« Tagasi

44.nädal 2021.a

Esmaspäev, 1.november:

Eesti Korvpalliliit andis teada, et Eesti naiste koondisesse kuulub ka Keila Korvpallikoolis alustanud Anete Elisabeth Adler. Naiste korvpallikoondis alustab 11. novembril Portugalis FIBA Women's EuroBasket 2023 Qualifiers mänge, kui kohtutakse kohaliku naiskonnaga. Kodupubliku ees peetakse esimene mäng 14. novembril, kui TalTechi Spordihoones võõrustatakse Suurbritannia koondist.

Harju Maakonnaraamatukogu Oranžil seinal on novembrikuus vaatamiseks näitus "Metsade maa Rootsi - uus puitarhitektuur".  Näitusel on eksponeeritud mitmekesine valik silmapaistvaid Rootsi puitehitisi alates "Naturumi" külastuskeskuse eksootilisest metsikusest Lapimaal kuni lasteaiani Stockholmi äärelinnas.

1.novembrist lahkus linnavalitsuse teenistusest ehitusnõunik Eero Olander. Uus ehitusnõunik asub teenistusse 1. detsembril. Seni on ehitusnõuniku teenistusülesanded jagatud teiste teenistujate vahel. 1. novembrist asus linnavalitsuse finantsjuhi kohal teenistusse senine pearaamatupidaja Tatjana Tamm, kes on finantsjuhi ülesandeid täitnud alates endise finantsjuhi teenistusest lahkumisest.

 

Teisipäev, 2 november:

Linnavalitsuses toimus Keila noorte kriisiabi laiendatud meeskonna kohtumine kriisiplaani koostamiseks.

Männiku tänava remont hakkab lõppema. Täna käib istutustöö - sõiduteed ja kõnniteed eraldavad ribal hakkavas kasvama sinihelmikad ja kurerehad. Asfaldi alla pandi gaasitrass ning uued veetorud. Kõrgendatud ristmikud ja tänavamärgistus on niisamagi näha. Töö veel vastu pole võetud, kuid liiklus on juba peale lubatud.

Katoliiklikus kirikukalendris kehtestati 1006. aastal 2. november hingedepäeva ehk usklike surnute mälestuspäevana, meenutab Harjumaa Muuseum. Õhtul oli muuseumis Segakoor Keila ja Keila Muusikakooli keelpilliansambli Hingedepäeva kontsert.

Keila Kool palub seoses kiirelt leviva ja väga nakkava COVID-19 viirusega kodulehe uudises tungivalt kõikidel õpilastel kanda koolis kaitsemaski. Maski kandmine on soovituslik alates 12 eluaastast. Eriti oluline on kanda maski vahetunnis, sest just siis puutuvad omavahel kokku paljud erinevate klasside õpilased. Maski ei tohi asendada suu ja nina katmisega salli, krae, visiiri või muuga. Soovituslik on kanda meditsiinilist või sellega võrdsustatud maski (nt FFP1-3 mask või N95 respiraator), mis tõkestab koroonaviiruse delta tüve edasikandumist tõhusalt. Kool loodab väga õpilaste ja vanemate mõistvale suhtumisele!

Keila Kooli Pargimajas algas täna hommikul helkurite kontroll. Kellel helkurit ei olnud, sellele tuletas huvijuht meelde, miks tuleb pimedal ajal helkurit kanda. Sündmust korrati kolmapäeval. Kellel polnud, kingitu helkur.

Ilmus Keila Korvpallikooli novembrikuu uudiskiri  Korvpallikooli 12.hooaja algusest.

 

Kolmapäev, 3.november:

Tänase seisuga on Keilas 84 aktiivset covid-19 juhtumit, millest 12 said diagnoosi viimasel ööpäeval.

Linnapea Enno Fels kirjutas allasutuste listis, et Keilas on Reformierakond ja VL Sõbralik Keila on leppinud kokku koostöös, nagu ka eelneval perioodil. Koalitsioonileping on valmis, allkirjastamist plaanitakse linnavolikogu uue koosseisu esimese istungi eel.  

Komisjon vaatas üle Männiku tänava ehitustööd ja koostas vaegtööde nimekirja.

 

Neljapäev, 4.november:

Keila Linnavalitsuse 202.istung 4.novembril 2021.

Linnavalitsus määras projekteerimistingimused Keki tn 5 kinnistule tootmishoone ehitusprojekti koostamiseks. Ehitisregistri andmetel on kinnistu hoonestatud tootmishoone ja alajaama hoonega. 

Linnavalitsus väljastas ehitusloa kaugküttetorustiku ehitamiseks Ülesõidu tn 5a ja  Roheline tn 4a kinnistutel.

