« Tagasi

22.nädal 2021

Esmaspäev, 31.mai:

Transpordiamet avaldas, et 30. mail allkirjastasid transpordiamet, Trev-2 Grupp ja Saue vallavalitsus ehituslepingu Tallinna ringteel paikneva (29,6–34,2 km) Kanama–Valingu neljarajalise lõigu väljaehitamiseks. Lepingu kogumaksumus käibemaksuta on 22,36 miljonit eurot, millest 85 protsenti rahastab Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfond.Saue vallavalitsuse finantseeritav osa on 227 000 eurot. Lõigu ehitus kestab 20 kuud.

Keila Kooli 4D klassi poisid tegid kingitused lasteaedadele. langevarjude meisterdamist juhendajas töö ja tehnoloogia õpetaja Dinibek Izbatõrov. Aitäh!

Keila Kooli Bioloogia- ja loodusõpetuse õpetaja Inga Kangur viis õpilased õue – Harjumaa Muuseumi hoovile õppima. Teema kalandus. Püüti tunnis enda meisterdatud õngedega ja ka ehtsate spinningutega. Sel korral paraku ei näkanud. Pahameel oli ilmselge, aga juhendaja Argo Aruvald ütles head õpetussõnad: „Selleks, et kala saada, tuleb ikka kalal käia. Toas istudes või lihtsalt korra proovides, kala tõesti ei saa."

Linnavalitsuses oli allasutuste juhtide koosolek. Peateema oli vabatahtlik töö. Kõneles Anu Viltrop.

Keila Tervisekeskus on taas avatud tavapäraselt. Avatud on ka saunad ja jõusaalis treenimiseks ei pea enam broneeringuid tegema.

Muinsuskaitse järelvalve all alustati vee- ja kanalisatsioonitrassi ehitusega Keskparki rajatavale avalikule tualetile. Töid teostab AS Terrat. Arheoloogilist järelevalvet teostab Gurly Vedru.

 

Teisipäev, 1.juuni:

1.juunil oli Keilas Sildade Päev. Hommikune esimene sündmus oli Lastekaitsepäeva tähistamiseks Titeralli. Osalejaid oli üle 30 vankri, neist kaks kaksikute vankrit. Kell 11.11 osalesid osalejad aktsioonis #teemelapselepai . Sündmust aitasid noortekeskusel ja linnavalitsusel korraldada vabatahtlikud Keila Koolist. Peakorraldaja ja idee autor on noorsootöötaja Aare Lepiksaar. Rada kulgeb läbi kõikide Keila linnas asuvate Keila jõge ületavate sildade juurest (üle või alt). Rada saab läbida joostes või jalutades ning saades ühtlasi rohkem teada meie sildadest - iga silla (ja kahe kunagise silla) juures on tahvel selle silla looga. Korraldajad loodavad sellega panna aluse uuele ja loodetavasti iga-aastasele kohalikule rahvaliikumise sündmusele. Alates kella 13st on oodatud kõik rada läbima omale sobival liikumisviisil. Rajale, sildade juurde on üles pandud vastavad infotahvlid. Samuti tulevad jagamisele kaardid koos info ja selgitustega. Hiljem on võimalus kaart endale internetist alla laadida ja välja printida. Õhtul kell 18.30 toimub samal rajal Keila sildade jooks spordilembelisematele ja võistlushimulisematele. Erinevate vanusegruppide esindajad saavad kiiruse peale omavahel mõõtu võtta. Stardipaik Keilasse sissesõidul, maanteesilla juures  haljasalal. VAATA PILTE

Tänase esimese Keila Sildade Päeva lõpetas I Keila Sildade Jooks. Kokku tuli erinevates võistlusklassides umbes 4 kilomeetri pikkusele kõikide sildade pealt või alt kulgenud rajale 83 jooksuhuvilist. Aitähh korraldamast Thriathlon Estonia ja Urmas Paejärv ning vabatahtlikud rada juhatamas! Auhinnad andis üle abilinnapea Eike Käsi. VAATA PILTE
Tulemused leiab https://my.raceresult.com/170461/results

