« Tagasi

Juuli 2021 Keilas

Esmaspäev, 5.juuli:

Keila Koolis algas HTM poolt rahastatud neli päeva kestev õppe- ja puhkelaager. Päevateemad loodus, Sõnad ja kunst, Muusika ja teater ning Energia Avastuskeskuse päev.

Harju Maakonnaraamatukogu galeriis on raamatuillustraatori, graafiku ja akvarellisti   Milvi Torimi (1944- 2015)  akvarellide näitus "Lend".

80 Keila Korvpallikooli õpilast sõitsid spordilaagrisse Tuksi Spordibaasi. Esimesel päeval tegime kõvasti trenni, nautisime külma merevett, tegime palju jõuharjutusi ja toimus õhtune Skill Challege. Treeneritel on tore vaadata, et lapsed tegelevad vabal ajal korvpalli tehnika arendamisega. Leia  selle ja hiljemgi toimunud laagrite foto- ja videkajastusi Keila Korvpallikooli FB lehelt.

 

Teisipäev, 6.juuli:

Ohtu tee on muutunud ühesuunaliseks (lubatud liiklus Eha tänavalt raudtee suunas) ja puud saanud kaitseks värvilised lauad. Alustati ka vana kõnnitee ülesvõtuga.

Coronatandrilt: nakatumus suureneb. Keilas on praegu neli aktiivset juhtumit, kellest kahe nakatumine sai selgeks viimase ööpäeva kestel. See teeb suhtarvuks 100 000 elaniku kohta 39,82. Sama number on Harjumaal 19,83 ja Eestis 17.31. Suurim suhtarv on Rapla vallas  - 83,91.

 

Kolmapäev, 7.juuli:

Seoses püsiva kuumusega on Keskkonnaagentuuri Ilmateenistus tõstnud kuumahoiatust ühe taseme võrra ehk 2. taseme peale. 7.07-11.07 püsib Eesti kohal väga soe õhumass. Ööpäeva keskmine õhutemperatuur on enamikes paikades endiselt 20 ja enam kraadi ning päevane õhutemperatuur tõuseb mitmel pool 27..32 kraadini. Lähipäevil oli Keilas siiski üsna talutav õhutemperatuur   - kuni 25 kraadi ja sadas ka äikesevihma.

Algas Pargi tänava ümberehitus koolimaja juures. Töö peab valmis saama 1.septembriks. Pane tähele ajutisi liiklusmärke, mis suunavad ümbersõidule. Esimese etapina on plaanis välja ehitada kooli ees oleva lõik s.h. kõnnitee ja tee ääres olevaid taskud ja valgustus. Tööd planeeritakse teha ajavähemikus 12.07.21 - 31.08.21. Teise etapina ehitatakse välja eramajade pool ehk tee äär koos taskutega ja taastatakse haljastust. Tööd planeeritakse teha ajavähemikus 12.08.21 - 31.08.21. Osa eramajade elanikutest on juba informeeritud. Neid keda ehitaja ei saanud kodus kätte, proovitakse täna (või lähipäevil) uuesti.

Põgusa visiidiga tulid Harju Maakonnaraamatukogusse külla Võru Keskraamatukogu töötajad .

Keila JK esindusvõistkond võitis II liiga kodumängu FC Kose vastu 7:1. Enne avavilet anti Keila linna noorsportlase tunnustuse eelmisel hooajal tehtud tubli soorituse eest üle Keila JK kasvandik Marten Hendrik Kelemendile.

Ilmus Keila TV teine klipp sarjast „Üks lugu" - "Eesti prestiižikam raamatukogutöötaja" - Helve Rehepapp.

