« Tagasi

41.nädal

 

Esmaspäev, 9.oktoober:

Algas kohalike omavalitsuste volikogude eelhääletus.

Täna austati konkursi Kaunis Keila Kodu võitjaid. Väikeelamute grupis oli võitja Toominga tn.5 , ettevõtete ja asutuste grupis võitja – Pubi Schottish House Tuula tee 2A ning kortermajade grupi võitja on Keskväljak 6. Võitjaid oli tulnud tervitama ja rääkima üleriigilise kodukaunistamise konkursi tulevikust Eesti Kodukaunistamise Ühenduse juhataja Arvi Altmäe.

Enne sündmust linnavalitsuse saalis heiskasid konkursi võitjad lipud Keila uuel lipuväljakul kultuurikeskuse esisel platsil. 

Sarjas EESTI VABARIIK 100 on Harju Maakonnaraamatukogus väljapanek "Oktoober 1917".

Selgus, et Fotojahi Keila kalender 2018 septembripildi tegi Kertu Lepiksaar. Vaata kõiki pilte.

 

Teisipäev, 10.oktoober:

Keila Ühisgümnaasiumi tähistati kooli asutamise 50.aastapäeva. Vaata pilte.

Täna oli esimene treening uues MC Panteri trialihallis. Harju KEK andis oma Lõuna-Keila Tööstuskülas tühjana seisnud vana laohoone motosportlastele rendile sümboolse tasu eest. Kasutusele on võetud kaks 1000 ruutmeetri suurust halli, üks algajatele, teine edasijõudnutele. Vaata pilte.

Keila Koolis algas programmeerimisnädal. Kooli kodulehel antakse teada, et Pargimajas võetakse oktoobrikuus aktiivselt osa üle-euroopalisest üritusest Code Week. Kõik I kooliastme õpilased ja nende õpetajad teevad tutvust programmeerimisega. Toimuvad põrandaroboteid tutvustavad töötoad õpetajatele. Kõik õpilased saavad katsetada Blue-Bot roboteid erinevates ainetundides. II ja III klass harjutavad programmeerimist lisaks mängu "Run Marco!" abil arvutiklassis. Vahvat katsetamist kõigile!

Harju Maakonnaraamatukogus on avatud raamatunäitus "Марина Цветаева 125".

Vikerkaare lasteaia Pääsupesa ja Naksitrallide rühmad külastasid leivanädala raames Harjumaa Muuseumi. Toimus muuseumitund, kus lapsed said läbi aktiivse tegevustes osalemise tutvuda leiva valmimisprotsessiga, töövõtete ja vahenditega. Lisaks saadi teada rukkileiva tervislikkusest, tähtsusest eestlaste toidukultuuris.

 

Kolmapäev, 11.oktoober:

Waldorfkooli Läte ja Lastehoiu Läte pidaja Haridus- ja Kultuuriselts Läte tähistas oma asutamise 10.aastapäeva. Sel puhul said koolipere pärast tatra ja hakklihakastme söömist torti. Ka õhtune seltsi juhatuse koosolek on veidi pidulikum. Asjaliku töökoosoleku juurde pakutakse samuti torti. Mittetulundusühing Haridus- ja Kultuuriselts Läte on 11. oktoobril 2007 Harjumaal asutatud iseseisev avalikes huvides tegutsev vabaühendus, kelle missiooniks on luua harmooniline kasvukeskkond inimese füüsilise, hingelise ja vaimse arengu heaks ning areneda selles. Vaata pilte.

 

Neljapäev, 12.oktoober:

Muusikakooli saalis andis kontserdi Age Juurikas (klaver). Kavas oli peatselt salvestusele mineval plaadil "The Soul of Fire" kõlavad teosed Manuel de Falla klaverisüit balletist "El amor brujo" ("Suur võlur - armastus"), Isaac Albenize'e "La Vega" ja Stravinski transkriptsioon balletist "L'Oiseau de feu" ("Tulilind").

Veetase on pikalt kestnud vihmaperioodi tõttu tõusnud Keila jões väga kõrgele. Kuu maksimumini on siiski ligi kuuskümmend sentimeetrit ruumi. 

Harju Maakonnaraamatukogu tegi üleskuse – noor, too oma kunst raamatukokku. Esimesena on avatud näitus "Disney maailmas". Joonistuste autor Alfred Õun.

