« Tagasi

41.nädal 2020

Esmaspäev, 5.oktoober:

Harjumaa Muuseumis jätkub leivanädal. Ka Keila Kool pargimajas  toimub 5.- 09.10 Leivanädal.

Keila Kooli põhjamajas toimub 5.-09.10 sügiskonkurss-näitus "Sügis saapas".

Oktoobrist kuni 26.novembrini on Harju Maakonnaraamatukogus köitekunstniku ja graafilise disaineri  KADI KIIPUSE  autoriköidete näitus "Sümbioos". Näitusel on  esindatud 25 erineva kunstniku monograafiate ja näituste kataloogide köited. Kadi Kiipus on oma töödes kasutatud tuntud kunstnike  monograafiate ja kataloogide väljaandeid ( näiteks  Mare Vint, Sirje Runge,Tõnis Vint,Mari Roosvalt, Ilmar Malin, Kalev Mark Kostabi, Jüri Okas ja paljud teised). Kadi Kiipuse sõnul on  köitekunst sild trükise ja kunsti vahel.

Lauluväljaku ideekonkursi töid tutvustati Keila Kultuurikeskuse töötajatele, kas andsid teada enda eelistustest ja pöörasid tähelepanu detailidele, mida võiks žürii otsuse tegemisel arvestada.

Keila kaasava eelarve ideekorje lõppes. Tähtajaks laekus 22 ettepanekut. Järgmise sammuna analüüsib žürii ettepanekud, koondab korduvad ja kaalub nende teostatavust ning paneb siis rahvahääletusele.

Algas Miikaeli kiriku katuse remont. Töid teeb Rändmeister OÜ. Alustatakse 2022.aastal trombi poolt laastatud pikihoone osast.Pilt 7.oktoobrist, kui ehitusplatsil olid Rändmeisteri juht Juhan Kilumets (vasakul), Muinsuskaitse Harjumaa nõunik Heli Toms ja Keila Miikaeli koguduse pastor Arnd Matthias Burghardt.

Algas ka Tarbijate Ühistule kuuluva Keila kaupluse (Keskväljak 14) fassaadi uuendamine.

 

Teisipäev, 6.oktoober:

Keila lauluväljaku arhitektuurivõistluse II etapi žürii vaatas üle laekunud tööd. Teise vooru olid jõudnud tööd märksõnaga Delta, Kubu, Maastik ja Rohelaul. Žürii otsus avalikustatakse 20.oktoobril, kui Harju Maakonnaraamatukogus avatakse laekunud töödest näitus.

Vaata töid

Abilinnapea  Eike Käsi osales heaoluprofiili 1.osa kokkuvõtval kohtumisel.

 

Kolmapäev, 7.oktoober:

Keila Linnavalitsuse 144.istung 7.oktoobril 2020.

Keila linnavalitsus otsustas maksta sotsiaaltoetusi summas 297 eurot.

Linnavalitsus kinnitas Keila Kooli hoolekogu 2020/2021.õppeaastaks koosseisus õpilaste esindajad Kristopher Muraveiski ja Richard Nurmela, klassi lapsevanemate esindajad Sille Kroon, Maie Liblik, Veljo Reinik, Valeri Barvinok, River Tomera, Viljar Paalaroos, Peteri Grauen, Helen Püümann, Sirje Pulk, Märt Mathisen, Kaja Kisel, Anneli Pärlin ja Lea Pisa, õppenõukogu esindajad Maarja Tuul, Birge Kanne ja Marge Kannel, õpetajate esindaja Julia Guljajeva, vilistlaste esindaja Karmo Tihane, kooli toetava organisatsiooni esindaja Kaarel Allikmäe (AS Harju Elekter) ning linnavalitsuse esindaja Eike Käsi.

Linnavalitsus väljastas välireklaami paigaldusloa Keila Tarbijate Ühistule. Juba praegu olemasolev statsionaarne reklaamikandja on Tallinna mnt ja Luha tänava vahelisel alal kasutusel 14.06.2012. a Keila Linnavalitsuse poolt väljastatud kasutusloa  alusel. Reklaamikandja mõõdud on 12,05 x 3,96 m (vundamendi sokli kohalt), sellest reklaami teksti ja pildi paigaldamispinna mõõdud on 12,0 x 3,5 m, mis sisaldab informatsiooni RÕÕMU KAUBAMAJA kohta. Reklaami võib eksponeerida 01.10.2020. a kuni 30.09.2025. a.

Linnavalitsus muutis  oma 06.06.2012 korraldust nr 171 „Linnavara kasutusse andmine otsustuskorras" mille järgi antakse Keila Tarbijate Ühistule otsustuskorras kasutusse Tallinna maantee kinnistu osa, üldpinnaga 15 m2, tähtajaga 01.10.2020 kuni 30.09.2025, rendihinnaga 539 eurot kuus ning Linn vähendab maatüki rendilepingu alusel Keila Tarbijate Ühistule tasumiseks esitatava rendisumma maksumust alates 1. oktoobrist 2020 kuni 30. septembrini 2025 igakuiselt 107 euro võrra, st sellel perioodil on rendisumma 432 eurot kuus, mis tuleb tasuda rendilepingu alusel.".