Fotograaf Annela Samuel avas Amandus Adamsoni Ateljeemuuseumis kolmapäeval, 7. juulil algusega kell 18.00 uue dokumentaalfotonäituse "Tehas nr 7- Linn-Utoopia".  Sillamäe linnast ja inimestest valminud fotoprojekt on omamoodi jätkuks fotograafi Paldiski fotoprojektile „Salajase linna lood" , kuna mõlema linna ajaloost leiab palju ühist. Sillamäe on omamoodi meie oma "monocity", mis hakkas kiiresti kasvama 1950ndate algul sinna rajatud uraanitehase ajal ja sai linna staatuse 1957. aastal. Näitusel on väljas valik 2018-2020 tehtud fotodest. Samuti näeb näitusel vanu arhiivifotosid linnast ja inimestest, mis pärinevad Sillamäe muuseumist ja mida saadab heliribana kohaliku artisti Simoni projekt SÖMO.  Näituse valmimist toetas Eesti Kultuurkapital. Fotod printis ArtSmart Prindistuudio. Näitus jääb avatuks kuni 31.07. Ateljeemuuseum on avatud T-P 11.00-18.00.

Eesti Töötukassal valmis maakonna tööturu prognoos järgnevaks aastaks. Lähema aasta jooksul väheneb Harju maakonnas töötajate nõudlus mitmetes teenindusega seotud valdkondades, eelkõige reisibüroodes ja konverentsiteenustes juhtide ametikohtadel. Nõudlus tööjõu järele väheneb ka toitlustuse juhtide, sekretär-asjaajajate, juhiabi, administraatorite, ning arve- ja raamatupidamisametnike ametikohtadel. Endiselt on Harjumaal tööjõu ülejääki näha finants- ja kindlustusteenuste juhtide, raamatupidamise keskastme spetsialistide, andmesisestajate, müügiesindajate, juhtivametnike ja iluvaldkonna (nt. kosmeetikute) positsioonidel. Nõudluse suurenemist seevastu on prognoositud järgnevatel aladel:• rakenduste programmeerijad (IKT),  • kokad (majutus, toitlustus, turism),  • üldarstid, eriarstid ja tervishoiuasutustes hooldajad (tervishoid ja sotsiaaltöö). Tööjõu puudujääk on endiselt ka oskustööliste osas tootmise, tööstuse ning transpordi ja logistika valdkonnas . Eeltoodule lisandub ka haridusvaldkond (õpetajad), tervishoid ja sotsiaaltöö (sotsiaaltöötajad, nõustajad, spetsialistid, terapeudid) ning julgeoleku, õiguse ja avaliku halduse valdkond (päästjad/tuletõrjujad ja vangivalvurid).  Muutused on toimunud ka ehitusvaldkonnas, kus lisaks ehitusinseneride- ja tehnikutele on puudujääk ka juhtidest (töödejuhatajad, maaparandus-, tee- jms masinate juhid). Hariduses on varasemaga võrreldes puudujääki näha ülikoolide ja kõrgkoolide õppejõudude ametikohtadel.

 

 

Neljapäev, 8.juuli:

Keila Linnavalitsus 185.istung 8.juulil 2021.

Linnavalitsus väljastas ehitusload korterelamute püstitamiseks Tuula tee 2b ja 2c kinnistutel ning seonduva taristu rajamiseks Roheline tn // Tuula tee 2b // 2c // 2d // 2e // 2f // Tuula tee kinnistutel. Projekteeris Raadius Arhitektid OÜ, kinnistu  omanik ja arendaja on Keila Kodu OÜ.  Tegelikkuses on tööd kahe maja ehitamisel juba alanud juba nädala alguses.

Linnavalitsus otsustas lükata tagasi kõik riigihankele "Liigiti kogumise nutikad jäätmemahutid avalikku ruumi" esitatud pakkumused ja lõpetas hankemenetluse, kuna kõikide pakkumuste maksumused ületavad hankelepingu eeldatava maksumuse.

