7.nädal 2019

7.nädal 2019

 

Esmaspäev, 11.veebruar:

Keila linna noorsoopolitseinik Sille Roosimaa. Seni töötas ta noorsoopolitseinikuna Tallinna Kesklinna politseijaoskonnas.  Sille Roosimaaga saab ühendust telefonil 612 4522 või e-kirjaga aadressil sille.roosimaa@politsei.ee. Töölaud on Sillel Keskväljak 8a.

Keila mõisas algas lammutustööga Harjumaa Muuseumi õppeklassi ehitus.

Linnavalitsus ei jäänud rahule Keila sõidu- ja kõnniteede hooldusega nädalavahetusel ning tegi hooldusfirmadele etteheited. Võimalike sanktsioonide üle pole veel otsust tehtud. 8.-10 veebruari sula seadis hooldusfirmadele väljakutse, millega hakkama ei saadud, ütles abilinnapea Timo Suslov. „Selliste olude korral oleks pidanud libedusetõrjega hakkama tegelema kohe, mitte ootama linna poolt erikorraldusi või ettekirjutusi," lisas Suslov. Esmaspäeva hommikul  teostatud ülevaatuse aktis loetleti  üles üheksa AS Eesti Keskkonnateenuste poolt halvasti või korrastamata jäänud kõnnitee lõiku. Pargiteede eest hoolitsev Tuft OÜ tunnistas oma süüd, et ei prognoositud ilmastikku õigesti  ja lubas oma töötajatele vaba nädalavahetuse. Nädala lõpul avaldas Tuft OÜ Keila lehes vabanduse.

Marko Mihkelson tutvustas Harju Maakonnaraamatukogus oma raamatut "Murdeajastu".

Täna külastas Vikerkaare maja Naksitrallide rühma teadusseiklustest (http://www.teadusseiklus.ee/) juhendaja Eliko, kelle juhendamisel tehti lihtsaid, kuid põnevaid keemiakatseid, uuriti lõbusaid füüsikaseadusi ning pandi end proovile.

Kultuurikeskuses linastus film „Johannes Pääsukese tõeline elu".

Vasara 13a (endine 10a) majas käivad režissööri Chino Moya debüütfilmi "Under­gods" ("Alljumalad") võtted. Filmi toodetakse Belgia produktsioonifirmas Velvet Films Eesti- Inglise ja Belgia koostöös. Produtsendid on Sophie Venner ja Katrin Kissa. UNDERGODS on kogumik tumekoomilisi, sürreaalseid lugusid lootusetutest inimestest ja nende traagilistest äpardustest. See on katkematu retk läbi inimlike nõrkuste ja ettemääratud ebaõnne, on kirjas Eesti Filmi Instituudile esitatud rahastustaotluses.Teisipäev, 12.veebruar:

Kristel Orutalu andis oma FB kontol teada, et väike heategevuslik keskkonnakampaania koos Rukkilille lasteaiaga sai selleks korraks läbi.  „Kokku sai kogutud väga suur hulk alumiiniumist küünlaümbriseid: 19 965 tk. Küünlaümbrised sai toimetatud Eesti Metalli, kes need rõõmuga vastu võttis ja taaskasutusse suunas. 19 965 küünlaümbrist kaalus täpselt 35 kg. Küünlaümbriste eest saime, ei vähem ega rohkem, kui 23 eurot ja 28 senti. Selle summa annetasime Vähiravifondile "Kingitud Elu". Suured tänud kõikidele kogujatele, me oleme teile südamest tänulikud: Rukkilille lasteaed, Riisipere lasteaed, Käsitöösalong Vaarikas Vahukoorega, Ketter Sassi ja Tiina Juhani, Anni Toom, Stella ja Kristi Vanamölder, Mariliis Siirmäe, Olga Hool, Triin Verner, Olvia Laur, Gete Laiv, Mirjam Radik, Nele Lepp, Anne-Ly Roos," kirjutas Kristel.

