« Tagasi

8.nädal 2020

 

Esmaspäev, 17.veebruar:

Kultuurikeskuses oli Kuressaare teater etendustega „Naksitrallid" ja „Röövsaak".

 

Teisipäev, 18.veebruar:

Kultuurikeskuses oli Keila-Paldiski töömess. Kohal oli 24 tööpakkujat ja parajalt palju ka tööotsijaid.Eesti Töötukassa korraldas. Vaata pilte.

Lõppesid vahegrupimängud Naiste esiliigas, mille tulemusena hoiab Keila Korvpallikooli naiskond  turniiritabelis viiendat kohta. Naiskond pidas selles ringis neli kohtumist, millest võita õnnestus kolm. Enne vahegrupi algust oli mängudes pea kaks kuud pausi, mis tähendas, et esimesed mängud tundusid jälle kui hooaja esimesed – olid üsna süsteemitud, kokkumängu ja loogilisi lahendusi nappis, kuid õnneks nii ka vastastel. Vaatamata ühele kaotusele õnnestus vahegrupp kokkuvõttes siiski võita ning üldises turniiritabelis viies koht säilitada. Mängude tulemused ja suuremad punktitoojad olid järgnevad:Keila Korvpallikool - Pärnu Spordikool 84:63 (Kristel 20, Anni 16, Anneli 10); Keila Korvpallikool - Narva PSK 54:60 (Liis 19, Anneli 12, Simona 9); Keila Korvpallikool - Parksepa SK/Võru 89:53 (Mirjam 37, Anni 14, Merli ja Liis 12) ning täna Keila Korvpallikool - BC Star 84:61 (Liis 21, Merilyn 13, Anni 12). Järgmiseks on kavas veerandfinaalimängud tugeva Luunja naiskonnaga, kes on turniiritabelis neljandal kohal. Edasipääseja selgitatakse kahe kohtumise kokkuvõttena.

 

Kolmapäev, 19.veebruar:

Harjumaa Muuseumis on 19.-25.veebruaril haridusprogramm.

Keila Sotsiaalkeskuses oli Eesti Vabariigi sünnipäeva puhul külas nii Gaute Kivistik, kui Rohke Debelakk. Kuulati (liba)uudiseid ja mängiti Eesti Mängu.

Abilinnapea Timo Suslovil oli kohtumine Riigikogu Reformierakonna fraktsioonis ja Vesiniku toetusrühmaga. Teemaks gaasitrass Lõuna-Keilas ja võimalikud uued energiaallikas (vesinik) Keilas. Lisaks oli kohtumine Mart Võrklaevaga teemal Lõuna Keila ümbersõit.

Neljapäeval kohtumine EAS'is seoses meetmemäärusega mis puudutab ettevõtete võrkudega liitumisega.

Keila Kooli tööõpetuse tundides valmistati õpetaja Dinibek Izbatõrovi juhendamisel lasteaialastele kingituseks õppemänge ja kaunistusi. Täna käisid neid Keila Vikerkaare lasteaiale üle andmas 8c klassi poisid. Vikerkaare lasteaed tänab!

19. veebruaril möödub 100 aastat eesti proosakirjaniku, luuletaja, esseisti ja tõlkija Jaan Krossi sünnist. Harju Maakonnaraamatukogus on sel puhul riiulinäitused.

Lasteteater TRUMM oli külas Vikerkaare Sipsiku majas.

 

Neljapäev, 20.veebruar:

Tehnilistel põhjustel ilmus Keila Lehte tavalisest päev varem. Esiküljel Enn Soosaare eetilise esseistika auhinna andmisest. Uudistes vanimast tänase Keila kiriku jäädvustusest, uues elamust Keskväljaku veerel ja jäätmejaama avamisest. Pikemalt 24.veebruari sünnipäevalistest, seenioride paradiisist Floridast ning Vaarikast Vahukoorega. Tegija on Ilmar Adoberg.

Keila Linnavalitsuse 112.istung 20.veebruaril 2020.

Linnavalitsus kehtestas Keila Kooli õpilaste vastuvõtmise tingimused ja korra ja tunnistas kehtetuks seni kehtinud määruse.

Linnavalitsus tunnistas 1.septembrist 2020 kehtetuks Keila Ühisgümnaasiumi arengukava.

Linnavalitsus moodustas vabaühenduste toetuse taotluste menetlemiseks ja linnavalitsusele ettepanekute tegemiseks toetuse andmiseks või mitteandmiseks, meisterlikkuse toetuse taotluste läbivaatamiseks, linnavalitsusele ettepanekute tegemiseks meisterlikkuse toetuse ja baasitoetuse eraldamiseks, ja linnavalitsusele ettepanekute tegemiseks huvihariduse ja huvitegevuse kava elluviimise jaoks toetuse taotluste läbivaatamise tulemusel riigi poolt eraldatud vahendite jagamiseks komisjoni, mida hakkab juhtima  Keila linnavalitsuse arendus-, kultuuri- ja noorsootööteenistuse abilinnapea Maret Lepiksaar. Komisjoni liikmed on  Keila linnavalitsuse kultuurinõunik Jaanus Väljamäe,  Keila linnavalitsuse sotsiaalnõunik Piia Peterson ning Keila linnavalitsuse haridusnõunik Terje Rämmel.