Linnavalitsus kiitis heaks Eesti Keskkonnateenused AS ja Keila Linnavalitsuse vahel sõlmitud hankelepingute tähtaja muutmised. 30.05.2016. a sõlmitud „Korraldatud jäätmeveo töövõtuleping" nr 6-6/122 uus lõputähtaeg on 30.11.2021 ning 01.12.2019. a sõlmitud „Keila linna jäätmejaama operaator" nr 6-6/223 viimane kehtivuse päev 30.09.2021. Tähtajad lükati edasi, kuna linnavalitsus ootas uue jäätmekava valmimist mis omakorda viibis Jäätmeseaduse muutmise tõttu. Uue Jäätmeseaduse muudatused puudutasid muu hulgas jäätmete liigiti kogumist, laiendatud tootjavastutust, jäätmetekke vältimist, kohaliku omavalitsuse üksuste ja riigi jäätmekavade ning jäätmete ringlussevõtu tõhustamisega seotud nõudeid ja meetmeid.

Linnavalitsus otsustas riigihankel "Toitlustusteenuse tellimine Keila Koolile 2021/2022 kuni 2025/2026 õppeaastateks"  pakkumuste tagatise tagastamise Osaühingule Comlink ja Baltic Restaurants Estonia AS-ile.  Keila Kooli toitlustuse võitja  sõlmiti leping 2.juulil Baltic Restaurants Estonia AS-iga.

Linnavalitsus kehtestas tagasiulatuvalt Keila linna munitsipaallasteaias osalustasu määra 0 eurot Keila Lasteaed Miki Sinilille rühmas perioodil 7.06.2021 – 13.06.2021 11-le lapsele, kes 3.06.2021 osalesid rühma tegevustes ning olid lähikontaktsed.

Linnavalitsus otsustas rahastada alates 5. juulist 2021 Lee OÜ teenusel viibiva kahe Keila linna lapse lapsehoiuteenust vastavalt esitatud arvetele.

Linnavalitsus maksis sotsiaaltoetusi summas 233,00 eurot.

Linnavalitsus määras Keila linna valimiskomisjoni asukohaks Keila Linnavalitsuse hoone aadressil  Keskväljak 11, Keila linn, 76608  Harju maakond.

 

Reede, 9.juuli:

Harju Maakonnaraamatukogu  kapinäitusel "Minu Kogu" on raamatukogu töötajate koostatud näitus nahkehistöödest.  Eksponaadid on meie endi kodudest, suurem osa omaaegse nahkgalanteriikominaadi Linda tooted. Juulikuus on raamatukogus tööl õpilane  Helis, kes tegeleb põhiliselt raamatute ümberkodeerimisega RFID etikettidele. 

Keilalane Margus Metsanurm tuli Pärnus Eesti meistriks tennises MS60 vanuseklassis.

 

Laupäev, 10.juuli:

Klubi Unic-Moto korraldabsPadisel suure vanamootorrataste väljanäitise ja sõidavad teel Padisele Keilast läbi, peatudes kell 13 tunnis Keila Kultuurikeskuse ees. VAATA PILTE

AX-teater osales etendusega "Tuli mees naise juurde" (Semjon Zlotnikov) Paide kolmandal hooviteatrite festivalil. Esinetakse Hindreku talus, Valgma külas.

Keila Hüdroloogiajaamas mõõdeti kell 16 ja 18   32,3 kraadi C. Üle 30C oli alates kella 11-st hommikul. Kõrgeim hetketemperatuur oli koguni 32,4C. Mujal Eestis oli üksikuid veelgi kuumemaid paiku, näiteks Põlvamaal ja Ida-Virumaal. Päeva maksimum mõõdeti Soomaa Põhjaosas Kaansoo hüdroloogiajaamas 34,6.

 

Pühapäev, 11.juuli:

Keilas on Avatud Aedade Päev. Osalevad viis aeda, kõik varasematel aastatel Keila Kauni Kodu konkursil pärjatud. Külalisi oodatakse 11-st 15-ni.  Kalda 4 - Toalillede kasvataja ning osav taimede pildistaja, digitootedisainer Tiia Päkk õpetab, kuidas taimi pildistada. Miks üks pilt kõnetab vaatajat ja teine mitte? Püüame selgeks saada. Tervise põik 4 - Aias ootab teid pererahvas, kes lahkelt jutustab huvilistele oma aia lugu ning räägib aias kasvavatest taimedest. Jõe 44 - Selles aias ootab huvilisi lisaks perenaisele Keila linnaaednik Mall Heinla, koos antakse nõu püsikute kasvatamiseks. Sopsu-Tooma 19 - Häid kogemusi kõrreliste kasvatamisel Eestis jagab nende kasvataja ja müüja Anu-Kristin Taro. Taimi saab kaasa osta. Koidu 134 - Aias jagab näpunäiteid ja oma rikkalikku kogemust ürtide ja maitsetaimede kasvatamisel Tamme Ürditalu perenaine Heli Viedehof. Taimi saab kaasa osta. VAATA PILTE

