« Tagasi

1.nädal 2021

Reede, 1.jaanur:

Head uut aastat!

Keila elanike arv oli 1. jaanuari 2021 esialgse seisuga 10 072. 2020. aasta kestel registreeris end Keila elanikuks 507 ja Keilast lahkus 498 inimest. Keilasiseselt vahetas rahvastiku registri andmetel elukohta 240 inimest. 2020. aastal suri 99 Keila elanikku. Sünde oli mullu 20 vähem kui 2019. aastal.

Keilasse sündisid mullu kolmed kaksikud. 22. septembril sündisid Mirtel ja Maria Metsaru, 9. oktoobril Jakob ja Joel Neuhaus ning 13. oktoobril Hendrik ja Hellen Salus.

 

 

Laupäev, 2.jaanuar:

Kuni 1. veebruarini on avatud kogukonna tegevuse toetusvoor. Keila linna eelarvest kogukonna tegevuse toetamise korra (endise nimega vabaühenduste toetuskord) eesmärk on kogukonna tegevuse soodustamine ja edendamine.  Tegevusi toetatakse järgmistes valdkondades: kultuuritegevus; sport ja liikumisharrastus; tervisedenduslik tegevus; sotsiaalvaldkonna tegevused. Taotlemine toimub läbi e-keskkonna Spoku. Loe lisa: https://www.keila.ee/kogukond

 

Pühapäev, 3.jaanuar:

Sadanud lumi andis võimaluse rajada kerge suusaraja, millel sobis sõita kehva suusaga. Rajameistri sõnul oli kohe rahvast väga palju, iga  suusaraja metsaküngas oli ka kelgutavaid inimesi täis. „Kui läksin rajamasinaga teisele ringile polnud enam esimesi rajatriipe jalajälgede pudrus näha. Loodame, et inimesed saavad oma esimese lumeisu kiiresti täis ja kui lund tuleb juurde panevad suusarajal suusad jalga," kirjuats Raido Notton. Suusaradade avamise tõttu suleti Keila Discipark.

Selgus, et keilalanna Eva-Lotta Kiibust treener Anna Levandi on Eesti aasta treener 2020. Sportlaste arvestuses tuli Eva-Lotta neljandale kohale. Väga võimas tulemus! Edu tulevikuks!

 

Esmaspäev, 4.jaanuar:

Tänasest on linnavalitsuses kaks uut teenistujat: linnaarhitektina alustas tööd Ramul Saarniit ja erivajadusega laste spetsialistina Eva Tiitus-Kajak.

Rajameister Raido Notton avastas suuskadel Keila rada kontrollides, et rada oli autoga küllalt pikalt üles küntud. Autoga oldi piirde kividevahelt rajale surutud ( liiklemise keelumärk oli tagurpidi keeratud).

Harjumaa Omavalitsuste Liit kutsus esitama Harju maakonna teenetemärgi „Harju maakonna aukodanik 2021" kandidaate 12. jaanuariks 2021. Harjumaa aukodaniku teenetemärk antakse isikule Harju maakonnale osutatud eriliste teenete ja väljapaistvate saavutuste tunnustamiseks. Igal isikul ja asutusel on õigus esitada teenetemärgi andmiseks ettepanek. Ettepanek peab sisaldama isiku, kelle kohta ettepanek tehakse, ees- ja perekonnanime, isikukoodi või sünniaega ja teene kirjeldust (vajadusel vt ka HOL veebilehel olevat taotlusvormi).

Triathlon Estonia alustas terviseradadel lastele suusatamise koolitusi. Kutsuti osalema poisse/tüdrukuid, kes on vanuses 8-12 ja ei ole väga palju lumel käinud. Korraga sai osaleda 10 last. Trennid toimusid tasuta.

 

Teisipäev, 5.jaanuar:

Keila Kool andis kodulehel teada, et Eesti Vabariigi Valituse otsusega jätkub järgmisel nädalal Harjumaal ja Ida-Virumaal osaline distantsõpe. Otsusest lähtuvalt tohivad alates 11. jaanuarist kuni 17. jaanuarini kontaktõppes osaleda üldhariduskoolide 1.− 4. klasside, 9. ja 12. klassi õpilased. Kõikides teistes klassides jätkub õppetöö distantsõppel. Siseruumis kantakse maski. Kohustus ei laiene alla 12-aastastele lastele või juhul, kui maski kandmine ei ole tervislikel põhjustel või tegevuse iseloomu tõttu või muid olulisi põhjuseid arvestades võimalik. Koolil tuleb tagada desinfitseerimisvahendite olemasolu ja desinfitseerimisnõuete täitmine Terviseameti juhiste kohaselt. Vabariigi Valitsus hindab olukorda ja vaatab kõik piirangud üle hiljemalt 7. jaanuaril. Keila Kooli juhtkond järgib Eesti Vabariigi poolt antud korraldusi ning tegutseb vastavalt. Täpsustatud  info edastame reedel, 8. jaanuaril.

