrelda näiteks alarmsõiduki sireeni või teetöö/ehitusmasinate müraga. Loodav sireenide süsteem hakkab ohuolukorrast teavitamiseks edastama helisignaali. Olukorrad, mille puhul sireenide kaudu teavitust edastatakse, on sõjaline oht, suurõnnetused, hädaolukorrad (nt kiirgusõnnetus, õnnetus ohtlike kemikaalidega). Millised täpselt signaalid olema hakkavad, saab selgeks augustis-septembris. Selleks ajaks valmistame ette ka teavitustegevused, et elanikkonnale sireenide helisignaalid ja käitumisjuhised tuttavaks teha. Lisaks saavad ohu piirkonnas viibivad inimesed ka oma mobiiltelefonile sõnumi, mis annab ohuolukorra kohta lisainfot ning käitumisjuhiseid.

 

Reede, 12.august:

Keila Lehe esiküljel üleujutuste vältimisest. Lehe küsimustele vastab Keila Kooli uus direktor Martin Öövel. Uudistes Keila Haigla ühinemisest, kiriku katuse remondist, loovteraapiast noortele ja noortekohtumistest. Viivik meenutab lauluväljaku ajalugu. Palamets pajatab teatritest Rooma riigis. Tegija on Anete Elisabeth Adler

AS Harju Elekter andis teada, et AS-i Harju Elekter nõukogu valis uueks juhatuse liikmeks ja finantsjuhiks Priit Treiali, kes asub ametisse alates 14. novembrist 2022 ja tema volituste tähtaeg on kolm aastat. Priit Treial on alates 2018. aastast Elektrilevi OÜ juhatuse liige ja finantsjuht ning 2021. aastast Narva Soojus ASi ja Imatra Elekter ASi nõukogu liige. Aastatel 2016-2018 töötas ta Eesti Energia ASis finantskontrollerina. Lisaks omab ta pikaajalist töökogemust investeeringute analüütikuna ja grupi ärikontrollerina ärikinnisvara ettevõttest BPT Real Estate AS. Ta on omandanud bakalaureusekraadi majanduses 2006. aastal Tartu Ülikoolist. Priit Treial on osanik ja juhatuse liige ettevõttes PHT Chemicals OÜ. Ta ei oma Harju Elektri aktsiaid.

Harju Maakonnaraamatukogus lõppes tänasega Keila töömalevlaste esimene nädal raamatukogus. Esimesel nädalal toimetas raamatukogus 3 Eesti noort ja 3 Ukraina noort.  Noored said teha väga erinevaid töid, mida raamatukogus teha tuleb. Nädala lõpuks valmisid raamatunäitused  "Eesti lastekirjanduse raamatujuubelid 2022" ja "A. Saint-Exupéry "Väike prints" peab sünnipäeva". Ootame kõiki raamatusõpru näitustega tutvuma.

Keila uuest raudteesillast sõitis 17.43 ajal üle tõenäoliselt esimene rongikoosseis. Ilmselt ehituslikul otstarbel killustiku vedav rong.  VIDEO

 

Laupäev, 13.august:

Keila Hoovilugude Päev 2022: Maailma maitsed. Pilte vaata SIITSIIT ja SIIT

1.VAHVLIPARKLA Avatud 8.00-13.00, Pargi 30-3 (Keila Sotsiaalkeskus). VahvliParkla õuel saab hommikusöögiks parkida end vahvlitega. Menüüs on soolased, ürtidega, magusad, õhukesed, prisked, täidisega ja täidiseta vahvlid. Kell 11 annab parklakontserdi Keila laulustuudio Viis Tooni. Valla on ka erivajadustega inimeste valmistatud kaltsuvaipade müük.

2. HEINA TÄNAVA JÄTSIMEISTRITE KOHVIK Avatud 10.00-20.00 Heina 4. Külaliste silme all valmib rulljäätis, mis on pärit LõunaAasiast ja eriti populaarne Tais, Filipiinidel ja Malaisias. Magusasõpru rõõmustavad veel minipannkoogid, mullivahvlid ning Hanna tordid ja koogid. Soolaseks on aga eestimaised road – kodune hernesupp suitsulihaga, salatid, soolakurk ja muudki.

