« Tagasi

22.nädal 2022

 

Esmaspäev, 30.mai:

KeilaTV  avaldas sarjas ÜKS LUGU filmi "53 aastat ühes majas " - Allar Viivik.

Keila Väärikate Ülikool lõpetas oma 9.õppeaastat. Hooaja lõpus oli ülikooli 32 tudengit kes käisid loengutel - ekskursioonidel. Lõputunnistuse väärilisi oli 15. Tervitused linnavalitsuselt ja Keila Koolilt. Lisaks maailma esiettekanne -just G Otsa Muusikakooli kompositsiooni eriala õpilane, Keila Muusikakooli vilistlane Kadri Klanberg esitas oma pala "Mulje". Esinesid ka Keila Muusikakooli õpilased.

Ilmusid uudised, et Valingu – Keila raudtee uue haru ehitusel kasutatakse põlvekivi tootmisel tekkivat aherainet.

Täna avalikustas KUKU raadio oma kampaania "Selge Grupijuht" peatumiskohad. Esimest korda oma 26-aastase ajaloo kestel jõuab kampaania ka Keilasse. Kampaaniaga registreerimiseks avatakse 20.juuni hommikul telk Keila Cirkle K tanklas.

Vikerkaare lasteaias on 30. ja 31.mail viimased lõpupeod Pokude ja Sinilinnu rühmadel.

30.-31.05 toimusid noortekeskuses Keila Õpilasmaleva töövestlused. Vestlustele on ennast kirja pannud 79 13.-15.aastast noort. Vestlusi viivad läbi Keila Noortekeskuse töötajad koos noorte rühmajuhtidega. Malev toimub sel suvel 08.-19. august ning kokku on tööle tulemas 60 noort ning lisaks kaasame malevasse kuni 15 Ukraina noort. 

Porikuu Festivali korraldajad pidasid töökoosolekut Keila mõisas. Porikuu festival algab 1.oktoobril Keilas.  Porikuu festival on oktoobris Loode-Eestis kulgev elamusfestival, mis pakub erinevaid elamusi Pealinnast kuurortlinna Haapsaluni välja. Porikuu programm toob kokku rohkelt erineva iseloomuga sündmuseid. Sündmused varieeruvad kultuurielamustest loodus- ja spordielamusteni.

Linnavalitsuses toimus esimene MTÜ Eesti Pagulasabi poolt korraldatav digioskuste töötuba ukrainlastele. Samateemaline järgmine töötuba on 14.juunil ning 3.-l ja 6.juunil toimuvad kohanemise teemalised töötoad. Töötoad viiakse läbi linnavalitsuse saalis ajavahemikus 10.00-16.00.

Muusikakoolis oli kitarriõpetaja Margus Minni õpilaste kontsert.

Keila Muusikakoolis oli 31. mail kell 17 I-VI klassi õpilaste aktus. 

Keila Korvpallikooli ülevaade nädalavahetusest:

U10 ehk meie noorimad tüdrukud mängisid Nord Cup turniiril 5 ägedat mängu. Laupäeva viimases mängus KA Tallinna Kalev I võistkonna vastu toimus peamine tegevus korvidest kaugemal, mida näitas ka mängu lõpptulemus 7:6. Sama võistkonna vastu näitasime pühapäevases finaalis samuti tasavägist korvpalli, mäng lõppes normaalajal viigiga 11:11. Võimalusi lisaaja äkksurmaga (esimese korvi viskamiseni) võiduks oli mõlemal võistkonnal; sel korral õnnestus Martal talle tehtud vea järgselt visata kaks vabaviset, millest üks ka tabas. Tüdrukud, kelle treeningud koosnevad suures osas palliga ja pallita liikumismängudest, tegutsesid korvpalliväljakul väga julgelt ja võistkondlikult. Leiti häid sööduvõimalusi ja prooviti treeningutel õpitud oskusi meelde tuletada ja erinevates mänguolukordades rakendada. Võistkonnas mängisid Sandra, Saskia, Ella Marie, Ketter, Annabell, Kerda, Ivireen, Marta.  Võistkonna MVP kaitses tublilt tööd teinud Ella Marie ja turniiri parim mängija rünnakutel kiireid lahendusi leidnud Saskia. Võistlustele järgnenud trennis oli U10 tüdrukute tegutsemine tavapärasest hoopis oskuslikum, hea on tõdeda, et võistlused ja turniirid annavad kogemusi, mida ainult treeningute käigus on raske omandada.