TalTech 3x3 etapp oli Keal Korvpallikooli poistele edukas ja järjekordselt mängiti finaalis Rae Kossu võistkonnaga. Eduka etapi auhinnaks II koht. Lisaks U13 poistele võistles etapil ka U15 Keila võistkond, kes näitab aina paremat mängu.

 

28.nädal

Esmaspäev, 12.juuli:

Kuni 30.juulini on Keila Tervisekeskuse parklas mammograafiabuss. 2021. aastal kutsutakse rinnavähi sõeluuringule naisi (sh ravikindlustamata) sünniaastatega 1955, 1957, 1959, 1961, 1963, 1965, 1967, 1969 ja 1971.

Käsitöösalongis Vaarikas Vahukoorega algas lastelaager.

Keskkonnaagentuuri Riigi Ilmateenistus andis välja kuni nädala lõpuni kestva kuumahoiatuse. Termomeetrinäidud tõusevad 30-34°C-ni. Hoovihma- ja äikesevõimalus päev-päevalt suureneb. Keila jääb sel korral kuumimatest piirkondadest välja. Kuna jõevesi on soe, siis on jões palju ujujaid.

 

Teisipäev, 13.juuli:

Covid19: ka Keilas nakatumine tasapisi suureneb. Hetkel on Keilas 8 aktiivset (viimasel nädalal registreeritud) haigusjuhtu, neist 4 viimasel ööpäeval. Suhtarv 100 000 elaniku kohta on 79,65, Eesti sama number on 22,95. Keilas on vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud ligi 56% täiskasvanud elanikest.

 

Kolmapäev, 14.juuli:

COVID: Keila linnas on tänase seisuga 10  aktiivset haigusjuhtu (registreeritud nakatumisi viimase 7 päeva jooksul, neist 4 viimase ööpäeva kestel. Nõnda on nakatumiste suhtarv 100 000 elaniku kohta 99,56. Nakatumiste tõusu tõttu tegi linnapea Enno Fels pöördumise:

Head kaaslinlased!

Covid nakatumise kasv teeb muret. Viimase nädala andmed näitavad Keilas juba 10 haigusjuhtu, sealhulgas 4 ööpäeva jooksul. Enamus Keila haigestumisi toimus Terviseameti andmetel pereringis. Levib eriti nakkav delta tüvi, ilmselt reisidelt kaasa toodud.  Põhisõnum: käige ära kindlasti vaktsineerimas, kel seni veel käimata! Hoidke enda ja lähedaste tervist!  Valus ja uskumatu on kuulata, kuidas vaktsiinid seisavad laos oodates vaktsineerida soovijaid. Praegu pole mingeid takistusi, miks need doosid ei võiks juba süstitud olla.  Vaktsineeritud täiskasvanute arv Keilas ületab napilt Eesti keskmise, ometigi minimaalselt vajalikust 70% st jääb kõvasti puudu. Minge ja laske see süst ära teha! Toome normaalse elu tagasi!

Tervist ja toredat suve  soovides Enno Fels, linnapea.

Samuti saati linnapea kirja perearstidele, et pakkuda igakülgset abi Keila linna elanike vaktsineerimisel ja kutsuda neid kohtumisele.

