« Tagasi

26.nädal 2022

 

Esmaspäev, 27.juuni:

Keila Linnavalitsus kutsus osalema Vasara tn heakorraprojekti tutvustamise avalikule koosolekule esmaspäeval, 27.06.2022 kell 15-16 Keila Linnavalitsuse saalis. Heakorraprojektiga on kavandatud uued kergliiklusteed, parkimine, trassid, tänavavalgustus. Koosolekul tutvustati projektlahendust ja laekunud arvamusi ja arutati kohapeal tõstatatud küsimusi ja ettepanekuid. 

Sellel ja järgmisel nädalal toimuvad Keila Kooli põhjamajas Keila Kooli õpetajate juhendamisel keelekümbluslaagrite vahetused. Laagrites osalevad pooleks Eesti ja Ukraina lapsed.  Ukraina ja Eesti laste ühises laagri esimesel päeval prooviti koos paarilisega valmis joonistada pilt fantaasialoomast ja õpetaja abiga esitleti seda ka teistele. Loomaaias saadi selgeks mitu uut sõna, nende seas ka elevant. Teisel laagripäeval pageti kuumuse eest mereranda, kus toimus suur liivalosside ehitamine ja muidugi nende esitlemine. Ukraina õpilased omandasid eesti keelseid sõnu. Eesti õpilased aga proovisid kõike vene keeles korrata. Homme uus päev, uued tegemised ja uued sõnad.

Harju Maakonnaraamatukogusse tuli kaheks nädalaks tööle õpilane Geiry, kes oli eelmisel aastal töömaleva ajal samuti raamatukogus tööl. Järgmisel nädalal on rohkem töötajaid  puhkusel, siis on abikäsi eriti tarvis.

Kalle Kask on veteranide Euroopa meistrivõistlustel Itaalias, Riminis.

 

Teisipäev, 28.juuni:

Keila Linnavalitsus kutsus osalema Linnuse tn 3 ja 5 elamute (Jõesaare arendus) eskiisprojektide tutvustamise avalikule koosolekule teisipäeval, 28.06.2022 kell 17-18 Keila Linnavalitsuse saalis. Linnuse tn 3 kinnistule on kavandatud nelja korteriga ridaelamu ning Linnuse tn 5 kinnistule 34 korteriga rida- ja korterelamu. Koosolekul tutvustati hoone eskiisprojekti, laekunud arvamusi ja arutati  kohapeal tõstatatud küsimusi ja ettepanekuid.

Niitvälja Golfikeskuses toimus Harjumaa rände-, kohanemis- ja lõimumisteemaline teabepäev.

Algas Särevere spordilaager, kus sel aastal osaleb üle 200 noore võrkpalluri. Laagris on esindatud mitmed spordiklubid, sealhulgas Keila Võrkpallikool ligi 50 poisi ja tüdrukuga. Trotsime sooja ilma, ujume, mängime võrkpalli ja naudime suve.

Õhtuleht: Eesti kettagolfimängijad valmistasid möödunud nädalalõpul USA profituuri eliitkategooria etapil pöidlahoidjatele rõõmu: Albert Tamm saavutas Minnesota osariigis toimunud Preserve Championshipil meeste seas 6.-8. koha ja Kaidi Allsalu (Keila) naiste hulgas 10.-12. koha. LOE

Delfi: Möödunud hooajal Kalev/Cramo vormi kandnud Rauno Nurger (Keila) rassib kahel rindel. Kui ta ise ajab end vormi eeloleval neljapäeval Saku Suurhallis toimuvaks koondise kohtumiseks Saksamaaga, siis keskmängija agent otsib kliendile klubi piiri tagant. „Peale hooaja lõppu kolm Eesti klubi uurisid mu plaane, aga ütlesin neile, et kahjuks ma suure tõenäosusega siia ei jää. Agendiga leppisime kokku, et VTB ühisliigata lähen ma 95% tõenäosusega Eestist välja," sõnab koondise keskmängija Rauno Nurger. „Ühelgi lepingule ma veel alla kirjutanud pole, aga pakkumised on Hispaania esiliigast, Belgia meistriliigast ja Jaapanist. Kuigi kindlat otsust pole ma teinud, siis pigem sihin Hispaaniasse." LOE

Linnaarhitekti leidmiseks välja kuulutatud konkurss osutus luhtunuks. Komisjoni otsuse kohaselt ei vastanud ainsa kandidaadi haridus, töökogemus, teadmised ja oskused ei vastanud teenistusülesannete täitmiseks kehtestatud nõuetele määral, mis võimaldaks tal täita teenistusülesandeid parimal võimalikul viisil,  ja seetõttu ei esitatud tööandja poolt kandidaadile ettepanekut ametisse asumiseks.

