« Tagasi

43.nädal 2020

Esmaspäev, 19.oktoober:

Kuni 30.oktoobrini saavad Keila elanikud vastata rahuloluküsitlusele. Teie arvamus on oluline! Veebis saab vastata lingil https://forms.gle/X1QmeXASx9VoGdueA  või https://www.keila.ee/arengukava

Saku Õlletehase 200. sünnipäevaks paigaldati Keila kirikuaias oma kohale tagasi pruulikoja asutaja Karl Friedrich von Rehbinderi restaureeritud hauaplaat. Teisipäeval käis uuenenud plaati vaatamas ka Evelin Povel (pildil), kes on kirikuaia risti ja põiki läbi uurinud ning suvel malevlaste tööd juhendades  leidnud mitmeid vanu pinnase alla mattunud hauaplaate ning tegi Saku õlletehase pressiteatele täpsustuse: "Tegemist on Saue ja Saku mõisate omaniku ning Saku õlletehase rajaja Carl Friedrich Rehbinderi abikaasa Geertruid Franqcoise Elisabeth van Nassau-La Lecq (1768-1837) hauaplaadiga. Carl Friedrich von Rehbinderi malmist hauaplaat paikneb renoveeritud hauaplaadist vasakul kõrval"

Värskelt on tagasi paigaldatud ka Keila esimese vallavanema Peeter Porki uuendatud hauaplaadid.

Keila Sotsiaalkeskus seltskond külastas Harju Makonnaraamatukogus Eve Selisare vaipade näitust "Kadunud metsade varjud", Kadi Kiipuse köitenäitust ja Keila lauluväljaku kavandite näitust. Selgitusi näitustel jagas Tiiu Jalakas. Hiljem selgus, et meie lemmik-lauluväljak "Kubu" saigi võidu!.

Keila Korvpallikooli esindusnaiskond pidas võõrsil maha põneva esiliiga lahingu OSK-i naiskonnaga. Mängu algus oli rabe - peale esimest veerandaega oli seis 10:11 vastastele. Teisele poolajale läksime vastu eduseisul 36:25, kuid kolmandal veerandajal võitles OSK end mängu tagasi ning lubas meil vaid kolm punkti visata. Veerandaeg lõppes seisul 39:41 OSK-i naiskonna kasuks. Viimasel veerandil suutsime end kokku võtta ning võidu vormistasime tulemusega 53:45. Siinkohal on oluline märkida, et tegemist oli ajaloolise mänguga - Keila naiskond pole varem OSK-i naiskonda võitnud! Puhas töövõit! Meie tublimad: Anni Sild 20 punkti (4 kolmest), Anneli Peterson 8 punkti. Nüüd saame veidi puhata ja juba 28. oktoobril mängime karikamängu Audentese Spordiklubi naiste vastu. 18:45 Audenteses - mask pähe ja ole kohal!

Luha tänav avati pärast kaugküttetrassi uuendamist taas liiklusele ja enam ei pea kasutama Tallinna maanteed ümbersõiduks. Pae tänaval tööd jätkuvad.

Jätkuvad teetööd Haapsalu maanteel lõigul Barsbütteli tänava ringteest raudteeni ning Tuula tee ja Ülesõidu tänava vahelise Jõe tänava lõigu rekonstrueerimine.

Noortekeskus sisustab koolivaheaega. Esmaspäeval „labori" tutvumismängud.

Kultuurikeskuses linatus uus Eesti mängufilm „o2".

Tervisekeskuses oli doonoripäev.

 

Teisipäev, 20.oktoober:

Keila lauluväljaku arhitektuurse idee konkursi võitis töö märksõnaga „Kubu", mille esitasid konkursile Molumba OÜ arhitektid Johan tali, Karli Luik, Martin Allik, Häli-Ann Tooms ja Harri Kaplan. Täna kuulutati võitja Harju Maakonnaraamatukogus välja ja anti üle auhind. Nimekaarti sisaldava ümbriku avamise õigus oli Keila Linnavolikogu esimehel Tanel Mõistusel. Võistluse žüriisse kuulusid maastikuarhitekt Laura Männamaa (žürii esimees), Keila linnapea Enno Fels, Keila linnaarhitekt Siiri Hunt, Keila abilinnapea Maret Lepiksaar, linnaaednik/keskkonnanõunik Inge Angerjas, volitatud arhitektid Tomomi Hayashi ja Siiri Vallner, žürii sekretär Toomas Põld EMAList ning žürii varuliige maastikuarhitekt Ülle Kunnus. Võistluse korraldasid Keila Linnavalitsus koostöös Eesti Maastikuarhitektide Liiduga. Näitus esitatud töödest on vaadata raamatukogus. Pikemalt saab võidutööst ja konkursist lugeda Keila Lehest. Vaata PILTE

