« Tagasi

27.nädal 2020

Esmaspäev, 29.juuni:

Ülesõidu tänav on liiklusele jätkuvalt suletud, ehitatakse uut raudteeülesõitu. Liiklus on suunatud ümbersõidule Tuula teele rajatud ajutise ülesõidu kaudu.

Linnapea Enno Fels on kuni 14.juulini puhkusel. Linnapead asendab seni abilinnapea Timo Suslov.

 

Teisipäev, 30.juuni:

Riigi Ilmateenistuse andmetel sadas 30.juunil Keilas 39 mm sademeid, mis on rohkem, kui pool Eesti juunikuisest keskmisest (69mm). Järgneval ööl ja hommikul tugevnesid sajuhood veelgi, mõõdetud tulemus tuli 46 mm. Eelnenud oli ka hoiatus erakordselt tugeva vihmasaju ja tugeva tuule kohta.
Vihmasadu ja tavapärasest suurem liiklus lõhkus ülesõidu remonti tõttu rakendatud ajutist raudtee ületuskohta ja ümbersõiduteena kasutatavat Tuula teed.

Keila Linnavalitsus, Eesti Keskkonnaministeerium ja Hollandi Suursaatkond Eestis korraldasid täna Harju KEK kontoris kohtumise vesinikuenergeetika tulevikust Keilas - Eestis. Ürituse kutses oli kirjas:"2019 aastal Balticconnectori avamisel lausus President Kersti Kaljulaid, et gaasitrass on ainult taristu, kus ei pea ainult gaas läbi jooksma. See loob võimaluse. Kuidas seda võimalust targalt kasutada Keila linna piirkonnas?"

30.juuni-2.juuli toimus maakondliku konkursi „ Eesti kaunis kodu" objektide ülevaatus. Keila objekte külastati 30.juunil.

Abilinnapea Timo Suslov võttis paari tunni välte kodanike vastu Jaama platsil.

 

Kolmapäev, 1.juuli:

Veidi peale kella 20.30-t ületasid Keila linna raudteeülesõidu esimesed autod, see on ööpäeva võrra varem, kui esialgu lubatud. Tööd ülesõidu juures ei ole veel lõppenud, tuleb paigaldada valgusfoorid ja teha muudki, kuid sõidukitele on ülesõit avatud. Kuni pole vagusfoori, tuleb olla ettevaatlik, et ei sõidetaks ehitusrongile ette! Vaata pilte.

Esimene asfalt pandi ülesõidu juurde vihmahoogude vahel keskpäeval. Politsei soovitas lõunal sulgeda ajutise ülesõidu Tuula teel, sest vihmavesi oli ülesõidul osa materjalist ära uhtunud ja selle ületamine on ohtlik. Liiklus Tuula tee ülesõidul siiski ei suletud, kuid tuli olla äärmiselt ettevaatlik.

Tänasest hakkasid kehtima uued jäätmeveo hinnad, mis on lähipiirkonna hindadest madalamad.

Keila linna parkide ja haljasalade aastaringne hooldamisega tegeleb järgneval kolmel aastal hankel edukaks  tunnistatud ühispakkujas KESKKONNAHOOLDUS EESTI OÜ (14889626) ja KESKKONNAHOOLDUSE OÜ. Senine hooldaja Turf OÜ  andis 29.juunil  alad linnale üle ja uus hooldaja võttis need hooldamiseks vastu.

 

Neljapäev, 2.juuli:

Linnavalitsus otsustas rahastada kahe Keila lapse hoiuteenust Lee Oü-s.

Linnavalitsus otsustas rahastada isiku üldhooldusteenust Hooldekeskus AS Kose Kodus.

Linnavalitsus kinnitas puuetega inimeste füüsilise kohandamise teenuse saajate nimekirja.

Sotsiaaltoetusi maksti summas 431,50 eurot.

Linnavalitsus määras projekteerimistingimused Uus-Paldiski tee 5 kinnistule ärihoone projekti koostamiseks. Kinnistul võib olla üks ärihoone. Hoone suurim ehitisealune pind on 2156 m² (põhiplaani kuju ~22x98 m), korruste arv maksimaalselt 2, põhimahu kõrgus ~8 m. Katuse kuju: põhimahul lamekatus või madala kaldega (0-30°). Arhitektuur: arvestades asukohaga „linnaväravas" peab hoone olema eeskätt kaasaegse ärihoone (mitte laohoone) välimusega. Uus-Paldiski teelt vaadates ei tohi pikk fassaad mõjuda monotoonsena. Välisviimistlus – vaba. Hoone paigutada maantee ääres Uus-Paldiski tee 3 ärihoonega enam-vähem samale joonele, kuid Tallinn-Paldiski maantee 50 m kaitsevööndist väljapoole. Ärihoone lubatud otstarbed: ehitusmaterjalide, rauakaupade, autokaupade, tööriistade jms tehnika kauplus, ladu või hulgiladu, remondi-, rehvivahetus- vm töökoda.

Linnavalitsus väljastas ehitusloa üksikelamu püstitamiseks Raba tn 10 kinnistul ja kasutusloa üksikelamule  Haapsalu mnt 1a. Kasutusluba väljastati ka Tallinna maanteele ehitatud kanalisatsiooni- ja veetorustikule Tallinna mnt 7a kinnistu liitumiseks ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni tänavatorustikuga.