Linnavalitsus väljastas Adrem Capital OÜ-le korduva reklaami paigaldusloa Kullerkupu 1b kinnistu aiale. Reklaam on nähtav Kullerkupu tänavalt ning see ei ole eksitav ega piira sõidukijuhtide ja jalakäijate nähtavust. Reklaamipind on ühepoolne PVC plaat trükikleebisega, mõõtudega 0,7 x 1,0m ( 1 m²). Reklaam annab informatsiooni müüdava kinnistu kohta. Reklaami võib eksponeerida 18.02.2020–17.06.2020. a.

Linnavalitsus tunnistas kehtetuks ehitusloa ehitise laiendamiseks Tähe tn 14 asuval kinnistul. Omanik taotleb ehitusloa kehtetuks tunnistamist, sest loa alusel ei ole teostatud ehitustöid ega ole ka plaanis töid teostada. Kinnistu müümisel oleks kehtiv ehitusluba ostjatele segadusttekitav asjaolu.

Linnavalitsus väljastas kasutusloa üksikelamu püstitamisele Hommiku tn 6 kinnistule.

Linnavalitsus väljastas ehitusloa ehitise lammutamiseks  Haapsalu mnt 25 kinnistul. Enne lammutamisega alustamist tuleb Keila Linnavalitsusele esitada püstitatava hoone ehitusloataotlus koos nõuetele vastava ehitusprojektiga, mis on koostatud Keila Linnavalitsusele esitatud ja Keila Linnavalitsuse poolt 20.02.2020 kooskõlastatud eskiisprojekti põhjal.  Haapsalu mnt 25 asuvas  viilkatusega puithoones on tegutsenud nii vallamaja kui viimasena ka Keila Muusikakool. Hoone  säilitamine olemasoleval kujul ei ole otstarbekas, sest hoone on tugevalt amortiseerunud. Aarius Projekt OÜ on koostanud 18.07.2017 hoone seisukorra hindamisraporti, mille põhjal vajab üle 80% hoonest kapitaalset remonti ning hoone on kohati avariiline. Selle edasine ohutu kasutamine näeb välja ebatõenäolisena. Hoonele funktsiooni leidmine antud kujul ilma suurte ümberehitusteta on keeruline. Seetõttu nähti detailplaneeringuga ette Haapsalu mnt 25 hoone asemele uue hoone rajamise võimalus, rajades Haapsalu mnt poolse fassaadi võimalikult agupärase sarnasena.

Linnavalitsus kuulas informatsiooni  eeldatava maksumusega alla lihthanke piirmäära jääva riigihanke „Keila Keskväljak 11 linnavalitsuse hoone laienduse projekteerimistööd" pakkumuste võrdlemise ja eduka pakkumuse väljaselgitamise kohta. Edukaks tunnistati  Nasa OÜ  pakkumus 22 950 eurot, millele lisandub käibemaks 20%, kui madalaima hinnaga pakkumus.  Teine tehtud pakkumine oli üle 40 000 euro. Kaks ettevõtet, kellelt pakkumist küsiti, loobusid pakkumise tegemisest.

Linnavalitsuses oli kohtumine SOS Lasteküla Eesti Ühingu tegevdirektor Margus Oroga, kes tutvustas Keila lasteküla perspektiive, sealhulgas endise koolihoone  kasutuselevõtmist uues funktsioonis. Koolihoone, hilisem ka Miki lasteaia Ülase majana kasutatud hoone on müüdud ettevõttele, kes kavatseb sinna rajada hooldushaigla. Lähiajal paiskab lasteküla müüki veel mitu hoonet. Kuni 2023.aastani jääb lasteküla tegutsema umbes pooltes hoonetes.

Keila Vikerkaare lasteaias ja Miki lasteaias toimus 6-7a lastele jäätmeteemaline õppepäev. Õpetlik ja lõbusalt lapsi kaasahaarav jäätmealane näitemäng koos praktilise õppetegevusega pakkus lastele suurt huvi. Õppepäeva eesmärk oli järgmine: laps teab, miks on jäätmete sorteerimine ja taaskasutamine vajalik ning kuidas hoida loodust puhtamana (jäätmete korrektne sorteerimine). Projekti viis läbi Tootjavastutusorganisatsioon OÜ. Aitäh õppepäeva läbiviijatele ja tublilt aktiivsetele osalejatele.