Linnavalitsus väljastas ehitusloa kaugküttetorustiku ehitamiseks Haapsalu mnt 10 // Jaama tn 5, Jaama tn 1, Jaama tn 1a, Jaama tn 1b, Jaama tn 3, Haapsalu maantee ja Jaama plats kinnistutel.

Linnavalitsus väljastas kasutusloa Eha tänavale ehitatud kanalisatsiooni- ja veetorustikule Eha tn 66a kinnistu liitumiseks ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni tänavatorustikuga.

Linnavalitsus nimetas Keila linna liikmeõigusi teostavateks isikuteks mittetulundusühingu Lääne-Harju Koostöökogu juures Keila abilinnapea Maret Lepiksaar ja Keila abilinnapea Timo Suslov.

Linnavalitsus kuulutas riigihankel „Keila Kooli (Pargi 2) koolimööbli hankimine" edukaks OÜ Teritaja pakkumus maksumusega 355 450 eurot (+20% km) kui madalaima hinnaga pakkumus. Kokku laekus 7 pakkumust, millest hindamisele jõudis kaks.

Lastekaitse Liidu projektijuht Ireen Kangro käis linnavalitsuses tutvustamas Koolirahu projekti. Kohtumisel abilinnapea Maret Lepiksaarega oli jutuks, et 2021 kuulutataks koolirahu välja Keilas.

Keila Koolis oli mälumängu 1.voor. 10.-12.klasside teema oli "Ülemaailmne", 4.-6.klasside teema  oli "Elusloodus meie ümber" ning 7.-9.klasside teema "Keskkond".

Rahastust sai noorte esitatud vaimse tervise teemaline projekt "Stressiks vabaks". Projekti raames toimuvad kohtumised alates 07. Oktoobrist kuni novembri lõpuni noortekeskuses.

Naiste karikavõistlustel peeti teisipäeval tõeline põnevusmäng, kui Keila Korvpallikooli naiskond alistas lisaajal Rapla 66:64. Kodunaiskond Keila võitis avaveerandi 10:9 ja poolaja 29:27. Kolmandal veerandil õnnestus paremini Rapla, kes läks otsustavaks mänguperioodiks omakorda ette 46:41. Korraks isegi 11-punktilisse kaotusseisu(46:57) jäänud Keila tegi Anni Silla vedamisel 13:0 vahespurdi ja tuli mängu tagasi. Normaalaja lõpus oli Rapla naiskonnal võimalus viimase sekundi viskega võita, kuid Kaia Millingu kahene ei tabanud (59:59). Lisaaja esimestel minutitel rebis Rapla 63:59 ette, kuid Keila tegi kiire vahespurdi ja asus omakorda 64:63 juhtima. Pisut enam kui kaks minutit oli jäänud esimese lisaaja lõpuni, kui Anna Maria Tambergi tabav vabavise tõi tabloole 64:64 viigiseisu. Otsustavaks sai lõpuks Keila mängija Kristel Talve korv 30 sekundit enne kohtumise lõppu. Raplal oli veel võimalus seis viigistada, kui palli korvi ei saadud. Anni Sild tõi võitjate parimana lõpuks 21 punkti. Simona Bartkova lisas 17 punkti ja 15 lauapalliga võimsa kaksikduubli ning Kristel Talve arvele jäi 12 silma ja 8 lauapalli. Rapla poolelt kogusid võrdselt 12 punkti Kristel Viljus, Anna Maria Tamberg ja Kaia Milling.

Täna istutati Keila Kooli lipuväljaku kõrval asuvale muruplatsile 2250 tulbisibulat. Aktsiooni eestvedajateks olid bioloogiaõpetaja Inga Kangur ja matemaatikaõpetaja Raili Haugas. Istutamine ei toimunud huupi vaid ikka joonise järgi, mis valmis põhjalike arvutuste tulemina. Bioloogia ühendati matemaatikaga!  Tume- ja heleroosad, punased ning kirjud tulbisibulad jõudsid kooli tänu Keila linnaaednikule Inge Angerjasele.

Knauf Tallinn OÜ ehtis Miki lasteaias helkuripuu.

Selgus, et Fotojaht V Keila linnavaated septembripildi publiku lemmik on Olimar Hinni pilt "Suvine sügis". Hiljem selgus, et tema on ka kuupildi võitja. Sellega on Fotojaht V lõppenud ja Keila Leht alustab jahi kestel laekunud piltidest 2021.aasta kalendri trükiks ettevalmistamisega. Jahil osales kokku 66 autorit. Vaata pilte.

 

Neljapäev, 8.oktoober:

Tartu Ülikooli Chemikumis toimus neljas vesiniku päev „Vesiniku ja vesiniktehnoloogia seadmete arendamine Tartu Ülikooli keemia instituudis ning Eestis". Ettekandega Keila võimalustest vesiniku kasutuselevõtuks kõneles abilinnapea Timo Suslov.