Vaata KeilaTV videokokkuvõtet päevast

Harju maakonnaraamatukogu andis teada, et tänasest startis selle suve suvelugemine lastele ja noortele. Valida saab kahe erineva raskusastmega lugemispassi vahel. Loe lähemalt meie lastelehelt või tule raamatukogusse. Edukaid suvelugejaid ootab augustikuu lõpus lõpupidu koos Improteater IMPEERIUMiga. Auhindadega toetab usinamaid lugejaid Kirjastus Pegasus. Kohtume raamatukogus!

Harju Maakonnaraamatukogus avati Logo joonistamise konkursitöödest näituse.

Miki lasteaias: Lustimäng Kevadpidu metsas-juhendaja õpetaja Malle Klamp

Lastekaitsepäeva hommikul tabas Vikerkaare lasteaias lapsi tõeline üllatuste laviin. Vigurvänt Pipi oli eelmisel päeval pudelipostiga rühmadesse toimetanud viite tänasteks eesootavateks seikluslikeks sündmusteks. Ja kirjavead või suisa tagurpidi kirjutatud sõnad  – no need pole Pipile kunagi mitte mingisugust muret valmistanud. Lastel oligi lõbusam teksti lugeda. Õues said lapsed kokku viies pidepunktis oma osavust proovile panna. Suuremad lapsed suures ja väiksemad väikeses hoovis. Ja kui juba pidutsetakse kahes kohas korraga, siis on loomulikult abi sellest kui Pipisidki on mitu. Pipil olid punktides abis raamatust pärit tegelased. Peol hoidis meeleolu üleval ka Pipi isa ning kogu sündmusterohket päeva pildistas Kurrunurruvuti saare kohalik pressiesindaja. Asjade otsimise punktis pidid lapsed leidma üles ämbri, vee ja nõudepesuvahendi. Neid kokku segades selgus, et pole suurem asi mullivesi. Seejärel otsiti edasi ja leiti päris mullitajad, mille saab õhtul koju kaasa võtta. Annika ja tema sõbrannade juures meisterdati liblikaid. Õues sai veel nii põnevaid radasid läbida kui tagurpidi kõndida. Pisemad lapsed alustasid oma radade läbimist pannkoogi söömisega, suuremad lasid kookidel hea maitsta kõige lõpus. Pannkoogikohvikus pakuti lastele ka kõrrejooke ja puuvilju. Tuhat tänu rõõmsameelsetele organiseerijatele ja toredatele osalejatele.

Harju Elekter Eesti andis teada, et hiljuti selgusid Eesti õpilasvõistluse "Tööstusplokk 2021: Minecrafti eri" võitjad. 7-10-aastaste vanusegrupis saavutasid III koha TIKU POISID (Richard Kuus, Henri Tammela ja Erik Männo), kes lõid Minecrafti maailma Harju Elekter Teletehnika tehase. Palju õnne tublidele poistele! Vaata lühivideot virtuaalsest Harju Elektri tehasest siit: https://teadushuvi.ee/.../uploads/2021/05/7-10-3-koht-.mp4 . Loe lisaks võistluse kohta: https://www.am.ee/Minecraft-eri-2021

Keila Muusikakoolis algasid sisseastumiskatsed.

 

Kolmapäev, 2.juuni:

Muusikakoolis olid täna koos Loode-Eesti piirkonna muusikakoolide direktorid. Tehti kokkuvõtteid lõppevast õppeaastast, seal hulgas uuest kogemusest -  virtuaalsetest võistumängimistest. Ja lepiti kokku seisukohtades, minnakse Eesti Muusikakoolide Üldkogusse.

Keila Muusikakooli kodulehel on uus kujundus. https://keilamuusikakool.ee

Kultuurikeskuse saal sai täna uued kardinad - nii akendele, kui lavale eesriide ja teised kangad.

