« Tagasi

34.nädal 2021

 

Esmaspäev, 23.august:

Keila Kool algas HTM poolt rahastatud õpi- ja puhkelaager.

Keila Päästekomando saab sügisel enda kasutusse uuendatud ruumid - vahetatakse enamik kommunikatsioonidest, pannakse uus katus, väiksemas mahus on tehtud ka muudatusi ruumide planeeringus. Remondi ajaks on meeskond kolinud hoovi paigaldatud konteineritesse. Täna käisid remondi kulgu vaatamas riigikogu liikmed Mart Võrklaev ja Timo Suslov. Koos linnapea Enno Felsiga uudistati remondi kulgu, saadi teada komando argipäevast ja uuriti käekäigu üle. Juttu oli ka päästjate palgast.

Keilas on hetkel teada 10 aktiivset coronajuhtumit. Järgmine vaktsineerimise võimalus on homme Keila Tervisekeskuses ja alates 28.augustist ka Keila Sotsiaalkeskuses. Tänase plaani järgi on kavas 10.septembril korraldada vaktsineerimine ka Keila Koolis.Teisipäev, 24.august:

Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) andis teada, et toetab kahe miljoni euroga Pärnu, Haapsalu, Keila, Paide, Kuressaare ja Sindi linna ehituslikke tegevusi, et aidata neil vähendada üleujutuste mõjusid. Toetust said piirkonnad, kus üleujutused on korduvad või nende laastav mõju on olnud suurem kui mujal Eestis. Kõik projektid valmivad hiljemalt 2023. aasta lõpuks. Keila saab ligi pool miljonit eurot raha üleujutuste vältimiseks. Kavas on Keila kraavi puhastamine, Tallinna maantee jalakäijate silla asendamine, Tuula tee äärsel alal tiikide puhastamine ja truupide rajamine ning voolusängi taastamine Keila jõe hargnemisel.

Keila Tervisekeskuse klubisaalis Põhja-Eesti Regionaalhaigla Kiirabikeskuse Covid-19 vaktsineerimiskiirabi.

Keila Sotsiaalkeskuse töötajad viibivad 24.-25. 08  Hiiumaal, kus toimuvad kogemuskohtumised sotsiaalteenuste pakkujatega ning võimalusel külastame ka sotsiaalasutusi. Samas tähistati koos töötajatega asutuse sünnipäeva ning valiti Sädeinimene, kes on sel korral tegevusjuhendaja Lea Türkson.

Ka Keila Kultuurikeskuse töötajad olid Harjumaa kultuuritöötajate kokkusaamisel Hiiumaal.

 

Kolmapäev, 25.august:

Pakri tuletorni jalamil täna toimunud investeerimiskonverentsil  „Teistmoodi Paldiski" tehti lõuna ajal ettekannetesse paus, et digiallkirjastada  Alexela, Eesti Energia, Lääne-Harju valla ja Keila linna vaheline hea tahte koostööleppe, mille sisuks on vesiniku pilootprojekti ellu viimine. Kohapeal andsin allkirja Alexela juhatuse esimees Aivo Adamson ja Lääne-Harju vallavanem Jaanus Saat. Eesti Energia juhatuse liige Margus Vals  ja Keila linnapea Enno Fels andsid allkirja distantsilt. Allakirjutanute koostöökokkuleppes nimetatud projekti kavatsus on viia ellu Eesti esimene kogu väärtusahelat hõlmav vesiniku pilootprojekt. Projekt puudutab erinevaid transpordisektori valdkondi ja selle väärtusliku väljundina nähakse ettevõtetele ja avaliku sektori asutustele olulist teavet vesiniku kasutamiseks reaalses elus.

Harju Maakonnaraamatukogus oli laste suvelugemise lõpetamise üritus. Suvelugemise lõpetas tänavu  66 lugejat. Sel aastal ühinesid suvelugemisega ka Lagedi ja Vääna raamatukogu lapsed. Lõpupeole said kutse lapsed, kes hiljemalt 21. augustiks esitasid raamatukogusse oma (vähemalt 5 templiga) lugemispassi ning joonistuse või lugemissoovituse. Peole kutsuti ka  Improteater IMPEERIUM näitlejad, kes aitasid jagada kõigile osalejate tunnustuskirju ning panid meil kõigil peol silmad särama ning vere keema. Suur tänu ka Kirjastus Pegasusele, KohviSemu ja Keila linnale, kelle kaasabil tunnustati "diagonaalide" ja "täismängu" võitjaid. Peo lõpus said kõik oma kõhtu paitada imehea kringliga.  Tänusõnad Eesti Kultuurkapitalile ja loomulikult ei saa mitte mainida kahte supertubli abilist Kareeni ja Mirelli! Alati heatahtlikust ja abivalmis Keila Kooli administraatorist Merikesest rääkimata! Suur kummardus kõigile, kes ühel või teisel moel aitasid suvelugemist vedada ja lõpupidu pidada!

Filmikaamerad Keilas: Nafta Films OÜ võtab täna "Legendsis" üles pizzabaari episoodi kogupere seiklusfilmile "Tähtsad ninad". „Tähtsad ninad" režissöör on Ingomar Vihmar ja operaator Heiko Sikka. Stsenarist on Martin Algus.

