43.nädal 2019

Esmaspäev, 21.oktoober:

Algas koolivaheaeg.

Nädala lõpu öödel lõhuti Keilas neljakümne kahe auto rehvid ühtekokku 15-l aadressil. Kriminaalpolitsei on algatanud uurimise. Kui linnakodanikel on mingeid tähelepanekuid, siis palume need edastada kas linna piirkonnapolitseinik Annika Koppel e-mail´ile annika.koppel@politsei.ee  või piirkonnavanem Mart Meriküll  mart.merikyll@politsei.ee  . Samuti saate info edastamiseks helistada Lääne-Harju politseijaoskonna korrapidajale 24/7 6125710 või tööpäeviti 09:00-17:00 Keila politseimajja 6124510.

Raamatukogus algas luuletaja Contra külaskäiguga Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu raames toimuv Keila Noortekeskuse ja Harju maakonnaraamatukogu ühisprojektina linnalaager. Laager kestab 21.-25.oktoobrini ja on mõeldud 10-14 aastastele lastele. Laagri teema " Teeme ise raamatu". Laagris joonistatakse, kirjutatakse, kuulatakse, köidetakse. Vaata pilte.

Naiste esiliiga avaringis alistas Keila Korvpallikool BC Stari seisuga 74:49. Esmaspäeva õhtul vastaste kodusaalis toimunud kohtumist alustasid mõlemad pooled võrdselt. Teisel veerandajal õnnestus aga vastastel visata vaid kolm punkti Keila 21 vastu ning poolajale mindi Keila juhtimisel seisuga 31:17. Ülejäänud kohtumise jooksul vastastel enam vahet vähendada ei õnnestunud. Peatreener Peep võttis mängu kokku järgnevalt: „Kohtumise algus oli hooaja esimesele mängule omaselt väga rabe, kuid alatest teisest veerandajast panime oma kogemused ja jõu maksma. Tervikuna polnud sellese mängus midagi ilusat, kuid võiduga on hooaega hea alustada. Paranemisruumi jäi aga veel väga palju." Eelmise hooajaga võrreldes on naiskond saanud ka olulisi täiendusi. Debüüdi Keila särgis tegid Merli Mölder ja Catlin Ritsberg. Järgmine esiliiga kohtumine toimub tugeva OSK naiskonna vastu juba sel pühapäeval kell 15:00 Keila Tervisekeskuses.

Sotsiaalkeskuses oli Pille Kriisa koolitus „Kuidas aidata kriisis last".

Keila linna Facebooki lehekülje jälgijate arv on  kasvanud üle 7500.

Keila Sotsiaalkeskuse prahiringil on külas Nõmme Vabaaja Keskuse näputöö ring.

Teisipäev, 22.oktoober:

Väärikate Ülikooli loengu teema: EV põhiseadus 100 – loeme ühiselt ja arutleme – Ree Valing @kodanikukoolitus, Janus Paurmann TlnÜ professor.

Abilinnapea Eike Käsi osales Tervise Arengu Instituudi paikkonna tervisedenduse  ekspertrühma töökoosolekul Tallinnas.

Kolmapäev, 23.oktoober:

Keila Linnavalitsus kehtestas  uue raamatupidamise siseeeskirja. Sellega muudeti 2012.aastast kehtinud raamatupidamise siseeeskiri  vastavaks Avaliku sektori finantsarvestuse ja -aruandluse juhendis ja dokumendikäibes toimunud muutustele. Vana eeskiri tunnistati kehtetuks.

Linnavalitsus väljastas ehitusloa korteritega ärihoone rekonstrueerimiseks Jaama tn 3 asuval kinnistul. Projekti on koostanud LIHT Projekt OÜ ja sellega  on lahendatud hoone fassaadide rekonstrueerimine. Täiendavalt soojustatakse tellistest hooneosa ja vooderdatakse „Terrakota" tooni fassaadiplaatidega. Vanem paekivist fassaad puhastatakse ja säilitatakse katmata kujul. Ehitusalune pind on täna 393 m2, peale rekonstrueerimist 423 m2. Täna paiknevad hoones 574,5 m2 ulatuses mitteeluruumid. Hoonesse on projekteeritud 2 väikekorterit ja 12 äri/bürooruumi. Hoone kõrgus jääb samaks, s.t. 2 põhikorrust ja katusekorruse tehnilised ruumid.

Linnavalitsus kavatseb määrata Jaamahoone ja raudteejaama kaubaaida vaheline  moodustatava liikluspinna nimeks Turu tänav.

Vikerkaare lasteaia Lugemispesa töögrupi eestvedamisel toimus kolmapäeval, 23.oktoobril Vikerkaare lasteaias kohtumine Harju Maakonnaraamatukogu lasteteeninduse spetsialisti Varje Mägiga, kes tutvustas Lugemisisu programmi.

Sotsiaalkeskuse Lõunakontserdil esines täna Mari Jürjens.

23. ja 24. oktoobril toimusid vestlused Harjumaa muuseumi direktori kandidaatidega. Konkursile laekus 5 avaldust ja kõik kandidaadid vastavad esitatud nõuetele.