Tere, lugupeetud perearstid

Keilas kasvab viimastel nädalatel covid nakatumine. See teeb murelikuks. Vaktsineerimise võimalused on praegu üle Eesti suuremates kohtades olemas, kuid üleliia aktiivselt seda ometigi ei kasutata.  Keila inimeste hulgas kaitsesüsti saanute 56 % ületab veidi vabariigi keskmist (tänu ka teie tublile tegevusele!), ei ole ometigi piisav. Mida arvate, kas saaksime midagi omalt poolt teha, lähiajal Keilas kohapeal vaktsineerimisi läbi viia? Millistel tingimustel, mida selleks vaja? Keila linnavalitsus on nõus igakülgselt toetama. Palun teid osaleda arutelul linnavalitsuse II korruse saalis teisipäeval kell 10.00 ühisel koosolekul ja räägime teema läbi. Kui see aeg pole sobiv, pakkuge oma aeg välja. Võtke palun minu kirja tõsiselt ja leiame aja kohtumiseks. Saame ka muid aktuaalseid küsimusi arutada.  Viimasel ajal on palju linnakodanikke meie poole pöördunud erinevate arstiabi muredega. Ehk saame üheskoos leida sobivaid lahendusi. Eesmärk peaks meil ju olema ühine!?

Harjumaa Muuseumi õuel oli Mick ja Angeelia Pedaja piknikukontsert. Korraldas Mahlamüts. VAATA PILTE

 

Neljapäev, 15.juuli:

Keila Linnavalitsuse 186.istung 15.juulil 2021

Keila Linnavalitsus väljastas tingimusliku ehitusloa sõidutee ehitamiseks Ülesõidu tn 41 // 43 // Raba tänav // Ülesõidu tänav vahelisele alale ning samasse piirkonda vee- ja kanalisatsioonitorustiku, tänavavalgustuse ja sidetrasside ehitamiseks. Ehitustöödega tohib alustada peale Telia Eest AS poolset projekti kooskõlastamist. Ehitustöödega ehitatakse  Keilasse välja uued tänavad: Kevade, Suve ja Sügise tänav. Piirkonda tuleb 23 eramukrunti. Projekteeritud sõiduteede kogupikkus on ca 650m, jalgteede kogupikkus on ca 690m. Projekt on jagatud kahte etappi: I etapp – Ülesõidu tänava äärne jalgtee koos kanalisatsioonitorustike katte taastusega. Raba tänava äärne jalgtee koos Raba ja Pihlaka tn tõstetud ristmikuga. Pihlaka tn pikendus koos jalgteega Ringtee tn poole. Aukamäe tn pikendus koos parklaga Tuula tee poole; II etapp – Raba tn jalgtee. Saare ja Raba tn ristmiku ehitus ümber tõstetud ristmikuks. Saare tn pikendus Ringtee tn suunas. Aukamäe tn pikendus koos parklaga Tuula tee poole.

Linnavalitsus otsustas korraldada väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse hankelepingu sõlmimiseks „Liigiti kogumise nutikad jäätmemahutid avalikku ruumi" e-menetlusena, määras riigihanke eest vastutavaks isikuks abilinnapea Inge Angerjas, kes hakkab ka juhtima hankemenetlusega seotud toimingute läbiviimiseks moodustatud komisjoni. Suve hakul toimunud avatud hankemenetlus loeti lõppenuks, sest ainuke esitatud pakkumus ületas hanke eeldatavat maksumust. Linnal on hankijana soov osta 50 uut (mitte uueväärseid ega kasutatud) liigiti kogumise nutikat jäätmemahutit, mis paigaldatakse Keila linna avalikku ruumi, kaheses komplektis (pakend+biolagunev) 25 asukohta.

Linnavalitsus otsustas rahastada kahe Lee OÜ ja ühe OÜ Viimsi Mängutuba teenusel viibiva Keila linna lapse lapsehoiuteenust vastavalt esitatud arvetele.

Algasid Jõesaare linnuselamu varemete konserveerimistööd. Toimus esimene töökoosolek. VAATA PILTE linnusest enne tööde algust.

Seoses gaasitorustiku ehitusega hakatakse homme, 15.juulil  lauluväljaku taga läbikaevet teostama. Jalakäijate ligipääs tööde piirkonnas lõiguti takistatud. Objektile pannakse välja jalakäijaid teavitavad liiklusmärgid.

