« Tagasi

36.nädal 2021

 

Esmaspäev, 6.september:

Vikerkaare lasteaias toimus lõuna ajal pedagoogilise nõukogu koosolek. 

Keila tervisekeskus on avatud alates septembrist taas tavaaegadel E-R 06:30-22:00, L ja P 09:00-21:00.

Selgusid tulemused: 27. augustil osales Keila päästekomando 2021.a eliitkomando võistlusel, kus 72-st päästekomandost osales sel aastal 10. Vaatemängulisel võistlusel tuli meeskondadel lahendada kuus päästjate jaoks igapäevaelulist ülesannet – kiiresti ja edukalt pidi hakkama saama hoonetulekahju kustutamise ja kannatanu väljatoomisega, inimese päästmisega veest, liiklusavarii lahendamisega, ennetustööga, nööripäästeülesandega ning infotehnoloogia kasutamise harjutusega. Nii tuligi päästa põlevast eluhoonest inimene ning kustutada tulekolle, hinnata veekogu ohte ja päästa tiigist kaks uppumisohtu sattunut, tuua välja kannatanu konteinerist, mis oli veokilt kurvis maha kukkunud, tuvastada levinumaid tule- ja veeõnnetuse tekkepõhjuseid, demonstreerida oma oskusi teenistuslike ülesannete haldamisprogrammi kasutamisel ning aidata ehitusjärgus oleva maja keldrist välja sinna kukkunud ehitaja. Kokkuvõttes sai Keila 4 koha, kusjuures alla jäädi kolmandale kohale vaid 1 punktiga. Seega siit on kuhu edasi minna. Alavõit tuli aga ennetustöö ülesande lahendamisel.

Linnavalitsuse pressiesindaja Valdur Vacht osales Eesti Linnade-valdade Liidu korraldatud tänu ja koolitusreisil Itaalias, Toscana maakonnas. Külastati nelja omavalitsust, kus uuriti kohaliku omavalitsuse ja riigi struktuuride omavahelist tööjaotust. Enim pakkusid huvi sotsiaal ja hariduselu korraldus, vähem ka linnamajandus ja kommunikatsioonivaldkond. Kasutati võimalust ka vaadata kohalikke huviväärsusi.                                                                                                             


Teisipäev, 7.september:

Keila Linnavalitsuse istung 7.septembril 2021.

Keila Linnavalitsus määras projekteerimistingimused Põhjakaare tn 6 kinnistule detailplaneeringu olemasolul kaubandushoone ehitusprojekti koostamiseks. Põhjakaare tn 6 hoonestamata kinnistu suurus on 5997 m² ja sihtotstarve on 100% ärimaa. Taotleja soovib muuta planeeringuga kavandatud ehitusala asukohta osaliselt väljapoole planeeringuga määratud hoonestusala ja suurendada lubatud ehitusala 100m2 võrra. Planeeringus on lubatud ehitistealune maksimaalne maapealne pind 2500m2 ja maa-alune pind samuti 2500m2. Taotleja soovib püstitada ühekorruselise keldrita kaubandushoone ehitisealuse pinnaga 2600m2, mis erineb 4% planeeringujärgsest väärtusest.

Linnavalitsus otsustas rahastada alates 6. septembrist 2021 Lee OÜ teenusel viibiva Keila linna lapse lapsehoiuteenust vastavalt esitatud arvetele ja osutada Keila kodanikule järelhooldusteenust alates 1. septembrist 2021.

Linnavalitsus korraldab väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse hankelepingu sõlmimiseks Keila linna lasteaedadele toidukaupade ostmiseks e-menetlusena ning moodustas hanketoimingute läbiviimiseks komisjoni, mida juhatab abilinnapea Eike Käsi.

Pidulikult avati Keila haigla tervisekeskus, kuhu saavad ruumid perearstid ja on planeeritud ruumid ka eriarstidele. Peatselt valmib ka uus röngtenikabinet. Lindi lõikasid läbi sotsiaalminister Signe Riisalo, Riigikogu liige Timo Suslov, Keila linnapea Enno Fels ning SA Keila Haigla juhatuse liige Merle Vaher. Ruumid on neljale perearstile ja apteegile. Uued ruumid  on valminud ka röntgenkabinetile ja eriarstidele. Renoveeritud korpuses on kaasaegne hemodialüüsikliinik ning 54 voodikohta, mille puhul uudne lüüsisüsteem vähendab oluliselt infektsioonihaiguste ohtu. Keila Haigla on Eesti juhtiv integreeritud õendushaigla ja hooldekodu, osutades teenust ligi 400 hoolealusele. Vaata videot.  Vaata pilte

Kirjastuselt Maurus ilmus õpetaja Heli Israeli esimene inimeseõpetuse tööraamat "Tervisest nii ja naapidi". Raamat on mõeldud viienda klassi õpilastele. Oktoobris ilmub tööraamat kuuenda klassi õpilastele. 7. ja 8. klassi omad valmivad järgmiseks õppeaastaks. Tööraamatule lisaks on veebis kättesaadavad lisaülesanded, hindamiseks mõeldud kontrollülesanded ning juhend õpetajale.