Keila Korvpallikooli U10 poisid said turniirilt ägedad 6 mängu. Esimesed 5 mängu läksid meie poistele edukalt ja iga mänguga suutsime oma võistkondlikku mängu efektiivsemaks muuta. Suutsime lõigata, kiiresse joosta ja teravaid sööte üksteisele jagada. Finaalis kohtusime Viimsi eakaaslastega. Poisid olid natuke ärevad ja sellest tekkisid ka kerged vead. Kummardus vastastele hea kaitse eest! Saime juurde kõvasti kogemust ja motivatsiooni suvi korvpalliväljakul veeta. Aitäh abitreener Reiner Pruknerile, kes abistas poiste juhendamisel. Võistkonna MVP Sebastian Esna.

Korvpallikooli U11 poiste mängude saldoks jäi 2 võitu ja 3 kaotust, millega teeniti 10. koht. Turniiri alustati kõva õppetunniga, kui mindi vastamisi Rae Spordikooliga. Mäng lõppes seisuga 6:46. Päeva teises mängus tuli meile vastu Kesklinna KK, 1 vs 1 kaitses lasime liiga lihtsalt mööda ja rünnakul jäime söötude leidmisega hätta ning mängu lõppseis jäi 11:25. Teise päeva esimeses mängus läksime vastamisi Lääne-Harju KK-ga. Kuna mäng oli varahommikul, läks poistel esimene poolaeg ärkamiseks, teisel poolajal saime oma mängu käima ja tegime rünnakul häid otsuseid ning mäng lõppes 27:8 meie kasuks. Päeva teises mängus SK Nord/Cramo duubelvõistkonnaga oli kõva heitlus, kuid poisid suutsid enne mängu tehtud kokkulepetest kinni hoida ja mäng lõppes seisuga 22:14 meie kasuks. Viimasel päeval läksime 9.-10. koha mängus vastamisi Taltech BS/Altiusega. Mäng algas võrdselt, kuid siis panid vastased oma paremuse maksma. Mäng lõppes seisuga 13:23. Võistkonna parimaks mängijaks valiti Rasmus Rukis, kes näitas suurt arenguhüpet 1 vs 1 mängus.

Korvpallikooli U12 tüdrukud said turniiri 5 mängu käigus kõvasti elamusi. Saime kaks kindlamat võitu, ühe äärmiselt napi võidu, ühe lisaaja kaotuse ja finaalmängus kõvasti kogemusi. Turniiri lõpetasime väga emotsionaalselt teise kohaga. Tugevate vastaste vastu näitasid head mängu meie tüdrukud Rebecca, Jandra, Astrid, Nicole, Kerit, Anette, Anni Marii, Kerbel-Kaily. Võistkonna MVP oli Anni Marii, kes tahtis selle turniiri jooksul väga palli saada, leidis häid võimalusi kergete korvide viskamiseks ja võitles kõvasti lauapallide saamiseks 👱‍♀️

Korvpallikooli U12 poiste mängude saldoks jäi 2 võitu ja 3 kaotust, millega teeniti 6. koht. Esimesel päeval läksime vastamisi Taltech BS/Altiusega, kellelt tuli vastu võtta kaotus 14:28. Päeva teine mäng oli KK Hito/BC Karjamaa vastu, enamus mängust suutsime edu hoida kuid lõpuks sai poistel jõud otsa ning mängu lisaajale viival viskel eksisime ja mäng lõppes 15:18 meie kahjuks. Teisel päeval olid poisid paremini mängudeks häälestatud. Esimeses mängus TSA Kalevi alustasime mängu agressiivselt nii rünnakul kui ka kaitses ning mäng lõppes meie kasuks 21:7. Teises mängus oli meil vastaseks teise alagrupi 4. koht - Saue KK. Oma paremuse panime maksma kohe esimesest minutist ja mäng lõppes seisuga 29:19. Viimasel päeval läksime 5.-6. koha mängul vastamisi KK Viimsiga. Rünnakul eksisime liiga palju korvi alt ja lasime kaitses palju lihtsaid korve mäng lõppes seisuga 13:25. Võistkonna parimaks mängijaks valiti Robin Pärnoja.

U13 poisid saavutasid turniiril neljanda koha. Kõik viis mängu olid väga võitluslikud ja võrdsete heitlus. Reedel suudeti võita Rapla KK ja KK Hito. Laupäeval seevastu tuli vastu võtta kaks kaotust KK Viimsilt ja Rae SK/Kiililt. Pühapäevases kohamängus pidime tunnistama SK Nord/Cramo kuue punktilist võitu. Kokkuvõttes täitis turniir eesmärgi, et saada hooaja lõpus tasavägiseid ja võitluslikke mänge.

