« Tagasi

32.nädal 2021

 

Esmaspäev, 9.august:

Alustas Keila Õpilasmalev. Sel aastal on malevas tööl kokku 61 noort. Lisaks varasemad kolmel aastal malevas malevlasena toimetanud kolm noort on teinud arenguhüppe ja on sel aastal juba ise rühmajuhid. Kokku töötavad noored 9s erinevas rühmas üle Keila. Raamatukogus alustasid tegevust 5 õpilast Noortekeskuse töö- ja puhkelaagrist. Alustuseks kuulati koos biblioteraapia koolitust.

Keila Korvpallikool alustas oma 12. hooaega ja avaldas treeningute ajad. Keila Korvpallikooli õpilased on alustanud mitmekülgseid üldettevalmistavaid treeninguid ujulas, staadionil, terviseradadel ja pallisaalis.
Laupäeva hommikul 70 osalejaga startinud backyard ultra tüüpi jooksuvõistluse Heavy Metal Ultra lõppes täna, peale 55 tunnist võistlust. Nüüd on Heavy Metal Ultra kolmekordne võitja Hannes Veide. Distantsi pikkuseks kogunes 368,83 km, mis on ka uus Eesti rekord! Hannesele pakkus tõsist konkurentsi Valmierast tulnud Ritvars Kalninš, kes läks ka 55.ringile, kuid naases õige varsti, sest vasaku jala kand tegi nii palju liiga, et 6,7 km pikkuse raja läbimine osutus võimatuks. Ritvars ütles, et tuli Keilasse võiduplaanidega ja teadmisega, et võiduks tuleb läbida üle 50 ringi. Hannes oli enesekindel ja kinnitas, et oli valmis jooksma täpselt ühe ringi rohkem, kui tema konkurent.

Täna said esimesed kaks Keila eramut endale nutipostkaste. Sarnaseid Parcelsea nutikaste Eestis seni paigaldatud sadakond, kuid mitte Keilasse.


Teisipäev, 10.august:

Täna käis Keila Tervisekeskuses avatud Vaktsiinikiirabi punktis  vaktsineerimas 164 inimest. VAATA JÄRGNEVAID VÕIMALUSI VAKTSINEERIMISEKS

Järgmised vaktsineerimisvõimalused on juba loonud SA Keila Haigla oma ruumes ja laupäeval Keila Kultuurikeskuses.

Teisipäeval alustas Keila Terviseradade liivaväljakutel Kadi Kullerkannu korraldatud rannavõrkpalli laager.

 

Kolmapäev, 11.august:

Avati Keila kuulsusrikast muusikaelu kajastav näitus „Kodulinn näinud on muutuvaid aegu…" , mis on  Keila Kultuurikeskuses vaadata alates laupäevast, 14.augustist  kuni 17.oktoobrini.2021. Näituse kuraator on Margus Minn,  kujundasid Maria Ursula Kurm ja Kleer Keret Tali. Näituse materjalid andsin Keilas elanud, või Keilaga muul moel seotud artistid ise - näitusele mahtus neist materjalidest vaid pisikene osa. Pea kõigiga o tehtud ka usutlused, mida saab vaadata näitusesaali telerist.  Tänasele avamisele olid kutsud näitusel kajastatud artistid. Ajastutele ja esitletud muusikule sobivat muusikat mängis DJ Einar Kapp, õhtut juhtis Margus Minn. Näitusel esindatud muusikud: LÜÜRIKUD JA MAIT MALTIS, ÕNNELEMB, TEEMANDID, PEETER VOLKONSKI, POLYPHON, RAIMO AAS, CONSILIUM, JOKKERID, ALKA & THE BOYS, JAN UUSPÕLD & LUXURY FILTERS, MARGUS MINN, KÄRT TOMINGAS, KÜLLI-KATRE KIRBER, KATE, KEILA MUUSIKAKOOL, SPEKTER, KEILA KOOLI MUUSIKAKLASSID JA ANNE KURVE LASTEKOOR, PEARU PAULUS, STEN HEINOJA, NUBLU, ANNA PÕLDVEE-PÄRNOJA, The NYMPH, SYNNE VALTRI, KADRI HUNT, KADI HÄRMA LASTEKOOR, KRISTJAN KANNUKENE ja JUPITER. Kahjuks mitte kõik meie head muusikud ei mahtunud väljapanekusse ning mõned loobusid ka ise. VAATA PILTE

Fotograaf Sven Tupits avas täna Keila Kultuurikeskuse esimesel korrusel näituse "Algus"  - ajarännakule Keila sündmustest ja -persoonidest aastatel1987 - 1999. VAATA PILTE

Harju Maakonnaraamatukogus esitles oma portreede näitust "Mina panus tervisesse" endine keilalane Tiina Azojan. Tänasel kohtumisel autoriga sai teada näituse saamisloost, vaadata projektis osalenud inimestest tehtud filmi ja samanimelist raamatut.