 

Neljapäev, 26.august:

Alates 26. augustist tuleb nendes avalikes siseruumides, kus ei kontrollita COVID tõendit, kanda maski. Lisaks tuleb avalikes ruumides, kus on nõutud COVID-19 nakkusohutuse tõendamine, teha seda kõigil klientidel või osavõtjatel, inimeste arvust sõltumata. Muudatuse eesmärk on takistada koroonaviiruse laiemat levikut ning hoida kooliaasta alguses majandus- ja ühiskonnaelu piirangutest võimalikult vaba. 👉 Täpsem info: https://valitsus.ee/.../nadala-parast-laieneb...

Linnavalitsuse kollektiiv sõitis Valgehobusemäele meeskonnakoolitusele. Seetõttu oli linnavalitsus kahel päeval suletud, Avaldusi saab alati esitada kodulehe kaudu  https://www.keila.ee/e-taotlused1 , saata elektroonselt allkirjastatuna e-posti aadressile klv@keila.ee või jätta paberkandjal linnavalitsuse  postkasti. Keila linna valimiskomisjoni kontakttelefon 26.augustil, mis vastab kell 8.30 kuni 10.30, on 524 4708. Kontakttelefon 27.augustil on 679 0729 , mis vastab kell 8.30 kuni 10.30.

Tänasest on Keila Haigla uue perearstikeskuste korpuse peauks avatud ja enam ei pea perearsti juurde jõudmiseks ekslema läbi haiglahoone koridoride.

 

Reede, 27.august:

Keila Lehe esiküljel Keskpargis toimunud kontserdist ja Keila uuest laulust "Kaunim, kui kunagi". Uudistes tunnustustest silmapaistvatele keilalastele, JJ_Streeti tantsukoolist, korvpallist, õisest teatetantsust, Miikaeli koguduse uuest nõukogust, kirikuaias taastatud vanast hauakohast, uutest õpetajatest ja tarkusepäevast Keila Kooli Pargimajas. Mati Mandel arvab, et peaks mälestusmärgiga tähistama 22.juunil 1941 Lutheri ausamba juures toimunud traagilisele sündmusele. Erki Fels tõdeb, et nii Pariis, kui Keila on 15 minuti linnad. Palamets jätkab pajatustega Villem Ernitsast. Tegija on Lenneli Oks.

Harju Maakonnaraamatukogu korraldas töötajate kultuuriretke Ida-Virumaale.

Harjumaa Muuseum kuulutas välja sügisel tööd alustavad Pärandkultultuuri õppeklassi kursused. Plaanis on korraldada kursus Heegeldamine algajatele, suka kudumine", kinda kudumine, tikkimine algajatele, kaapotkleidi õmblemine, sitsjaki õmblemine, säärepaelte punumine, rahvuslike paelte punumine, muhu pättide õmblemine ning rahvarõiva särkide, käiste ja tanude tikkimine.

 

Laupäev, 28.august:

Harjumaa Muuseumis toimus Keskajapäev. Muuseum andis ette teada, et palub külastajatel käituda vastutustundlikult ning võtta oma vihmakeebid kaasa. Parkimine toimub väljaspool muuseumiala. Programm:

11:00 Keskaja laager on publikule avatud

11:30 Heraldika e. vapinduse alused noorematele

13:00 Ettekanne keskaegsest toidukultuurist ja sõjaköögist

14:00 Vanamuusika pooltund (mängib "The Orient Accident Trio")

15:00 Laskevõistlus

16:30 Vanamuusika pooltund (mängib "The Orient Accident Trio")

17:00 Keskaja sõjanduse demonstratsioon

NB! Üleliigsete sademete korral võib kontsert kolida hoopis Harjumaa Muuseumisse. Vaata pilte.

Samuti oleks tarvis omada ka näomaski või koroona- indulgentsi, sest  alates 26. augustist siseruumides s.t muuseumis hakkavad taas kehtima uued reeglid: Kui oled vanem, kui 12-aastane, tuleb kanda maski- Kui oled vanem, kui 18-aastane, on vaja esitada lisaks ka COVID tõend vaktsineerituse, läbipõdemise või varasemalt tehtud negatiivse testi tulemuse kohta.

Keila Motohallis aadressil Tööstuse 13 toimub mototriali võistlus Keila Trial 2021.. Rajad on tehtud nii Motohalli sisse, kui ka Motohalli ümbrusesse. Pealtvaatajatele tasut. Vaata pilte.

 

Pühapäev, 29.august:

Harjumaa Muinastulede ÖÖ TeateTants 2021 läbis täna öösel kella 1 ja 2 vahel ka Keilat. Seekordne teekond sai alguse 28. augusti õhtul Saku mõisa pargist tantsujuht Linda Rausi mälestuspingi juurest ning kulges 29. augusti hommikuks Laulasmaa rannale. Keila linnale usaldatud distantsi Piiri tänavast Tutermaani katsid ansambel "Keila Rill,  Naisrühm Keikal ja Naisrühm Koidula. Kõige noorem tantsija oli Keilas 4-aastane Maia, kes tantsis kõige esimest vahetust. Tähistati 10 aastat on möödumist esimesest TeateTantsust. Toona tegi rahvatantsijate katkematu tantsukett 9 ööpäevaga ringi peale kogu Eestile! Seekordne teekond sai alguse 28. augusti õhtul Saku mõisa pargist Harjumaal (tantsujuht Linda Rausi mälestuspingi juurest) ning kulges 29. augusti hommikuks Laulasmaa rannale. Vaata pilte.

Keila Mihkli kirikus kuld- ja hõbeleer.