U14 tüdrukud said kasulikke kogemusi ja tugevaid mänge, mis panid korralikult pingutama ja võitlema. Tüdrukuid juhendanud treener Merilyni jaoks oli uskumatu vaadata, et kuigi mõnedes mängudes venis vahe vastasega üsna suureks, ei jäädud kordagi seisu vaatama ega nukrutsema vaid mängiti südikalt lõpuni. Lahtiste pallide saamiseks võideldi ning pidevalt toimus nii mängu käigus kui ka mängujärgselt eneseanalüüs, mida järgmine kord sarnases olukorras võiks paremini proovida teha. Võistkonna MVP oli palliga terav ja pallita kiire Jette Sofia.

U15 poisid said mängudest juurde kõvasti pingetaluvust. Kõik 5 mängu olid väga tasavägised. Äärmiselt põnevas alagrupi viimases mängus kaotasime Lahti võistkonnale ja selle mängu tulemusena mängisime viimase mängu Viimsi vastu (3.-4. koha mäng). Viimase mängu alguses olime natuke unised ja passiivne kaitse muutis vastased enesekindlaks. Viigistasime veel mängu, kuid lõpuks pidime vastaste 1-punktilist paremust tunnistama. Turniiri tulemuseks 4. koht. Võistkonna MVP oli Mihkel Kivaste.

 

Teisipäev, 31.mai:

Keila Linnavolikogu 9.istung.

Keila Linnavolikogu luges esimest korda Keila linna 2022. aasta eelarve I lisaeelarvet mille maht on 1 138 628 eurot ja suunas selle II lugemisele. Keila Linnavalitsus on teinud ettepaneku võtta vastu Keila linna 2022. aasta I lisaeelarve, millega suurenevad linna eelarve põhitegevuse tulud 466 432 eurot, põhitegevuse kulud 894 774 eurot, investeerimistegevuse maht suureneb kogusummas 118 916 eurot. Likviidsete varade muutus on -547 258 eurot. Vastavalt mittesihtotstarbeliste toetuste tegelikule eraldamisele suurendatakse toetusfondi tulusid 42 972 euro võrra. Vastavalt mittesihtotstarbeliste toetuste tegelikule eraldamisele suurendatakse toetusfondist tehtavaid kulusid 33 617 euro võrra. Sihtotstarbelistest toetustest suurendatakse Keila linna põhitegevuse tulude eelarvet 413 460 eurot ja investeerimistegevuse tulude eelarvet 124 938 eurot, kokku 538 398 eurot. SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) projekti „Kliimakava koostamine" raames suurendatakse tegevusala 047401 Planeerimine toetuste tulusid 14 620 eurot. Vastavalt Kinnisvaravalduse AS ja Keila linna vahelisele lepingule Vesiveski I kinnistu detailplaneeringu ning arendamise kohta tasub arendaja Linnale Tallinna maantee ümberehituse projekteerimise osaliseks hüvitamiseks 35 000 eurot. Vastavalt 1Partner Advisory OÜ ja Keila linna vahelisele lepingule Vasara tn 15 kinnistule korterelamu ehitusprojekti, piirkonna heakorrastusprojekti koostamiseks ning Vasara tänava kergliiklustee väljaehitamiseks, tasub arendaja Vasara tn kergliiklustee väljaehitamiseks laekub 30 000 eurot. SA Keskkonnainvesteeringute Keskus toetusega (73,5%) ja linnaelanike omaosalusega (26,5%) hangitakse Keila linna elanikele aiakompostrid. Seoses sellega suurendatakse tegevusala  Jäätmekäitlus (sh prügivedu) toetuste tulusid 122 318 eurot ja sama summa võrra kulusid. KIK projekti „Harrastuskalapüüki toetava taristu rajamine Keila jõele" raames 2022. aastal laekuv toetuste summas on 16 000 eurot. Keila Linnavalitsusele pargi rannaala arendamiseks eraldati 25 000 eurot. Tegevusala Puhkepargid ja -baasid investeerimistegevuse tulusid suurendatakse 41 000 eurot, sellest 25 000 eurot lisatakse investeerimistegevuse kuludele pargi rannaala arendamiseks ja põhitegevuse kuludele 2 000 eurot („Harrastuskalapüüki toetava taristu rajamine Keila jõele" projekti 2022. aasata kulu). 14 000 eurot suunatakse kassajääki.

