« Tagasi

24.nädal 2021

 

Esmaspäev, 14.juuni:

Leinapäev. 80 aastat tagasi...Eestist viidi vägisi Siberisse umbes Keila elanike jagu inimesi....... täna on juuniküüditamise mälestuspäev. Memento korraldatud mälestushetkel Keila jaamas on aasta-aastalt järjest vähem kohal neid inimesi, kes pidid toona selle pika teekonna ette võtma ja kel oli õnnestunud tagasi tulla. Kell 17 jõudis Keila jaama Paldiski naiskodukaitse korraldatud mälestusretk, mis läks edasi Sauele ja Tallinna. Keilas kõnelesid Miikaeli koguduse õpetaja Matthias Burghardt, linnapea Enno Fels ja Ago Kokser. Küüditamisest mälestuse hoidmise võtavad üle nooremad. Vaata PILTE!

Abilinnapea Eike Käsi osales Eesti Tervislike Omavalitsuste Võrgustiku üldkoosolekul, kus valiti  ka uus juhatus.

Terviseametist Keila linnavalitsusse saadetud teate kohaselt on seoses perearst Maie Võsa surmaga määratud perearsti nimistu N0279 ajutiseks asendajaks dr Gristel Võsa. Sügav kaastunne Maie Võsa lähedastele!

Toimus Eesti esimene "Estonian Junior Tour" I etapp Pärnu Bay Golf Links väljakul, kus Keila poisid Kaspar Kenzap U9 ja Kris Kenzap U12 saavutasid suurepärased tulemused - esikohad oma klassis.

Keilas avati Linde Gaas 24/7 iseteeninduspunkt. Gaas 24/7 iseteeninduspunkt on Linde uudne lähenemine gaasiballoonide ostmisele ja rentimisele, kuna gaasiballoone saab osta, rentida või tühje balloone uute vastu vahetada ka nädalavahetustel. Gaas 24/7 iseteeninduspunkt toimib mobiilirakenduse Linde Gas 24/7 Nordic abil, st et nii sellesse sisenemise, tühjade balloonide tagastamise kui ostu tegemisel juhendab kasutajat mobiilirakendus. Keila iseteeninduse aadress on Paldiski mnt 35 (Keila Bauhofi hoovis). Ligipääs autoga tagatud: E-R 8-19, L 9-17, P 9-16. Ligipääs jalgsi 24 h.

U15 (2007) poiste võistkond võitis Flora Spring Cupi (B-tase).  14.juunil toimunud jalgpalliturniiril mängiti Tartu FA Kalev, Saku Sporting, FC Tiigrid, FC Flora Valged ja FC Flora Rohevalged võistkondade vastu. Saavutati 4 võitu ja ühe viigi, mis lõpptulemuseks andis meie poistele turniiri võidu! Palju õnne mängijatele ja treenerile!

 

Teisipäev, 15.juuni:

Moonika Tsilk ja Aare Lepiksaar noortega jõudsid tagasi Kõverjärve matkalt.

EELK Keila Miikaeli kogudus avaldas üleskutse vabatahtlikele kirikuvalvesse. Taas alustab "Teeliste kirikud" projekt, kus ka Keila kirik juba mitmendat aastat kaasa lööb. Selle projekti raames on Eestimaa pühakojad nädala sees teatud päevadel avatud, et teelised saaksid sisse astuda. Kõik, kel soovi ja võimalust, on väga oodatud kirikuvalvesse! Plaani kohaselt oleks kirik avatud neljapäeval ja reedel kell 10.00 - 14.00 ning laupäeval kell 10.00 - 17.00. Laupäevane kirikuvalve toimuks kahes vahetuses. Ennast saab graafikusse kirja panna kas kirikus (pühapäeviti pärast teenistust ja ülalmärgitud lahtiolekuaegadel) või e-mailil keila@eelk.ee .

Täna õhtul oli Harju Maakonnaraamatukogu lastealal sagimist rohkem kui tavaliselt, oli rõõm tänada logo joonistamise konkursil osalenuid lapsi. Zürii preemia pälvinud lapsi ootas aukiri ja Keila TÜ poolt välja pandud kinkekaart. Raamatukogu lasteteeninduse eripreemia pälvinud lapsed said kingituseks DVD koeratüdruk Lotte seiklusega ning magusa meelehea firmalt KohviSemu. Tänukiri konkursil osalemise eest ootas kõiki lapsi, kes oma tööga osalesid. Vaata konkursitulemusi meie lastelehelt https://www.keilalasteleht.ee/sobrapaevast-sunnipaevani/aprill-mai/konkursitulemused?fbclid=IwAR0tq9UJrRt_quBmKscYpWrSsEceVIIstKqB2MpXN7c36WfJL44bXE1srRo

Harjumaa Muuseumi õuel olid pühapäeval toimuva Pööriöö kontserdi proovid, harjutasid Keila Kooli tantsijad Kaia Kärneri näpunäidete järgi.

