« Tagasi

38.nädal 2017

 

Esmaspäev, 18.september:

Sotsiaalkeskuses olid „Avatud uksed".  Mall Maasik tutvustas SENTAB TV  keskkonda.  Ringide juhendajad  tutvustasid oma ringe ja registreerisid uusi liikmeid. Soovijatele tehti ringkäik majas. Lõpetuseks oli õunakoogi konkurss, kohv ja mõnus vestlus.

Cramo avas Keilas oma tööriistalaenutuse.

 

Teisipäev, 19.september:

Selgus, et Päästeteenistuse kuldristi pälvis Tarvi Ojala Keilast.

25.-26. septembril toimub Narvas iga-aastane Muuseumide festival, kus muu hulgas toimub ka näituste võistlus. Harjumaa Muuseum osaleb võistlusel see kord näitusega "Pakrilaste kallisvara" – muuseumirahvas pani näituse üles.

Vikerkaare lasteaia õpetajad käisid Jüri Võsukese lasteaias. Õppekäigu põhiline eesmärk oli tutvuda sealse tugisüsteemi töökorraldusega. Vestlusringis jagasid meiega oma mõtteid ja kogemusi Võsukese juhtkond, eripedagoog ja sotsiaalpedagoog.

Oli Keila Seeriajooksu III etapp.

 

Kolmapäev, 20.september:

Kultuurikeskuses oli Viljandi laste- ja noorteteatri etendus „Kunksmoor ja kapten Trumm".

Keila Koolis oli evakuatsiooniõppus.

 

Neljapäev, 21.september:

Toimus Keila Seeriajooksu IV, ühtlasi selle hooaja viimane etapp.

Vikerkaare lasteaia Naksitrallide ja Tuhkatriinu rühm külastas Eesti Vabaõhumuuseumi. Naksitrallidel toimus muuseumitund talupäev. Selle käigus said lapsed tutvuda esivanemate igapäeva sügistöödega ning jälgida talupere toimetusi ja nendes kaasa lüüa. Tuhkatriinu rühm tutvus omal käel Eesti Vabaõhumuuseumiga. Vaata pilte.

Miikaeli koguduses alustas uus Leinarühm. Rühma juhendavad Kaja Peetris ja Katri Aaslav-Tepandi. kogunevad Keila Miikaeli koguduses alates 2014. aastast ning on mõeldud neile, kes on kaotanud surma tõttu lähedase ja soovivad oma leinast rääkida.

Scoutspataljon korraldas terviseradadel oma rattakrossi võistluse.Pildid.

Keilas toimus maakonna koolide meistrivõistluste alagrupiturniir. Lisaks Keila Koolile ja Maardu koolidele osalesid Oru, Raasiku, Vaida. Vanema poiste seas on kohal Keila, Vasalemma ja Raasiku. Pildid.

 

Reede, 22.september:

Tavapärasest paksemas Keila Lehes: esiküljel saame teada Kauni kodu konkursi võitjad ja tegijad on kaunima eramu Toominga tn 5 (pildil) omanikud Marianne ja Margus Metsanurm. Keila Leht alustab läbi kolme lehenumbri 15.oktoobril toimuvate linnavolikogu valimistel osalevate nimekirjade küsitlemist. Uudistes: Tarvi Ojala pälvis Päästeteenistuse Kuldristi, Õpetaja Ly Reimann on maakonna aasta klassijuhataja, Tallinna Ringtee renoveerimine jõuab Kanama-Valingu lõiguni, Cramo avas rendipunkti, kirikupäevad "Kindel linn ", Norman Tamkivi filmi "The Border" (piir) edust, noortetoast "Mõte Kuubis". Kuues külg on lasteaedadest: peresõbralik lasteaed Rukkilill ja Vikerkaare lasteaia rahvusvahelisest koostööst. Keila Kool liitus programmiga "Kiusamisest vaba lasteaed ja kool". Terve seitsmes külg on Salo linna sotsiaalpärlitest - Keila Sotsiaaltöötajatest käigust Soome kolleegide juurde. Ühisgümnaasiumi kutsub 10.oktoobril tähistama kooli 50.sünnipäeva. Ruth Kukner ja Jaan Murdla on kirjutanud järelehüüded õpetaja Koidula Kohverile.

Esimest korda oli koos 2018.aastal tähistatava Keila 80 sündmuste korraldustoimkond. Räägiti ka Eesti 100 sündmustest Keilas.

Rahvusooperis Estonia tunnustati Harjumaal üheksas haridusega seotud kategoorias tiitliga kümmet tublimat tegijat.  Aasta klassijuhataja on Ly Reiman, Keila Kooli õpiraskustega laste klassi klassijuhataja. Pärje Ülavere osutus aasta õppeasutuse juhiks.

Kultuurikeskuses toimub Meelelahutusliku mälumängu  I etapp - teema VARIA (koostaja Hillar Palamets). Esimene etapp on nö. „soojenduse" mõttes järgnevatest etappidest erinev - lihtsama ülesehitusega ning veidi lühem (vähem voore ja küsimusi), ent autoriteetsem, kuna auväärt ajaloolane ja Keila linna patrioot hr Hillar Palamets, kuulnud plaanitavast sarjast, soovis avasündmuse küsimused vabatahtlikult ise ette valmistada. Võitis oodatud kolmik „Keilamees" koosseisus Allar Viivik, Margus Välja, Viktor Treimuth. Osales 9 võistkonda. Pildid.

Tervisekeskuses oli doonoripäev.

Sotsiaalkeskuses olid külas kolleegid Riihimäelt.

 

Laupäev, 23.september:

Keila ümbruses 1944. aastal toimunud lahingute 73. aastapäeva tähistamine. Kavas kell 12.00 sõit Kumna mälestuskivi juurde Keila Linnavalitsuse eest, kell 13-15  ajalookonverents Harjumaa Muuseumis (Linnuse 9, Keila). Kõnelesid Peep Varju teemal „ Eesti rahva vastupanuvõitlus kommunistliku okupatsioonivõimuga", Peep Pillak „Eesti vabatahtlikud Norras 1940", Jüri Kotšinev   „Wehrmachti sõdurite rindeolme (toitlustus, puhkused, vaba aeg, suhted relva-SS üksustega, võitlustahe, propaganda jne)" ja Hanno Ojalo „Haapsalu mäss septembris 1944". Korraldavad: Harjumaa Muuseum, Keila Linnavalitsus. Pildid.

Harjumaa maakonnaraamatukogu galeriisaalis toimus aiakoolitus teemal  „Sügisesed tööd koduses roosiaias"  Rooside lõikamisest ja sügisestest ettevalmistustöödest räägib roosikasvataja Rein Joost. Keila linna koduaedade roosisortidest teeb ülevaate linnaaednik Inge Angerjas. Osta saab häid Eestis toodetud roosisorte. Vaata pilte.

Harju Maakonnaraamatukogus on Ettelugemishommik. Loeme Mihhail Stalnuhhini raamatut "Kuidas mägrapoiss mesilasi üle luges, ehk, Metsalood".

 

Pühapäev, 24.september:

„Täheruumis" on kursus „Eneseväljendus läbi maalikunsti". Maalida aitab hobikunstnik Anu Preegel, kes on lõpetanud Pärnu Kunstikooli ja käinud kursustel ning saanud lisaks häid näpunäiteid Tiina Saidla ja Aapo Puki juures.

Keila JK võitis võõrsil Kohtla Järve JK Järvet 3:1.