Linnavolikogu otsustas sõlmida Sotsiaalkindlustusametiga halduslepingu, mille eesmärk on rahvusvahelise kaitse saajatele eluruumi üürilepingu sõlmimise ja tõlketeenuse korraldamisega kaasnevate kulude hüvitamine. Halduslepingut volitati allkirjastama linnapea Enno Fels ja halduslepinguga võetud ülesandeid täitma Keila linnavalitsust. Riigieelarvest kaetakse SKA kaudu järgmised Keila linna kantud kulud: rahvusvahelise kaitse saaja kasutusse antava eluruumi ühekordselt sõlmitava üürilepingu sõlmimisega seotud kulud kuni 6 toimetulekupiiri määra perekonna kohta; rahvusvahelise kaitse saajale võimaldatava tõlketeenuse kulu kuni 8 toimetulekupiiri määra inimese kohta või kuni 16 toimetulekupiiri määra perekonna kohta kuni kahe aasta vältel; Keila linna ühekordsed halduskulu perekonna kohta kokku kuni 50 eurot eelnimetatud punktides nimetatud hüvitiste menetlemiseks.

Linnavolikogu kinnitas Keila linna kliima- ja energiakava ja kohustas Keila Linnavalitsust vaatama kava läbi muudatuste ja täienduste sisseviimiseks iga nelja aasta järel. kliima- ja energiakava peamine eesmärk on suurendada Keila linna valmidust ja võimet kliimamuutuste mõjudega kohanemiseks ning vähendada Keila linna kasvuhoonegaaside emissiooni (kliimamuutuste leevendamine).

Keila Linnavolikogu otsustas anda Keila linna teenetemärk nr 40 Hurmi Väljamäele, Keila Kooli tunnustatud eesti keele ja kirjanduse õpetajale, noortes kultuuri- ja teatrihuvi sütitajale ning Keila linna teenetemärk nr 41 Jaanus Väljamäele, terviseliikumise, spordi ja noorsootöö edendamise eest Keila linnas. Keila linna teenetemärk on asutatud 1998. aastal seoses Keilale linnaõiguste andmise 60. aastapäevaga ja antakse füüsilisele isikule Keila linnale osutatud eriliste teenete eest. Teenetemärgid on kavas üle anda 19.augustil toimuval Pargikontserdil.

Linnavalitsus tegi otsused tagastada riigihankel „Kontsessiooni andmine korraldatud jäätmeveoks Keila linnas" pakkumise teinud RAGN-SELLS AS-ile, Eesti Keskkonnateenused AS-ile ja  OÜ EKOVIR -ile ja OÜ EKOVIR arvelduskontole nende poolt tasutud pakkumuse 2200 euro suurune  tagatisraha, sest 25.mail sõlmis Keila linnavalitsus ja Ragn Sellsiga lepingu kui eelmisel aastal toimunud riigihankel "Kontsessiooni andmine korraldatud jäätmeveoks Keila linnas" edukaks tunnistatud pakkujaga.

70 pärna uude elurajooni  - aastaaegade elurajooni. Esimesed eramu ehitusloa Raba -Ringtee - Ülesõidu tänava vahelisse piirkonda on juba linnavalitsuses menetluses.

Rahandusministeeriumi portaalis minuomavalitsus.fin.ee ilmus uudis elanike rahulolust oma omavalitsusega. Selgus, et Keilas on rahulolevate inimeste osakaal 85%, mis on Muhu valla ja Võru linna järel kolmas tulemus.

Keila Lasteaed Vikerkaar „Looduse sõbrad" töögrupp käivitas eelmisel kevadel projekti „Näpud mulda!". Ka sellel õppeaastal muretseti peenrakastide tarbeks uut värsket mulda ja erinevaid seemneid ning vilgas tegevus seemnete külvamisega algas rühmades  juba märtsikuus, sest enne avamaale seemnete külvamist oli võimalik üht-teist toas ette kasvatada. Koos lastega sai mulda tikitud erinevate suvelillede ja taimede seemneid, mis hoolsate ja hoolivate silmapaaride all peagi rühmade aknapealseid ehtisid - küll läksid õide takeetesed ja kurgiõitest said potsakad ja maitsvad kurgipoisid!   Mai keskel külvati peenrakastidesse seemned ja istutati maha ettekasvatatud taimed. Kes mida ja kui palju külvas ja istutas, oli iga rühma enda otsustada. Nii võiski esmapilgul jääda mõne peenrakasti puhul mulje, et seal polegi midagi tehtud, kuid tegelikkuses oli toimumas katseprojekt, kus uuriti, kuidas taimed end ise paljundavad. Nii uuriti kullipilgul kevadel  mullale kukkunud seemneid ja jälgiti taimede tärkamist. Tõdeti, et saialill ja rukkilill on hästi end edasi külvanud ning peenar otsustati jätta looduse kujundada. Vahva oli peenrakastis näha ka rabarberi taimi, mille  läheduses oli kobruleht kasvamas - eks nii läbi võrdlusmomendi saabki selgeks, kumba suhu pista, kumba mitte. Lisaks on töögrupp hoolitsenud ka selle eest, et tutvustada lastele suurtes lillepeenardes kasvavaid taimi ning kasvamise ja õitsemise järjekorda arvestades üles seadnud taimede nimesildid.Loodame lahkele ilmataadile ja hoolsatele väikestele aiapidajatele, et enne suvepuhkusele jäämist saame peenrakastist ka värsket-rohelist supi peale tuua. Otseloomulikult pakuvad ka ise külvatud/istutatud taimed rohkelt silmailu ja annavad  läbi praktiliste kogemuste hulgaliselt emotsioone.

