« Tagasi

39.nädal 2020

 

Esmaspäev, 21.september:

Tänasest Postimehest saab teada, et Elupäästja  II klassi medali saab täna Pärnus kätte Keila Päästekomando päästja Innar Sõrmus ja III klassi medali Raido Vitsma

Linnavalitsuses oli Turu detailplaneeringu avalik arutelu.

Pargi tänava koolimajade juurdeehitusel algasid pinnasetööd. Nädalavahetusel oli lammutatud vanad garaažid ja kasutuks muutunud katlamaja korsten.

Sel nädalal tähistatakse algkoolihoone valmimise  90.aastapäeva. Õhtul oli vilistlastel ja endistel õpetajatel tulla oma koolimaja vaatama. Huvilisi oli napilt.

Keila Kool tähistas ka Sügise sünnipäeva.

Sel nädalal jätkuvad Keila Kihelkonnapäevad.

 

Teisipäev, 22.september:

Täna on Vastupanuvõitluse Päev, samaga ka Eesti Vabariigi riigivanemate mälestuspäev. Sel puhul toimus Miikaeli kirikus Eesti Vabariigi riigivanemate mälestusteenistus. Enne seda pandi pärjad Vabadussõja ausambale, eile 90.sünnipäeva tähistanud Keila algkooli hoonele. EELK Keila Mihkli kirikus toimunud teenistusel teenisid EELK Peapiiskop Urmas Viilma, EELK Lääne-Harju praostkonna praost Jüri Vallsalu ja EELK Keila Miikaeli koguduse õpetaja Matthias Burghardt. Kaasa aitasid EELK Keila Miikaeli koguduse juhatuse liige Erki Fels. Esinesid orelil Aivar Uuk, vioolal Kristjan Kannukene. Kõne pidas Konstantin Pätsi muuseumi esimees Trivimi Velliste. Mälestusküünlad süütasid Keila linnapea Enno Fels ja koguduse esimees Mati Rande. Vaata pilte.

Kirjutab oma kontol peapiiskop Urmas Viilma: „1989. aastal restaureeriti Keila kirikuaias Vääna mõisnike Stackelbergide perekonna matusekabel. Mõte oli kabel muuta ilmalike matuste läbiviimise paigaks. Ajad muutusid ja kirikaias asuvat kabelit ei kasutatud ühtegi korda matuste läbiviimiseks ega ka muuks otstarbeks. Kabelisse paigutati 31 aasta eest ka tekstiilikunstnik Maasike Maasiku valminud 5 meetri pikkune seinavaip. Mitu aastakümmet on möödas ja lukustatud kabelis pole toimunud midagi. Kui hakati ehitama Saku kirikut meenus mulle, kes ma 1980ndate lõpus olin koolivaheaegadel Keila kirikuaias tööl, ka Vääna kabeli kaunis vaip. Pakkusin välja, et vaip võiks leida ehk koha uues Saku kirikus altarivaibana, kui kunstnik Maasike Maasik, Saku kiriku arhitekt Juhan Põld, Keila koguduse õpetaja Matthias Burghardt ja Keila koguduse juhatus, samuti Saku koguduse õpetaja Magne Mølster ja koguduse juhatus ning Lääne-Harju praost ja Saku Kiriku Ehitus SA nõukogu esimees Jüri Vallsalu sellega nõustuvad. Teispäeval avati Keila kirikaia Vääna kabeli uksed ja esimest korda pärast 31 aastat võis kunstnik Maasike Maasik taas oma vaipa näha. Vaip sai seinalt maha võetud, et määrata kindlaks vaiba seisukord. Koos tekstiilispetsialisti Marju Raabega tuvastati, et vaip vajab pisut hoolt, kuid muidu on heas korras. Nüüd peavad kõik asjaosalised otsustama, kas vaip võiks saada uue koha ja uue "elu" Sakus või tuleb leida vaibale pisut teine, kuid ehk sõbralikum paik eksponeerimiseks kui alaliselt suletud, pime, niiske ja külm Vääna matusekabel."

Keila Linnavalitsuse 142.istung 22.septembril 2020.

Linnavalitsus volitas Keila Linnavalitsust ametiasutusena täitma Keila linna eestkostel oleva isiku eestkostja ülesandeid kohtu poolt määratud ulatuses.

Linnavalitsus väljastas ehitusloa vee- ja kanalisatsioonitorustiku ehitamiseks Jõe tänaval Jõe tn 17c kinnistu liitumiseks ühisveevärgi ja-kanalisatsiooni tänavatorustikuga.

Linnavalitsus muutis osaliselt riigihanke "Keila linnas Haapsalu mnt katte remont (osa asendamine samaväärsega)" tulemusi kuna varem võitjaks kuulutatud Osaühing Viamer Grupp võttis oma pakkumuse tagasi 09.09.2020 esitatud kirjas toodud tahteavaldusega. Korraldusega tunnistati riigihankel edukaks Altos Teed OÜ pakkumus, kui vastavaks tunnistatud pakkumuste hulgast kõige madalama hinnaga pakkumus maksumusega 77 777,77 eurot millele lisandub käibemaks 20%.

