Keila Lasteaed Vikerkaar / Tegevuskava 2019/2020 õa

 

Õppeaasta teema: Mängult ja päriselt!

TEL-i moto: Mäng on väikese lapse maailm.

 

Aeg, läbiviijad

Teema (kuu juhtlause)

Osalejad /märkused

Septembri juhtlause: Igal tarkuseteral on nii ladvad kui juured!

E 02.09.19

Kell 10.30

Erialaõpetajad

Teadmistepäeva tähistamine avamänguga lasteaia hoovis

Ühised laulud ja tantsud

Kõik rühmad

 

 

E 23.09.19

Sirje A.,

B4, Aune, Sille

Matk - elamusteretk „Tere sügis"

Suuremad rühmade väljasõit Padisele. Väiksemad otsivad sügist lasteaia hoovis.

Kõik rühmad

K 25.09.19

Kaidi

Keskkonnateadlikkuse projekti programmid Muraste Looduskooli õppeprogramm "Avastusretk looduse igapäevaellu", Sagadi Looduskooli programmist "Kes elab metsa sees?".

6-7a rühma lapsed

Pöial-Liisi

Arabella rühm ning Sipsiku maja Naksitrallid

L 28.09.19

kell 11.00-13.30

Sirje A., TEL

LA töötaja

Sportlik perepäev „Liikudes Olümpiale"

 

Orienteerumismatk Keila Terviseradadel kõikidele Keila lasteaedade lastele

Kõik rühmad

Oktoobri juhtlause: Nii nagu täiskasvanud ees, nõnda lapsed järel!

R 04.10.19

juhtkond

Õpetajate päev 

 

Kõik töötajad

 

K 09.10.19

Sirje.A

Sügisene spordipäev

„Naljakate võistluste päev"

9 rühma

Oktoober

Sille

Sügisene spordipäev

4 rühma

Oktoober

 

rühmaõpetajad

Piima- ja leivanädala tähistamine rühmades

Tutvutakse erinevate leivasortide ja piimatoodetega, temaatilised õppekäigud

Kõik rühmad

Oktoober

Rühmaõpetajad

Hoidiste maitsmine rühmades

Lõikuspüha (13.10) tähistamine vabalt valitud kuupäeval

Merineitsi, Naksitrallid-rõõmupallid jt

E 14.10.19

Kella 9.15

Hea Tuju Teater

„Väikevend ja Karlsson katuselt" (30 min)

3-7a lapsed

Pilet 2.20

Novembri juhtlause: Kes hoolib, see hoiab!

04-08.10.19

Rühmaõpetajad,

erialaõpetajad

Isadepäeva tähistamine

Pereväärtuste hoidmine ja isa rolli väärtustamine

Kõik rühmad

 

 

T 19.11.19

Kell 10.45

Anne Velli Lasteshow „Pühapäev loomaaias" (40 min)

3-7a lapsed

Pilet 2.50

Novembris 2019

A2, A5, Sipsiku maja suurematele

A1, A3, B6 väiksematele

„Kadrid ja Mardid külaskäigul"

Rühmad käivad üksteisele rahvakalendri kombestikku tutvustamas. Koostöö Miki lasteaiaga: Mardid Mikis, Kadrid Vikerkaares

Kõik rühmad

     

Detsembri juhtlause: Imetabane jõuluperiood!

E 02.12.19

Rühmaõpetajad

A4+B5

1.advent

Advendiaja alguse orienteerumine

Jõuluhõngu rühmadesse viimine

Kõik rühmad

R 06.12.19

Aune, Sille

Spontaanne päkapikupidu J

 

E 09.12.19

B1+B2

2.advent

E.Raud „Nääripäkapikk kuuse all"

Kõik rühmad

E 16.12.19

A6+ A7+B3

3.advent

Jutuvestmine saalis kuuse all

Kõik rühmad

E 23.12.19

4.advent

 

Rühmaõpetajad,

Muusikaõpetaja

Rühmade jõulupeod

 

Kõik rühmad

Detsembris

Töötajate jõulupidu

Kõik töötajad

 

Jaanuari juhtlause: Usalduslikult sõbralik koostöö kui loomingulisuse toetaja!