TalTech - Tallinn University of Technology juures toimus Formula Student Team Tallinn võistlushooaja avamine ja uute elektrivormelite esitlemine. Kutsutute seas oli ka Harju Elekter, kes on noorte tehnikahuviliste talentide tegemisi toetanud juba alates 2016. aastast ning kannab uhkelt kuldsponsori tiitlit.  Esimene võistlus üle pika aja toimub nädalvahetusel Ungaris ning tudengivormeli tiimi juhi Georg Kõivumägi sõnul on nende eesmärk võistelda esikolmiku kohtade eest.

Selgusid 2020. aasta parimaid sotsiaalvaldkonna töötajaid. Nominentide seas oli ka Keila inimesi:  kategoorias Aasta hoolekandeasutuse Juht 2020 linnavalitsuse sotsiaalnõunik Piia Peterson ja kategoorias Aasta sotsiaaltöötaja 2020 Olga Oksner Keila Sotsiaalkeskusest ning Aasta Koostööpartner Aire Toms SOS Lasteküla Eesti Ühingu peretugevdusprogrammi tugitöötajana. Auhinda keilakad ei saanud, kuid suur tunnustus on ka nominendiks esitamine.

 

Kolmapäev, 16.juuni:

Toimus Lauluväljaku projekteerimise töökoosolek.

16.-17.juunil oli Laulasmaal Harjumaa KOV-de koostööseminar heaolu- ja terviseprofiili pilootprojekti kokkuvõtteks ja valdkondadeülese ennetustegevuse teemade arutamiseks. Osales ka abilinnapea  Eike Käsi.

 

Neljapäev, 17.juuni:

Keila Linnavalitsuse 182.istung 17.juunil 2021.

Linnavalitsus tegi otsuse suunata kodanik ööpäevaringsele hoiuteenusele alates 13.06 2021 kuni 31.08.2022 koolivaheaegadel eelnevalt teenuse osutajaga ja linnavalitsuse pädeva ametnikuga kokkulepitud kuupäevadel või kuni kodaniku riigi poolt rahastatavale ööpäevaringsele erihoolekandeteenusele suunamiseni.

Linnavalitsus tegi otsuse rahastada alates 1. juulist 2021 Lee OÜ teenusel viibiva Keila linna lapse lapsehoiuteenust vastavalt esitatud arvetele.

Linnavalitsus väljastas ehitusloa Keskväljak 11 hoone ümberehitamiseks hoone kandeseina ava rajamiseks ja  üksikelamu laiendamiseks Pargi tn 19a kinnistul ning kasutusloa üksikelamu püstitamisel Barsbütteli tn 20 kinnistule.

Linnavalitsus määras projekteerimistingimused kaugküttetorustiku projekti koostamiseks Rohelise tänav ja Keskväljaku kinnistule

Linnavalitsus seadis sundvalduse ja määras sundvalduse alad Enefit Connect OÜ kasuks kahekümne seitsmele Keila linna omanduses oleva kinnistu osale passiivse elektroonilise side juurdepääsuvõrgu rajatiste ehitamiseks, omamiseks ja majandamiseks.

Linnavalitsus kooskõlastas avatud hankemenetluse „Keila jõe raudteesilla ning Tuula tee jalgratta- ja jalgtee tunneli ehitustööd" riigihanke alusdokumendid ja  volitas aktsiaseltsi Eesti Raudtee viima läbi Keila-Pääsküla raudtee ja Tuula tee ristumiskohas jalakäijate tunneli ja kergliiklustee ehitustööde hankemenetluse täies mahus kuni hankelepingu sõlmimiseni, sh tegema kõik hankemenetlusega seotud toimingud ja otsused, järgides RHS-i, AS-i Eesti Raudtee hankekorda ja juhendeid; sõlmima volitaja nimel parima pakkujaga hankelepingu; tegema volitaja nimel kõiki toiminguid seoses hankelepingu täitmisega (sh lepingumuudatuste tegemine).

Linnavalitsus kiitis heaks avatud hankemenetluse "Liigiti kogumise nutikad jäätmemahutid avaliku ruumi" hanke alusdokumentides tehtud  muudatused.

Toimus heakorrakonkursi komisjoni esimene töökoosolek.