Keila Kooli Loodemaja 8-klassi poisid tõid täna Vikerkaare lasteaeda õpetaja Dinibek Izbatõrovi juhendamisel poiste poolt tööõpetuse tundides valmistatud puidust mänguasju. Lasteaed tänab kingituse tegijaid ja üleandjaid.

Muusikakoolis toimus ansamblimängu klassi (õpetaja Margus Minn) kontsert, mis sai tormilise vastuvõtu.

Konkursi Kodud Kauniks komisjon jagas omavahel tööülesandeid ja alustas „luuretööga".

 

Kolmapäev, 1.juuni:

Keila Kooli lastekoori kontsert  „Kingin sulle päikese" kultuurikeskuses lõppes tormilise aplausiga ja lisapalaga. Dirigent Kadi Härma küsis lisapala valikul publiku soovilugu – selleks sai „Kuidas ma leelotama õppisin". Erikülalised olid Kärt Tomingas koos Are Jaama ja õhtujuhi Margis Minniga, Kristjan Kannukene ning Keila Kooli Poistekoori ansambel. Tervitussõnad ütles linnapea Enno Fels ja lõpus tänusõnad koos kingitustega idee autorile Margis Minnile, kontsertmeister Pille Metssonile ning dirigent Kadi Härmale andis üle abilinnapea Maret Lepiksaar.

Tänasel lastekaitsepäeva ennelõunal toimus Keilas taas Titeralli. Stardinumbri võttis välja üle 60 lapsevankri, osalesid lapsed, emad, vanaemad ja ka vanaisad. Kogunemine Jaama platsil, sealt jalutati Keila Kooli juurde, kus õpiti selgeks üks vankritants, peale mida oli orienteerumismäng männikus. Üritus oli Keila Kooli 10. ja 11.klassi aktiivse elu mooduli ürituste korraldamise kursusetöö, mida juhendas värske teenetemärgi kavaler Jaanus Väljamäe.

Linnapea Enno Fels, sotsiaalnõunik Piia Peterson ning abilinnapea Maret Lepiksaar käisid lastekaitsepäeva hommikul tervitamas ja tänamas MTÜ Lääne-Harju Lasterikkad. Vastu võtsid juhatuse liikmed Viire Null, Piret Puolokainen ja Taimi Lillmann. MTÜ on teinud suurepärast koostööd lasterikaste perede toetamisel ning aidanud linna Ukraina sõjapõgenike abistamisel.

1.juunil oli Sipsiku maja hoovis üks lõbus päev koos klounidega. Alustuseks kogunesid lapsed katuse alla ja toimus klounidega esinemine lõbusa muusika saatel. Esinesid hullavad klounid õhupallidega, maagilised klounid, kes pidid läbi pildi pugema. Siis asusid tegudele sportlikud klounid, kes tegid vigureid ja kukerpalle, vallatlesid pallidega, rõngastega ning lõpetuseks asusid püramiide ehitama. Iga laps sai klounilt pika pai ka. Tegevused jätkusid keskustes, kus lapsed said rõõmsalt tegutseda.  Keskused:* Mullid * Langevarjumäng  * Limbo+laulumäng * Täpsus  * Osavus . Vanemad rühmad otsustasid lõunasöögi õues süüa. Oli üks ütlemata lahe päev. Suur tänu kõikidele asjaosalistele!