Terviseradadele, Tankimäe tippu pandi üles rajakaamera, mille pilti on võimalik vaadata SIIT.

Keila Muusikakooli 3.klassi õpilane ELLA MARIE MÄGER (õp Eva Teppo) osales väga edukalt rahvusvahelisel videokonkursil. Palju õnne! Videokommentaari Ella Marie esinemisele andis žürii liikme Mario Mariani kommentaar.

Eelmise aasta novembris toimus Keila Koolis loodusfotograafia konkurss „See hetk…".Töid laekus kokku 128. Žürii koosseisus Kai Kulbok (Keila Kooli gümnaasiumi huvijuht), Valdur Vacht (Keila LV pressiesindaja, harrastusfotograaf) ja Urmas Valdna ( harrastusfotograaf, looduspildid) valik avalikustati Keila Kooli kodulehel. „See hetk…" võitjad: 1.-3. klassid I KOHT Rasmus Randviir 3.g klass Üksinda udus, II KOHT Emilia Logunova 3.l klass Peipsi järv, III KOHT Emily Jeerik 3.g klass Sügis vanas talus. 4.-5. klassid:  I KOHT Hendrik Räim 4.d klass Päikesekivid, II KOHT Emili Viirlaid 5.b klass Kiil puhkamas,  III KOHT Getter Daffe 5.e klass Laupäeva hommik. 6.-7. klassid: I KOHT Taisia Batsinskaja 6.l klass Sillamäe.Soome laht, II KOHT Lisandra Liiva 7.a klass Õhtune päike Paukjärve kohal, III KOHT Mia Rõuk 7.b klass Konn rohus. 8.-9. klassid : I KOHT Paul Henning Hanni 9.a  klass Veetilgad, II KOHT Kaur Kantsik 9.a klass Täiskuu, III KOHT Kadri Käpa 9.b klass Sügisene rabavaikus. 10.-12. klassid: I KOHT Kreete Kamber 11.h klass Jaheda õhtu viimane valguskiir, II KOHT Carinee Ainola 12.e klass Hetkesse uppumine, III KOHT Kristin Erlenheim 11.h klass Värvide mäng. Autasustamine toimub kohe, kui koolid on jälle lubatud kontaktõppele. Lisaks võidutöödele lähevad veel paarkümmend kaunimat teost rändnäitusele. Esimene peatus on veebruarikuu lõpus Harku vallas.

 

Kolmapäev, 6.jaanuar:

Kolmekuningapäev. Koroona-kriisist tulenevalt Kiwanis sel aastal äravisatud jõulukuuskede põletamist ei korraldanud.  Küll aga sõidavad Kiwanise mehed (täitsa heast tahtest ja heategevuse korras)  kastiautoga eeloleval laupäeval ja pühapäeval Keilas ringi ja korjavad valitud prügimajade ja prügikastide ümbrustest sinna toodud jõulukuused kokku.  Kohad, kust läbi sõidetakse, on märgitud pildil - sinisega märgitud kohtades laupäeva, 9.jaanuari ennelõunal ja punasega pühapäeva, 10.jaanuari ennelõunal.  Tänu Kiwanisele juba ette!

Pühadekuused võib ka ise viia jäätmejaama. Keila linna  jäätmejaam Uus- Paldiski tee 6 võtab jõulukuuski vastu tasuta. Palume kuusepuu võimaluse korral tükeldada. Okastega jõulukuused paigaldatakse  töötlemata puidu hulka. Enne puu üleandmist veenduge, et kuusel oleksid eemaldatud kõik ehted ja muud kaunistused.  Jäätmejaam on avatud kolmapäevast reedeni kell 10.00 – 18.00, laupäev-pühapäev kell 10.00 – 14.00. Tavalise jäätmekonteineri kõrvale kuuski ladustada ei tohi, sest jäätmeettevõte  neid tasuta ära ei vii. Korteriühistu võib tellida jäätmevedajalt ajutise konteineri ning kõik kuused sinna kokku koguda.

Harju Maakonnaraamatukogu galeriis on Natali Vasilkiva maalide näitus "Värviinspiratsioon" . Näitust saab vaadata kuni 28. jaanuarini.