Tänasest käib Sipsiku majas kaks korda nädalas abiks vabatahtlik Nursena. Ta on lasteaiaõpetaja hariduse ja kogemusega neiu Türgist. Nursenaga tähistasime lisaks esimesele tööpäevale meie juures ka tema 23. sünnipäeva, pildil koos Naksitralli rühma lastega. Peale esimest koostööpäeva lahkus ta sõnadega, et on väga õnnelik! Meie oleme tänulikud SOS lastekülale toreda koostöö võimaluse eest!

Keila KK võitus võõrsil lisaajal A4 Haldus/Lahe Kinnisvara 95:91. Mängu käik: Keilal on A4ga alati mõnusasti pusimist olnud, nii ka seekord. Avapoolaeg möödus tasavägiselt, esimese veerandi võitis Keila 20:18 ja poolajaks oli edu 34:31. Kolmandal perioodil hakkas tunduma, et Keila läheb vaikselt oma teed, pääsedes umbes kümne silmaga juhtima (60:51). Kuid siis algas neljas veerandaeg ja asju hakkas juhtuma. Veel 2.30 enne normaalaja lõppu oli Keila turvalises eduseisus (75:65), kuid Tamme kaks ebasportlikku viga aitasid vastase taas kannule. 13 sekundit lõpuni, Keila kolmega peal, A4 rünnak. Kolmene möödas, aga Türk teeb viskajale vea - kolm vabakat kotis ja seis 78:78 tasa. 1,6 sekundit armuaega, Viik pääseb veel vabalt viskele, kuid kolmene ei taba. LISAAEG! A4 läheb kohe punktiga ette, kuid Keila haarab Viigu juhtimisel ohjad ja asub 94:88 juhtima. Kuid A4 pole veel alla andnud. Taas teeme vastasele kolmese taga vea - seekord Mägi, kes viiendaga pingile - ja Meierau paneb külma närviga kõik kolm sisse. Vahe taas vaid kolm ja vastane taas löögiulatuses. Kas tõesti kordub normaalaja lõpp!? Õnneks mitte! Vent kindlustab tabava vabaviskega Keilale 95:91 võidu! Mängu parimad: Viik 27 p + 7 lp, Tamme ja Sooär 18 p, Mägi 13 p + 8 lp, Vent 10 p + 7 rs.

 

Kolmapäev, 13.veebruar:

Enn Soosaare eetilise esseistika auhind 2019 laureaat on luuletaja, esseist ja tõlkija Hasso Krull. Auhind anti üle täna Harju Maakonnaraamatukogus asuvas Enn Soosaare raamatukogus. Täna, 13.veebruaril 2019 on Enn Soosaare 82.sünniaastapäev. ESSA žürii hindas auhinna vääriliseks Hasso Krulli kirjutised: „Kosmiline mälu. Posthumanistliku eetika imperatiiv" , mis ilmus ajakirjas Vikerkaar märts 2018 ja „Imelihtne tulevik. Kaheksa kannaga manifest", mis ilmus ajalehes SIRP 11.05.2018. Ära märkimist leidsid veel Mihhail Lotmani, Jaak Jõerüüdi, Ilmar Raagi, Aro Velmeti, Tiina Kaukvere, Elin Silla ja Tuul Sepa esseed. Vaata pilte.

Valmis Keila linna Üldplaneeringu küsitluse kokkuvõte.  Küsitluste arv 159 (nendest digitaalselt 77 küsitluse vastust, paberkandjal  69 täidetud küsitlust ning ajalehe vahel olnud küsitlusi 13). Vastanute arv  173, kuna ühele küsitlustele vastas suurem grupp inimesi). Kokkuvõtte leiad siit.

Keila Koolis toimus 4.-6. klasside Playback. Teemaks oli 100 parimat lugu läbi aegade. Meeleolukaid ja sütitavaid etteasteid sai kokku seitse. I koha ja ühtlasi publiku lemmiku tiitli pälvis 6.B klass, kes esitas miksitud versiooni lugudest "Tik Tok" (KeSha), "Another one bites the dust" (Queen), "Despacito" (Luis Fonsi & Daddy Yankee), "Call me maybe" (Carly Rae Jespen) ning "Happy" (Pharrell Williams). II koha saavutas 5.B . III kohale tuli 6.C klassi poiste etteaste. Välja jagati ka eripreemiad: 4. klassi eripreemia pälvis 4.D klass; Julguse eripreemia läks 6.C klassi tüdrukutele; Kõige tõetruum Queen esituse eest sai tunnustuse 6.D klass ning Ühtne kostüüm tõi auhinna 5.F ja 5.C klassi ühisetteastele.