3. PITSALAEVUKE Avatud 11.00-15.00, Jõe tn 12b. Pitsalaevuke tuleb taas ja purjetab Itaalia maitsete vetel. Hoovi on oodatud tegutsema peamiselt lapsed, kuid maitseid nautima kõik. Pitsa tuleb puuküttega ahjust ja magusaks on maasikakastmes "keedetud koor" – kes soovib, see tõlgib!

4. KULTUURNE PUHVET ja RESTORAN KEILA Avatud 11.00-15.00 Keskväljak 12 (Keila Kultuurikeskus). Päeva avab Pille Karrase kandleansambel Peenid Sõrmed. Pakutakse traditsioonilisi eestlaste lemmiktoite ja -jooke. Muusikat mängitakse vinüülplaatidelt ja igal täistunnil esitatakse laval rahvatarkusi, vanasõnu, mõistatusi ja tuntud poeetide luuletusi. Muusikalised etteasted „Keila agulihärradelt". Kell 20 avaneb „Kultuurne restoran Keila", kus tantsuks mängib „Mait Maltis and The Band". Laudade broneerimine: kultuur@keila.ee. Sissepääs 5 eurot.

5. KAITSELIIDU SEIKLUSHOOV Avatud 11.00-17.00 Aia tn 35. Maailma maitseid pakuvad kohvik Sitsi Satsi Lamanna Roza ja Naabrist paremad Kasekesed, kodutütred keedavad metsakohvi ning noored kotkad küpsetavad parimaid vahukomme. Osaleda saab põnevates mängudes, naiskodukaitse loteriis ja kodutütarde kirbukal ning kaasa osta siitsamast korjatud Upmesi mett. Osalejate vahel loositakse meeneid.

6. CAFETERIA JA RISTORANTE "VAHEMEREMAITSED" Avatud 11.00-18.00 Ülase 3 (Mudaaugu). Cafeteriast saab kaasa osta nii magusat kui soolast ampsu. Eelbroneerides 4-, 5- või 6-kohalise ristorantelaua (https://forms.gle/bCNESKt8qaLyvjJm7 ) saab nautida kolmekäigulist maitsetemängu Itaaliast Hispaaniani – antipastist paella ja tiramisuni. Hobikokk Svenile on abiks omajagu kaunishingi.

7. MUUSIKAKOHVIK "MUUSIKA TEEB HEAD" Avatud 12.00-18.00 Tervise 35. Keila Lions klubi pakub kaunis Riina roosiaias hõrgutavaid suupisteid, head joogipoolist ja toekamat kõhutäidet, mida vürtsitavad muusikalised etteasted Keilaga seotud esinejatelt. Kohviku tuluga aidatakse Keila suurperest pärit andekale viiuldajale Ann Meeta Teppole soetada isiklik viiul, millega Euroopa Liidu Noorteorkestrisse valitud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia tudeng saaks jätkata rahvusvahelist karjääri.

8. ÜLESÕIDU KALAKOHVIK Avatud 12.00-19.00 Ülesõidu 28. Menüüs on Vahemere köök – Kreeka saartest Hispaania lõunarannikuni. Kuna Vahemere roogade juures on oluline värskus, hooajalisus ja kohalik toidukraam, siis leiab siitki Eesti kala ning august vihjab ka vähipüügi kuule. Võta aeg maha, naudi hõrgutisi DJ muusika saatel ja muid tegevusi hoovis.

9. WILHELMINE Avatud 12.00-20.00 Tähe 19. Suures rohetavas koduhoovis avaneb maailmamastaabiline supiköök. Ruumi, uudistamist ja tegevust jagub kõigile.

10. SOOLALAO MAITSED Avatud 12.00-21.00 Uus tn 19a. Särtsakas kunstnik Ewa-Kaisa Plakk avab koos Bianka Alliksooga võimaluse sisse astuda raudtee kõrval asuvasse vanasse soolalattu. Hoovilugude päeval ellu ärkavat taaskasutuse ja erinevate maitsete mekat saab külastada loetud päevadel septembri keskpaigani. NB! Tegemist ei ole traditsioonilise kohvikuga, küll aga saab vett ja leiba.