Linnavalitsus kiitis heaks avatud hankemenetluse " Keila Kooli (Pargi 2) koolimööbli ostmine" hanke alusdokumentidesse lisatud dokumendi, mis käsitleb garderoobikappe.

Linnavalitsus kehtestas Keila linna eelarvest noorte huvitegevuse toetamisega seotud dokumentide vormid. Kinnitati noorte huvitegevuse baasitoetuse ja noorte huvitegevuse meisterlikkuse toetuse lepingu vormid ning noorte huvitegevuse meisterlikkuse toetuse kasutamise aruande vorm.

Täna, sügise sünnipäeval, kohtusid esimeste klasside õpilased sipelgas Kuksiga. Ja seekord mitte koolimajas vaid hoopis sipelga kodus, mis asub kooli lähedal pargis. Räägiti sipelgate elust, vaadati loodust ja võimeldi. Kuks näitas ette mõned vahvad võimlemisharjutused nagu näiteks üle palgi ronimine. Toredat värvilise sügise algust!

Keila Sotsiaalkeskuse eakate päevahoiu töötajad käisid kogemuskohtumisel Haapsalu Sotsiaalmajas tutvumaks sealse eakate päevahoiu teenusega.

 

 

Kolmapäev, 23.september:

Oli suurem üldplaneeringu koosolek. Vaadati üle laekunud 23 ettepanekut.

Täna, ilusal päikesepaistelisel sügishommikul, toimus Vikerkaare maja osadel rühmadel sügise alguse puhul matk Jõeparki. Pargis tuli kaardi järgi orienteeruda, leida üles 8 kontrollpunkti ning igas kontrollpunktis leidus üks aedvili ja seejärel tuli kirjutada aedvilja nimetus ristsõna sobivasse ruutu. Nooremate rühmade lapsed matkasid lasteaia hoovis.  Aitäh eestvedajale liikumisõpetajale Sirjele!

Ka Keila Kooli staadionil, nagu veel 27 linnas ja asulas anti stardid 15. heategevuslikule Teatejooksule, osalesid Lääne-Harju koolid. Stardis oli 47 võistkonda, neist ainuüksi Keila Koolist 24 võistkonda. Soojenduse tegi Ott Kiivikas. Teatejooksu heategevuslik aktsoon aktsioon kutsub inimesi üles annetama Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskusesse rajatava mängulise liikumisraja loomise toetuseks. Sellest tuleb Eesti esimene liikumisrada haiglas, kus viibivate laste liikumisvõimalused on piiratud.Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse mängulise liikumisraja loomist toetada, helistades heategevusnumbril 900 7777 (ühe kõne hind on 7 eurot)  või tehes ülekande HNRK Toetusfond SA kontole SEB pangas EE 451010220268957228 märksõnaga Teatejooks. Rohkem infot kodulehel www.hnrk.ee/toetusfond. Teatejooksu korraldab MTÜ Tallinnmeeting, mis on ellu kutsutud spordiürituste ja võistluste korraldamiseks. Teatejooksu suurtoetaja on Kalevi Mesikäpp, toetajad Spordinädala läbiviijad Eesti Olümpiakomitee, Ühendus Sport Kõigile ja Delfi, lisaks panustavad Kultuurkapital, Tallinna linn, Tartu linn, Pärnu linn ja Eesti Kergejõustikuliit. Keilas korraldas jooksu Keila Tervisekeskus. Teatejooks on Eesti suurim koolinoorte spordiüritus ning ühtlasi algava üle-euroopalise Spordinädala avaüritus Eestis.Neljapäev, 24.september:

Keila Muusikakoolis toimunud kontserdil esinesid Ivari Ilja, Mihkel Poll, Mantas Šernius ja Hyewong Chung. Kavas Bach, Chopin, Lemba jt.

Toimus Keila Seeriajooksu viimane, neljas sügisetapp. Keila seeriajooksude viimasel etapil selgus, et Triathlon Estonia on aktiivseim kohalik klubi. Kuna eelise andis just osavõtjate suurem arv ja nende poolt nelja võistluse jooksul kogutud kohapunktid, siis oli iga osaleja tähtis ja ainult 7 punkti kaugusele jäi Keila Jalgpalliklubi poolt hõivatud teine koht. Triathlon Estonia 1098 punkti, Keila Jalgpalliklubi 1091 punkti ning kolmas Keila Korvpallikool 876 punkti. Jalgpalliklubi poolt oli kirjas 71, osales 43. Triathlon Estonia poolt oli rajal 10 võistlejat, kes punktisumma järgi lugedes võidule kaasa aitasid: Katriin Ivanov, Oskar Rauk, Anna Helene Rauk, Rauno Pisa, Rain Rauk, Triinu Paejärv, Ringa Neudorf, Liina Kesamaa, Kerli Paejärv, Aare Kesamaa. Uus hooaeg on taaskord alanud ja meie seltskonnas on veel ruumi soovijatele, kes sooviksid tulevikus poodiumikohti hõivata. Video: https://youtu.be/UmiQrkbX21Y