Keila Sotsiaalkeskuse grupp käis Hardi Volmeri ja Keila noortevolikogu grupp Taavi Rõivase kutsel Riigikogus.

 

Neljapäev, 14.veebruar:

Tänasel kohtumisel linnavalitsuses olid ühe laua taga linnavalitsuse poolt prügimajanduse ja teede hooldusega tegelevad ametnikud ja AS Keskkonnateenused nii prügiveo, kui teedehooldusega tegelevate üksuste juhid. Linnal oli etteheiteid eelmisel nädalal prügiveoga tekkinud segaduste pärast, päris paljudel klientidel jäi tavapärasel ajal prügikast tühjendamata.  Põhjustena oli jutuks lumehangede tõttu kitsamaks jäänud teeolud, lumme „uppunud" prügikastid. Lisaks oli prügivedaja muutnud prügiveograafikuid ja sellest teavitanud vaid neid kliente, kel on ettevõttele edastatud e-posti aadress, tavakirja teel jäi prügiveograafik edastamata.  Ka linnavalitsus jäi graafikumuutusest teavitamata, kuigi leping seda nõuab. Lepiti kokku, et tühisõiduarvet ei esitata, kui prügi jäi vedamata teeolude tõttu või graafikust jäi tavakirja teel teatamata. Arutati ka libedusetõrjega tõhustamise mooduseid.

Linnavalitsus saatis Keila Linnavolikogu menetlusse Keila linnavalitsuse hallatavate asutuste põhimääruste kinnitamise ja muutmise korra. Määrusega kehtestaks volikogu ühtse korra hallatavate asutuste põhimääruste kinnitamiseks ja muutmiseks. Seni oli volikogu reguleerinud kümnest seitsme Keila linnavalitsuse hallatava asutuse põhimääruse kehtestamise ja muutmisega seonduvad küsimused vastava asutuse põhimääruses. Kahe hallatava asutuse (Keila Kooli ja Harjumaa Muuseumi) põhimääruste kinnitamine ja muutmine on juba varem volikogu poolt linnavalitsusele delegeeritud. Nüüd delegeeritakse kõikide hallatavate asutuste põhimääruste kehtestamised ja muutmised linnavalitsusele.

Linnavalitsus otsustas isikule hoolduse seadmise ja hooldajatoetuse määramise üle. Sotsiaaltoetusi maksti summas 1 726,50 eurot.

Keila Linnavalitsus teeb volikogule ettepaneku  nimetada Keila Ühisgümnaasium alates 1.septembrist 2019 kooli hoolekogu ettepanekul ümber Keila Põhikooliks. Ettepaneku kohaselt lõpetatakse gümnaasiumiosa tegevus 31.augustist.  Eelnõu on heaks kiitnud nii kooli hoolekogu, kui õpilasomavalitsus. Käesoleval 2018/2019 õppeaastal vastuvõttu kooli mittestatsionaarsesse õppe 10. klassi ei toimunud. Õpilaste arvud mittestatsionaarses õppes viimastel aastatel on olnud järgnevad: 2014/2015- 36 õpilast, 2015/2016- 30 õpilast, 2016/2017- 28 õpilast, 2017/2018-30 õpilast, 2018/2019- 16 õpilast. Käesoleval õppeaastal on mittestatsionaarses õppes 9. klassis 5 õpilast, 11. klassis 2 õpilast ja 12. klassis 9 õpilast. Sellel õppeaastal õpib mittestatsionaarses õppes ainult 2 õpilast, kelle elukohaks Rahvastikuregistri järgi on Keila linn.