Linnavalitsus väljastas Aavik Oüle reklaami paigaldusloa Raba tn 7 kinnistule ja Suve 4 kinnistule.  Üks neist on nähtav Raba ja Ülesõidu tänavalt ja teine Ringteelt ja Tuula teelt ning need ei ole eksitavad ega piira sõidukijuhtide ja jalakäijate nähtavust. Reklaamipinnad on  PVC plaat trükikleebisega, mõõtudega ca 2,8 x 1,8m, üks neist on kahepoolne. Reklaamid annavad informatsiooni Keilas müüdavate kinnistute kohta. Reklaami võib eksponeerida 4.11.2021 kuni detsembri kekspaigani.

Linnavalitsus andis otsustuskorras jõulukuuskede kontaktivabaks müügiks Pae OÜ kasutusse Keilas asuva linnarajatise, milleks on Keskväljaku tänavaga piirneva Keila Miikaeli kiriku esise parkla 18 m2 suuruse osa tähtajaga 6. detsember 2021 kuni 31. detsember 2021, üürihinnaga 20 (kakskümmend) eurot eelnimetatud ajavahemikul.

Linnavalitsus kooskõlastas Keila linna arengukava avalikustamise ja avaliku arutelu käigus laekunud ettepanekute põhjal tehtud muudatused. Laekus 7 ettepanekut neljalt isikult, millest võeti täielikult arvesse kolm ja osaliselt kaks ning nende põhjal tehti eelnõusse muudatus. Linnavalitsus ei nõustunud kahe ettepanekuga. Ettepanek oli välja jätta nii fookusvaldkonnast kui strateegilistest eesmärkidest osad mis kajastavad „kliimamuutustega kohanemist".  Eesti riik on võtnud vastu kliimapoliitika põhialused 2050, mille visioon ja üleriigiliste eesmärkide sõltub  üksikindiviidi ja organisatsioonide, sh Keila linna kogupanusest.  2022.aasta märtsiks valmi ka Keila kliimamuutustega kohanemise kava. Ettepanekut sõnastada alaeesmärgi sõnastuses lause „Linna liikluskorraldus on nutikas, linna sisetranspordisüsteem on välja töötatud, kasutajatele   vajaduspõhine ja keskkonnasõbralik" peab linnavalitsus väheambitsioonikaks, sest arengukava eelnõus sõnastatud eesmärk on laiem hõlmates ka linnavälist ühistransporti.

Linnavalitsus otsustas rahastada alates 21. oktoobrist 2021 Lee OÜ teenusel viibiva Keila linna lapse lapsehoiuteenust vastavalt esitatud arvetele.

Täna oli vaktsineerimise võimalus Keila Haiglas.

Korvpalliliit avaldas Eesti meeste korvpallikoondise kandidaadid, kelle hulgas on ka keilalane Rauno Nurger. Eesti meeste korvpallikoondis alustab 25. novembril Saksamaal FIBA Basketball World Cup 2023 Qualifiers mänge, kui kohtutakse sealse rahvuskoondisega. Kodupubliku ees peab Eesti meeste koondis esimese mängu 28. novembril Saku Suurhallis, kus vastaseks Iisraeli koondis.

I Liigas kohtus Keila Korvpallikool koduses Keila Tervisekeskuse saalis Reinar Halliku Korvpallikool/Iisaku gümnaasiumiga. Keila kaotas 76:86. Valus kaotus!Keila Korvpallikooli esindusmeeskond võõrustas tiimi Reinar Halliku Korvpallikool/Iisaku gümnaasium ja kuigi esimesed kolm veerandaega kuulusid seisuga 69:64 Keilale, tabas viimasel perioodil kodumeeskonda mõõn, mis maksis ka mängu võidu. Neljanda veerandaja 7:22 allajäämine tähendas kokkuvõttes 76:86 kaotust. Keilakad jäid enim hätta vastase jänki Teven Dewayne Jonesi takistamisel, kelle vastu tehti 13 viga ja kes viskas lausa 37 punkti. Vanameister Reinar Hallik kogus 13 punkti ja 11 lauapalliga kaksikduubli. Keila Korvpallikooli resultatiivseimatena kogusid Margus Pahv ja Matthew Adrian Powell võrdselt 16 silma, Powell noppis lisaks ka 7 lauapalli. Meeskonna 42 lauapallist koguni 19 võtnud Jagos Kremic viskas lisaks 11 punkti ja jagas ka 5 korvisöötu. Conrad Sengbusch ja Marek Uusoja toetasid vastavalt 11 ja 9 punktiga.