Koos konsultant Demis Vossiga toimus uue arengukava ja tegevuskava ülevaatamine ja parandamine.

Linnavalitsuse saalis toimus 14.augusti hoovikohvikute tegijatele toiduhügieeni koolitus. Korraldasid Ohvitseriprouad koostöös abilinnapea Maret Lepiksaarega.

Keila Võrkpallikool osaleb U-14 Eesti meistrivõistlustel Võrus- 20 tüdrukute ja 20 poiste võistkonda selgitavad Võrus 3 päeva jooksul välja Eesti parimad. Kolm päeva imelist ilma ja võrratut võrkpalli ootab ees. Keila Võrkpallikooli võistkond mängib koosseisus: Victoria Arula, Reilika Rallmann, Sonja Madelene Ardon, Airiin Hanson, Brita Hagala, Greete Liis Arro.

Keila KK U13 võistkond võitis Paide turniiri. Turniiril mängis Keila Korvpallikool Rae Spordikool/Kiili Spordiklubi I, Paide KK7  ja Rae Spordikool/Kiili Spordiklubi II. Treener Martin: Üle pika aja saime poistega 5vs5 mängu mängida. Esimesed minutid olime suhteliselt roostes, kuid see möödus kiiresti. Oleme palju mängijate füüsist arendanud ja seda oli näha. Võitsime kõik mängud ülekaalukalt. Nüüd valmistuvad poisid iseseisvalt 3x3 Viimsi etapiks ja võtavad mängudelt positiivse emotsiooni kaasa.

Keila Koolis oli põhikooli lõpuaktus. Põhikooli lõpetas Keila Koolis 138 noort inimest. Vaata PILTE.

Avalikustati öösel vastu 29.augustit toimuv sündmus Harjumaa Muinastulede ÖÖ TeateTants 2021. Juba 10 aastat on möödunud TeateTantsust. Toona tegi rahvatantsijate katkematu tantsukett 9 ööpäevaga ringi peale kogu Eestile, kõlab üleskutse algus. Kindlasti on väga paljud juba kuulnud, et - tähistame juubelit! Küll pisut (palju) väiksemalt, kuid kindlasti sama suure rõõmu ja õhinaga.  Seekordne teekond saab alguse 28. augusti õhtul Saku mõisa pargist ning kulgeb 29. augusti hommikuks Laulasmaa rannale. Täpselt samal ööl 10 aastat tagasi läbisid harjukad TeateTantsu lõiku Varbola teeristist Tallinna piirini Vana-Pääskülas. Saku mõisa pargis asub Harjumaa pikaajalise tantsijuhi Linda Rausi mälestuspink, mille juurest väga sobilik oma teekonda alustada. Teekonnal läbime  viit omavalitsust (Saku valda, Saue valda, Keila linna, Harku valda, Lääne-Harju valda). Hommikul lõpetame ürituse Laulasmaa rannal väikese simmaniga ja lootusega, et tantsurahval ei tule enam iial oma tegemistes nii pikki pause pidada, kui kahel möödunud talvel.  Kui tunnete, et just TeateTants on midagi erilist ja imelist, siis on kätte jõudnud aeg regada. Osalema on oodatud Harjumaa täiskasvanute rahvatantsurühmad. Tulla võib nii terve tantsurühmaga kui ka lihtsalt mõnusa rahvatantsulembelise seltskonnaga. Üritus on 90% õhinapõhine ning seetõttu on ka pisuke osavõtumaks (5 eurot tantsija). Osavõtutasust vähemalt 2 eurot läheb preemiafondi Harjumaa tulevastele tantsuloojatele. Ala on kirjutanud  Harjumaa Muinastulede ÖÖ TeateTantsu 2021 meeskonna nimel projektijuht Piret Kunts.

Keila Sotsiaalkeskus alustas oma 25.sünnipäeva tähistamist avaliku ja kuulajatele tasuta ansambli Uurikate kontserdiga Harjumaa Muuseumi õuel.  Vaata PILTE. "Uurikad" on Uuri külas elavate noorte folkansambel. Lisaks õppimisele Kolga koolis õpivad nad kõik Kuusalu Kunstide Koolis erinevaid pille ja laulavad sealses laulustuudios. Ansambli juhendaja on Keila juurtega Külli-Katri Esken. Kes täna kontserdile ei saanud tulla, kuulaku noorte mängu nende Youtube kanalist. 