 

Kolmapäev, 29.juuni:

Jõesaarel, Harjumaa Muuseumi taga alustati täna Mõisa ujumiskoha ja rannavõrkpalli väljaku rajamisega.

Keila kool: saabuval nädalavahetusel toimub Rakveres Meeste Tantsupidu. Loomulikult osalevad seal ka Keila Kooli mehed. Igas vanuses, igas pikkuses, aga kõikidel on sammud selged ning liikumistrajektoor mällu sööbinud. Kolmapäeval harjutasid neljandate ja viiendate klasside tantsupoisid Kaia Kärneri valvsa pilgu alla tantsusamme. Keegi ei vingunud ega virisenud.  Mis siin ikka hädaldada, kui suur pidu on kohe käes ning siis vaatavad sind tuhanded silmapaarid ja jälgivad telekaamerad. Raske treeningul, aga kerge publiku ees! Pind päkka!

Keilat läbisid paaril päeval rahvusvahelise sündmuse Baltic Sea Circle osavõtjad. Vaata juurde: https://superlative-adventure.com/baltic-sea-circle.html

Harju Elekter: Eesti Elektritööde Ettevõtjate Liidu (EETEL) uus juhatus valis üksmeelselt esimeheks Harju Elekter Grupi ettevõtte Energo Veritas juhi Kristo Reinholdi.  Eelmisest koosseisust jätkavad EETELi juhatuses Mart Aguraiuja, Jevgeni Lištšina, Krister Peetmaa, Kristo Reinhold, Janek Sulev ning uued liikmed on Marti Mäevere, Innar Pinn, Indrek Reinsalu ja Timo Raimla.  EETEL on Eesti elektriala ettevõtjate mittetulundusühing, mille eesmärk on oma liikmete ühiste huvide kaitsmine ning elektriala professionaalse taseme ja jätkusuutliku ärikeskkonna edendamine. EETELi 110 liiget annavad tööd rohkem kui 5000 elektriala spetsialistile ning liikmete kogukäive ulatub miljardi euroni. LOE

Eesti noortekoondised alustavad täna Soomes toimuvaid Põhjamaade meistrivõistlusi. Keila Korvpallikooli värvid on nii poiste U16 kui U18 vanuseklassi tiimides esindatud Ants-Kristjan Kalmuse (U18) ja Kermo Sepiku (U16) näol. LOE

Keilat – Miikaeli kirikut, harjumaa Muuseumi ning Keila Kooli väisas EELK häälekandja eesti Kirik tellijate ekskursioon. Ekskursiooni juhtis Eesti Kiriku peatoimetaja Liina Raudvassar. Keilast mindi edasi Pärid Keskusesse Kellasalus ja Vormsi saarele.

 

Neljapäev, 30.juuni:

Alates 2017.aasta algusest Keila Kooli juhtinud Mait Tõitojal on täna viimane tööpäeva Keila Kooli direktorina. Abilinnapead Eike Käsi ja Maret Lepiksaar käisid Maitu tehtu eest tänamas ning andsid üle Keila linna Tänukirja ja kingituse - kella AEGA ON. Keila Koolile uue direktori leidmiseks on käimas konkurss. Seni on koolijuhi kohusetäitja Karoline Säde. Tähtajaks, 29.juuni õhtuks laekus kandideerimiseks 11 sooviavaldust, kellest 9 isikut esitas vajalikud dokumendid. Konkursi komisjon alustab tööd.

Keila Linnavalitsuse 38.istung 30.juunil 2022.

Keila linn  tasub kodanikule  69,35 eurot kokkuleppel hüvituseks tema kahjujuhtumiga seoses kantud kulude ulatuses.

Linnavalitsus tunnistas lihthankel „Keila linnatänavate pindamistööd 2022" edukaks Tallinna Teede Aktsiaselts pakkumus maksumusega 68 941,86 eurot, millele lisandub käibemaks 20%.

Linnavalitsus tunnistas riigihankel „Keila linn, Haapsalu mnt (Keskväljak kuni Jaama tänav) taastusremondi töö (osa asendamine samaväärsega)" suhtes edukaks Warren Teed OÜ pakkumus maksumusega 116 477,33 eurot, millele lisandub käibemaks 20%.

Linnavalitsus kiitis avalikustamisele ja kooskõlastamistele suunamiseks heaks eelnõu projekteerimistingimuste määramiseks Põhjakaare tn 10 kinnistule veokite parkla ehitusprojekti koostamiseks. Kinnistu suurus on 6470 m² ja sihtotstarve on 100% ärimaa. Juurdepääs kinnistule on lahendatud tähtajatu ning tasuta reaalservituudi kaudu, mis on seatud Põhjakaare tn 6 kinnistule Põhjakaare tn 10 kinnistu igakordse omaniku kasuks. Kinnistul puuduvad nii hooned kui ka taristu, kuid Maa-ameti kaardirakenduse järgi läbib kinnistut elektri maakaabelliin kaitsevööndiga 1+1m.