Täna said paika ja sildid ka külge uued joogiveekraanid - Terviseradadel jalgpallivälja kõrval, Keila Kooli staadioni juures ja Keskpargis. Kasutage heaperemehelikult!

 

 

Laupäev, 17.juuli:

Eestimaa Looduse Fond korraldas koos Keila linnaga Tammiku tee äärsel Keila puisniidul Elurikkuse päeva.

 

29.nädal 2021

Esmaspäev, 19.juuli:

Rakvere Tarva korvpallimeeskond teatas esmaspäeval, et uuel hooajal liitub nendega 20-aastane Keila Korvpallikooli kasvandik Kristen Kasemets.

 

Teisipäev, 20.juuli:

Linnapea Enno Fels oli kutsunud kohtumisele Keilas tegutsevad perearstid, et arutada vaktsineerimise olukorda Keilas ja kuidas linnavalitsus saaks aidata perearste vaktsineerimise edendamisel. Reageeris enamik perearste, mõnda perearsti esindas pereõde. Selgus, et perearstid ei ole huvitatud vaktsineerimisest, kuna see on igapäevatöö kõrvalt väga töömahukas. Meedikud soovitasid kasutada rohkem üleriiklikult korraldatud vaktsineerimise võimalusi.

 

Neljapäev, 22.juuli:

Keila Linnavalitsuse 187.istung 22.juulil:

Linnavalitsus otsustas korraldada riigihanke erimenetluse Kontsessiooni andmiseks korraldatud jäätmeveoks Keila linnas e-menetlusena ning moodustas hanketoimingute läbi viimiseks komisjoni, mida juhib abilinnapea Inge Angerjas,

Linnavalitsus lõpetas riigihanke "Moodulmaja rentimine Keila Lasteaed Vikerkaar rühmaruumiks" hankemenetluse, sest ainuke laekunud pakkumine ületas eeldatud maksumust ning otsustas korraldada väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse e-menetlusena moodustades  hankemenetlusega seotud toimingute läbiviimiseks komisjoni, mida juhib abilinnapea Eike Käsi. 

Linnavalitsus kiitis heaks muudatused väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluses viitenumber "Liigiti kogumise nutikad jäätmemahutid avaliku ruumi" - pakkumuse esitamise tähtpäeva osas ja otsustas teha ettepaneku hanke alusdokumentide tingimustele vastava pakkumuse esitanud pakkujale Kleenoil Eesti OÜ-le hankelepingu sõlmimiseks hinnaga 149 438,68 eurot, millele lisandub käibemaks 20%.

Linnavalitsus väljastas aktsiaselts Harju KEKile ehitise lammutusloa tema omandis olevatel kinnistutel Keila linn, Keki tn 3, Keki tn 2b // Keki tänav. Lammutatav hoone paikneb osaliselt kinnistul Keki tn 3 ja osaliselt Keki tn 2b // Keki tänav kinnistul, mille suhtes on kehtestatud Keila Linnavolikogu poolt 25.08.2009 otsusega nr 36 Harju KEKi Paldiski maantee äärsete kinnistute detailplaneering. Nimetatud detailplaneeringu kohaselt on hoone määratud lammutamisele.

Linnavalitsus kiitis heaks Keila linnavalitsuse, Lääne-Harju Vallavalitsuse, AS-i Alexela ja Eesti Energia Aktsiaseltsi vahel sõlmitava koostöökokkuleppe projekti, kavatsusega viia ellu Eesti esimene kogu väärtusahelat hõlmav vesiniku pilootprojekt, mille elluviimine erinevates transpordisektori valdkondades annab väärtuslikku teavet vesiniku kasutamise kohta reaalses elus ning mis on tagasiside ettevõtetele ja avaliku sektori asutustele.