Valitsus heakskiidul hakkas 24. septembri ööl vastu 25. septembrit alates kella 00.00st kehtima üleriigiline alkoholimüügi piirang.  Öise alkoholimüügi keeld kehtib 00.00st kuni 10.00ni kõigis kohtades, kus müüakse alkoholi kohapeal tarbimiseks, näiteks baarides, ööklubides, restoranides, teatripuhvetites või hotellides. Põhja prefektuuri prefekti korralduse kohaselt on alates 29.septembrist peatatud Harju maakonnas alkohoolse joogi jaemüügi õigus ajavahemikus kella 23.00-st kuni 6.00-ni.

Paarkümmend Keila linnavalitsuse ametnikku ja allasutuste töötajat sõitsid Elvasse, et saada teada kohalikust IT tegevestest ja külastada vastvalminud kultuurikeskusest ja spordihoonet. Reedel külastati Türi uut põhikoolihoonet ja Paide muusika- ja teatrimaja.

Toimus dementsusega inimeste lähedaste tugigrupi kokkusaamine Keila Sotsiaalkeskuses. Külas psühholoog Anu Ehrpais.

Keila Sotsiaalkeskus  andis teada, et täna on meie uue, Kogukonnas elamise teenusmaja ametlik sündimise päev. Kaalude tähtkujust ja roti aastal sündinud. Palju õnne Pargi 37, õunapuule pikka iga! Sünnipäeva tähistamiseks istutasid maja tulevased elanikud maja hoovile õunapuu.

 

Reede, 25.september:

Keila Lehes: esiküljel kahest mälestuspäevast: Keilas toimunud riigivanemate mälestuspäevast ja Puises toimunud paadipõgenike mälestusmärgi avamisest. Uudistes Keila päästjate tunnustustest, Mihklipäeva ajalookonverentsist, kummipostidest maanteel, Eesti Muusikakoolide Liidu uuest esimehest, Tallinna Kitarrifestivali Keila kontserdist, konkursist Keila noor laulja, rebastest linnas. Palamets pajatab Tallinna täikast 1938.aastal. Tegija on Karmo Tihane.

Keila Koolis valiti õpilasesindusele uus president. Neljapäeval sai kuulata noormeeste arvamusi koolielust, presidendi ametist, õppimisest.

Paf Superkarika 1/8 finaalis kohtusid esimeses mängus Keila Tervisekeskuses Keila Korvpallikool ja Tallinna Kalev/TLÜ ja kaotas 73:104.

Harjumaa Muuseum pani oma näituse üles Narva Muuseumis. Alates tänasest kuni Jõulunädalani on Harju-Viru vasallide näitus (Universitas vasallorum) avatud Narva linnuse torni 5. korrusel. Jaanuarist saab näitust uudistada ka meie majas.

Keila Kihelkonnapäevad 2020 Mihklipäeva nädalavahetus:  19.00 kirikus kellademäng ja Taize palvus

 

Laupäev, 26.september:

Keila Kihelkonnapäevade Mihklilaat Keila kirikuplatsil. Kohal on üle 60 kaubapakkuja. Samade rooside istikutega, mis kasvavad Keskpargis, on kohal roosikasvatuse grand old man Rein Joost. Juba esimesel tunnil oli ka ostjaid päris parajalt. PS! Käsi on võimalik desinfitseerida. Busside peatus on liigutatud ajutiselt Tallinna maantee äärde, paarikümne meetri kaugusele õigest kohast. Vaata pilte  ja Keila TV klippi.

Keila Kihelkonnapäevad 2020 Mihklipäeva nädalavahetus: Laupäeval, 26. septembril kell 9.30 kirikus hommikupalvus, kell 15.30 lastemängud kogudusemajas, kell 18.00 õhtupalvus kirikus

Vikerkaare lasteaia korraldusel toimus Keila Terviseradadel orienteerumismatk "Liikudes Olümpiale - 2020". Orienteerumisrajale on võimalik startida kell 11.00-13.15. Orienteerumisraja läbinutele oli mandaadis üllatus. Vaata pilte.

Ajalukku läheb see nädalavahetus ka erakordselt soojade ilmadega. Näiteks oli ilmateenistuse andmetel Keilas, jõeäärses hüdroloogiajaama mõõdetud kell 15.00 sooja 21,8C,  õhtul kell 20.00 oli ilmateenistuse hüdroloogiajaamas sooja 17,3C, linna sissesõidul näitas termomeeter koguni +20C.

 

Pühapäev, 26.september:

Keila Kihelkonnapäevade pidulik jumalateenistus armulauaga, kuld- ja hõbeleer. Laulab koguduse ansambel "Miikael", teenib õp. Matthias Burghardt. Laulab koguduse ansambel "Miikael".