Koolirahu 2021 tunnuslause konkursi võitja on Gabriela Ehalill Shalkina ja logo ideekonkursi võitja Steven Marcus Ojapõld. Täna andis abilinnapea Eike Käsi võitjatele auhinnad üle. Sügisel Keilas välja kuulutatava Koolirahu aasta tunnuslause on "Alati toeks ja abiks!". Logo hakkab kujutatud stiliseeritud juurtega puud, mille keskel on Koolirahu tunnuslause. Ideekavand antakse edasi disainerile logo kujundamiseks.

Harju Elekter Eesti andis teada, et Harju Elekter Teletehnika on sõlminud järjekordse lepingu uue lehtmetalli liini investeerimiseks. Uus ja kaasaegseim tootmisliin tõstab senist kapatsiteeti, võimekust, kvaliteeti ja automatiseeritust. Seadme paigaldus algab 4. kvartalis ja esimesed detailid hakkavad tulema  2021. aasta viimastel päevadel. Investeering on osa üle 1 miljoni eurosest 2021. aasta investeerimiskavast Harju Elektri metallitöötlemise võimekuse kasvu.

AB Molumba tutvustas Keila Kooli esindajatele lauluväljaku projekti eesmärgiga leida  koos lahendusi õuesõppe läbiviimiseks ja uue lauluväljaku võimaluste ärakasutamiseks õppetööle lisaväärtuste andmise kontekstis.

Väärikate Ülikool tuli loengule Keila Kooli. Abilinnapea Maret Lepiksaar kõneles Keila linna arengukavast.

Noortetuba Mõte3 on lõpetanud tegevus, täna vabastati Keskväljak 13a asunud ruumid.

Transpordiamet edastas Riigitee 11 Tallinna ringtee (E265) Valingu-Keila lõigu km 34,0-38,0 ja Keila lõunapoolse ümbersõidu projekteerimistingimuste andmise menetluse algatamise teate. Projekti eesmärk on:

-             Riigitee 11 Tallinna ringtee km 34,0-38,0 Valingu-Keila lõigul 2+2 ristlõikega maantee kavandamine;

-             Keila lõunapoolse ümbersõidu kavandamine 1+1 ristlõikega maanteena Tallinna ringtee ja riigitee 11371 Keila-Ohtu vahelises lõigus;

-             Riigiteede 8 Tallinn-Paldiski ja 11 Tallinna ringtee liiklussõlme kavandamine  koos Keila põhjapoolsele ümbersõidule viiva haruga ning vajalike ümberehitustega Tallinna ringteel;

-             Riigitee 11117 Valingu-Jõgisoo eritasandilise raudtee ületuskoha kavandamine ja selle kokkuviimine Tallinna ringteele projekteeritava Valingu liiklussõlmega;

-             projekteeritavate teelõikude ulatuse ja asukoha täpsustamine, põhimaantee toimimiseks vajalike teede ja rajatiste asukohtade täpsustamine ning teemaa vajaduse määramine;

-             liikuvusvajaduste väljaselgitamine ja hindamine ja liikuvuse tagamine projekteeritaval lõigul erinevatele transpordiliikidele (sh jalakäijad ja jalgratturid, ühistransport, kohalik liiklus, transiitliiklus jne).

Projekteerimistingimuste eelnõule on soovi korral võimalik esitada arvamus või ettepanekud hiljemalt 28.06.2021 e-posti aadressil: info@transpordiamet.ee.

Lisaks toimub 15.06.2021 algusega kell 18.00 projekti tutvustav arutelu MS Teams keskkonnas, kus tutvustatakse projekteerimistingimuste lisaks olevat eskiislahendust ja soovi korral on võimalik küsida täpsustavaid küsimusi. Arutelu salvestatakse ning seda on võimalik järele kuulata nädala jooksul peale arutelu toimumist. Projekteerimistingimustega seotud dokumendid ja arutelu link on leitavad aadressilt: https://www.mnt.ee/et/projekteerimistingimused > Riigitee 11 Tallinna ringtee (E265) Valingu-Keila lõigu km 34,0-38,0 ja Keila lõunapoolse ümbersõidu projekteerimistingimuste andmise menetluse algatamise teade. Täiendavate küsimuste korral pöörduda Transpordiameti taristu arendamise osakonna projektijuhi Elle Tamm poole (tel +372 611 9384, e-post Elle.Tamm@transpordiamet.ee).