Vikerkaare lasteaed: justkui lastekaitsepäevaks tellitult säras alates hommikust kuni keskpäevani täna taevas soe päikene. Meile see sobis, kuna kogu hommikupoolik veedeti õues. Peakokk küpsetas koos majandusjuhiga lasteaia majandushoovis pannkooke. Samal ajal valmistas kokk koos koka abiga köögis pajarooga, mida suurematele lastele lõunaks õue serveeriti. Kokku lepitud ajal kogunesid kõik rühmad katusealuse juurde kontserdile. Lastele esines lõbusate ja õpetlike loomalugude kavaga orkester „Nissi Trollid". Lisaks tuttavatele muusikapaladele, mida sai kaasa laulda, tutvustati lastele kõiki orkestri pille. Lapsed said teada ka seda, kes on dirigent. Tegelane rebane jutustas muusikapaladega vaheldumisi lugu nõnda, et lapsed said nii arvamust avaldada kui mõistatusi mõistatada. Rühmad pidasid piknikku nii murul kui laudade ja pinkide taga. Suuremate rühmadel oli võimalus valida, kas minna puhkeajaks tuppa, loodusesse jalutama või linna mänguväljakutele mängima. Tuhat tänu kõikidele organiseerijatele ja vahvatele osalejatele.

Miki lasteaia Lastekaitsepäeva pidu algas Harry ja Lully-Lyanne Gustavsonide nukuetendusega "Lugu Pikk-kõrvast, Otist ja Kriimsilmast". Sellele järgnes piknik pannkookide, maasikamoosi ja piimaga.

Keila Kooli Pargi tänava koolimaja on õhtul ebatavaliselt rahvarohke. Toimus perepäev "Maja täis rõõmu". Nelja tunnis sisse mahtus nii mõndagi - kontserdid, töötoad, uue koolihoonega tutvumine. Töötubades saab kehastuda näiteks  aednikuks, kunstnikuks, detektiiviks, sportlaseks või hoopis lennukooli õpilaseks.

Eesti Kirjanike Liidu noored avaldasid Kirjanike Maja musta laega saalis 1. juunil oma almanahhi "Grafomaania", mis hõlmab endas 30 noore autori loomingut ning ka hetki kirjanike liidu noorte esimesest tegevusaastast. Teiste hulgas on avaldatud ka Keila Kooli 8.a klassi õpilase Lisete Talvari kaks luuletust.

Keila Kooli 11.klassi õpilane Kriselda Kisel osales täna presidendi juures roosiaias vastuvõtul. Vastuvõtul viibis ka teine keilalane - Kaisa Pillart.

1., 2., 3. ja 6. juunil toimuvad Keila Muusikakooli  sisseastumiskatsed.

 

Neljapäev, 2.juuni:

34.Keila Linnavalitsuse istung 2.juunil 2022.

Linnavalitsus väljastas kasutusloa Keila linnas Suve tänava, Kevade tänava ja Sügise tänava sõidu- ja kõnniteele. Vaegtööde tegemise tähtaeg asfaltkatete ja liikluskorraldusvahendite paigalduseks on 7.juuni 2022 ning maastikukujundustöödele 6.juuni 2022. Kokku on Ülesõidu, Ringtee, Tuula tee ja Raba tänava vahelisele alale ehitatud 568 m sõiduteed ja 905 m kõnniteed.

Linnavalitsus otsustas võtta Keila Linnavalitsuse majandus-, ehitus- ja keskkonnateenistuse valdusse ja raamatupidamisteenistusel linnavarana arvele  hoonestatud kinnistu Piiri tn 7a, Keila linn, Harju maakond, pindala 6203 m², sihtotstarve Ühiskondlike ehitiste maa 100%. Kinnistu olulised osad on maa ning järgmised hooned ja rajatised: Kinnistu (kinnistu nr 14649502) asukohaga Piiri 7a, maatükk bilansilise maksumusega 3160 eurot; kärnihoidla. Puursüdamike töötlemise kompleks asukohaga Piiri tn 7a, bilansilise maksumusega 345 946 eurot; viilhall Cottbus asukohaga Piiri tn 7a, bilansilise maksumusega 124 324 eurot; ladu (Ex Isotoopide Hoidla) asukohaga Piiri tn 7a, bilansilise maksumusega 11 570 eurot; piirdeaed (ehitisregistri kood 220587829) asukohaga Piiri tn 7a, Mäe tn 1, bilansilise maksumusega 0 eurot. Vara kuulus varem riigile ja anti tasuta üle Keila linnale.

