REGISTREERIMINE ON LÕPPENUD!

 

Messiala Keila päeval

MARET LEPIKSAAR  MESSIALA VASTUTAJA

Sellelgi aastal saavad organisatsioonid end tutvustada messialal, mis paikneb kahte keskväljakut ühendaval  tänaval.

Seekord jagatakse ala šašlõkigrillimise meistrivõistlustega. Võistlused jäävad linnavalitsuse poolsesse tänavaotsa mõlemale poole teed. Linnavalitsuse parkimisplatsil võtab koha sisse noorteala, millest oli pikemalt juttu eelmises Keila Lehes. Alal on esindatud nii Keila Noortekeskus kui Keila Lions heategevusklubi. Keila Korvpallikool korraldab noortealal traditsioonilise viskevõistluse kell 10-14. Osavust on oodatud testima nii suured kui väikesed. Parimatele auhinnad! YFU Eesti tutvustab keskkooliealiste noorte võimalust minna vahetusõpilaseks välismaale. Räägitakse huvitavatest edulugudest ning sellest, mil moel saab välismaal oldud aasta hiljem tööandja silmis eelistuseks.  Lisaks sellele otsitakse avatud perekondasid, kes soovivad välja astuda mugavustsoonist ja võtta endale aastaks vahetusõpilane.
Linnavalitsuse ja endise postkontori hoone vahel saate tutvust teha Kaitseliidu Keila kompanii, Naiskodukaitse Keila jaoskonna, Kodutütarde ja Noorte Kotkaste Keila rühmaga, kes tutvustavad oma tegevust. Saab uusi teadmisi ja kogemusi Kaitseliidu tegevusest, osaleda loteriis ning viktoriinis.

Messitänavalt leiate veel MTÜ Kultuuriguru, kes tutvustab oma sündmusi, eeskätt Eesti Vabariigi 100. juubeliks tehtavat kingitust. Selleks on "Keila terviseks" sündmuste sari, mille raames saab igaüks nii korraldada kui osa võtta terviseliikumise üritustest. Samas telgis on esindatud ka Keila Leht, kes tutvustab ja müüb trükivärsket raamatut Hillar Palametsa pajatustest. Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse konsultandid tutvustavad nõustamiskohvikus keskuse teenuseid ja arutlevad huvilistega ettevõtlikkuse teemadel. Oodatakse huvilisi idee loomisest kuni tegutseva ettevõtjani või vabaühenduseni. Harjumaa Muuseum tutvustab uusi näitusi ja toob messialale oma muuseumipoe. Kunstiring Sirlett teeb töötoa, kus saab joonistada, teha näomaale ja osaleda loteriis. Harju OTT ehk otse tootjalt tarbijale tutvustab oma kaubakohtumisi, kus on kindel reegel – müüakse ainult oma toodetud kaupa. Kaubakohtumistel on võimalik osta mune, kala, liha, juurvilja, mett, hoidiseid, leiba, piima, jäätist ja palju muud oma toidulauale. Seitsmenda Päeva Adventistide Keila kogudus räägib oma tegevustest ja üritustest ning pakub huvilistele võimaluse tutvuda ja kingiks saada mõne vaimuliku raamatu. DanceLife Tantsustuudio jagab infot tantsu-workshopist, mis toimub suvel Laulasmaa Koolis. Registreerima on oodatud kõik tantsuhuvilised lapsed ja noored vanuses 6-18, kes soovivad lõbusalt aega veeta, arendada tantsuoskusi ning õppida uusi tantsustiile.

Erakondadest on sel korral esindatud Sotsiaaldemokraatlik Erakond, kelle telgi juurde on oodatud kõik inimesed, keda huvitab erakonna käekäik ja kes on mures Keila linna tuleviku pärast. Kõik ettepanekud, kuidas koos edasi minna, on teretulnud. Reformierakonna Keila organisatsioon jagab mõtteid linna arengute teemadel, tutvustab oma seisukohti ja suhtleb huvilistega. Koos SDE-ga pannakse üles fotonäitus  – Keila enne ja nüüd.  Isamaa ja Res Publica Liit jagab infot sellest, mis tehtud ja mis teoksil ning arutab päevakajalistel teemadel. Jagatakse tänu ja kohtutakse ka mõne IRL-i eestseisuse liikmega.

Sel korral on messialal väljas ka Keilas tegutsev elektritarvikute tootja Ensto Ensek. Ensto tutvustab oma tegemisi ja inimesi läbi videote ning toodete. Külastajate küsimustele vastavad Ensto Enseki Keila tehase juhid ja spetsialistid. Iga laadaline on oodatud Ensto telki sisse põikama. Neil, kelle mobiiltelefon on laadasaginas ootamatult tühjaks saanud, on võimalus Ensto mobiililaadimispunktis see taas energiat täis laadida. Lisaks on Ensto oma õla alla pannud ka sellele, et lastealal asuv pargilava saaks Keila päeva kõige väiksematele külalistele palju rõõmu pakkuda. Ensto telgis on ka fotoboks, kus saab endast pilti teha. Kas siis üksinda või sõprade/perega. Fotod saab kohapeal kohe väljatrükina kätte. Võimalus Keila päevast veel üks lõbus mälestus kaasa võtta.

Kolm Keila Kiwanise klubi küpsetavad Keila päeval traditsiooniliselt  pannkooke eesmärgiga koguda heategevuslikku raha laste toetamiseks või nende kvaliteetaja sisustamiseks koos klubiliikmetega. Seekord kingitakse lastele üks tore päev miniloomaaed-seikluspargis. Pannkooke saab osta keskpargi eest enne lasteala.

Hoovikohvik "Palume vaibale!" kutsub teid Haapsalu mnt 11 hoovi. Sõpruskonna eesmärk on tutvustada kangakudumise traditsioone, lisaks traditsioonilistel telgedel kootud vaipadele tutvustatakse saori kudumist (vabakudumine) Jaapani saori telgedega ning huvilistel on võimalus ise kudumist proovida, tutvustatakse lauamänge (kvaliteetaeg sõpradega või perega), toimub käsitöö loterii – ikka selleks, et propageerida käsitööd. Õuekohvikus pakutakse kooke ja kohvi.

Käsitöösalong Vaarikas Vahukoorega ootab taas teid oma hoovis Ohtu tee 5. Avatud on kohvik, mille mööbel pärineb Sõbralt Sõbrale poest. Tooli, millel istute, võite pärast kaasa osta, sest kõik on sel päeval müügiks ja väga heade hindadega! Lisaks saavad lapsed ise küpsetada vahvleid, toimub õnneloos, tutvustatakse kriidivärve ja tehakse henna maalinguid.

Hea võimalus on tutvuda DigiMaa projektiga, mis toob uue põlvkonna internetiühenduse kodudesse ja ettevõtetesse Harjumaal. DigiMaa on kõigi Harjumaa omavalitsuste poolt ühiselt algatatud projekt, mida viib ellu Harjumaa Omavalituste Liit. Tule uuri, mida DigiMaa võimaldab ning kuidas ka endale majja DigiMaa ühendus saada.

Haapsalu Kutsehariduskeskus jagab infot erialade valikus, kus on huvitavaid ametialasid nii noortele kui täiskasvanutele.

Epicenter Kinnisvara OÜ korraldab eksklusiivselt ekskursioone ehitatavasse A-energiaklassi korterelamusse ehk „Päikesemajja", mis kerkib aadressil Piiri 5a.

Tulge lisaks laadale ja melule tutvuma Keila aktiivsete organisatsioonide ja inimestega!

Messiala on avatud kell 9.00-15.00.