 

Reede, 18.juuni:

Keila Leht soovib ilusat jaaninädalat ja annab teada, et järgmine, suvepuhkuse eel viimane väljaanne ilmub 2.juulil. Esikaanel lugemiskoerte projektist. Uudistes esimesest sündmusest Tuula hipodroomil, koolihoone ehituse kulgemisest, Vikerkaare lasteaiast, muusikaõpilastest konkursitel, tudengivormelist ja reformierakonna nimekirjast sügisestel KOVi valimistel. Keila Leht avaldab nimekirja tänavustest koolide lõpetajatest. Pikema intervjuu on andnud Keila Kooli kuldmedaliga lõpetanud Alice Buht. Keila Leht teatab, et Võidutuli jõuab Keilasse, Vabadussõja ausambaks rajatud algkooli juurde 23.juunil kell 17.00.  Palametsa  pajatused jätkuvad lugudega Juhan Peegli üliõpilaselust ühiselamus. Tegija on Külli - Katri Esken.

Toimus Keila Kooli 12.klasside ja mittestatsionaarse õppe lõpuaktus. Lõpetas Keila Kooli 64.lend - koolil on 64 vilistlast juures. Kõrget lendu! Klassijuhatajad Ahti Noor, Raili Haugas ja  Aire Brandmeister.  Kuldmedaliga lõpetasid Alice Buht ja Häli Hinno ning hõbemedaliga Aleks Jõe, Rauno Pisa, Kairi Käpa. Kooli Teenetemärgi pälvisid Rauno Pisa, Janar Prantsen, Kathreen Trolla, Loretta Kalju, Aleks Jõe, Erle Tammistu ja  Alice Buht. Vaata PILTE.

Märkimaks Keila linna Teenetemärgi nr 11 kavaleri, AS Harju Elekter nõukogu esimehe Endel Palla homset juubelit, kinkisid Keila linn ja Harju Elekter Endel Pallale nimelise pingi, millele Endel täna hommikul ise sildi külge kinnitas. Harju Elekter on aastakümnete kestel toetanud väga suures mahus Keila hariduselu ja enamikku Keila spordiklubidest. Seepärast on Endel Palla pingi koht Keila Kooli ja tervisekeskuse vahetus läheduses, Keila hariduskivi kõrval. Ja ega Harju KEKi ja Harju Elektrigi ala kaugel ole. Lisaks nimelisele pingi sildile andis Keila Linnavolikogu esimees Tanel Mõistus ja linnapea Enno Fels Pallale üle Keila linna tänukirja. Keila Kooli poolt oli kingituseks Harju Elektri kingitud 3D-printeriga valmistatud Keila Kooli kirju kandev kell.  Tallinna Polütehniline Instituudi elektroonikainseneri diplomiga Endel Palla on Harju KEKiga seotud alates 1969.aastast. Ta oli Harju KEK-i elektriseadmete tootmise juht, 1983-1999 Harju Elekter, sh 1991-1999 AS Harju Elekter peadirektor/juhatuse esimees.  AS Harju Elekter nõukogu esimees ja arendusdirektor on ta alates 1999.aastast.  Keila linna Teenetemärgi nr 11 pälvis Endel Palla 2003.aastal. Vaata PILTE.

Bulgaarias toimuvatel kadettide Euroopa meistrivõistlustel maadles täna kreeka-rooma maadluses kehakaalus -48 kg Oliver Grauen Keilast. Paraku ta kaotas  Faraim Mustafayevile (AZE).

 

Laupäev, 19.juuni:

Waldorfkooli Läte 9.klasside lõpuaktus kelle 12.00 Keila Kultuurikeskuses. Vaata PILTE

Euroopa arheoloogiapäevade raames toimuvad Harjumaa Muuseumi tasuta väliekskursioonid Keila väikelinnuse teemal. Ekskursioonil saab lähemalt tutvuda Eesti unikaalsemate arheoloogiliste objektide hulka kuuluva elamu arengu- ja uurimislooga. Ekskursiooni läbiviijaks on Harjumaa Muuseumi teadur - German Lebedev.

 

Pühapäev, 20.juuni:

Harjumaa Muuseumis toimus suvise pööripäeva tähistamine "Tule valges, tule valgele".  Korraldasid  linnavalitsus, noortekeskus ja Harjumaa Muuseum. Kavas Rahvalikud mängud, tantsud, muusika ja töötoad. Muusikat teevad Peenid Sõrmed, õhtusel simmanil esinesid Keila rahvamuusikud ja Möllav Meri. Lisaks tegevused nii suurtele kui väikestele. Vaata PILTE

Karjaküla kalmistul oli surnuaiapüha. Linna tellimusel sõitis Keila linnaliin erigraafiku järgi.