 

Neljapäev, 3.juuni:

Keila Linnavalitsuse 180. istung 3.juunil 2021

Keila Linnavalitsus otsustas suunata sügava puudega laps sotsiaalteenusena kuni käesoleva aasta lõpuni hobuteraapiasse OÜ Niitvälja Ratsakoolis. Teenuse saaja toimetulekuvõime, abi- või hooldusvajaduse ning sobivaima abistamise viisi välja selgitamiseks viis erivajadustega laste spetsialist läbi teenuse vajaduse hindamise, millest tulenes, et teenuse saaja vajab ratsutamise eratreeninguid jätkuvalt kõne ja kognitiivsete oskuste toetamiseks. Teenuse saaja ei käi ka lasteaias ja tulenevalt oma erivajadusest vajab teenuse saaja teenust regulaarselt igal nädalal.

 

Linnavalitsus otsustas anda Keila linna tänukirjad ja maksta välja toetusena rahalised preemiad 2021.aastal gümnaasiumi medaliga lõpetajatele. Austatuks saavad Keila Kooli kuldmedaliga lõpetav Alice Buht, Gustav Adolfi Gümnaasiumi kuldmedaliga lõpetav Kerstin Rõuk, Tallinna Nõmme Gümnaasiumi kuldmedaliga lõpetav Lisell Linkholm. Hõbemedaliga lõpetab Keila Kooli Aleks Jõe ja Kairi Käpa, Miina Härma Gümnaasiumi Annika Alavere ning Vanalinna Hariduskolleegiumi Hanna Pria Hulkko.

Linnavalitsus väljastas ehitusloa vee-, sademeveekanalisatsiooni- ja reoveekanalisatsiooni torustiku ehitamiseks Jaama platsi kinnistul Haapsalu mnt 25 kinnistu liitumiseks ühisveevärgi ja kanalisatsiooni tänavatorustikuga ja maasoojuspuuraukude rajamiseks Aukamäe tn 31 kinnistul. Kasutusloa sai üksikelamu Eha tn 68 kinnistul.

Linnavalitsus vaatas üle eelnõu sundvalduse seadmiseks Elektrilevi OÜ kasuks Metsatuka kinnisasjale  umbes 198 m² ruutneeti suurusele osale. Sundvaldust soovitakse seada Metsatuka kinnisasjal 0,4 kV maakaabelliini ehitamiseks, omamiseks, majandamiseks, remontimiseks, asendamiseks, hooldamiseks, korrashoiuks, kasutusse andmiseks ja muul viisil kasutamiseks elektrivõrgu toimimise tagamise eesmärgil.

Linnavalitsus otsustas korraldada riigihanke avatud hankemenetluse Liigiti kogumise nutikad jäätmemahutid avalikku ruumi e-menetlusena ning moodustas selle toimingute läbiviimiseks komisjoni, mida juhib abilinnapea Inge Angerjas. Kavas on hankida 50 prügikasti, mis paigutatakse 25 erinevasse kohta.

Linnavalitsus otsustas viia 3.juunist 2021 kuni 10. septembrini 2021 läbi Keila linna heakorrakonkurss „Kodud Kauniks" , kinnitas konkursi juhendi ning kinnitas konkursi läbiviimiseks konkursikomisjoni  koosseisus esimees  Inge Angerjas, liikmed Ramul Saarniit, Mall Heinla, Valdur Vacht, Marju Vipper, Uno Paas ja Terje Rämmel. Lisaks teeb linnavalitsus ettepaneku konkursikomisjoni tööst osa võtta Viljar Paalaroos`ile, Margus Nigolile ja Margus Väljale.