Toimus üle-eestiline ettelugemise päev.  Harju Maakonnaraamatukogus said täna Vikerkaare lasteaia Sipsiku maja Sipsiku rühma lapsed kuulata vahvaid jutte Annist. Anti Saare uuest raamatust "Anni asjad" luges lastele ette seekord  külaline, kes igapäevaselt töötab hoopis teises kohas. Nimelt oli sel aastal meie ettelugemispäeva lugejaks Keila Linnavalitsuse haridusnõunik Terje Rämmel. Lisaks raamatukogus toimunud ettelugemisele, toimus ettelugemisi lasteaedades ju tegelikult pea iga päev. Ettelugemisi korraldasid kõik lasteaiad.

Pärast alaliidus tulemuste kinnitamist selgus, et akrobaatikaklubi PartnerAkro oli nädalavahetusel toimunud  III Eesti Meistrivõistlustel Sportakrobaatikas edukakas võites saime kolm meistritiitlit. 8.-13 aastaste lasteklassi kolmikute arvestuses EESTI MEISTRID Lisanne Kopti, Anete Õunpuu ja Kelli Norling; 9.-16 aastaste noorte kolmikute arvestuses EESTI MEISTRID; Kirke Kuusk, Freeta Dikker, Ele-Riin Elmanovitś  ning 11.-16 juuniorklassi kolmikute arvestuses EESTI MEISTRID Anita Tamm, Johanna Saarik, Keiti Kiitok.

Koolivaheaeg Noortekeskuses: GPS-i matk Keilas.

Kultuurikeskuses oli Comedy Estonia Sügistuur. Õhtut jutis Sander Õigus ning lavale astusid ka taskuhäälingu "Tussisööjad" ankrud Ari Matti Mustonen ja Mikael Meema, kokku oli laval üheksa koomikut, osad tuntud varasematelt Comedy Estonia tuuridelt, osad värskemad näod, kes saavad esimest korda suurel laval kätt proovida. Tegemist on klassikalise stand-up komöödia showcase stiilis üritusega, kus iga koomik toob lavale enda kirjutatud materjali.

20.oktoobri pärastlõunal külastasid Vikerkaare lasteaia Lugemispesa töögrupi liikmed Tallinna Telliskivi Loomelinnaku südames asuvas Fotografiskas Erik Johannsoni näitust "Ääretagused paigad". Läbi aastate on Lugemispesa töögrupil lisaks laste ürituste korraldamisele kujunenud traditsiooniks kultuurisündmusi külastades ideid koguda ja kogeda ning nõnda oma emotsionaalseid tassikesi täitmas.

Toimus kooliraadio Hugo raadiokoolitus noortekeskuses. Juhendasid Karmo Tihane, Kai Kulbok ja Gethe Kooli.

 

Kolmapäev, 21.oktoober:

Täna olid kõik Vikerkaare maja töötajad oodatud Avatud Ruumi mõttetalgutele, kus oli erakordne võimalus kogeda põnevate ideede peegeldamist ja muljetamist parimas seltskonnas. Osalejad võisid endale lubada väikese ajapeatuse argiaskeldustest. Häid emotsioone jagati nii saalis asuval talgute turuplatsil kui väljaspool saali lähedastes mõttepesades. Läbi loomingulisi pause võimaldavate pidepunktide liiguti ühest pesast teise ning koguneti tagasi turuplatsile oma emotsioone ja muljeid jagama. Lõpetuseks pakuti osavõtlikele talgulistele lonksuke talgukohvi ja ampsuke kohvikõrvast. Aitäh kõigile talgulistele!

Noortekeskuse koolivaheaeg: küpsetati õunapomme.

 

Neljapäev, 22.oktoober:

Keila Linnavalitsuse 146.istung 22.oktoobril 2020.

Linnavalitsus otsustas  alates 21. oktoobrist 2020 rahastada Karu Nuti OÜ teenusel viibiva Keila linna lapse lapsehoiuteenust vastavalt esitatud arvetele.

Linnavalitsus seadis igapäevatoimingute teostamisel hooldus isikule ja määras tema hooldaja.

Sotsiaaltoetusi maksti summas 400 eurot.

Linnavalitsus väljastas ehitusloa päikeseelektrijaama rajamiseks  Keskväljak 10 kinnistul asuva hoone katusele.