Linnavalitsus muutis oma 14. mai 2020. a korraldust nr 139 "Maaüksustele sihtotstarbe ja koha-aadresside määramine ning arvamuse andmine maa riigi omandisse jätmise kohta" punkti 3 järgmiselt: „3. Nõustuda käesoleva korralduse punktis 1 toodud maaüksuste, välja arvatud maaüksuste, mis on nimetatud korralduse punktis 1 järjekorra numbriga 6 (Tammiku tee 1, katastritunnus 29601:001:0399) ja järjekorra numbriga 8 (Jõe tn 63a, katastritunnus 29601:001:0412), riigi omandisse jätmisega riigi maareservina". Samaga taotleb Keila linna  munitsipaalomandisse maaüksused:  Jõe tn 63a 29601:001:0412 7227 sihtotstarbeta maa 100%  ja Tammiku tee 1 29601:001:0399 11077 sihtotstarbeta maa 100%. Varem oli Keila Linnavalitsuse poolt 14.05.2020 vastu võetud korraldus, millega nõustuti Jõe tn 63a ja Tammiku tee 1 katastriüksuste riigi omandisse jätmisega, nüüd andis Maa-amet Keilale märku, et need alad ei ole riigile vajalikud ja Keilal on võimalik neid munitsipaalomandisse taotleda.

Linnavalitsus vaatas üle eelnõu, millega kavatseb Geoloogide tänavalt hargnevatele harudele määrata uued nimed. Eelnõu saadetakse arvamuse avaldamiseks piirkonna kinnistute omanikele ja avaldatakse ajalehes „Keila Leht". Liikluspindade uuteks nimedeks on eelnõus pakutud Pääsukese tänav,  Tihase tänav, Ööbiku tänav ja  Leevikese tänav.

Linnavalitsus otsustas rahastada alates 1. juunist 2022 KALLI-KALLI LASTEHOID OÜ teenusel viibiva Keila linna lapse lapsehoiuteenust vastavalt esitatud arvetele.

Linnavalitsus tegi otsuse sel aastal gümnaasiumi medaliga lõpetajatele Keila linna tänukirja ja rahaliste preemiate maksmiseks.  Linna tänu saavad  kuldmedaliga Keila Kooli lõpetajad Hanna Brück. Rahalise preemia ja tänukirja saavad ka kuldmedalistid  Anu Talvar(  kes lõpetas Audentese Spordigümnaasiumi), Anete Elisabeth Adler ( Audentese Spordigümnaasium), Annabel Pugi (Gustav Adolfi Gümnaasium), William Erik Kilkson ( Gustav Adolfi Gümnaasium), Polina Kadushkina (Paldiski Ühisgümnaasium), Madleen Kristen Alasi (Vanalinna Hariduskolleegium). Hõbemedali eest saavad tänukirja ja preemia:  Keila Kooli lõpetajad Jane Johanson, Karl Kajak, Markus Nigul ja Heneli Tamm.

Vabariigi Valitsus andis Keskkonnaministeeriumile nõusoleku riigivara, Keilas asuva Mäe tn 1 kinnisasja otsustuskorras tasuta kasutada andmiseks Keila linnale. Keila linnal on plaan sinna paigutada moodulmajad sõjapõgenike majutamiseks ja osaliselt lasteaia pidamiseks.

Tänasele titeballile Harju Maakonnaraamatukogus oli välja saadetud kokku 30 kutset – selle aasta esimese nelja kuuga sündis Keilasse 18 tütarlast ja 12 noormeest. Tervitasid Vikerkaare lasteaia Sipsiku maja Naksitralli rühma lapsed, linnapea Enno Fels, abilinnapea Eike Käsi, haridusspetsialist Kristel Kõrvits ja Harju Maakonnaraamatukogu nimel Kersti Salf. Iga laps sai Keila elanikuks sündimise tunnistuse, hambalusika, kingipaki ja raamatu Pisike puu. Tere tulemast Keilasse!

2.ja 3. juunil osalevad kõik noortekeskuse noorsootöötajad Harjumaa noorsootöötajate suvepäevadel Roostal.

 

Reede, 3.juuni:

Keila Lehes: esiküljel teenetemärki saajatest Hurmi ja Jaanus Väljamäest (pildil). Uudistes Keila Päevast, raudtee ja tänavate remondist, elanike rahulolust, teadlikust vanemast ja õnnelikust lapsest, kompostrite kasutamise koolitusest, mesilaste pidamisest, korvpallist, asjade näitusest muuseumis, kodutütardest ja noortest kotkastest. Vabakutseline kirjanik ja ajakirjanik Andre Tamm on kirja pannud meenutuse taaskohtumisest Keilaga. Veel jätkuvad Palametsa pajatused, sel korral keskaegsetest pidusöökidest. Tegija on Jüri Kuuskemaa.