Kodukaunistamise ülevaatusega on haaratud kõik elamud, asutused, ettevõtted, ühistud. Kodukaunistamise ülevaatus viiakse läbi vahemikus 3.juunist 2021 – 10.septembrini 2021. Ülevaatuse tulemused tehakse teatavaks pärast 10. septembrit 2021.

Väikeelamute kategoorias hinnatakse  elamute välisilmet ja sobivust ümbrusega, piirkonna miljöö säilitamist; kõrvalhoonete välisilmet ja nende sobivust elumajaga; territooriumi üldist kujundust, haljastust ja heakorda (muru, lilled, puud, põõsad);  arhitektuursete väikevormide (piirded, väravad, trepid, kaminad, istenurgad) olemasolu ja sobivust aeda, lipualuste, -vardahoidjate paiknemist (ja kasutust riiklikel pühadel), majanumbri ja postkasti paiknemist ning seisukorda; puu- ja köögiviljaaia ning marjakultuuride hooldust; krundi funktsionaalset kasutamist (ilu-, tarbeaed, majandushoov); territooriumi lähima ümbruse korrashoidu (aiatagused kuni naaberkrundi või sõidutee ääreni).

Korterelamute puhul vadatakse elamute üldist välisilmet; territooriumi üldist korrashoidu (sh prügikonteinerite ümbrust, parkimiskorraldust); haljastuse olemasolu (muru, puude, põõsaste ja lillede paiknemist);  mänguväljakute olemasolu ja sobivust; trepikodade, tuulekodade, välistreppide korrashoidu;  lipuvardahoidja(te) paiknemist ja kasutamist riiklikel pühadel; infosiltide (majanumber, teadete tahvlid trepikojas) paigutust ja seisukorda (sh informatiivsus); territooriumi lähima ümbruse korrashoidu (kuni naaberkrundi või sõidutee ääreni).

Ettevõttete, asutuste (sh kauplused) osas on hindamisel oluline hoonete välisilmet ja sobivust ümbrusesse; territooriumi üldine korrashoid (sh prügikonteinerite ümbrus, parkimiskorraldus);  haljastuse olemasolu (muru, puude, põõsaste ja lillede paiknemist); reklaami paigutus ja korrashoid; piirete ja arhitektuursete väikevormide sobivus ja korrashoid; territooriumi lähima ümbruse korrastatus (kuni naaberkrundi või sõidutee ääreni); lipuvardahoidjate, lipuväljaku olemasolu, korrashoid (ja kasutus riiklikel pühadel); infosiltide (majanumbrite) paigutus ja seisukord.

Kultuurikeskuses oli Keila linna arengukava seminar. Kohal on pea kõigi linna eluvaldkondade esindajad -  üle 50 inimese. Pärast sissejuhatavaid sõnu linnapea Enno Felsilt ja arengukava koostajatelt Kerttu Kõllilt ja Janne Tekkult algab töö töögruppides.

Töögruppide fookusvaldkonnad, kus saate ise sõna sekka öelda on: • Haridus (alus-, põhi-, keskharidus)  • Eneseteostus (kultuur, sport, vabaaeg, huviharidus, noorsootöö) • Sotsiaalhoolekanne ja tervishoid  • Keskkond (heakord, avalik ruum, avalik kord, turvalisus)  • Taristu (taristu, ühistransport, kommunaalmajandus, ettevõtlus)  • Kogukond ja juhtimine.

Keila Korvpallikool lõpetas oma erilise hooaja täna, 3.juunil Keila Lauluväljakul. „Sellist hooaega pole iial olnud. Ma poleks uskunud, et saan oma „lumehelbekesed" ka lumes korvpalli treenima," ütles üks treener. Tervitused ja tänusõnad suurimatele toetajatele Keila linnale ja Utilitasele, Proehitusele ja teistele toetajatele ning lapsevanematele, eriti Sven Hongale, kes rajas oma krundile Keila parima väliväljaku. Mälestuseks erilisest hooajast tänuplaadid, kingitused parimatele treeneritele ja kooli lõpetajatele. VAATA PILTE

Lauluväljaku lava seina värvisid ära ja kaunistasid uute joonistustega Keila Korvpallikooli tüdrukud. Kes julgeb seda nüüd veel sodima minna!? Head suve!