Linnavalitsus väljastas ehitusloa ehitise laiendamiseks Keskväljak 17 kinnistul. Hoonele ehitatakse juurde III korrus, liftiga trepikoda ja vahetatakse välja tuletõrjeredel. Olemasolevatel I ja II korrusel säilib tänane olukord. Tööde käigus ehitatakse hoone sissepääsu juurde uus trepikoda koos liftiga, III korrus, kus asuvad suur saal, jõusaal ning riietus ja pesemisruumid, ning hoone idapoolsele küljele uus tuletõrjeredel. Fassaad soojustatakse.

Linnavalitsus väljastas kasutusloa Päästeteenistuse hoone fassaadi rekonstrueerimisel Keilas, Ülejõe tee 2a.

Linnavalitsus kooskõlastas puuraukude asukohad Teaduse põik 6 kinnistul maakütte rajamiseks. 

Linnavalitsus koormas linna omandis olevad Raba tänava kinnistu osad  Elektrilevi OÜ kasuks isikliku kasutusõigusega omada seal kinnistutel maatükiga püsivalt ühendatud elektriehitisi ning teostada kõiki töid, mis on vajalikud elektriehitiste ehitamiseks ning elektriehitise kasutamiseks, remontimiseks, korrashoiuks, hooldamiseks.

Linnavalitsus tegi majandus-, ehitus- ja keskkonnateenistusel ülesandeks võtta oma valdusse ja raamatupidamisteenistusel linnavarana arvele riigilt munitsipaalomandisse antud 31 katastriüksust

Linnavalitsus kuulas informatsiooni Keila linna 2020.aasta kaasava eelarve kohta.

 Kaasava eelarve ideekorjel kogunes 22 ettepanekut, mille seast komisjon valis välja 9 ideed (kaks ettepanekut olid väga sarnased ning need liideti kokku). Tegelikult olid kõik ettepanekud väga head. Osade ettepanekute ettevalmistus oli kindlasti põhjalikum, kui mõnel teisel, kuid komisjoni kaalutles eelkõige otsustamisel seda, kas ettepanek on teostatav 2021. aasta jooksul või mitte. Nii jäidki välja ettepanekud, mis nõuavad palju suuremat rahalist ressurssi, kui seda on kaasava eelarve summa ehk 15000 eurot. Välja jäid ka ettepanekud, mis juba täna on projekteerimisel ning kavas või mis nõuab teatud eeskirjade jälgimist ning teostus ei ole koheselt realistlik.

Kaasava eelarve ideedele saab toetuse avaldada elektrooniliselt 23.10-15.11.2020 volis.ee lehe kaudu, selleks on vaja ID-kaardi või Mobiil ID kaudu süsteemi sisse logida. Hääletada on võimalik lisaks sellele kolmel ajal järgmistes kohtades: Keila Rõõmu Kaubamaja, 29.10.2020 15-17; Keila Kool, 05.11.2020; Keila Kultuurikeskus, 14.11.2020 kell 14-16. Viimast võimalust soovitame eeskätt neile, kes vajavad hääletamise juures abi. Näiteks on unustanud ID-kaardi PIN koodid. Ametniku abiga saab sel juhul süsteemi sisse logida ka isikukoodi kaudu. Kaasa kindlasti isikut tõendav dokument!

Hääletusel võivad osaleda kõik hääletuse väljakuulutamise kuupäeva seisuga vähemalt 16-aastased rahvastikuregistrijärgsed Keila linna elanikud. Iga hääletusel osalev linnaelanik saab hääletada ühe ettepaneku poolt.

Valida on võimalik järgmised ettepanekute vahel:

1.            Kooli jalgrattaparkla

Korralikud jalgrataste hoidjad Keila Kooli Põhja maja juurde. Lisarattakohtade tekkimisel tuleb ka rohkem lapsi rattaga kooli ning autoliiklust kooli ümber oleks vähem ning seega oleks ka jalakäijatele teede ületamine ohutum.

2.            KeilaTV dokumentaalprojekt "Keilakas"

Eesmärk on luua dokumentaalvideod erinevatest Keila inimestest, kes on vähemal või rohkemal määral linna elus rolli mänginud. Igas osas tutvustatakse läbi intervjuu ja lugu rikastavate kaadrite ühte persooni. Lisaks KeilaTV facebook'i laadimisele, antakse videod üle Keila linna ja Harjumaa muuseumi arhiivi, et nendest saaks kultuuripärand, mida vaadata ka aastakümnete pärast. Projekti laiem ja aktuaalsem eesmärk on läbi Keila linna elanike tutvustamise kasvatada kogukonnatunnet. Kokku lubatakse projekti käigus luua 24 dokumentaalvideod.