 Linnavalitsus jätkab ruumiandmete seadusele mittevastavate aadresskohtade korrastamisega vastavalt Vabariigi Valitsuse määrusele „Aadressiandmete süsteem". Nii määrati seni lähiaadressi Krunt  83 kandev katastriüksus uueks lähiaadressiks Tervise tn 15a,  Krunt  84 uus lähiaadress on Maasikmäe, Krunt  85 uus lähiaadress on Vahevälja, Krunt  86 uus lähiaadress on Barsbütteli tn 60, Krunt  87 uus  lähiaadress on Lillesaare, Krunt  90 uus lähiaadress on Pargisaare, Krunt  91uus lähiaadress on Tervise kergliiklustee, Krunt  92 uus lähiaadressiks on Tervise tänav T2, Krunt  94 uus lähiaadress on  Tervise tänav T1, Krunt  95 uus lähiaadress on Barsbütteli kergliiklustee,  Krunt  96 uus lähiaadress Vaikne tänav T1 ning Krunt  97 uus lähiaadress on Tervise tänav .

Linnavalitsus kavatseb Kohanimeseadusele vastavaks viimiseks muuta Loode- Keila ehk Barsbütteli asumi Pargi ja Barsbütteli tänava liikluspinna ruumikujusid. Ettepaneku kohaselt nimetatakse ümber praegu Loode-Keila elurajoonis asuva Pargi tänava osa. Ringteest ida pool asuv osa saab ettepaneku kohaselt uue nime Tuule. Ringteest läände saavale osale pikendatakse Barsbütteli tänavat. Korralduse eelnõu on vajalik, selleks et korrastada olemasolevaid Barsbütteli tänava ja Pargi tänava liikluspinna ruumikujusid. Barsbütteli elamurajooni sisesele ringtänavale on määratud kaks tänavanime (liikluspinna nime) Barsbütteli ja Pargi. Kuna tegemist on ringtänavaga, siis kahte liikluspinna nime kasutada pole sel  tänaval korrektne. Enamus ringtänavast on nimetatud Barsbütteli järgi. Pargi tänava osa on väiksem, seega on otstarbekas nimetada kogu liikluspind Barsbütteli tänavaks. Ringtänava nimetamisega ainult Barsbütteli tänavaks tuleb muuta ka 11 eraomandis oleva katastriüksuse aadressi. Pargi tänava liikluspinna muutmise ja ümbernimetamise vajadus tuleneb sellest, et Pargi tänava  (liikluspinna) kulgemine on ebaloogiline. Barsbütteli elamurajoonis asuv Pargi tänav ning Kruusa tänava ja Paldiski maantee vahele jääv Pargi tänav  pole omavahel seotud. Seega on Pargi tänaval kaks eraldi haru, mis on eksitav. Ajalooliselt on nimetatud Pargi tänavana Paldiski maantee ja Kruusa tänava vahelist lõiku. Otstarbekas on säilitada Pargi tänava nimi antud lõigule. Seega tuleb Barsbütteli elamurajoonis asuvale harule määrata uus tänava (liikluspinna) nimi. Uue tänavanime määramine selles lõigus puudutab nelja katastriüksust. Pargi tn 39 (eraomanik), Pargi tn 37 (omanik Keila linn), Pargi 36a (omanik Keila linn) ja Krunt 89 (omanik Keila linn). Tänava lõigu nime ettepanek on Tuule tänav.

Linnavalitsus koormas tähtajatult Keila linna omandis olevad Kullerkupu tänava, Piibelehe tänava, Ülase tänava, Kannikese tänava, Kanarbiku tänava,  Nurmenuku põik, Sopsu-Tooma tänav kaks lõiku ning üheksa Jalgtee nime kandvat lõiku  Aktsiaselts Keila Vesi kasuks isikliku kasutusõigusega  omada kinnistutel maatükiga püsivalt ühendatud tänavavalgustusrajatisi, sh madalpinge kaablid ning teostada nende väljaehitamist, remontimist, hooldamist, asendamist, kasutamist, kasutusse andmist ja muul viisil ekspluateerimist  tänavate valgustamise eesmärgil.

Linnavalitsus saatis Keila Linnavolikogu menetlusse eelnõu rahvakohtuniku kandidaatide valimisest.

