« Tagasi

41.nädal 2019

Esmaspäev, 7.oktoober:

Tähtajaks, 7.oktoobriks laekus Keila linna 2019 kaasavale eelarvele 19 ideed. Komisjon asub nüüd neid projekte üle vaatama, et need siis rahvahääletusele panna.

Pargi 24 õuel oli õunapuu õitsele läinud. Mureli pungad on avanemas ja roos õitseb. Kommentaaridena tuli teateid õitsevast pirnist ja vaarikate teisest saagist. Metsas õitsevat anemoonid ja põldmari. 

Keila Kultuurikeskuses 0oli  kinobuss Filmiga „Vanamees". „Vanamehe Film" põlvkondi ühendav, eepiline road-movie, mis peaks pühkima tolmu iidselt rahvatarkuselt, et piim, see on suur vastutus... Filmi lavastajateks/stsenaristideks on Mikk Mägi ja Oskar Lehemaa. Loo autoriteks Mikk Mägi, Oskar Lehemaa ja Peeter Ritso.

Vähiravifond "Kingitud Elu" on ulatanud abikäe Keila Korvpallikooli treenerile ja tervisekeskuse hinnatud töötajale Olev Baarile (60), et ta saaks võidelda neljanda staadiumi maovähiga, olla jätkuvalt oma pereringis ja jätkata trennidega. Olevi uus ravim ei kuulu paraku haigekassa poolt kompenseeritavate ravimite nimekirja ja seetõttu oli meie hea kaaslase ainus võimalus elupäevi juurde saada, paluda abi vähiravifondist, kus otsustati Olevit ka aidata. Keila Korvpallikool ja Keila Tervisekeskus kutsuvad kõiki Keila spordihingesid üles tegema vähiravifondile annetuse Olevi nimele, et meie armastatud treener saaks vajaliku raviga jätkata. Olevi üks ravikuur maksab 13 000 eurot ning hinnanguliselt on vaja kolme ravikuuri. Kui soovid Olevi ravi toetada, siis tee annetus vähiravifondi kontole ja märgi ülekandel selgituse lahtrisse märksõnad „Olevi raviks". Pangaülekandel märgi makse saajaks: SA Hille Tänavsuu Vähiravifond Kingitud Elu

 

Teisipäev, 8.oktoober:

Keila Väärikate Ülikoolis oli loengu teemaks EV põhiseadus 100 – kehtiva põhiseaduse saamislugu. Kõneles üks Põhiseaduse koostajatest Sirje Endre.

Täna toimus Vikerkaare lasteaias Põhja Päästekeskuse projekti raames 6-7 aastastele lastele suunatud koolitus „Tulest targem". Koolituse eesmärk oli anda mõlema maja lõpurühmade lastele teadmisi tuleohutusest, tulekahju tekkepõhjustest, tulekahju korral käitumisest ja suitsuanduritest. Lapsed kuulasid huviga ja said kaasa rääkida ning küsimustele vastata. Hiljem õues päästeameti auto juures tutvustati lastele päästevarustust ja -tehnikat. Oli hästi informatiivne ning huvitav hommikupoolik. Lasteaed tänab Keila Päästekomando meeskonda! Pildid.

Keila Rukkilille lasteaias on leivanädal! Seekord pildis meie väiksemad! Rohutirtsud tegid lausa ISE leiba, segasid tainast ja nagu näha, siis maitses see hea ning leib, mis valmis sai, oli päriselt hea! Sajajalgsed õppisid leivale võid määrima, see pole üldse nii kerge kui Sa oled 2+ ning Kiilid uurisid erinevaid viljateri.

Täna toimusid Keila Koolis aktiivsed vahetunnid. Meie poolt läks üles slackline, millele oli suur tung. Suuremad ja väiksemad õpilased said uute abistavate nööride (SlackBatuudi) abil slackil kenasti hakkama. Täname jällegi Tasakaaluliin OÜ-d

Teisipäeva õhtul sõideti Luha tänava kahel ohutussaarel liiklusmärgid. Teo korda saatnud isik on endast politseile teada andnud. Juhtumi kohta on koostatud ühepoolne LÕ1 ja see on edastatud kahjukäsitluseks kindlustusele.

Harju Maakonnaraamatukogus avati raamatunäitus "Meenutades Ene Mihkelsoni".

Kultuurikeskuses oli Viljandi laste- ja noorteteater etendusega „Jussikese seitse sõpra":

 

Kolmapäev, 9.oktoober:

Tänase teadmise kohaselt algab raudteeülesõidu kapitaalne ümberehitus vahetult peale 2020.aasta jaanipäeva ja kestab ca kaks nädalat, selgus tänasel linnavalitsuse ja Keila jaama remonditööde teostajate kohtumisel. Tööd jaamas kestavad ka järgmisel suvel - siia hulka kuulub juhtimissüsteemi uuendamine ja kontaktvõrgu vahetamine. Jutuks olid ka teised remondiga seotud teemad, nt ülekaalulistele veod linnatänavatel, öörahu rikkumine sellest ette teatamata, ülesõidu liialt pikalt kinni hoidmised.