Seletuskirjast: Kokkuleppe sisuks on poolte koostöö, mis hõlmab regulaarset teabe vahetamist, tegevuse kavandamisel poolte vajaduste arvestamist ning eesmärkide seadmiseks ja koostöötulemuste arutamiseks vajadusel ühiste nõupidamiste korraldamist,  projekti raames, kus planeeritakse järgmist:

1)           Eesti Energia AS toodab rohelist vesinikku elektrolüüsi, kokku surumise ja kohapeal ladustamise teel;

2)           AS Alexela transpordib vesinikku kesksest tootmisüksusest ühte või mitmesse tankimisjaama.

3)           Eesti Energia AS ja AS Alexela tegelevad võimalike vesiniku lõpptarbijatega transpordisektoris ja analüüsivad erinevaid vesinikuärilisi juhtumeid;

4)           vesiniku lõpptarbijateks on 10 vesinikubussi, 1-2 praami, 10 vesinikuautot, 2 vesinikurongi;

5)           vesiniku tootmisvõimsus (elektrolüüsimine): kuni 700 tonni (väga madala / null süsinikuga) vesinikku aastas. Kogu CAPEX (kogu väärtusahel): ~ kuni 80 miljonit eurot.

 

Kibuvitsa Perearstikeskus andis teada, et on kolinud Keila haigla uuendatud korpusesse, mis asub senise asukoha kõrvalmajas. Hetkel on peasisspääs veel töös, aga sisse saab juuksuri kaudu või liftiga 0-korrusele ja vasakule.

Keila PK ja Paldiski PK päästjad harjutasid Pakri saartele reageerimist. Samas tutvutakse ka saartega.

 

Reede, 23.juuli:
Kultuurikeskus on tellingutes. Uuendamisel on jõutud fassaaditöödeni.

Ohtu teel on sel nädalal tõhusalt tööd tehtud, kergliiklustee osa on asfalt eemaldatud ja pannakse äärekivi.

 

Pühapäev, 25.juuni:

Keilalanna Kersti Lepik annab oma sotsiaalmeediakontol teada oma tulemustest Kergejõustikuveteranide Eesti meistrivõistlustel N55 vanuserühmas: kullad kuulitõukes, kolmikhüppes, 400m ja 800 m jooks; hõbedad 100 ja 200 m jooks, kaugushüppes.

 

Teisipäev, 29.juuli:

Harju Elekter Eesti kommenteeris oma majandusaruannet avaldades, et ettevõtte  teist kvartalit iseloomustavad tulevikuvaatega investeeringud ja maailmas leviva tooraine defitsiidi võimendumine, mis avaldab mõju kontserni majandustulemustele ja kasumlikkusele.  Alustatud on uute sõlmitud raamlepingute tellimuste täitmisega ning Eesti ja Rootsi müügimahud on kasvutrendis. Leedu üksuse tellimused ei ole veel tavapärasel tasemel, kuid suurenenud päringute arv annab lootust merendussektori peatsele taastumisele.  Kontsern pani teises kvartalis aluse tulevikku vaatavale koostööle tehnoloogiaettevõttega IGL-Technologies Oy ja jätkas investeerimist Skeleton Technologies Group OÜ-sse. Samuti tehti ettevalmistusi uue tootmis- ja laoruumide kompleksi ehituseks ning päikeseelektrijaamade portfelli suurendamiseks. Kontserni II kvartali müügitulu oli 36,3 miljonit eurot, mis on 2020. aasta II kvartaliga võrreldes 2,7 miljoni euro võrra tagasihoidlikum. Sarnaselt esimesele kvartalile mõjutasid teise kvartali müügitulu edasi lükkunud tellimused, tarneraskused ning materjali defitsiit. Kuue kuu kokkuvõttes oli müügitulu 67,0 (2020 6k: 74,0) miljonit eurot, mis jääb alla eelmise aasta rekordilisele tulemusele, kuid on võrreldav kahe aasta taguse kriisieelse tavapärase müügiga. Vaatamata majanduskeskkonnas valitsevale ebakindlusele on uute tellimuste maht ning koostöö oluliste raamlepinguliste klientidega säilinud.


Harju Maakonnaraamatukogu korraldas Lauamängude hommiku lastele.