Neljapäev, 24.oktoober:

Saksa lambakoer Ruby ja tema perenaine Marelle Papli käisid täna ennast raamatukogus näitamas. Ruby on Eesti abi- ja teraapiakoerte tiimi liige ja hakkab Keilas käima lastega lugemas. Harju Maakonnaraamatukogu on liitunud EATKÜ lugemiskoerte programmiga. Tänases infotunnis tutvustas projektijuht Maarja Tali lapsevanematele, kuidas lugemiskoeraga lugemine täpselt käib. Vaata pilte.

Keila Korvpallikooli esindusmeeskond pidas hooaja kolmanda kodumängu Tartu Kalevi Palliklubi vastu ja võitis 119:59. Keila alustas taas väga hästi ja võitis esimese veerandaja 29:7. Kui teine ja kolmas veerandaeg olid tasavägisemad, siis viimasel veerandil tõstis Keila mängutempot ning veerandaeg võideti 38:13. Keila resultatiivseim oli Margus Pahv 21 punktiga. Keila on alustanud hooaega kolme kodumängu võiduga ning on tõusnud turniiritabeli liidriks.

Keila Muusikakoolis on sel nädalal tavapärasest rohkem kandleid ja kandlemängijaid - üleriigiline noorte kandleansambel Sotto Voce peab laagrit. Kohal on ligi 40 kanneldajat.

Reede, 25.oktoober:

Keila Leht kutsub pühapäeval tervitama Soomusrongi nr 7 Wabadus! Esilehel Riisipere - Turba raudteelõigust. Uudistes konkursi "Kodud kauniks" võitjatest, peresõbralikust Rukkilillest, Elroni rekordist, skautlusest, rehvide lõhkumisest, Jaama 3 rekonstrueerimisest, veteranide lauatennise MM-i medalistidest. Tegija on Virve Järv.

Keila JK U14 võistkond saavutas eestikate II liiga B tsoonis tubli II koha! Täna alistati võõrsil Läänemaa JK tulemusega 1-5. Meie sügisringi saldoks jäi 5 võitu, 3 viiki ja 1 kaotus, väravatevahega 20-10. Treener Tauri kommentaar: "Oleme läbi hooaja teinud silmnähtava arengu nii indiviuaalselt kui ka võistkonnana. Tegemis oli meie esimese hooajaga 11vs11 jalgpallis. Hea meel oli näha, et oleme oma tehnilistes oskustes ja mängust arusaamises teinud tubli arengu edasi, mis ei kajastu ainult treeningutel, vaid ka võistlusmängudes. Kaitse poole pealt olime sügisringis liiga parim, kuid tihti valmistas raskusi just oma võimaluste väravateks realiseerimine. Palju on veel õppida, arengu taga peab olema tugev trenn ja töö. Kuid nendes poistes on spordimehe hinge ning sisu! Ära ei saa unustada ka lapsevanemaid, kes aitavad ja toetavad meie sportimist!  Nüüd täiega edasi uute sihtmärkide poole, novembris osaleme kõrgetasemelisel Nike Cupil."

Laupäev, 26.oktoober:

Kultuurikeskuses toimus Keila linna pensionäride Ühenduse sügispidu, kus antakse linna Aumärk nr 003 üle Hans-Erik Laansalule, kirjanikunimega Erik Tohvri. Kuna laureaat tervislikel põhjustel ise kohale ei saanud tulla, läksid linnapea Enno Fels ja abilinnapea Eike Käsi aumärki üle andma Laansalule koju, kus oli juba ees ka AS Harju Elekter nõukogu esimees Endel Palla.Vaata pilte.

Harju Maakonnaraamatukogu ettelugemishommikul loetakse Jan Bircki raamatut "Saara ja Sasi. Nelja käpaga poni".

Harjumaa Muuseumis on Rahvarõiva nõuandelaupäev, algusega 11.00. Rahvarõivaste hooldamisest ja säilitamisest räägib Marike Laht.

Keila Miikaeli kogudus korraldab kirikuaia sügisese koristuse.

Muusikakoolis annab kell 13 Sügiskontserdi kandleansambel Sotto Voce.

Keila Koerasõprade Klibi Ipson korraldab terviseradadel koerte Mäkkejooks/krossijooksu.

Pühapäev, 27.oktoober:

Eesti Vabariigi ja Eesti Vabadussõja 100. aastapäeva tähistamiseks valmis soomusrong nr 7 "Wabadus". "Wabadus" liigub mööda Eestimaa raudteid kuni 2019. aasta lõpuni. Soomusrongis on Vabadussõda ning soomusronge tutvustav näitus. Rongi külastamine on tasuta; rongilt saab osta temaatilisi meeneid. Soomusrong on Keilas vaid kolm päeva: 27. oktoobrist - 29. oktoobrini.  27. oktoobril on rong avatud kell 12.00-18.00 ning kell 12.00 on ka rongi  pidulik tervitamine. 28. ja 29. oktoobril on rong lahti kella 10.00-17.00. Vaata pilte.

Viimane kodumäng: Keila JK vs Pärnu JK. Lõppseis 1-0 meile. Värava lõi Marten Hendrik Kelement.

Rahvaliiga avapauguna tervisekeskuses  Keila KK vs. BC Torm. Pärast kolme väidetud veerandit läks kehva lõpuga võit vastasele 57:67.

Naiste I liiga: Keila Korvpallikool vs OSK Korvpallinaiskond.