Kirjastus Pegasus andis teada, et on ilmunud Keilas elava kirjaniku Tiina Laanemi uus raamat: „Õised hääled". Jutukogust „Öised hääled" leiab Punase Jänesega koos elava Kerdi, saleda soomlase, kuuris liha praadiva Evaldi, rattasõitu vihkava Emmi, maagilise külgetõmbe omandanud Pauli ning palju teisigi tegelasi. 

 

Reede, 5.november:

Keila Lehes: moodulrühmast, kanarbikest, rongilauludest, Harju Elektrist, Utilitasest (ja sooja hinnast), kliima- ja energiakavast, vaktsineerimisest, helkuritest ning Keila viimasest rehielamust. Palamets pajatab Tsaarivenemaa kahest olulisest maanteetrassist. Tegija on Margus Nigol. Keila Lehe vahel on Noorteleht.

Hommikuse seisuga on Keilas 79 aktiivset (viimase 7 päeva kestel diagnoositud) COVID-19 juhtumit, mis teeb suhtarvuks saja inimese kohta 786,54. (Eesti keskmine on 935,83). Viimasel ööpäeval tuli juurde 8 juhtumit. Täielikult vaktsineeritute osakaal on 3.novembri seisuga  68,5% ja osaliselt vaktsineerituid on 71% täiskasvanutest.

Linnavalitsus otsustas nimetada 1. novembrist 2021 linnavalitsuse struktuuriüksuse raamatupidamisteenistuse koosseisus pearaamatupidaja ametikoha ümber töökohaks.

Keila Kooli õpetajad said kolmanda vaktsiinidoosi.

Kohalike omavalitsuste volikogude valimiste tulemused saab kaebuste tõttu tõenäoliselt välja kuulutada alles novembri keskel, mistõttu võivad värskelt valitud volikogud tööd alustada alles novembri teises pooles, kirjutab ERR. Otseselt Keilaga seotud vaidlusi menetluses ei ole.

 

Laupäev, 6.november:

Qvalitas Arstikeskus AS alustas Rõõmu kaubamaja parklasse püstitatud telgis saatekirjaga koroonatestmist. Aega saab kirja panna veebiregistratuuris. 

Qvalitas Arstikeskus AS tuleb 6.novembril ajavahemikus 10.00-17.00 Rõõmu Kaubamajja vaktsineerima kõiki soovijaid. Vaktsiinidest võetakse kaasa ilmselt võimalusel kõik võimalikud – Pfizer, Moderna ja Janssen. Tõhustusdoosidele on loomulikult oodatud ka kõik piirkonna haridustöötajad, tervishoiutöötajad, sotsiaaltöötajad, kellel on vähemalt 6 kuud teisest doosist möödunud . Vaktsineerimine toimub ka Keila Sotsiaalkeskuses kell 10.00 – 13.00.

Harju Maakonnaraamatukogus koguneb kell 14-15  eelkooliealistele lastele mõeldud  keeleõppe klubi English Book Club. Juhendaja vabatahtlik Julia Jones. Osavõtmine eelregistreerimisega. Esimese kokkusaamisele piirarv on täis.

Tervisekeskuses on U14 Korvpallipoiste võistlus.

Kultuurikeskusesse planeeritud Vinüüliturg jääb ära.

Keila Jalgpalliklubi alustab Keilas UEFA Playmakers projekti treeningutega, mis on mõeldud 5–8-aastastele tüdrukutele, inspireeritud Disney lugudest ja on osalejatele tasuta. Projekti eesmärk on tutvustada tüdrukutele jalgpalli keskkonnas, kus treeningud on lõbusad, kaasahaaravad ning suunatud ühtekuuluvustunde tekitamisele. Esimestes trennides keskendutakse erinevatele liikumistele, julgustades loovat mõtlemist ja kaaslastega suhtlemist. Hilisemates trennides tutvustatakse tüdrukutele jalgpalli põhitõdesid, kuid jätkuvalt on rõhk spordi lõbusaks muutmisel.

 

Pühapäev, 7.novmeber:

Tervisekeskuses on U16 karikavõistluste mäng.

Keila Õllesaalis /SNCO Pruulikojas toimub Eesti õhuväe raamatu „Omas ja võõras mundris" esitlus. Raamat hõlmab sündmusi ajavahemikus 1918 – 1991 Eesti militaarlennunduse ajaloost esimese vabariigi aegadest kuni Eesti taasiseseisvumiseni.  Raamatu koostajad on Rene Rässa ja Toomas Türk, kes jagavad sündmusel oma muljeid raamatu valmimiseks kulunud rohkem, kui kolmest aastast.