Täna küpsetasid Vikerkaare lasteaia  Lotte rühma lapsed koos õpetajatega leiba. Leiba küpsetati nagu vanasti - juuretisest ja veest. Leivataignast vooliti ka hiirekesi ning maitsmiseks pätsikesed. Ühe leivapätsikese kinkisid Lotted ka juhtkonnale. Homme maitsevad Lotted leiba erinevate hoidistega, mida vanemad toovad. Vaata pilte.

Ka Miki lasteaias räägiti tavalisest rohkem leivast. Vaata pilte.

Põhjamajas oli mälumängude päev. I voorus oli 4.- 6. klasside teemaks „Traditsioonid Eestis", 7.- 9. klassidel „Loodus ja keskkonnatehnoloogia", gümnaasiumil „Naudingud." Nagu ühele mälumängule kohane, olid küsimused seinast seina. Õigete vastuste püüdmisel oli eelis neil, kel suurem lugemus ja laiem silmaring, rääkimata tundides omandatud teadmistest. Pargimajas on käimas leivanädal ja selle raames toimus 9.oktoobril 3.- 4. klassidel keskustepäev „Töö annab leiba." Kõik töötoad olid seotud leiva ja programmeerimisega. Kuna oktoobri alguses toimub üleeuroopaline koodinädal, siis lõimiti kaks teemat kokku üheks tervikuks. Erinevates töötubades saadi teada põnevaid fakte leivast, samas katsetati dekodeerimist ja binnaarkoodide kirjutamist. Robotid aitasid järjestada võileivatordi tegemise õpetuse ning lahendada leivaga seotud mõistatusi. Mitmes töötoas sai püüda kolm kärbest ühe hoobiga. Näiteks inglise keele keskuses tuli avada QR kood, leida üles õiged riigilipud ja otsida, kuidas kirjutatakse sõna leib hispaania, itaalia ja vene keeles. Päev lõppes leibade degusteerimisega.

Tänasel Karude tööle kaasa võtmise päeval oli ka Keila linnavalitsuses veidi teistsugune seltskond koos. Pildid.

 

Neljapäev, 10.oktoober:

Keila Linnavalitsuse istung 10.oktoobril 2019.

Keila Linnavalitsus otsustas anda Keila linna aumärk nr 003 austusavaldusena panuse eest Keila linna ja Eesti Vabariigi kirjandusellu ning Keila linnas tegutseva suurfirma Harju Elekter arengusse Keila linna elanikule Hans-Erik Laansalu'le (kirjanikunimega Erik Tohvri). Ettepaneku määrata Hans-Erik Laansalule linna tunnustus tegid AS Harju Elekter nõukogu esimees/arendusdirektor Endel Palla ja Integraloogia Instituudi juhatuse liige Jakob Saks.

Linnavalitsus moodustas komisjoni Harjumaa Muuseumi direktori vaba ametikoha täitmiseks korraldatava avaliku konkursi läbiviimiseks koosseisus komisjoni esimees abilinnapea Eike Käsi ja liikmed linnapea Enno Fels, Keila Linnavolikogu kultuurikomisjoni liige Henry Heinleht,  Harjumaa Muuseumi fondihoidja Mall Siniveer, Keila Linnavalitsuse personalispetsialist Janne Okspuu ja Keila linnasekretär Maris Mäger. Harjumaa Muuseumi ametikohale kandideerimiseks avalduste esitamise tähtaeg on 14.oktoober.

Linnavalitsuses olid külas Lääne Harju vallavalitsuse ehitus-, planeeringute ja keskkonnaosakonna ametnikud. Kohtumise eesmärk on tulevase koostöö parendamiseks kokku viia naaberomavalitsuste vastava ala ametnikud.

Beebiballile Harju Maakonnaraamatukogus olid kutsutud 26 tüdrukut ja 16 poissi, kes on sündinud Keilas selle aasta mais, juunis, juulis ja augustis. Tervitussõnad ütlesid linnapea Enno Fels, abilinnapea Eike Käsi, Hiirekese Perekeskuse nimel Anneli Pärlin ja raamatukogu poolt Kaja Hõimoja. Esinesid Rukkilille lapsed. Vaata pilte.