 

Neljapäev, 12.august:

Keila Linnavalitsuse 190.istung 12.augustil 2021.

Linnavalitsus väljastas  kasutusloa Paldiski maanteel ehitatud kanalisatsioonitorustikule Paldiski maantee 18 kinnistu liitumiseks ühiskanalisatsiooni tänavatorustikuga, ehitusloa said  kaugküttetorustik Keskväljaku ja Ülesõidu tn 1 kinnistutel ning gaasitorustik Paldiski mnt 21 kinnistul.

Linnavalitsus määras projekteerimistingimused gaasitorustiku projekti koostamiseks Põhja tn 27 kinnistule.

Linnavalitsus määras projekteerimistingimused Haapsalu mnt 44 kinnistul olemasoleva elamu lammutamiseks ja uue kaksikelamu  ehitusprojekti koostamiseks.Linnavalitsus määras projekteerimistingimused gaasitorustiku projekti koostamiseks Põhja tn 27 kinnistule.

Linnavalitsus määras projekteerimistingimused Haapsalu mnt 44 kinnistul olemasoleva elamu lammutamiseks ja uue kaksikelamu  ehitusprojekti koostamiseks.

Linnavalitsus saatis Veski tn 4 ja Veski tn 6  katastriüksuste ning lähiala detailplaneeringu avalikustamisele. Detailplaneeringu eesmärk on liita Veski tn 4 ja Veski tn 6 kinnistud ning määrata ehitusõigus, et rajada uus tootmis-/laohoone ning määrata liikluskorralduse, tehnovarustuse, tuleohutuse, keskkonnakaitse, tervisekaitse, kuritegevusriskide ennetamise, heakorra ja haljastuse põhimõtted. Uues tootmishoones kavandatud tegevuseks on kakao, kohvi, tee ja maitseainete pakendamine ning ladustamine. 

Linnavalitsus kinnitas isiku võimetust ise oma isikut tõendavale dokumendile järgi minna ja andis dokumendi kättesaamiseks volituse sotsiaaltöötajale.

 

Reede, 13.august:

Keila Lehes: Tallinna maanteele uus sild jalakäijatele. Uudistes Enstost, vaktsineerimisest, pargitualetist, ultrajooksust, Keila - Narva-Jõesuu noortekohtumisest ja linnuse konserveerimisest. Reisikiri viib autoga Lätti-Leetu-Poola-Tšehhi. Palamets pajatab Villem Ernitsast. Tegija on Sven Tupits.

Abilinnapea Maret Lepiksaar viis Keila noore Kriselda Kiseli Arvamusfestivalile, kus ta osales pealaval Riigikantseli korraldataval arutelul "Eesti 2035 – tulevikku jälgi jätmata!"

Keila Noortekeskuse meedia grupp Keila Kiriku mõisas töötaval heakorra rühmal külas. Saadi palju uut teavet Keila kirikumõisa ajaloo kohta teada ning tutvuti seal töötavate inimestega. Keila Õpilasmaleva Sündmuskorraldus rühm korraldas Linnavalitsuse kõrval Poke Paulis heategevusliku õnneloosi. Toimus loterii ja DJ puldist mängib muusika. Saadud tulu, 154 eurot läheb Vähiravifondile Kingitud Elu.

Linnavalitsuse väike esindus osales neljapäeval-reedel Kloogal toimunud Harjumaa Omavalitsuse Liidu suvemängudel.

 

Laupäev, 14.august:

Keila Hoovilugude päev – „Kodusadam Keila". Osaleb 15 hoovi. Tulenevalt Vabariigi Valitsuse otsusest oli korraldajatel palve jälgida, et ühes hoovis viibiks koos korraldajatega kuni 100 inimest, siseruumis 50. Seetõttu vaktsiinipasse ega muid tervisetõendeid vaja ei lähe. Kui tõesti juhtub, et hoov on hetkel rahvast täis, siis õnneks on samaaegselt avatud piisavalt kohvikuid, et teha väike jalutuskäik mujale või uudistada aina rohelisemaks muutuva kodusadama ilu ning seejärel oma väljavalitud hoovi tagasi pöörduda. VAATA PILTE