Uhke kontserdiga Keila Kultuurikeskuses tähistas Keila Linnaorkester oma 125.sünnipäeva ja samaga oma dirigendi Valdo Rüütelmaa 55.sünnipäeva. Külalisena esines Kaitseliidu Pärnu maleva orkester Saxon koos solist Peeter Kaljumäega. Asjakohased olid õnnitlused Keila linnalt, Keila Kultuurikeskuselt, Keila Muusikakoolilt, Eesti Puhkpillimuusika Ühingult ja teistelt. Õnnitlusi võtsid vastu dirigendid Valdo Rüütelmaa,  Triin Viljus - Schippers ning Riina Rüütelma. Esimesed andmed Keilas tegutsevast puhkpilliorkestrist pärinevad aastast 1897. Praegu tegutseb orkester taas alates 2000. aastast. Orkester on omasuguste seas üks Eesti parimaid, Eesti Puhkpilliorkestrite Turniir 2022 Estonia Kontserdisaalis võideti C grupis I koht.

Tuletame meelde, et  energiatoetuse taotlusi saab esitada veel kuni 12. juunini (kaasa arvatud). Periood, mille energiatarbimise kulude eest toetust saab küsida, on 2021.a september kuni 2022.a aprill. Piirangut ei ole, mitme kuu eest korraga võivad inimesed küsida (võivad küsida korraga ka 8 kuu eest). Mais tarbitud energia eest toetust ei ole võimalik saada. Info: https://www.keila.ee/energiahinna-tousu-kompenseerimine

EGA sisearhitektuur avaldas uudise, et KAIDI ORG kaitseb 6. juunil magistritööd "Kogukonna lõimimine - ruumist välja ja väljast ruumi Keila noorte näitel", juhendajaiks Tüüne-Kristin Vaikla ja Kaja Pae. Magistritöös püstitas Kaidi endale eesmärgi uurida Keila Mäe ja Liiva kortermajade piirkonna elanike ja ala kasutavate noorte vahelist lahkheli ja leida lahendus, kuidas vähendada tänavaruumi müraprobleemi ilma osapooli valimata. Uurimistöö käigus kogus ta noorte ja Keila linna kohalike arvamusi kvartali kasutusvõimaluste kohta ning leidis, et piirkond (tänavaruum, hooned ning sisehoov) koos Keila Noortekeskusega on ideaalse kasutustihedusega ala, mida on võimalik arendada kogukonna tegevusteks. Magistritöö väljundiks on pakkuda Mäe ja Liiva kvartali tänasele suletud alale uus mõtestatud ruumiline lahendus, et sellest saaks kogukonna keskus, mitmekülgseteks tegevusteks mõeldud paindlik ruum, mida saab kasutusele võtta eri vanuses inimeste vajadusi silmas pidades. Hoonete iseärasusi arvesse võttes oleks võimalik lisaks juba olemasolevale noortekeskusele luua juurde õppekeskus, infokeskus, ühiskontor, mängumaa, restoran, siserulapark ning tulevikus garaažiboksidest kujundada erinevatele huvigruppidele mõeldud kogukonnamaja.  NB! Tule 6. juunil meie magistri-kaitsmisi kuulama ja kindlasti ka TASE-näitusele töid vaatama (A402 ja keerdtrepikojas). EKA lõputööde festival / Grad Show TASE'22 näitus on avatud kuni 9. juunini, iga päev kell 12.00–18.00.

 

Laupäev, 4.juuni:

Tervisekeskuse juures toimub Alexela 3X3 Keila etapp.

Tervisekeskuses toimubEuronics Junior Keila CUP VIII ujumises.

Akrobaatikakool PartnerAkro hooaja lõpupidu ja Perepäev 2022 on 4. juunil Keila kooli (Ehitajate tee 1, Keila) korvpallisaalis. 14.00 algavad töötoad. Valida saab viie erineva töötoa vahel: Vanem ja laps (matisaalis),  Õhkrajahüpped,  Tsirkus kõigile, Partnerakrobaatika (täiskasvanutele, soovitatav tulla koos sõbra, ema, isa, õe, venna, kaaslase või suurema lapsega jne), - õhuakrobaatika.

 

Pühapäev, 5.juuni:

Kalmistupüha Korvi kalmistul. Selleks on linn tellinud kaks eriliini Keilast Korvile.

Kultuurikeskuses toimub India tantsu kontsert "Swagatham Vasantham". Tantsustuudio Amrita iga-aastasel kevadkontserdil esitavad klassikalist India tantsu bharatanatyam'it stuudio õpilased, õpetajad ning külalisesinejad.