Täna jõudis Keilasse uus rajatraktor. vahetuskaubaga ühe Soomes asuva suusakeskusega tuli Keilasse 2008.aastal väljalaske Pisten Bully 100, seni Keilas olnust neli aastat noorem, veidi kitsam (peaks mahtuma nüüd väiksemate sildade alt läbi) ja veidi väiksema mootoriga. Erinevalt vana traktori metallroomikutest on uuel traktoril kummiroomikud, mis ei lõhu asfalti. Tehing sai teoks Eesti Terviseradade abil. Traktoriga hakkab tööle Olev Baar. Oleks vaid lund. Pildid.

Hooaja avamängu Eesti Meistrivõistluste II liigas võitis Keila Korvpallikool Võrumaad tulemusega 76:51. Keila poolelt oli resultatiivseim mängija Conrad Sengbusch 19 punktiga. Suured tänud rohkearvulisele publikule toetuse eest! Saalis toimus ka annetuste kogumine korvpallikooli treeneri Olev Baari vähiravi toetuseks. Aitäh kõikidele annetajatele!

Selgus, et 26. oktoobril sõidab Prantsusmaale maailmavõistlustele braketantsus Eesti esindus. Teiste seas esindab Eestit Keila Põhikooli 8.klassi õpilane Karina Jekimenko Frech Apple Crew meeskonnast. Oleme koos põhikooli rahvaga uhked ja hoiame Karinale pöialt!

 

Reede, 11.oktoober:

Keila lehes: esiküljel Keskpargi purskkaevust ja pargi renoveerimistöödest. Uudistes Kaare tänava erihooldekodust, tänusõnadest õpetajatele ja laulu-tantsupeolistele, aadresside korrastamisest, seeriajooksust, PartnerAkrost Ungaris. Pikem ülevaade on kesklinna arenguvisioonist Keila üldplaneeringus. Tegija on Tõnis Luhamäe.

Harju Maakonnaraamatukogus oli ettelugemise võistluse „Heal meelel ja ilusal keelel" eelvoor. Igal aastal 20. oktoobril tähistatakse Eestis ettelugemise päeva ja traditsiooniliselt toimub sel puhul vabariiklik 4. klasside ettelugemise võistlus. Käimasoleval eesti keele aastal on iga kalendrikuu pühendatud mõnele kesksele teemale. Oktoober näiteks on ettelugemise võistlusele igati sobivalt kuulutatud lugemise ja mängukuuks. Üleriigilisel 4. klasside lugemisvõistlusel soovime kuulata laste esituses ilusas keeles kirja pandud lugusid. Eesti keele rikkuseks on ka meie murded ja nii on võistlusele ettelugemiseks oodatud nii lood lastekirjanduse klassikast kui ka pärimuslike murdelugude varasalvest. 11.10. toimub Harjumaa maakondlik eelvoor, mille võitja esindab maakonda vabariiklikul finaalvõistlusel. Finaalvõistlus  toimub Eesti Lastekirjanduse Keskuses laupäeval, 19. oktoobril 2019 kell 12.

Niitväljal Keila golfi sõprade võistlus.

 

Laupäev, 12.oktoober:

Harju Maakonnaraamatukogu ettelugemishommikul loetakse Lisa Papi raamatut "Madli-Liis ja varjupaigakoer".

Naiskodukaitse Keila jaoskond kutsub traditsioonilisele sügismatkale Keila Käbi. Sõidame rongiga Keilast Laitse jaama, matkame jala Vasalemma ja sealt rongiga tagasi Keilasse. Matka juhiks on naiskodukaitsja Evelyn Rank Vasalemmast.

AX-teater osaleb koos veel kümne harrastusteatriga lühilavastuste festivalil "Loomelend", mis toimub 12. oktoobril Kiili Rahvamajas. Festival on pühendatud Janno Puusepa loomingule ning tükkidele on seatud ajalimiit kuni 30 minutit. Festivaliga toetatakse Janno Puusepa Fondi, mille eesmärgiks on aidata kaasa raskeid ravimatuid haigusi põdevate inimeste praktiliste ja tervishoiuga seotud vajaduste katmisele, mida riiklik süsteem ei toeta. AX-teatril valmis Loomelennu festivali jaoks vaimukas lühilugude põimik "Elu lood" ning selle kannavad ette 10 axikat, kellest igaüks saab läbi isikliku kogemuse ning maailmanägemuse anda oma rollile vajaliku nüansi ning värvikirevuse.

Keila Aiandus- ja Mesindusseltsis on loeng pelargoonide kasvatamisest ja aia talveks ettevalmistamisest.  Loengu viib läbi Liis Nõmmann Horticom OÜ-st. Juttu tuleb järgmistel teemadel: millist kasvukohta pelargoonid eelistavad, milline on sobiv muld ja väetised, kuidas taimi kasta, kuidas ennetada ja ravida haigusi, kuidas turgutada elule unarusse jäänud taimed, millised on vanad ja uued pelargoonisordid, nende head ja vead. Samuti räägime uutest nippidest ja trikkidest aia talveks ettevalmistamisel.