3.            Koerte jalutusplats

Koht koertele, kus saab vabalt liikuda ja joosta, koertega sotsiaalne aja veetmine. Takistus- ja jooksurajad treeninguks. Koer peaks saama seal ilma rihmata mängida. 

4.            Mini skatepargi rajamine Mudaaugu piirkonda

Mini skatepark on mõeldud rajamiseks Mudaaugu piirkonda Kullerkupu 17 kinnistul paikneva palliplatsile või selle kõrvale haljasalale. Rambi olemasolu Mudaaugu piirkonnas annab lastele lisavõimaluse meelepärase füüsilise harrastusega tegelemiseks. Toetades tervislikke eluviise - anname neile alati põhjuse veeta vaba aega värskes õhus, liikuda ning arendada osavust, keskendumist ja tähelepanu. Ühtlasi väheneks laste tänavatel trikitamine ning seetõttu toetame ka paremat liikluskultuuri, kui selleks luua neile spetsiaalne koht. Kaunimaks muutub ka linnapilt - praegune amortiseerunud palliplats väga hea nähtavusega asukohas ei paku just ülemäära silmailu.

5.            Nutikas tõukerattaparkla

Tuua Keila linna innovaatilised elektrisõidukite laadimise võimalusega parklad ning luua kaasaegsed ja turvalised parkimise ja laadimise tingimused isiklikele tõukeratastele. Parkimis- ja laadimisjaamad võiks paigaldada Keila tööstuspargi, kooli ning jaama  piirkonda, et tagada liiklemine kooli, töö ja kodu vahel. See loob võimaluse eelistada liiklemist keskkonnasõbralikemate vahenditega. Parkimis- ja laadimisjaamade olemasolu saab kaasa aidata ning edasi viia kergliiklusteede võrgustiku toimimise ideed kõrvallinnade ja -asulatega. See ei tõsta ainult Keila linna elanike heaolu, vaid annab võimaluse ka mitteelanikel tulla Keilat avastama ja kasvõi seeläbi leida endale ideaalne elukeskkond. Laadimispunkide olemasolu omakorda soodustab elektriliste tõukerataste renti pakkuvate ettevõtete laienemist või uute firmade tekkimist Keila piirkonda.

6.            Kumerad liikluspeeglid kehva nähtavusega ristmikele

Kaasava eelarve kaudu kaardistada kõik kehva nähtavusega ristmikud Keila linnas. Kumerad peeglid ristmikel aitavad tagada sujuvamat ja vähem närvilist liiklemist kehva nähtavusega ristmikel.

7.            Mudaaugu loodusõpperada

Eesmärk on mudaaugu loodusõpperaja korrastamine - sildid ja viidad, paigaldada rajale puhkekohti ja prügikaste. Loodusõpperada on suurepärane võimalus koolidele, lasteaedadele ja peredele õuesõppeks, matkamiseks ja liikumiseks looduses, võimalus avastada huvitavaid  kooslusi ja loodusobjekte, õppida tundma kohalikku ajalugu, pakkuda terviseliikujatele veidi teistmoodi elamust, kui terviserajad. Hetkel on rada halvasti leitav, pooled viidad ja infotahvlid on puudu, ka paljud kohalikud elanikud ei tea sellisest suurepärasest võimalusest looduses liikuda. Teha rada ka noortele iseseisvalt läbitavaks siltide ja viitade abil.

8.            Kontaktivaba teenindust võimaldavad laenutusautomaadid raamatukogu juurde

Raamatukapp võimaldab teenuse kättesaadavuse parandamist väljaspool raamatukogu lahtiolekuaegu. Teavikuid saab vastu võtta ja tagastada 24h. Oluline on raamatukapp lisaks koroonapandeemia ajal terviseriskide maandamisel

9.            Madalseiklusrada terviseradadele

Peamiseks eesmärgiks on rajada Keila linna elanikele sh lastele aktiivne ja tervislik ajaveetmise koht. Hiljutised uuringud  on näidanud, et seiklusrajad on nii laste kui täiskasvanute seas väga populaarsed. Seiklusraja läbimine annab igaühele piisava füüsilise koormuse, olenemata inimese füüsilistest eripäradest. Näiteks raja tasakaalu elemendid arendavad inimesel väga vajalikke sisemisi lihaseid, mis tagab sirge rühi ja terve kehahoiaku. Raja läbimine õpetab ületama erinevaid raskusi sh  nii füüsilisi kui ka psühholoogilisi. Käesoleval hetkel püüab Keila Kool võimalikult palju liikumistunde võimaluse korral läbi viia õues staadionil ja terviseradadel. Madalseiklusrada võimaldaks liikumistunde muuta laste jaoks mitmekesisemaks ja atraktiivsemaks.