Harju Maakonnaraamatukogu kodulehel on tänasest uus kujundus

Vaktsineerimisbuss on sel nädalal Keila lähiümbruses.   27. juulil  oli buss kl 10.00-18.00 Kloogal (Aedlinna tee 3 ehkLääne-Harju Huvikeskuse Klooga noortetoa parklas ja neljapäeval, 29. juulil kl 10.00-18.00 Rummus (Sireli 14 - Lääne-Harju Huvikeskuse Rummu noortetoa parklas). Vaktsineeriti Pfizer/BioNTech, kahekordne doos – teine süst  tehakse samas kohas 6 nädala pärast ning Janssen vaktsiiniga – ühekordne vaktsineerimine, teist süsti ei ole vaja teha.

 

Kolmapäev, 28.juuli:

Mahlamüts korraldas Harjumaa Muuseumi õuel ansambli Puuluup kontserdi. VAATA PILTE

 

Neljapäev, 28.juuli:

Keila Linnavalitsuse 188.istung 28.juulil 2021.

Linnavalitsus väljastas ehitusloa üksikelamu laiendamiseks Linnamäe tee 23 kinnistul.

Linnavalitsus kinnitas kahe kodaniku terviseseisundist tulenevat püsivat võimetust ilmuda isiklikult isikutunnistuse kättesaamiseks dokumendi väljastaja asukohta ja andis dokumendi kätte saamiseks ja kodanikule toimetamiseks volituse sotsiaaltöötajale.

Harju Maakonnaraamatukogu on 29.juuli – 1.august SULETUD, sest toimub raamatukogu põranda süvapesu ja vahatamine. 

Terviseradade kunstmuru jalgpalliväljakul toimus Moisar Promotionsi korraldusel FIGHTLAND toetades koos sponsorite ja artistidega Keila koolirahu - projekti, mille raames tehakse kooli erinevaid puhke- ja tegevusnurkasid, mis aitavad lastel ja noortel vahetunnid asjalikult sisustada. Lisaks fightidele esinesid mitmed räppartistid: õhtu juht Cool D, Arop, Beebilõust, Bad Art ja Seadusekuulekus ning üllatusesinejana nublu ja Gameboy Tetris. Viimase võitluse pidas poksiringis Markko Moisar, kes võitis lisaraundi järel Matas Pultaražinskase. VAATA PILTE

KeilaTV  avaldas sarjast ÜKS LUGU klipi "Kuidas sai Keilast bobikelgu pealinn" - Hardi Link.

 

Reede, 30.juuli:
Ülemaailmselt elektrilahendusi pakkuv Soome pereettevõte Ensto langetas strateegilise otsuse keskenduda elektrienergia jaotusvõrkude lahendustele ning müüb nutikaid elektrilahendusi tootvad Ensto Building Systemsi (EBS) ettevõtted globaalse haardega elektri- ja digitaristute pakkujale Legrand. Ensto ja Legrandi vaheline leping sõlmiti 16. juulil 2021. Tehingu osana sõlmisid Ensto ja Legrand litsentsilepingu Ensto kaubamärgi kasutamiseks EBS sektoris. Pooled on kokku leppinud, et tehingu hinda ei avalikustata. Tehingu raames muutuvad vaid Ensto EBS omanikud ning töötajate, klientide ega partnerite jaoks see muutusi kaasa ei too. Ensto Grupis jätkab Eestis tegevust Ensto Ensek AS Keila tehas, mis toodab elektrienergia jaotusvõrkude lahendusi. Ensto Enseki tegevjuht Kaarel Suuk märgib, et tehing annab finantsilised võimalused kasvamiseks ja laienemiseks DSO sektoris. „Sel aastal on Ensto juba omandanud kaks elektrienergia jaotusvõrkude lahenduste valdkonna ettevõtet Iirimaal ja Austrias, mis on avanud meie jaoks uued turud ja laiendanud tooteportfelli. Lisaks investeerib Ensto Keila tehase unikaalse silikoonitootmise tootmisvõimekuse kasvatamiseks üle 2 miljoni euro. Tehing avab uued võimalused laienemiseks, investeeringuteks ja töötajate kompetentside kasvatamiseks."