Linnavolikogu menetlusse läks ka eelnõu Keila linna tunnustusavalduste korra muutmise kohta.

Keila Linnavolikogu hakkab linnavalitsuse ettepanekul  menetlema ettepanekuid Saue valla üldplaneeringu lähteseisukohtade ja KSH väljatöötamise kavatsuse kohta ning kaardimaterjali koostamiseks info edastamisest. Eelnõu kohaselt tehakse ettepanekud täpsustada Keila lõunapoolse ümbersõidu trassi vastavalt Maanteeameti 24.10.2018 saadetud andmetele, lahendada linna ümbersõidu äärne piirkond koostöös Keila linnaga, näidata üldplaneeringu joonisel linna ümbersõidu Keila linna poole jääv ala rekreatsioonialana (määrata vastav juhtfunktsioon) ja näidata üldplaneeringu joonisel maagaasi trass ning arvestada esialgu 35 kV keskpingeliini koridoris 110 kV perspektiivi. Samuti tehakse ettepanek korraldada valla ja linna töögruppide kohtumine.

Harjumaa Muuseum kuulutas välja mälestuste kogumise. Kuni 1.septembrini oodatakse mälestusi armastusest.

Harju Maakonnaraamatukogus oli Keila Tantsuklubi õhtu. Esinesid Lätte kooli pillilapsed.Reede, 15.veebruar:

Keila Lehe esiküljel Enn Soosaare sünniaastapäevast ja tema nime kandva eetilise esseistika auhinna andmisest Hasso Krullile (pildil). Uudistes suurimast Keilat kujutavast panoraampildist (autor Fiorello Rand), kergliiklusteest Karjakülla, naiskodukaitsjatest kübarate tegemise töötoas, korvpalluritest Ungaris, kunstide sünteesist Kerttu Soansi näituse avamisel. Linnavalitsus ei jäänud rahule libedusetõrjega ja pargiteede hooldaja vabandab. Pikemalt saab lugeda Eesti laulu- ja tantsu juubeliaastast. Ado Köögardali "Keila kihelkonnaloost" 7.osas on juttu rahvaarvust erinevatel aegadel. Tegija on Kerttu Soans.

Erkki Fels kõneles oma Aafrika reisist Väärikate Ülikoolis.

 

Laupäev, 16.veebruar:

Keila Muusikakoolis on raamatu „100 Eesti rahvakandlemängijat ja – meistrit. XX-XXI sajand" esitlus ja kandlemängijate kontsert.

Harju Maakonnaraamatukogu ettelugemishommikul loetakse raamatut "Kõrv", autor Piret Raud.

Harjumaa rahvarõiva nõuandepäeval Harjumaa Muuseumis keskendutakse sõbadele, suurrättidele ja ülevisetele. Maret Lehis räägib nende valmistamisest ja Marike Laht hooldamisest. NB! Kutsume üles kõiki kapi- või kirstupõhjast oma sõbasid-suurrätte-üleviskeid kaasa võtma ja näitama. Saab nõu kandmisest ja hooldamisest!

Saalijalgpalliturniiril Keila CUP mängivad madalamate liigade mehed.

Keila Kool kutsus lapsevanemaid koos lastega osa saama suusapäevast, mis toimub laupäeval 16. veebruaril 2019 aastal algusega kell 11.00 kooli juures. Alustame algõpetuse elementidega staadionilt ja kell 12 oleme koos suusarajal.

Kultuurikeskuses on Huvitavate kohtumiste klubi.

 

Pühapäev, 17.veebruar:

Naiskodukaitsjad korraldavad rahvamatka Pitkakene. Traditsiooniline rahvamatk Keila linnas austamaks Admiral Pitka mälestust. Toimub samal ajal kui Admiralimatk Pitka kodukohas. Jõukohane kõigile .Korraldavad Naiskodukaitse Keila jaoskond, Kaitseliidu Keila Kompanii , Keila Kodutütarde ja Noorte Kotkaste rühmad. Pakutakse sooja teed. Lõpetajate hulgas loositakse välja auhinnad