Algas registreerumine Noortekeskuse huviringidesse.

 

Kolmapäev, 8.september:

Täna tähistas oma 25. sünnipäeva Keila Sotsiaalkeskus sündmusega "Vaimukas tervis". Õnne tuli soovima ka sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo. Podcasti tegid kohapeal MTÜ Peaasi külalisaatejuhtide Henrik Kalmeti ja Paul Piigi ning saatekülalise Riina Sippoliga. Samuti tegid podcasti Popkulturistid, kus saatejuhtideks on Jim Ashilevi ning Ivo Krustok. Lustaka lõppakordi andis improteater Impeerium.

Kultuurikeskuse täna hommikused külalised olid Mulgimaa kultuurikorraldajad.

Keila Kooli saalis ja veebis toimus Keila Kooli 1.klasside lastevanemate koosolek.

 

Neljapäev, 9.september:

Keila linna valimiskomisjon viis 9. septembril 2021 kell 16.00 Keila linnavalitsuse saalis valimistel osalevate erakondade esindajate juuresolekul läbi liisuheitmise Keila Linnavolikogu valimistel Keila linna valimisringkonna koondnimekirja järjekorra selgitamiseks. Liisuheitmise tulemusel said Keila linna valimisringkonnas kandideerivate erakondade ja valimisliidu 96 kandidaati numbrid 101 kuni 196 lähtuvalt järgmisest järjekorrast:

1. Eesti Reformierakond

2. Eesti Konservatiivne Rahvaerakond

3. Eesti Keskerakond

4. Sotsiaaldemokraatlik Erakond

5. Isamaa Erakond

6. Valimisliit Sõbralik Keila

Kandideerijate nimekirjad leiad SIIT.

Veebi vahendusel toimus Keila Kooli 2.-4.klasside lastevanemate koosolek.

Keila õpilasmaleva sündmuskorraldusgrupi heategevuseks korraldatud loosiratta tulu (156eur)on annetatud nagu kord ja kohus noorte väljavalitud Vähiravifond Kingitud Elu pangakontole. Kahjuks ei õnnestunud fotoga tõestatava sularaha üleandmiseni, kuna mõlemal (üleandval ja vastuvõtval) osapoolel mitmeid tegemisi ja ettevõtmisi ja seepärast käis asi seekord nii, et  soiku ei vajuks - kasutasin tänapäevasemaid võimalusi. Loodetavasti lubavad noored ja nende vanemad Vähiravifondile siiski saata, palutud üldise foto sündmusest, et nad ise saaksid seda südamlikku ettevõtmist kajastada. Elagu noored!

 

Reede, 10.september:

Keila Lehes: esiküljel Piiri tänavale kavandatavast põneva lahendusega majast. Uudistes sellest, et valimistel kandideerivad Keilas 5 erakonda ja 1 valmisliit – kokku 96 kandidaati. Uudistes veel Keila haigla järjekordse renoveeritud korpuse avamisest, Laulasmaale ehitatud Meie poest, võimalusest soetada kodukompostreid, Keila Pensionäride Ühenduse sõidust seenele. Kolmandal küljel ilmub pikem intervjuu Harju KEKi tegevjuhi Janek Lehtmetsaga (Kas Paldiski maanteele kunagi välja pakutud torn tuleb või ei tule?). Palamets alustab oma pajatusest lühikursust araablastest, islamist ja kalifaadist. Tegija on Raivo Maine.

10.-11. septembril on Keilas külas Järva Arengu Partnerid. Kavas oli jalutuskäik kuusepargist ja Keskpargist koolide juurde ja noortekeskusesse. Noortekeskuses räägiti linna arengutest, tööst noorte ja kogukonnaga. Edasi külastati terviseradu, Vaarikas Vahukoorega pood ja Koidu tn maja, Keila Miikaeli kirikut ning Keila Kultuurikeskuses muusikute näitust. Vaata pilte.

Keila Terviseradadel paigaldati rattaabi jaam. Saab pumbata erinevaid rehve nii rattal kui lapsevankril. Parandada ja seadistada ratast,  olemas on üle 20 mutrivōtme ja kruvikeeraja lisaks rehvivahetus heeblid. Palun hoiame väga korralikku ja vajalikku vahendit. Pildid

Keila Koolis toimunud vaktsineerimise võimalust kasutas 7 õpilast ja 2 täiskasvanut.

 

Laupäev, 11. september 2021

Järva Arengu Partnerid jätkasid Keilas: Harjumaa Muuseum ja rahvariiete käsitööklass, linnuse varemed ja Keila mõisapark koos väikese giidituuriga  ning Tuula kogukonnakeskus.

Nädalavahetusel salvestati ERR 2.stuudios Olav Ehala ja Leelo Tungla Keilale kirjutatud laul "Kaunim, kui kunagi". Helirežisöör oli Üks oma ala tugevamaid tegijaid Teet Kehlmann.  Muusikutena olid tegevad Sten Heinoja klaveril ja Kristjan Kannukene vioolal, lauluhääled laulsid Piibe ja Pärt Paalaroos - seda kõike autori Olav Ehala ja õpetaja Kadi Härma hoolsa kõrva juuresolekul.