« Tagasi

Eriolukorrast väljumise meetmed Keilas

Keila Linnavalitsus arutas eriolukorrast väljumise meetmeid. Eriolukord  lõpeb eelduslikult 18. maist. Tänaseks (14.maiks) on linnavalitsuse teenistujad valdavas enamuses kohapeal tööl. Samas ei ole kadunud võimalus nakatuda Covid-19 haigusesse ja riigi poolt vähendatakse eriolukorra raames seatud piiranguid järk-järgult.

Linnavalitsus soovib oma töötajate ja klientide ning külaliste tervist jätkuvalt kaitsta, mistõttu on ka eriolukorra järgselt mitmeid erisusi võrreldes tavapärase tööga :

1)            põhjendatud juhtudel ning juhul, kui töö iseloom seda võimaldab, tagatakse linna asutuse töötajale otsese juhi nõusolekul kokkulepitud tingimustel ja kooskõlas töökorralduse reeglites sätestatud nõuetega võimalus teha kaugtööd. Linnaelanike vastuvõtud toimuvad reeglina vaid vastuvõtuaegadel ning linnavalitsuse töökoosolekud linnavalitsuse II korrus saalis. 1. juunini on linnavalitsuse hoone välisuks avatud vaid vastuvõtuaegadel.

2)            Harju Maakonnaraamatukogust saab jätkuvalt kontaktivabalt laenutada ettetellitud raamatuid. Raamatukogu töötab E-R 10-18. Avatud on kasutamiseks piiratud mahus üks internetiarvuti ja võimalus lugejaks registreeruda. Sisenedes peab külastaja desinfitseerima käed ja kandma maski!  Avariiulid, lugemissaal ning lastetuba jäävad esialgu suletuks.

3)            Harjumaa Muuseum ootab külastajaid taas näitustega tutvuma 13. maist. Uurijatele ollakse eelneva kokkuleppe alusel avatud juba käesolevast nädalast. Lisaks püsinäitusele on Muuseumis näitus „Kirst".

4)            Keila Noortekeskus jääb esialgu suletuks. Noorsootöötajad keskenduvad õuetegevusteks noortega. Jätkuvad ka veebikontaktid.

5)            Keila Muusikakool jätkab distantsõpet, vajadusel toimuvad kohtumised õpilaste ja õpetajatega. Uute õpilaste vastuvõttu korraldatakse juuni alguses 2+2 reeglit järgides.

6)            Keila Kultuurikeskuse kantselei on avatud tavapärastel aegadel.

7)            Keila Tervisekeskus:  ujula on avalikkusele suletud, kasutada saavad vaid treeningrühmad.  Külastajad saavad kasutada vaid jõusaali, kus tohib treenida korraga kuni 10 inimest. Jõusaali jaoks käivitatakse broneerimissüsteem. Spordiklubid saavad tervisekeskuses käia tunniplaanide kohaselt. Kooli spordisaalid jäävad kinni, sest need ruumid on koolimajaga seotud.

8)            Keila Kooli tulevad esmaspäevast, 18.maist ainult need õpilased, kellele õpetaja on saatnud personaalse kutse. Tundides osalemine toimub kokkuleppel lapsevanematega. Koolis jälgime kõiki reegleid, et tagada ohutu ja turvaline õpikeskkond. Õpilased, kes ei ole saanud kutset tulla koolimajja kohale, jätkavad koduõppel. Niisama, ilma õpetaja kutseta, kedagi koolimajja sisse ei lasta. Distantsõpe toimub 5. juunini. Spordisaalid on treeninguteks suletud.

9)            Lasteaiad  töötavad ja sel aastal juulikuus kollektiivpuhkuseks suletud ei ole.

10)         Keila Sotsiaalkeskuses jätkub tavapärane  töö sotsiaalmajas,  dementsusega inimeste päevahoiu,  koduhoolduse ja sotsiaaltranspordi pakkumisel, mis ei ole vaatamata eriolukorrale ka katkenud. Küll aga on jätkuvalt töö ümberkorraldatud erivajadusega inimeste töökeskuses, kus kliendid  käivad  kahes vahetuses, kokku kuni 12 inimest päevas ( 6+ 6). Järgime tööruumis 2+2 reeglit nii, et tellimustööd kui ka kohustuslikud töötunnid tehtud saavad. Jätkuvad erihooldusvaldkonna ringide tööd – seal ei ole grupid suured.  Uuel nädalal pakume sooja toitu ka  töökeskuse inimestele, seni viisime toitu koju vaid eakatele. Vanemaealiste  päevakeskuse tegevus on selleks hooajaks lõppenud, et sügisel jätkuda.

Kõigile linna asutuste hoonetesse tulijatele on tagatud desinfitseerimisvahendid. Töötajatele tagatakse isikukaitsevahendid. Tööprotsessis peetakse reeglina kinni 2+2 nõudest, sama nõuet palutakse järgida ka kõigil külalistel. Ühiskasutatavaid pindu desinfitseeritakse regulaarselt.

Edaspidised töökorralduse muutused toimuvad vastavalt üldisele olukorrale ja terviseameti juhenditele, neist saab teada Keila linna ja linna asutuste meediakanalite kaudu.