« Tagasi

23.nädal 2020

 

Emaspäev, 1.juuni:

Toimub aeglane liikumine eriolukorrast väljumiseks. Linnavalitsuse uks on taas avatud. Ametnike vastuvõtud toimuvad rangelt ette registreerimise alusel.

Päästeameti projektis "Kodud tuleohutuks" on sel aastal võimaluse ahju ehitamiseks saanud üks eramu. Lepingud sõlmitud ja ahju ehitus algab 1.juunil.

Keila Tervisekeskus teatas, et alates 1. juunist on ujula taas kõigile avatud! Ka saunad on avatud. Jõusaali enam kohta broneerima ei pea. Tuletame aga meelde, et kõige aktiivsem aeg on 16:00-19:00, palume võimalusel külastada meid varem. Palutakse kõikide tegevuste juures hoida 2x2m vahet! Tervisekeskus on suvel avatud E-R 07:00-20:00 ning L-P 10:00-19:00. Tegevus majas lõppeb 30 minutit enne maja sulgemist. Keila Tervisekeskus jälgib 50% täituvuse reegleid.

Kunstiring Sirlett avas 1.06.2020 Keila Kultuurikeskuses näituse Maja täis kunsti. Üritusel sai joonistada, läbida kunstiraja, vaadata õppeaasta tegemistest fotorida, kommi, ja valida auhinda. Avamine toimus hajutatult kolme tunni jooksul ja kokku oli 40 huvilist. Suur tänu külalistele! Näitus on avatud kuni 4. septembrini.

Vikerkaare lasteaed osales lastekaitsepäeva puhul lapsele pai tegemise üleskutses. Täpselt kell 11.11 koguneti hoovis rühmade kaupa ringidesse ja iga laps paitas ees oleva lapse pead. Üritus toimus kõiki ohutusreegleid ja soovitusi järgides õues. Iga laps sai kingituseks väikese mullitaja aga ka suuremaid mulle lendles ringi.

Harju Maakonnaraamatukogu teatab: 2020 aasta kevad jääb meelde erinevate videoürituste, ettelugemiste ning kaugülesannete poolest. Erandiks ei ole ka Lugemisprogrammi lõpetamise üritus. Plaanitud kohtumisest Keila koolimajas (ootasime ju rohkem, kui 160 last lõpuüritusele) sai hoopis videotervitus . Tervituses saab lisaks lugemisisulisele raamatukoguhoidjale sõna ka üks väike isuline ning lõbusa loo teile juba tuttavatest Teedust ja Peedust loeb Aare Lepiksaar Keila Noortekeskusest. Tähelepanu! Kuidas programmis osalenud koolilapsed ja lasteaiarühmad oma kingitused ja diplomid kätte saavad, saate teada nii videost, kui lisatud www.keilalasteleht.ee olevast postitusest! Aitäh Keila Rukkilille lasteaed, Miki Lasteaed, Keila Lasteaed Vikerkaar ja lugemisisulised koolilapsed osalemast selles vahvas projektis. Kummardame ka Eesti Kultuurkapitalile, kelle toetusel valmisid lastele antavad raamatukotid.

Hiirekese Perekeskus andis teada, et 1.-22.juuni on esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti kell 10.00 – 14.00 võimalik reegleid järgides käia mängutoas tasuta mängimas.

Noortekeskus korraldas lastekaitsepäeva jalgrattaretke. Sõitu alustati Keila Noortekeskuse juurest. Liiguti mööda kergliiklusteed Karjaküla poole, sealt Mudaaugule. Vahepeal nauditi loodust ja tehti  puhkepause. Noortekeskuse ruumid on külastajatele veel suletud.

Algas Harju Elektri käimisvõistlus „Energialaks". Energialaks vol 3 kestab 1.06.2020-31.08.2020. Harju Elektri käimisvõistlus „Energialaks" käib läbi rakenduse Endomondo. Lae oma telefonis alla rakendus „Endomondo" ja registreeri ennast kasutajaks.  Otsi arvutis www.endomondo.com üles challenge „Harju Elektri Energialaks" või liitu http://www.endomondo.com/challenges/43648461 . Liitu käimisvõistlusega „Harju Elektri Energialaks", klikkides nupule „Join". Käimisvõistlusel lähevad arvesse Running, Walking, Walking (Fitness), Walking (Treadmill), Golfing, Hiking – Endomondo´t kasutades kasuta ühte neist sportimisviisidest. Arvestuses loetakse läbitud kilomeetreid. Vahekokkuvõtted 01.07 ja 01.08 on üleval Harju Elektri Facebook´i lehel. Võitja kuulutatakse välja 01.09.2020 ning kuvatakse Harju Elektri Facebook´i lehel.