E 06.01.20

Rühmaõpetajad

Kolmekuningapäev - jõuluaja lõpetamine rühmades

Kõik rühmad

E 13.01.20

Kell 9.15

Onu Ervini Lasteteater „Olafi seiklus" (35-40 min)    

3-7a lapsed

Pilet 2.50

T 29.01.20

Juhtkond, erialaõpetajad

Keila LA Vikerkaar – 35

Sünnipäeva tähistamine lasteaia saalis

Kõik rühmad

 

Veebruari juhtlause: Teeme sõnadega pai!

     

10-14.02.20

Sõbranädalakene

Kõik rühmad

R 14.02.20

Sirje A., Sille

Õppekäik loodusesse

„Koos väikese sõbraga matkale"

Kõik rühmad

K 19.02.20

Kell 9.10 ja 10.10

Lasteteater Trumm

„Kauge külaline"

3-7a lapsed

Pilet 2.50

K 26.02.20

Sirje A., rühmaõpetajad

Vahva vastlapäev lauluväljakul

Vastlatraditsioonide tutvustamine

Kõik rühmad

Veebruar 2020

Rühmaõpetajad, erialaõpetajad

EV aastapäeva tähistamine

„Vikerkaare laulu- ja tantsupidu"

Kõik rühmad

(sõimerühmadel eraldi)

Märtsi juhtlause: Ise tehtud – hästi tehtud!

Märts on etenduste etendamiste kuu!

 

R 13.03.20

Lugemispesa töögrupp

Luulehommik „Sünnipäev"

Valmib isetehtud luuleraamat.

Kõik rühmad

 

Märts 2020

Lugemispesa töögrupp

Isetehtud raamatute näitus

Kõik rühmad

 

Märts 2020

A5+B4

Teatrikuu etendus õues

Kõik rühmad

R 20.03.20

Kell 11.30 (40 min)

Lasteteater Nipitiri

„Järvepeegli saladus" (nukuteater)

Kõik rühmad

Pilet 2.50

E 23.03.20

Sirje A.

Õppekäik loodusesse „Tere kevad!" 

Kevade alguse tähistamine

Kõik rühmad

 

 

 

 

Aprilli juhtlause: Südantkosutavad õhinapõhised õuemängud!

13-17.04.20

Sirje A.

TEL-i töögrupp

Südamenädal

Tervislikkust väärtustavad südamesõbralikud tegevused, mängud

Kõik rühmad

N 09.04.20

Rühmaõpetajad

Lihavõttepühad rühmades

Pühade kombestiku tutvustamine

Kõik rühmad

Aprill 

muusikaõpetaja

Vikerkaare laululaste kontsert

Lapsed esinevad lasteaiakaaslastele

Kõik rühmad

 

20-24.04.20

Rühmaõpetajad

Keskkonnanädal

Temaatilised õppemängud/retked

Kõik rühmad

N 23.04.20

Raamatu ja roosi päeva tähistamise nädal. Lapsed võivad lasteaeda tuua uusi või hästihoitud vanu raamatuid, mille eest õpetajad tänavad neid roositeemalise meenega

Kõik rühmad

E 27.04.20

Kell 10.30

Lasteteater Sõber „Maailm kohvris"

3-7a lapsed

Pilet 2.50

Mai juhtlause: Mängult ja päriselt!

11-15.05.20

 

Sirje A., Sille

Spordinädal

Sportlikud tegevused (hüppamine, jooksmine, pallivise)

Kõik rühmad

04-08.05.20

Muusikaõpetajad,

rühmaõpetajad

Emadepäeva peod

Emadepäeva tähistamine

 

Kõik rühmad

Mai

Silja

Keila Muusikakooli laste esinemine ja pillide tutvustamine saalis

5-7a lapsed

Vikerkaar + Sipsik

L 09.05.20

 

Muusikaõpetajad

Keila Laululaps

Keila Kultuurikeskuses

Lapsed esinevad kontserdil

Kõik rühmad

E 20.05.20

Sirje A., Sille

TEL töögrupp

Sportlik perepäev „Mudilase Olümpia" Lõbusad ja sportlikud tegevused  koos peredega

Kõik rühmad

Mai

Sirje A.

Spordinädala lõpetamine

Kõik rühmad

Mai 2020

Aune, rühmaõpetajad

Rühmade lasteaia lõpupeod

Pidulik lasteaia lõpetamine

6-7a lapsed

 

Mai 2020

Lugemispesa töögrupp

Parima Lugemispesa tiitli üleandmine

 

Juuni juhtlause: Mäng on väikese lapse maailm!

Augusti juhtlause: Lasteaia võlumaa väravad on valla!