Linnavalitsus otsustas võtta Keila linna ülesannete (sotsiaalteenuste osutamine, elamu- ja kommunaalmajanduse ning koolieelsete lasteasutuste ülalpidamise korraldamine) täitmiseks vajalik hoonestamata kinnisasi asukohaga Mäe tn 1  Eesti Vabariigilt tasuta kasutusse kümneks aastaks. Linnavalitsuse korralduse eesmärk on võtta Eesti Vabariigilt kümneks aastaks tasuta kasutusse Mäe tn 1 asuv kinnisasi võimalusega paigaldada sinna ajutiselt moodulmajad Ukraina sõjapõgenike ja teiste eluruumi tagamise teenuse vajajate majutamiseks ja lasteaia pidamiseks. Moodulmajade paigaldamisega saab linn operatiivselt lahendada tekkinud elukondlike ja ühiskondlike ruumide vajaduse linnas.

Linnavalitsus väljastas kasutusloa Põhja tänaval ning Põhja tn 10, 12, 12b ja 12c kinnistutele ehitatud vee- ja kanalisatsioonitorustikule.

Linnavalitsus väljastas ehitusloa veevõtukoha rajamiseks Ehitajate tee 13 kinnistul -  Keila Terviseradade alale. Veehoidla rajatakse kunstlume tootmiseks vajaliku veevaru kogumiseks.

Linnavalitsus väljastas ehitusloa üksikelamu ja kuuri lammutamiseks Piiri tn 1 kinnistul.

Linnavalitsus andis Luha 7-17 (suurusega 32,8 m2) üürile 1. juulist 2022 kuni 30. juunini 2023  üürimääraga 1,70 eurot ruutmeetri kohta.

Linnavalitsus suunas Keila linna kodaniku Murzi Lapsehoid OÜ tugiisikuteenusele alates 1. juulist 2022.a. kuni 10. septembrini 2022.a.

Keila Hoovilood: sel ilusal suvisel päeval sai suurem osa hoovipidajaid kokku, et plaani pidada ning loomulikult ka meelde tuletada teadmisi toiduhügieenist. Kohvikuid tuleb eelmisest aastast rohkem ja geograafilised piirid nii menüüs kui ka hoovide vahel saavad olema suuremad. Maailma maitsete meistriklass avab uksed 13. augustil ja üsna pea hakkame 2022 hoove ka tutvustama.

Ukraina ja Eesti laste keelekümbluslaager on täies hoos. Selgeks on õpitud mitmed vahvad mängud nagu näiteks Kapsapea, Puuviljasalat, Hundid ja kitsed. Tänu mängudele on tulnud juurde ka hulganisti uusi sõnu. Töötoas tuli eestlastel rääkida ukrainlastele Eestimaa loodusest, ukrainlased aga tutvustasid Ukraina faunat ja floorat. Muraste matkarajal said noored matkalised tunda nii sääskede rünnakuid kui metsmaasikate mõnusat maitset, hirmuäratavat kaldast laskumist, ilusaid vaateid merele ja mõnu kivide loopimisest merre. Jänesekapsas on alates tänasest Ukraina laste suur lemmik!

Harjumaa Muuseumis peatus Muinsuskaitseameti suveseminar.

 

Lea Vahter oma kontol veteranide maailma meistrivõistlustelt: WMAC 2022 Tampere, W60 kuulitõuge. Nii nappi kaotust pole veel kogenud, aga kõigil tublid tulemused. 1. Mirja Kokko, Soome 11.56 (paremuselt 2. ja 3. katse 11.14 ja 11.09); 2. Lea Vahter, Eesti 11.56 (2. ja 3. parim vastavalt 11.14 ja 11.07); 3. Yaneth Tenorio, Colombia 11.48 (2. parim 11.23).

 

Reede, 1.juuli:

Ilmus selle hooaja viimane, tavapärasest paksem  Keila Leht. Esikaanel avatud aedade päevast, lehe vahel on ka Keila Avatud Aedade Päeva flaier. Uudistes muudatustest rongiliikluses, Tallinna ringraudteest, Harjumaa busside piletite hindadest, Jõepargi ujumiskohast, Pööripäevast, lauluväljakust, Tähte Paalaroosi raamatust, Lions klubi heategudest, suveetendusest Ohtu mõisas, Tuula hipodroomi plaanidest, pannkoogikohvikust, takistuskrossi treeningalast, rinnavähi sõeluuringust raamatukoguaastast: kooliraamatukogust ja pannkookidest raamatukogus. Reisikiri viib koos Inga Kanguriga Poola. Palamets pajatab teatri algusaastatest antiikses Kreekas. Tegija on Ramul Saarniit. Järgmine Keila Leht ilmub 5.augustil.