 

Reede, 21.veebruar:

Täna, 21.veebruaril tähistas Keila Eesti Vabariigi 102.aastapäeva kontsert-aktusega Keila Kultuurikeskuses. Esinesid Arsise kellade ansambli noorte kontsertansambel (dirigent Aivar Mäe) ja  Segakoor Keila (dirigendid Anu Matteus ja Arvo Pihlamets). Anti üle Keila linna kultuuripreemia ning konkursi Keila linna 2019.aasta sündmus ja Keila linna 2019.aasta tegija auhinnad.Keila Kultuuripreemia on 2020.aastal määratud Kai Kulbokile, Kaja Hõimojale ja Keila Sõpruslinade Seltsile. Keila linna 2019.aasta sündmus on EV 100 teatrisarja kuuluv lavastus "Isamaa pääsukesed". Keila linna 2019.aasta tegijad on Anu Saluäär-Kall raamatu "Ado Köögardali päevaraamat 1944" eest ja  Arnd Matthias Burghardt Keila Kihelkonnapäevade eest. Vaata pilte.

Eesti Memento Liidu Harjumaa Ühendusel ilmus kolmas ja viimane raamat sarjast „Meie lood", kus on kümne Siberisse küüditatu mälestused. Raamatut on trükitud 500 eksemplari. Mõnikümmend raamatut on saada Keilas, Heidi Ivaskilt.

Eesti Vabariigi sünnipäeva tähistavad aktused olid täna kõigis Keila õppeasutustes, Keila Kooli mõlemas majas lausa mitu. Siinsed pildid täna kell 12.20 alanud aktusest. Koolipere tervitasid Keila Kooli direktor Mait Tõitoja, kes andis administraator Merike Kuklasele üle Eesti Kultuuripreemia aastapreemia laulu- ja tantsupeo proovidele kaasa aitamise eest Harjumaal. Koolipere oli tervitama tulnud ka linnapea Enno Fels. Andreas Kelder tutvustas Keila endist koolijuhti Rudolf Oja ja Keila esimest linnapead Johann Tähet. Esinesid Keila Kooli koorid ja solistid. Samaga algas koolivaheaeg. Vaata pilte aktusel.  Klipid Keila Kooli FB lehel.

Pildid Vikerkaare lasteaiast.

Pildid Miki lasteaiast

Pildid Keila Põhikoolist.

Hommikul tutvustas Tõnu Eelmäe oma kursusetööd Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledžis, mis käsitles Keila linna ühistransporti.

Keila Õllesaal / SNCO Pruulis esines Viivika Viickberg.

ETV-s algab telekonkurss Klassikatähed 2020. Keilalastest on žüriis Toomas Vavilov, konkureerijate hulgas kitarrist Helin Halliku ja klarnetist Mirjam Avango.

 

Laupäev, 22.veebruar:

Harju Maakonnaraamatukogu ootab lapsi koos vanematega ettelugemishommikule. Eesti Vabariigi sünnipäeva eel loeti muinasjutte Eesti Imemuinasjuttude Kuldraamatust. Millised olid muinasjutud mida rääkisid emad-isad oma lastele Eestimaal pea sada aastat tagasi? Kas imesid juhtub ka tänapäeval? 

Harjumaa Muuseumis on avatud uus näitus – „Kirst".

 

Pühapäev, 23.veebruar:

IPSON kutsub kõiki koerasõpradest keilakaid ja oma treeningrühmade liikmeid koos koertega osalema IPSONi retkel 23.veebruaril kell 10.00! Kogunemine Keila Kultuurikeskuse ees oleval lipuplatsil. Retke pikkus sõltub ilmastikust. Varu umbes 2-3 tundi aega! Rajameistrid:) on ametis!

Muusikakoolis esineb Trio`95 koosseisus Rasmus Andreas Raide (klaver), Robert Traksmann (viiul) ja Marcel Johannes Kits (tšello). Kaastegev Marrit Gerretz-Traksmann (klaver). Kavas Beethoven ja Schumann.

 

Esmaspäeval, 24.detsember:

Eesti Vabariigi 102.sünnipäeva päikesetõusul  kell 7.34 heiskasid kaitseliitlased Mart ja Jüri Arrak sini-must-valge lipu Keila keskväljakul. Hümni laulis ühendkoor segakooridest Keila ning la&Do. Päevakohase kõne pidas Keila Linnavolikogu esimees Tanel Mõistus öeldes lõpetuseks: " Elagu Keila" Elagu Eesti!". Väikese kontserdi andis ka Keila Linnaorkester. Pakuti teed ja kringlit. Peale lipu heiskamist asetasid linnapea Enno Fels ning noor kaitseliitlane Jüri Arrak ja noorkotkas Richard Nurmela Vabadussõja ausambaks ehitatud Keila algkooli hoonel. VAATA PILTE

Keila linnapeale saabus Eesti Vabariigi 102.aastapäeva puhul tervitus Keila rahvale Birštonase linnapealt proua Nijolė Dirginčienėlt.

Kell 10 algas Tervisekeskuses 102x100 meetri ujumisvõistlus.