 

Reede, 13.oktoober:

Keila Leht annab teada, et Fotojahi septembripildi tegi Kertu Lepiksaar. Lehe esiküljel on juttu lipuväljakust, Kuusepargist ja kaunitest kodudest. Uudistes Motoklubi MC Panter uuest treeninghallist, Automaailma tulekust Keilasse, aasta käsitööettevõtjast Lembe Maria Sihvrest ning õpetajate tänamisest. HEAK-i noorte koordinaator Siim Kasari kirjutab kuidas sünnivad ettevõtlikud inimesed, Eva-Grete Aljas soovitab helkurit kontrollida mobiiltelefoniga. Valimiste küljel vastavad kandideerivad nimekirjad küsimusele mis on linna haridus- ja kultuurielu esmatähtis aastatel 2017-2021? Tegija on Jelena Mihhejeva.

 

Keila Linnavalitsuse istung.

Üürniku avalduse põhjal lõpetas linnavalitsus kahe Pargi 30-3 asuva eluruumi üürilepingu. Linnavalitsus maksis sotsiaaltoetusi summas 467,10 eurot.

Linnavalitsus otsustas  tasuda Hertsog Lift OÜ-le 15 456.20 eurot Uus tn 1 teisele korrusele juurdepääsu tagamiseks platvormtõstuki Aritco 4000 soetamise ja paigalduse eest.

Linnavalitsuse loal avab Keila Kool kaks pikapäevarühma, ühe 1.klassi õpilastele ja teise 2.ja3.klassi õpilastele.

Keila Kooli hoolekogu nõusolekul ja arvestades Kooli direktori ettepanekut otsustas linnavalitsus suurendada viieteistkümne Keila Kooli põhikooli klassi täitumuse ülemist piirnormi 2017/2018 õppeaastal.

Linnavalitsus väljastas ehitusloa vee- ja kanalisatsioonitorustiku ehitamiseks Nurmenuku 1 ja 1a kinnistute liitumiseks ühisveevärgi ja-kanalisatsiooni tänavatorustikuga.

Linnavalitsus otsustas korraldada riigihanke lihthankemenetluse hankelepingu sõlmimiseks Uus-Paldiski mnt 2 kinnistule Keila linna jäätmejaama platsi rajamiseks e-menetlusena ja moodustas selleks komisjoni.

Linnavalitsus kooskõlastas ja saatis kinnistunaabritele arvamuse avaldamiseks  projekteerimistingimuste eelnõu Paldiski mnt 28 asuvale 2461 m2 suurusele elamumaa kinnistule korterelamu projekti koostamiseks. Seni hoonestamata, üksikute puude ja põõsastega kinnistule tuleb projekteerida maksimaalselt 5 korruseline ja maast kuni 16,5 m kõrgune elamu, mille ehitusalune pind võib olla kuni 25% kinnistu pinnast, vajalik parkimine tuleb lahendada kinnistul.

Linnavalitsus väljastas reklaami paigaldusloa äripindade üürile andmise reklaami paigaldamiseks Keskväljak 10 kinnistul asuva hoone seinale nii, et see on vaadeldav tänavalt. Reklaamikandja on BIP-plastikust  ühepoolne reklaamtahvel mõõtudega 2 x 1 m. Reklaami eksponeeritakse 16.10.2017 – 31.05.2018. a. 

Kultuurikeskuses oli Meelelahutuslike mälumängude sarja II etapp – SPORT. Küsimusi küsib melomaan, DJ ja spordifanaatik Tiit Laur. Temaatiliseks huvitavaks külaliseks on kutsutud Tallinna ülikooli terviseteaduste ja spordi instituudi direktor ning SA Eesti Antidopingu (EAD) nõukogu liige Kristjan Port.

 

Laupäev, 14.oktoober:

Harjumaa Muuseumis on Rahvariide nõuandekoja nõuandepäev.

Eesti MV U16 eliitdivisjoni mängus kohtuvad tervisekeskuses Keila Korvpallikool ja Tallinna Kalev/Sportkunda.

Harju Maakonnaraamatukogu ettelugemishommikul loetakse jutte raamatust "Õpetlike lugude ja salmide kuldraamat".

 

Pühapäev, 13.oktoober:

Kohalike omavalitsuste volikogude valimispäev. Valimisjaoskonnad on avatud Keilas Keila Kultuurikeskuses ja Harju Maakonnaraamatukogus 9.00 kuni 20.00. Oma kandidatuuri on üles seadnud 95 isikut viies nimekirjas: Sotsiaaldemokraatlik Erakond, Eesti Keskerakond, Valimisliit Sõbralik Keila, Erakond Isamaa ja Res Publica Liit ning Eesti Reformierakond.

Valimiste puhul sõidab Keila linnaliinibuss alates kella 9.30-st laupäevase graafik kohaselt.

Terviseradadel korraldab SK Vask pärast mõne aastast pausi taas võistluse Keila Rull.