Noortekeskuse õuel toimus järjekordne mälumäng.

 

Reede, 4.juuni:

Keila Lehes: esikaanel abiturientide lõpukellast. Uudistes Keila-Niitvälja kaitsealast, Kanama - Keila 2+2 teelõigu ehitusest, Pargipiknikust ja sildade päevast ning korvpallist. Kadri Pihelo kirjutab riigikaitselaagrist. Palamets pajatab suurtükiväelasest Juhan peeglist ajateenijana Tartus. Tegija on Erik Makke.

Transpordiamet on Keila Lehes avaldanud Riigitee 11 Tallinna ringtee (E265) Valingu-Keila lõigu km 34,0-38,0 ja Keila lõunapoolse ümbersõidu projekteerimistingimuste andmise menetluse algatamise teate.   Loe lähemalt projekteerimistingimustest

Beebiballi asemel: linnavalitsuse esindus külastas kõige nooremaid linnakodanikke .  Abilinnapea Eike Käsi andis üle Keila linna elanikuks sündimise kohta, mõned Keila linna meened ja õnnesoovid jätkates nii traditsioonilise beebiballi tava vabas õhus. 2021.aasta jaanuaris, veebruaris, märtsis ja aprillis sündis Keilas 29 beebit (13 tüdrukut ja 16 poissi). VAATA PILTE

Valmis Keila Kooli rahvatantsijate tervitus suvevaheaja alguseks. Tantsu Linnamehed tantsivad Keila kooli õpetajad Mait, Ahti, Ermo ja Kaspar ning 7.a klassi õpilased Kevin, Oliver, Tristan, Joonas ja Riko. Neid juhendas Kaia Kärner. Kaunist suve! https://youtu.be/8NplGQuJ3kE

Reedel sai pikk, raske ja täiesti omamoodi kooliaasta lõpuks läbi. Kooli juhtkond tänas kõiki õpetajaid tehtud töö ja nähtud vaeva eest. Loe lähemalt kooli kodulehelt.

COVID19 info: viimasel kümnel päeval on Keilas olnud 10 uut nakatumist, suhtarv 100 000 elaniku koht on 99,56, Eesti keskmine on 53,27, Harjumaal 52,56. Viiamsel ööpäeval tuli Keilasse juurde 2 haigusjuhtu.

Keilalanna Kadi Kullerkann andis teada, et järgmisel hooajal näeb teda mängimas Kreekas 🇬🇷 A.O. Markopoulou ridades.

Tervisekeskuses oli Doonoripäev.

Keila Jalgpalliklubi kuulutas välja 11.juunil UEFA EURO 2020 ennustusmängu.

 

Laupäev, 5.juuni:

Kultuurikeskuses toimus Keila Pensionäride Ühenduse aastaaruandlus- ja valimiskoosolek. Esinesid Keila Muusikakooli õpilased.

Muusikakoolis andis kontserdi Mihkel Poll. Kavas: Bach, Beethoven, Mozart, Chopin, Albéniz, Ravel, Bartok, Ligeti.

Tervisekeskuse parklas toimus Alexela 3x3 Keila etapp 2021. Tegemist nn"vana kooli" etapiga, kus mängud toimuvad neljal asfaltväljakul. Etapil osalevad U11, U13 ja U15 poiste vanuseklassid. Osales 63 võistkonda. VAATA PILTE   MÄNGUDE TULEMUSED

President Kersti Kaljulaid tegi treeningpäeva jalgrattal Keila terviseradadel.

 

Pühapäev, 6.juuni:

Korvi kalmistul on kalmistupüha. Sel puhul on Keila linnavalitsus tellinud Keila linnaliinile erigraafikuga sõidud kalmistule. Vt busside aegu kalendrist.