« Tagasi

Keila linna Kriisikomisjonis 7.mail 2020

Keila valmistub eriolukorrast välja tulema. 

Keila linnapea Enno Fels:

Keilas on eriolukorrd jätkuvalt rahulik. Järgmisest nädalast alustame üleminekut tavapärase elu juurde. „Võtan tagasi linna töötajatele antud soovituse ilmtingimata kodukontoris töötada, kuid see võimalus jääb alles. Linnavalitsuses algavad peatselt ka linnakodanike vastuvõtud, kuid esialgu ainult ette registreerimisel," ütles Fels.

Nädalavahetusest alates staadionitel ja mänguväljakutel tegevus käib. Terviseradadel on paigas ka discgolfi korvid ja võrkpallipostid. Klubid tegutsevad spordiväljakutel tunniplaani alusel ja 2+2 nõuetest kinni pidades.

Uue atraktsioonina pakub huvi Keskpargi uus purskkaev, kus käib märkimisväärselt palju rahvast. Ei politsei, ega linnavalitsuse patrulli pole täheldanud massilisi 2+2 nõuete rikkumisi, kuid sellegi poolest pannakse ka sinna välja vastavad hoiatussildid ja palutakse patrullidel purskkaevu juures tihemini käia.

Lasteaedades on hakanud järjest rohkem lapsi käima. Rühmadesse saab esilagu vastu võtta kuni 10 last rühma kohta. Koolide õppetöö jätkub ka peale 15.maid koduõppena. Kontaktõpe on erandkorras neile, kes vajavad järelaitamist või muul moel individuaalset juhendamist. Õpetajatele on selleks kaitsevahendite varu olemas.

Otsustamise teema on, kas koolides saavad huviringid (sh spordiringid) tegevust taastada.

Eriinternaatkoolides käivatele erivajadustega lastele avatakse vajadusel tegevuskoht päevahoiuna sotsiaalkeskuses või noortekeskuses.

Koolitoidu pakkide jagamine on planeeritud 12.maiks. Ettetellimiste põhjal komplekteeritakse 829 pakki.

Sotsiaalvaldkonnas on olukord eriolukorrale tavapärane. Lisandumas on nõustamise pool ja eeldatakse ka toimetulekutoetuse soovijate arvu suurenemise. Eile (6.mail) käis sotsiaalkeskuses külas linnapea Enno Fels ja abilinnapea Eike Käsi, et tänada sotsiaaltöötajaid eriolukorras tehtut töö eest ja viisid kingituseks korvi hea ja paremaga, seal hulgas said kõik hooldustöötajad kätekreemi, et hooldada ohtralt desovahendi kasutamisest kuivama kippuvaid käsi.

Järgmisel nädalal avatakse Harjumaa Muuseum.

Keila Muusikakool - jätkab esialgu valdavalt distantsõppega. Aga vajadusel jääb individuaalseks tegevuseks võimalus mõnes ruumis. Muusikakool on kuulutanud välja vastuvõtu I klassidesse. Sisseastumiskatsed on planeeritud juuni algusesse.

Valmistutakse ka noortekeskuse avamiseks.

Linnavalitsus on otsustanud, et juunisse kavandatud avalikud üritused ei toimu.