 

Teisipäev, 2.juuni:

2.-5.juunini toimusid Keila Muusikakooli uute õpilaste vastuvõtukatsed. Õpilasi võeti vastu klaveri, kandle, viiuli, saksofoni, trompeti, kitarri, löökpillide, akordioni, klarneti, oreli, flöödi, metsasarve, tšello, tuuba, trombooni ning pärimusmuusika (kannel, karmoška) erialale.

Harju Maakonnaraamatukogus on taas avatud näituseruumid. Eneken Maripuu pani täna üles oma rotipilte. Vaadata on "Aasta Rott 2020 visandite näitus". Rotid hakkasid ilmuma Enekeni FB kontole 2020 aasta alguses, kui Eneken otsustas uusaastalubadusena tegeleda uuel aastal rohkem joonistamisega - tegevusega, mis pakub rõõmu ja rahuldust. Sotsiaalmeedias sai sõpradele välja hüütud: " Nii palju like kui saab see rotipilt, nii palju pilte joonistan teile uuel aastal FB-sse." Ja neid rotte tuli palju .....mitte kõik ei jõudnud näitusele. Näitus jätkub FB lehel Aasta Rott 2020. Vaata pilte.

Raamatukogus on vaadata ka Eesti Nahakunstnike Liidu köitenäitus Jaan Krossi ja Ellen Niidu raamatutest.

Koolid jagasid sel õppeaastal viimast korda toidupakke. Ette tellimiste põhjal komplekteeriti 750 pakki.

 

Kolmapäev, 3.juuni:

Linnapea Enno Fels ning abilinnapead käisid täna ja lähevad ka homme tänama Keila linna suuremaid ettevõtteid, et nad on eriolukorras edukalt hakkama saanud. Täna käidi Harju Elektris, Glamoxis ja Enstos. Kingiks viidi Keila linnavalitsuse tänukiri ja Keila linna lipp. Homme on plaanis minna Keila Tarbijate Ühistusse ja Valdekusse. Enamikes ettevõtetes suudeti koondamisi vältida, Ensto on sel aastal koguni 60 töökohta juurde loonud. Tellimuste olulist kahanemist vähemalt esialgu tajuda pole. Nagu ühest suust kinnitasid ettevõtete juhid, et eriline kiitus läheb ettevõtete töötajatele, kes vaatamata hirmudele olid erakordselt tublid. Coronaviirus ettevõtetesse ei jõudnud, ka teistel põhjustel võetud haiguspäevade arv oli varasemate aastatega võrreldes oluliselt väiksem. 

Sotsiaalkeskuses tänati hoolekandesüsteemis vabatahtlike kaasamismudeli Redesign raames liitunud vabatahtlikke. Projekti rahastas EL sotsiaalfond. Ja vahendas liikumise Kodukant. Keilas osales projektis 7 vabatahtlikku.

Pildil vasakult Maret Lepiksaar, Annely Kägu, Kertu Veske ja Kerli Roosimaa.

 

Neljapäev, 4.juuni:

Linnavalitsus otsustas rahastada alates 01.06.2020 kuni 31.12.2020 Oru Hooldekodus ööpäevaringsel üldhooldusteenusel viibiva Keila kodaniku üldhooldusteenust. Sotsiaaltoetusi maksti summas  527,79 eurot.

Linnavalitsus otsustas anda Keila linna tänukirjad ja maksta välja toetusena rahalised preemiad Keila linna elanikest gümnaasiumi 2020. aastal kuldmedaliga lõpetajatele. Linna tänu pälvivad Keila Kooli kuldmedaliga lõpetav Rainer Viirlaid, Saue Gümnaasiumi kuldmedaliga lõpetav Kätlin Kiik, Keila Kooli hõbemedaliga lõpetav Kaspar Marcus Paukson, EBS Gümnaasiumi hõbemedaliga lõpetav Kai Li Keller, Gustav Adolfi Gümnaasiumi hõbemedaliga lõpetav Helen Käosaar ning Tallinna 21.keskkooli hõbemedaliga lõpetav Simone Minn.

Linnavalitsus saatis Keila Linnavolikogu menetlusse  Koolilõuna toetuse kasutamise tingimused ja korra.

Linnavalitsus otsustas erandkorra maksta Triibuliine OÜ teenusel viibiva Keila linna lapse eest lapsehoiuteenuse toetust vastavalt esitatud arvele.

Linnavalitsus luges I korda Keila Linnavolikogu määruse  „Keila linna eelarvest noorte huvitegevuse toetamise kord" muutmise eelnõud.