Linnavalitsus andis eluruum aadressil Jõe 64-5 kuni 14. oktoobrini 2020 ning eluruumi Luha 7-17  kuni 30. juunini 2021  üürimääraga 1,70 eurot ruutmeetri kohta.

 Linnavalitsus otsustas korraldada riigihanke avatud hankemenetlus Laua- ja sülearvutite ostmine e-menetlusena ning moodustas riigihanke avatud hankemenetlusega seotud toimingute läbiviimiseks komisjoni, mida juhib linnasekretär Maris Mäger.

Linnavalitsus tunnistas riigihankel „Keila linnas Jõe tänava (Tuula tee – Ülesõidu tänav) rekonstrueerimine"  edukaks RIAB Teedeehitus osaühing pakkumus maksumusega 266 098,30 eurot, millele lisandub käibemaks 20%, kui vastavaks tunnistatud pakkumuste hulgast majanduslikult soodsaim pakkumus, kus pakkumuse edukaks tunnistamisel võetakse arvesse ainult madalaimat hinda eurodes käibemaksuta. Hankel osales kuus ettevõtet, kelle pakkumised osutusid vastavaks hanke nõuetele.

Raudtee remondi aktiivne tegevustsoon on nüüd paari päeva vältel Ülesõidu tänava ja raudteesilla vahel. Tuula tee ülekäik on Ülesõidu tänava liiklusele avamisega sõidukitele suletud. Jalakäijatele pole ülekäik suletud, kuid harjumuspäraselt head ületusvõimalust pole. Nõnda on soovitus jalakäijatel vältida täna (2.juulil) Tuula tee jalakäijate ülekäiku, sest läbi saab sealt vaid hea füüsilise ettevalmistusega inimene. Relsside paigaldamiseks on ülekäigu kohas umbes 0,5 meetri sügavune kraav. Päeva jooksul paigaldatakse korralikud jalakäijate ülekäigu tarbeks vajalikud detailid. Linnavalitsus saatis ehitajale ettepaneku seniks Tuula tee jalakäijate ülekäik jalakäijatele sulgeda

Selgus, et Fotojaht V Keila linnavaated Juunipildi autor on Raivo Tiikmaa droonipildiga Keila kirikust, Rahva lemmik Aimar Loeg pildiga "Lihtsalt uks". Vaata kõiki pilte.

Kregor Zirk ujus Keila Tervisekeskuses täna toimunud Arena Baltic Talents III etapil 800 meetri vabaujumises uue Eesti rekordi 7:55,05. Pildil Kregor koos Toni Meijeliga.

 

Reede, 3.juuli:

Keila Lehes: esiküljel Pargi avamisest 11.juulil. Uudistes Hoovilugude päevast, Vabast Päevast, lauluväljaku kujunduse ideevõistlusest, Arvo Pärdist, soojatorustike uuendamisest, väikelinnus varemetest ja jäätmeveo hindadest ning sellest, et juulis Keila linnaliin ei sõida. Intervjuu annab Keila Kooli direktor Mait Tõitoja.Saame teada, et Fotojaht V Juunipildi tegi Raivo Tiikmaa Keila kirikust. Kuna Palamets pajatab kroonu õhupallidest Eestimaa taevas, teeb leht tagasivaate Keila seostele kuumaõhupallidega. Tegija on Tarvi Reeveer. Järgmine Keila Leht ilmub 7.augustil.

Keila Vesi andis ehitajana Keila linnavalitsusele üle kaks kaasatud eelarve raames rajatud joogiveekraani – turu platsil ja Harjumaa Muuseumi ees.

Tartu Ülikooli Spordiklubi koostatud edetabeli järgi on Keila Korvpallikool noortekoondise kandidaatide arvu järgi Eesti pingereas jagatud kolmandal kohal. Pole paha väikelinna väikeklubi kohta. Olgu siis lisatud ka meie koondisekaandidaadid: Kristen Kasemets (U18), Christopher Lenk (U16), Erik Makke (U15) ning Kermo Sepik ja Tom Oskar Arro (mõlemad U14).

Ka linnapea Enno Fels oli kutsutud peaminister Jüri Ratase tänuvastuvõtule Tallinna Botaanikaaeda, kus ta võttis vastu Keila linnale ja tema elanikele omistatud tänumedali eriolukorras toimetuleku eest.

 

 

Laupäev. 4.juuli:

Keila Muusikakoolis saalis klaverikontsert. Esinevad Evita Lohu ja Johan-Erik Kõlar. Kaasa teeb Mihkel Poll. Kavas_ L. van Beethoven, F.Chopin, W.A.Mozart, P.uusberg.

 

Pühapäev, 5.juuli:

Linnavalitsuse hoones olid TV3 tarbeks vändatava uue tõsielulise kriminaalseriaali projektipealkirjaga „Juhtlõng" II episoodi „Niina jalad" võtted. Seriaali produtsent on Ken Saan, režissöör ja koos Mari Abeliga peaosas Rain Tolk.

Õhtul oli terviseradade jalgpallistaadionil derbimäng: Keila JK vs JK Tabasalu – publik oli oodatud.