11.KOHVIK "ÜHESKOOS" Avatud 12.45-20.30 Raba tn 82. Maailmaparandajatest sõpruskonna kohvikus kuuleme söögi ja joogi kõrvale lugusid kodulinnast, elust ja sõpradest. Oma kodukandi maitseid pakuvad sõbrad siit ja sealt. Tegevust jagub nii väikestele kui suurtele.

12. UKRAINA MEIE SÜDAMES Avatud 13.00-15.00 Haigla Pargi tänava poolsel küljel. Selle hoovi menüüs on loomulikult Ukraina borš, mille valmistamise kultuur on kantud ka UNESCO vaimse pärandi nimekirja. Kõrvale pakutakse traditsiooniliselt pampushkat ehk ukraina küüslaugusaia. Kogu tulu saadavad sõja eest pagenud hoovipidajad heategevusorganisatsioonide kaudu sinna, kus seda enim vajatakse – Ukrainasse. Slava Ukraini!

13. VAIKNE MEHHIKO Avatud 13.00-18.00 Vaikne 32. Metsiku Lääne-Keila takobaaris pannakse takode vahele liha otse kodusest suitsuahjust. Põske saab pista ka hooajalist kooki ja kaasa osta mõnusat kodust moosi.

14. KOGUKONNAAIA KOHVIK Avatud 14.00-23.00 Linnuse 9 (Harjumaa Muuseum). Kogukonnaaednikud koos muuseumirahvaga pakuvad kohalikust aiakraamist head ja paremat. Toredaid tegevusi jagub kogu perele. Püsti pannakse välikino ning õhtu lõpeb chillimisega mõnusa muusika saatel uues ujumiskohas.

15. KOHVIK "SÕPRUS" Avatud 15.00-18.00 Uus tn 15. Raudteeäärses koduhoovis saab mekkida roogasid Keila sõpruslinnade Barsbütteli ja Callingtoni piirkonnast. Lastele mängunurk. Kell 19 algab hoovis bluusikontsert saareriigist pärit Louie Digmani ja Domino Slimi esitluses, kuhu saab pileti ka ette osta (9 eurot, 15–18 a. 4 eurot, alla 15 a. tasuta. Keila Sõpruslinnade Selts, EE812200001120240192, selgitusse eesja perekonnanimi).

16. ADVENTKOGUDUSE HOOVIKOHVIK Avatud 15.00-20.00 Põllu 5. Menüüs on armastatud vegan burgerid. Kell 16 saab vaadata nukuteatrit kodust kaugele rännanud ja sealset elu maitsnud pojast. Peale seda meisterdamised, tegevused ja näomaalingud lastele. Kell 18 annab hingestatud kontserdi Eesti-Serbia juurtega paar Kärt ja Tihomir Lazic Inglismaalt.

17.TACOBAAR "ANHELO" Avatud 15.00-21.00 Tallinna mnt 8. Traditsioonilisi Mehhiko maitseid valmistab mehhiklasest kokk kohalikust toorainest!

18. OHVITSERIPROUADE PUHVET "NOORUS" AVATUD 17.00-21.00 Nooruse 7. Kunagisele tankipolgualale rajatud hoovis pühendutakse teemale "Vaba maailm maitseb hästi". Uksed avavad kooperatiivid "Lapsepõlve maitsed", "Nooruse maitsed" ja "Importmaitsed". Rebelitest prouadel on varuks üllatus avamisel, sulgemisel ja vahepeal. Kõhutäie kõrvale kuuleb vinüülidelt maailmastaare ning pilgu saab heita ka auhinnatud koduaeda.

Lisaks: HARJU MAAKONNARAAMATUKOGUS: 13. juulist 19. augustini on avatud raamatunäitus "Maailma maitsed lugudes ja legendides", tutvustades riike, mille köögid Hoovilugude Päeval avanevad.

Toimus lennuki AN-12 hoovis meeleolukas PEREPÄEV! Kavas mudellennuki valmistamistuba ja -võistlused. Kohapealne kohvik pakub maitsvaid toite ja jooke. Kohal on näomaalija, glitter tatoo ja batuut. Tutvumine lennukiga on sel päeval TASUTA.