Linnavalitsus küsis Keila Linnavolikogul tagatist projekti „Keila lauluväljaku kaasajastamine" omafinantseeringule 800 000 euro ulatuses projekti käibemaksuta maksumusest 2021.-2024. aastal. Eesmärk on tagada omafinantseering eelarveaastast pikemaajalisele projektile, mille eesmärk on Keila lauluväljaku kaasajastamine Maakondade arengustrateegiate elluviimise toetusmeetmest  taotletava kaasrahastuse toel.  Projekti raames valmiks uus lauluväljak koos sinna juurde kuuluva taristuga (wc-d, esinejate ruumid, garderoobid, parkla jne), lisanduks 1 töökoht.

Linnavalitsus väljastas ehitusloa elamu ja kõrvalhoone laiendamiseks Ülejõe tee 4 kinnistul.

Linnavalitsus saatis linnavolikogu menetlusse reovee kohtkäitluse ja äraveo eeskirja eelnõu.

Linnavolikogu menetlusse läks ka eelnõu Piiri tn 7a  kinnistu riigilt tasuta otsustuskorras Keila linnale võõrandamise taotlemise eelnõu. Varem  Eesti Geoloogiateenistusel kasutusel olnud  kinnistule on Keila linnal soov luua koos Keila linnale kuuluva Mäe tn 7 (Keila Noortekeskus) kinnistuga kogukonda ühendav keskus - loomelinnak, kuhu koondada linna erinevad huvitegevuse rühmad, vanusegrupid ja tegevused.  Ühe osana on kavas loomelinnakusse koondada kogu Keila linna noortega seotud huvitegevused. Keila linna Noortetuba, Keila Noortekeskus, lisaks arendada edasi mitmesuguseid huvitegevusi noortele, mida hetkel ruumide puudusel ei saa pakkuda: teadusringid, robootika, mehhatroonika, motosport, siseskatepark jne. Keila linnas on vajadus keskkonna järgi, mida saaksid kasutada vastavalt vajadusele ka vabaühendused, piirkonna start-up'id ja väikeettevõtjad. Seega kavandatav loomelinnak oleks oluliseks kogukonda ühendavaks keskuseks erineva vanuse, tausta ja tegevusaladega inimestele. Loomelinnaku loomist antud asukohta soodustavad ka läheduses asuvad Keila Kool, Keila Muusikakool, Harju Maakonnaraamatukogu, Keila Tervisekeskus ja terviserajad. Keilasse rajatav loomelinnak ühendaks piirkonnas (Keila linn, Lääne-Harju vald, Saue vald) erinevaid elanike gruppe, looks võimaluse koondada huvitegevus ja annaks parema võimaluse koostööks kogukondade vahel.

Linnavalitsus saatis linnavolikogu menetlusse Keila linna I lisaeelarve. Lisaeelarve kajastab peamiselt sihtotstarbelisi riigi finantseeringuid. Linnavalitsus teeb linnavolikogule ettepaneku võtta vastu Keila linna 2020. aasta eelarve I lisaeelarve kogumahus 8 328 293 eurot.

Täna käisid linnapea Enno Fels ning abilinnapead Maret Lepiksaar ja Timo Suslov Keila Tarbijate Ühistus ja AS Valdekus, et tänada ettevõtteid tubli tegutsemise eest eriolukorra ajal. Kingituseks tänukiri ja Keila linna lipp.

Selle aasta esimesel neljal kuul sündinud Keila lapsed olid kutsutud koos vanematega Keila Linnavalitsuse saali, et neile üle anda Keila linna elaniku tunnistus, hambalusikas ja teised kingitused. 2020.aasta jaanuaris, veebruaris, märtsis ja aprillis sündis 30 beebit, 11 tütarlast ja 19 noormeest. Vastuvõtt korraldati kahes jaos, et oleks korraga vähem inimesi ruumis. Ära jäi ka tavapärane linnapea kätlemine. Vaata pilte.

Kaunid kodud konkurss alustas oma tavapärase tööga. Esimene koosolek toimus 4. juunil, kus jaguneti komisjonideks. Konkursi lõpetamine toimub sügisel.

Harju Elekter Teletehnika teatas, et paneb hoogu juurde tehase digitaliseerituse tõstmiseks. Allkirjastati  projekti ERP süsteemi vahetuseks Monitor G5 tarkvarale. Harju Elekter Teletehnika on Eesti üks suuremaid lehtmetalli ja plastiku töötlusele spetsialiseerunud tehaseid. Harju Elekter Teletehnika kuulub rahvusvahelisse Harju Elekter gruppi.