Sel sügisel jäi traditsiooniline beebiball viimastel kuudel Keilasse sündinud lastele ära. Küll aga viisid abilinnapea Eike Käsi ja haridusametnikud Keila linna elanikuks sündimise tunnistuse, hambalusika ja kingipaki 8. ja 9.oktoobril lastele koju kätte. Mai-august sündis Keilas 41 beebit, 19 tüdrukut, 22 poissi. Vaata pilte.

Keila Kooli algkoolimajas käis 1. klassidel külas Sõber Karu. Karu ise ei räägi, aga ta kirjutas lastele kirja, kus tuletas meelde, et kõige tähtsam on olla teiste vastu hooliv, sõbralik ja hea. Sõber Karu on programmi „Kiusamisest vabaks" maskott ja igal sügisel käib ta koolis kohtumas uute õpilastega.

Abilinnapea Maret Lepiksaa osales Lääne-Harju koostöökogu juhatuse koosolekul.

Linnaaednik Inge Angerjase sõnul on see nädal Istutusnädal –lillekonteinerid saavad uue lahenduse kogu talveks, sibullillede maha istutamine, täna oli suurem Männikusse puude istutamine.

 

Reede, 9.oktoober:

Keila Lehe esikaanel Harjumaa Muuseumi leivanädalast. Uudistes lauluväljaku ja selle lähiümbruse kujunduse ideekonkursist, elektriautode laadijatest kortermajadele, koroonaviirusest, ravikindlustusest ning saame teada Fotojaht V võitja nime. Maret Lepiksaare arvamusartikkel kõneleb milleks ja kuidas öelda "Aitäh!". Kadri Aller kirjutab Ohtu rabast ja linnamäest. Palamets pajatab esimestest raudteedest tsaaririigis. Tegija on Ain Vitsmaa.

Algasid remonditööd Haapsalu maantee lõigul Rõõmu tänavast raudtee ülesõiduni. 9. -13. oktoobril on kavas äärekivide aluste ehitus ja äärekivide paigaldus ning nõlvade planeerimine/kaevandamine vee äravoolu tagamiseks. Ringristmiku siseosa ümberehitamisega alustatakse 13.oktoobril ja järgmisel päeval tasandusfreesimistega. Asfalteerimine on täna planeeritud 16.oktoobriks, kui ilmastik seda vähegi lubab. Kuni novembri alguseni on ehitaja võtnud aja haljastustöödeks ja liikluskorraldusvahendite paigaldamiseks. Hetke teadmisega on tavapärane liiklus häiritud tuleva nädala kolmapäev, neljapäev, reede. Nendel päevadel on töölõigus olev bussipeatus ajutiselt nihutatud Keila kesklinna poole.

Harju maakonnaraamatukogus toimus Eesti Lastekirjanduse Keskuse algatatud  4. klasside ettelugemisvõistluse maakondlik eelvoor. Vaadati saadetud  videoid ja selgitati välja kes esindab maakonda 17. oktoobril üleriigilisel lõppvõistlusel, mis toimub samuti video vormis.

 

Laupäev, 10.oktoober:

Nädalavahetusel toimub Harjumaa Muuseumis on kirivöö kudumise kursus. Naise rahvariiete juurde kuuluv oluline osa on kirivöö - see toetas selga ja hoidis paigal seelikut. Kursusel seati üles lõime ja õpiti vööd kuduma. Juhendaja Maret Lehis on lõpetanud 1995. aastal Tallinna Kergetööstustehnikumi rahvusliku käsitöö eriala, 2003. aastal Tartu Ülikooli ärijuhtimise diplomiõppe ning 2013. aastal TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias pärandtehnoloogia magistriõppe. Alates aastast 2002 tegutseb ta eraettevõtjana. Tema juhitava OÜ Pileum`i tegevusaladeks on peakatted ning rahvuslik tekstiil – valmistatakse muuhulgas ajaloolisi peakatteid, rahvarõivaid, seelikukangaid, erinevaid tekstiilseid vöid.

20. Harju meistrivõistlustel mälumängus - Mnemofriik 2020 Kuusalu rahvamajas võitis Keila esindus III koha.

Ajaloolane Mati Strauss andis teada, et Vabadussõja Ajaloo Seltsil on valminud uurimus „Keila kihelkonna kaotused Eesti Vabadussõjas".  Uurimuses on üles loetletud kõik Keila kihelkonnast pärit Vabadussõjas hukkunud. VASil õnnestus Vabadussõja tõttu elu kaotanutest leida viiekümnel seosed Keila kihelkonnaga. Nendest viiekümnest Keila kihelkonna Vabadussõja sangarist on väljaspool Keilat püstitatud mälestusmärkidel jäädvustatud vaid 9 mehe nimi. Enamik Eesti omavalitsusi püstitas enne Teist maailmasõda oma langenutele nimedega tähised, nii peaks ka Keilas olema vastav mälestusmärk, kus kõik langenud sõjamehed oleksid nimeliselt kirjas, arvab Strauss.