Tehnilistel põhjustel lükkus Tuula tee ajutise ülekäigu rajamine 70 m Keila jaama poole mõne päeva jagu edasi. Seoses sellega muutub jalakäijatele liikluskorraldus.

Tänasest on valmis maailma esimese  MOBO orienteerumisraja – Keila raja uuendus. Tarkvara lülitub tööle esmaspäeval, 4.juulil. https://mobo.osport.ee/keila Uuenenud rajal on start ja 30 punkti. Iga punkti võtmine annab ühe loosi. Kõigi punktide võttes saab 10 lisaloosi. Loosimises osalemiseks peab registreeruma täisandmetega. Esimene loosimine linnavalitsuse auhindadele on septembri alguses. Sadakond kaarti on saadaval Keila Tervisekeskuses. Orienteerumiskaart on ka mobo keskkonnas. MOBO ehk mobiiliorienteerumine teeb võimalikuks läbida orienteerumise püsiradu kaasaegselt, asendades traditsioonilised abivahendid uute, tänapäevaste (nuti)seadmetega. Kolm ühes mobiiltelefon asendab kaarti, kompassi ja märkeseadet. MOBO on sobiv kõigile, kes hindavad sportlikke eluviise ja on huvitatud tehnoloogiast. MOBO ei ole lihtsalt järjekordne mäng telefonis, vaid see pakub nii mõõdukat füüsilist koormust kui arendab orienteerumisoskusi. MOBO rada võib läbida üksi või koos sõpradega, endal sobival ajal ja viisil. Esimene MOBO rada avati 1. jaanuaril 2012. aastal Keila Terviseradadele. Koostöös Eesti Terviseradadega ja Eesti Orienteerumisliidu klubidega valmivad MOBO rajad üle Eesti. Täna tõi rajameister Eduard Pukkonen (paremal) kaardipaki linnavalitsuse kultuurinõunik Jaanus Väljamäele (vasakul). Tegemist on Keila linna kogukonnaprojektiga, mille teostas Harju OK koostöös mobo.osport.ee IT-ga  ( looja Tarmo Klaar).

Ülesõidu tänaval, kunagises saunamaja hoovil avati ametlikult  "Armeenia Grill" kiosk. Esimesed külastajad oli kohal täpselt avamise ajal, kell 11. Enne jaanipäeva olid kioskil ka mõned proovipäevad, mis tõid samas tegutsevale tootmisele tohutu tööpinge – jaanide ajal müüdi välja 30 tonni šašlõkki – kana-, sea-, ja lambalihast. Meister on 30 aastat Eestis elanud Gagik. PILDID

1.juulist on Keila tänavate hooldaja EKT Teed OÜ. Juulist alustab Keila linnas korraldatud jäätmevedu Ragn Sells AS.

Keila linnaliinil hakas kehtima suvine sõiduplaan. Vaata SIIT

 

Laupäev, 2.juuli:

Kadri Aller korraldas kaks retke: päevase orhidee- ja pärandkultuuriretke ning öise „Ööviiulid ja tondijutud" retke. Esimesel tutvuti Niitvälja madalsoos kasvavate käpalistega. Oluline on meeles pidada, et tegemist on kaitsealuste taimedega. Seetõttu astudes ettevaatlikud, et taimi ei kahjustaks. Lootust on kohata ja võimalik tundma ning eristama õppida pruunikat pesajuurt, suurt käopõlle, soo-neiuvaipa ning perekondadesse sõrmkäpp, käokeel ja käoraamat kuuluvaid liike. Teel käpalisteni ja tagasi uuriti ka piirkonna pärandkultuuri: * Kust saadi paekivi Keila ehitiste tarbeks? * Kus loksus 8000 aastat tagasi meri? * Kui kiiresti kaovad maastikus märgid kunagistest talukohtadest? Teise retke üleskutses: „Kas oled kunagi kuulnud sellisest taimest nagu ööviiul või öökuninganna? Tegemist on ühe kauni käpalise ehk orhideega mille ametlik liiginimetus on kahelehine käokeel. Väidetavalt hakkab too taim kõige magusamalt lõhnama just hämariku saabudes. Niisiis asume keset keskööd omamoodi "sõnajalaõie" otsingutele ning kui õnn meid soosib ja ööviiulid teele jäävad, veendume heas lõhnas oma ninadega. Selleks, et rännakule põnevust juurde lisada, räägime teel Keila rahvapärimusest tulenevaid jutte kodukäijatest ja näkkidest, luupainajatest ja krattidest ning paljust muust."