 

Reede, 5.juuni:

Keila Leht annab teada, et Hoovilugude päev toimub sel aastal 15.augustil. Korraldamise on enda peale võtnud "Ohvitseriprouad". Uudistes raudtee remondist tingitud liikluskorraldustest, lõpuaktuste korraldamise väljakutsest, korvpallist, raudteejaama niitmisest, Hiirekese Perekeskusest, Miki lasteaia 74.lennust, köitekunstist Harju Maakonnaraamatukogus. Palamets pajatab laadakommetest ja -lõbudest. Tegija on Andry Sinijärv.

Abiturientidel on matemaatika lõpueksam.

On õige hetk panna endal 15.august kinni. Toimub Keila Hoovilood 2020 - Keila tähed! Ja veel õigem hetk on aeg registreerida oma hoov! Aega on registreerimiseks vaid 22.juunini. Lisainfot leiad SIIT

 

Laupäev, 6.juuni:

Kell 11.00 toimuvad Keila Kooli 1.- 8. klasside ja 10.-11. klasside kooliaasta lõpuaktused video vahendusel.

Lõpetajate kontserdiga lõpetab õppeaasta Keila Muusikakool. Sel aasta lõpetab muusikakooli 11 noort muusikut.

6. juunil algavad Keila raudteejaamas rekonstrueerimistööd, mis hõlmavad raudtee-, silla- ja liiklusjuhtimise töid, kontaktvõrgu ehitust ning raudteeületuskohtade renoveerimist. Reisirongiliiklus on katkestatud Valingu ‒ Keila vahel ning seetõttu on reisijate tarbeks käigus asendusbussid kuni 31. juulini, mille kohta täpsemat infot leiavad reisijad Elroni kodulehelt.  

Keila raudteejaama ehitustööde projekti näol on tegemist Euroopa Ühtekuuluvusfondist finantseeritava suurprojektiga, mis hõlmab Tallinnast Paldiskisse ja Riisiperesse kulgevate raudteelõikude ja jaamade rekonstrueerimist ning liiklusjuhtimissüsteemi uuendamist. Projekti eesmärk on tagada liiklusohutus ja toimepidevus ja vähendada kiiruspiirangute arvu. „Selle suve raudteetööde lõppemisel Keilas on sealne raudteejaam täielikult renoveeritud ning üks kaasaegasemaid meie taristul," kommenteeris Eesti Raudtee ehitusteenistuse juht Riho Vjatkin. 

Seoses raudteetöödega muutub liikluskorraldus. „Palume erilist tähelepanelikkust nii jalakäijatelt kui ka autojuhtidelt. Alates 6. juunist lülitatakse välja Keila raudteeülesõidu tõkkepuud ja foorid ning paigaldatakse liiklusmärgid. Kuigi raudteeülesõidul on kehtestatud rongidele kiirusepiirang ning raudteeülesõitu ületavate rongide arv on väiksem, kutsume autojuhte üles olema äärmiselt ettevaatlikud," ütles Vjatkin. Perioodil 25. juunist kuni 2. juulini on suletud Keila raudteeülesõit ning liiklus on suunatud Tuula teel asuvale ajutisele raudteeülesõidule – paigaldatud on ka vastav liikluskorraldus. „Sellel perioodil on inimeste ohutuse tagamiseks suletud ka Tuula teel ning Keila ülesõidu ääres asuv raudteeülekäik. Palume jalakäijatel kasutada jaamahoone juures asuvat raudteeülekäiku," lisas Vjatkin. 

Alates 2. juulist lõppevad tööd Keila raudteejaamas ning Keila raudteeülesõit on taas avatud (sh ka raudteeülekäigud), kuid endiselt ilma tõkkepuude ning foorideta. Raudteetööd jätkuvad kuni 31. juulini, peale mida avatakse 1. augustist reisirongiliiklus Valingu-Keila vahel. Uued foorid ja tõkkepuud hakkavad tööle alates 30. augustist, kuna selleks ajaks on planeeritud liiklusjuhtimise tööde lõpp. Perioodil 01.08-30.08 reguleerib liiklust raudteeülesõidukohal liikluskorraldaja. Ehituse perioodil palutakse inimestel arvestada ka sellega, et tööde teostamine võib tekitada tavalisest suuremat müra. Samuti on liikvel veoautod ning teised mehhanismid, seega palutakse inimestel olla tähelepanelikud ning kannatlikud. Eesti Raudtee vabandab võimalike ebamugavuste pärast ning küsimuste või probleemide korral palutakse ühendust võtta kas kohaliku omavalitsuse või Eesti Raudteega.