Selgus, et Eesti Elektritöövõtjate Liit andis selle aasta EETELi auhinna ′′ Parimate valgustuslahenduste pakkuja " Glamox Eestile.

Harju Maakonnaraamatukogus oli lauamängude hommik.

Koolivaheaeg Noortekeskuses: tehti isadepäevakaarte. Toimus ka matk Valgjärve äärde Nopi Üles noorteprojekti "Stressist vabaks" raames projektis osalevate noortega.

Keila Lasteaias Miki oli esmaabi täiendkoolitus kogu personalile ja õhtul hoolekogu uue koosseisu esimene koosolek.

 

Reede, 23.oktoober:

Keila lehes: esiküljel Keila lauluväljaku arhitektuurse idee konkursist. Uudistes Tiina Laanemi uuest raamatust, mille tegevus toimub Keilas, muinsuskaitse aastapreemiatest, Rehbinderi hauaplaadist, pisikesest, kuid olulisest muudatusest Keila bussiliikluses, Lugemissisu programmist, korvpallist, "Keila Laululapsest", Saaremaa kolme päeva jooksust. Abilinnapea Maret Lepiksaar tutvustab kaasava eelarve hääletusele minevaid ideid. Kadri Pihelo kirjutab koroonakevadele mõeldes. Saame soovitusi talverehvide valikul. Palamets pajatab Nikolai II rongireisist Tallinnasse. Tegija on Tõnu Arrak.

Algas Keila linna kaasava eelarve hääletus. Oma toetust saab avaldada lingil https://www.volis.ee/gvolis/osale/index?kid=12950

Hääletada saab ka: Keila Rõõmu Kaubamajas 29.10.2020, kell 15.00-17.00; Keila Koolis 05.11.2020, kell 9:55-12:25 ning Keila Kultuurikeskuses 14.11.2020 kell 14.00-16.00. Hääletada saavad kõik 16-aastased ja vanemad inimesed, kes on rahvastikuregistri järgi Keila linna elanikud. Hääletuspunktides hääletamiseks palume kaasa võtta kehtiv isikut tõendav dokument. Kaasava eelarve hääletusele pääsenud ideedega on võimalik lähemalt tutvuda: www.keila.ee/kaasav-eelarve

Kaitseliidu Keila kompanii korraldab 23.-24.oktoobril 2020 patrullharjutuse Keila linna hoonestatud alal. Kompanii ülesanne on harjutada Aia tn 35 taristu ning üksuse vastutusalas olevate liikumisteede kaitset ajavahemikul  23.10.2020 alates kell 19.00 kuni 24.10.2020 kell 16.00-i  Keilas ja Lääne Harju vallas, eesmärgiga säilitada üksuse lahingvalmidus. Peamine tegevus toimub Raba tänava, Tööstuse tänava ja Ringtee vahelisel alal, kuid ka mujal Lõuna-Keilas. Kollase lindiga märgistatud kaitseliitlased liiguvad ringi austades oma tegevustes eraomandit vältides tsiviilisikute häirimist. Kaitseliit kasutab reede õhtul kell  20.00-21.30 ja laupäeval kell 10.00 – 16.00 vähesel määral ka paukmoona. Öörahu on kell 22.30 kuni 8.30, mil on paukmoona ja imitatsioonivahendite kasutamine keelatud - õppus seisab.

Koolivaheaeg Noortekeskuses – tordi ja diskoga tähistati noortekeskuse 18.sünnipäeva.

 

Laupäev, 24.oktoober:

Keila kagunurgas jätkub Kaitseliidu õppus.

 

Pühapäev, 25.oktoober:

Muusikakooli saalis on kell 13 viiulikontsert, kus esinevad Linda Lukas (viiul), Lea leiten (klaver) ja Liivur Kiik (kontekst). Esitusele tulevad Bachi, Mozarti, Saint-Saensi ja Harri Otsa teosed.

Kodumäng: Keila KK vs. Kontsertlavad.ee . Sarnaselt möödunud hooajale mängib Keila KK ka tänavu Rahvaliiga Põhja regiooni Regular sarja I divisjonis. 2020/2021 hooaja esimeses kodumängus võõrustatakse meeskonda Kontsertlavad.ee. Kogenud vastase nimekirjast leiab muuseas näiteks olümpiavõitja Gerd Kanteri! Kui Keilal on esmaspäevast all 76:89 kaotus Jokkeri vastu, siis vastase jaoks on pühapäevane mäng hooaja esimeseks.