Kell 10 anti esimene start neljandat korda toimuvale ultrajooksu võistlusele Heavy Metal Ultra. Heavy Metal Ultra on Keilas toimuv Backyard Ultra tüüpi jooksuvõistlus. Võistlusformaat näeb ette, et alates esimesest stardist 13.08.2022 kell 10:00 hakkab iga täistund mängima raskema rocki laul mille jooksul tuleb startida 6,7 km pikale ringile. Ja iga järgmine täistund kordub sama. Võistlus lõppeb siis kui järgi on jäänud ainult üks osaleja. Ajalimiiti selleks ei ole. Tänavu eraldi öörada ei ole ja kogu võistlus toimub uuel maastikurajal. PILDID STARDIST

Kooli staadionil sai üheks lühikeseks mänguks kokku seltskond, kes umbes 25 aastat tagasi mängis Jaanus Väljamäe juhendamisel Keila meeskonnas soome pesapalli. PILDID

8-12.08 toimus Pärnumaal, Jõulumäe spordikeskuses Maastikuvibulaskmise MM ehk WFAC2022 https://www.wfac2020.org/ . Tulemused : https://www.wfac2020.org/wp-content/uploads/2022/08/WFAC2022resultsFINAL.pdf . Maastikuvibulaskmise MMil lastakse viiel eri päeval kolme harjutust: field, hunter ja animal round. Neist kahte esimest kaks korda. Viis pikka päeva. Rajal ollakse tavaliselt 7-9h ehk päevad on pikad ning keskendumist laskmisel hoida pole lihtne. Keila linna laskjaid oli rajal mitu. Jaanus Gross, sportvibu meeste ehk AMFSR klassi 3. koht. Sportvibu meeste esikuuik oli päris tihedalt üksteise kannul ja liidrid vahetasid pea iga päev kohti. Võistluspinget jätkus lõpuni. Märten Merioja - sportvibu noorte täiskasvanute ehk youth adult vanuseklassis 3. koht. Lisaks medalile hoiab nüüd Märten antud vanuseklassi Eesti rekordit animal roundis. Katariina Atonen - juuniorid neidude sportvibu vanuseklassi 3. koht. Ann Kristiin Fuchs - sama vanuseklassi 4. koht.

 

Pühapäev, 14.august:

Kell 11:30-16:00 toimus AN-12 hoovis AJALOOPÄEV! Kavas: ekskursioonid kell 12:00, 13:30 ja 15:00 lennukis (väikse tasu eest), kogunemine lennuki juures 5 minutit enne ekskursiooni algust. Kohapealne kohvik pakkus maitsvaid toite ja jooke. Lennuk on avatud kogu ürituse ajal (tasu eest).

Eesti pikima jooksuvõistluse, Heavy Metal Ultra võit läks esmakordselt välisriigi sportlasele. Viimase mehe tüüpi jooksuürituse kõige vastupidavaimaks osutus ungarlane Szilard Fodor. Fodor läbis Keila terviseradadel toimunud üritusel 28 tunni jooksul kokku 187,768 km. Tugevate osavõtjatega heavy metal ultral tuli teiseks Eesti tuntuim ultrasportlane Rait Ratasepp, kelle kontole jäi sel korral 27 ca 6,7 km pikkust ringi ehk 181,062 km. Paremuselt kolmanda tulemuse saavutas Läti jooksja Ritvars Kalnins (174,356). HMU varasema võitja Hannes Veide arvele jäi 93,884 km.  Naistest oli parim Blanca Punt (120,7 km), talle järgnesid Liina Kesamaa (107,296) Keilast ja Kaili Rätsep (100,59 km). Kokku sai tulemuse kirja 73 võistjat.

Saabus ukrainlaste kohvikupidajate tänu keilalastele toetuse eest ja borši maitsmise eest!

Дорогі естостонці!Щиро дякуємо за вашу підтримку.І за те що прийшли підтримати нас в українське кафе і скуштували український борщ.Дякуємо за усі теплі слова,допомогу і щиру підтримку.

Dear Estonians! Thank you so much for your support. for coming to support us in our Ukrainian cafe and tasting Ukrainian borscht. Thank you for all your kind words, help and sincere support.

Олена