Keila Skautide Lipkond " Osavad Pantrid " alustasid koos Päästeameti Keila komandoga Jõe tänava mänguväljakule liuvälja rajamisega. Nädalavahetusel loodavad skaudid koonduse läbi viia uiskudel.

 

Neljapäev, 7.jaanuar:

Vabariigi valitsuse otsusel lubati alates 11. jaanuarist kuni 17. jaanuarini taastada Harju- Ida-Virumaal kontaktõppe 1.-4., 9. ja 12. klassidel. Teised klassid ning kutse- ja kõrghariduse õppurid on 17. jaanuarini distantsõppel. Kuni  17. jaanuarini on jätkuvalt keelatud avalikud koosolekud ja üritused, sh konverentsid, teatrietendused, kontserdid ja kinoseansid siseruumides. Külastajate jaoks peavad olema suletud muuseumid ja näitusasutused. Õues tohib avalikest üritustest ja koosolekutest osa võtta kuni 10 inimest. Sisetingimustes on keelatud noorsootöö, huvitegevus ja -haridus, täienduskoolitus ja -õpe, samuti sportimine ja treenimine. Õues on kõik need tegevused lubatud kuni 10-liikmelisele rühmale ja treenerile.  Klientidele peavad olema suletud kõik toitlustusettevõtete müügi- ja teenindussaalid. Lubatud on vaid toidu kaasamüük ning sellega seotud kullerteenus. Külastajate jaoks peavad uksed sulgema kõik spordiobjektid, sh spordiklubid, saunad, spaad, basseinid, veekeskused ja ujulad. Piiranguid ei kohaldata professionaalsetele sportlastele. Piirang ei kehti erivajadustega inimestele. Meelelahutusteenuste osutamine on keelatud igal pool, nii kasiinodes, bowlingu ja piljardisaalides, täiskasvanute klubides kui ka majutusasutuste ruumides.  Majutusettevõtetes on lubatud ainult ööbida. Lasteaiad ja lastehoiud jäävad avatuks, kuid järgida tuleb terviseameti ja kohaliku omavalituse poolt antavaid suuniseid viiruse leviku tõkestamiseks.

Koos oli Keila linna Kriisikomisjon. Keilas on olukord tõsine, nakatumiste arv on olnud alla 10 päevas. Muuhulgas arutati ka ettepanekut koolikorraldusest. Komisjoni enamus arvas, et Keila Kool võiks käituda vastavalt Vabariigi Valitsuse loale ja taastada kontaktõpe nii algklassides, kui ka lõpuklassides. Keila Kooli Pargimaja ettepanek oli, et algklassid võiksid siiski jääda veel vähemalt nädalaks distantsõppele.

Keila Linnavalitsuse 156. istung 7.jaanuaril 2021.

Keila Linnavalitsus tegi kaks korraldust hoolduse ja hooldajatoetuse maksmise lõpetamise kohta, ühe hooldatava surma, teise hooldatava asumisega kogukonnas elamise teenusele. Lisaks tunnistas linnavalitsus kehtetuks 13 Hoolduse jätkamise ja hooldajatoetuse maksmise korraldust, sest 1. jaanuarist 2021 kehtivast määrusest tulenevalt on hoolduse seadmine ja hooldajatoetuse määramise pädevus antud linnavalitsuselt kui kollegiaalorganilt pädevale ametnikule. Õigusselguse tagamiseks on otstarbekas tunnistada kehtetuks kõik eelnõus nimetatud korraldused tervikuna, mitte ainult hooldajatoetuse määramise osas ning pädev ametnik teeb isikute abivajaduse hindamise järel uued otsused isikutele sobivate sotsiaalteenuste ja -toetuste määramiseks.   

Linnavalitsus otsustas rahastada  OÜ Ridiradiralla ja Lee OÜ teenusel viibiva Keila linna lapse lapsehoiuteenust vastavalt esitatud arvetele.

Linnavalitsus määras  kahe Kadaka tänava kinnistu liitmise ja piiride muutmise tulemusel moodustatud reaalosale koha aadress Kadaka tn 5 ning kahe Eha tänava kinnistu liitmisel tekkinud reaalosa koha-aadressi Eha 8. Mõlema sihtotstarve on elamumaa.

Linnavalitsus väljastas kasutusloa Raba tänaval ehitatud kanalisatsiooni- ja veetorustikule Raba tn 10 kinnistu liitumiseks ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni tänavatorustikuga, Tamme põiktänaval ehitatud kanalisatsiooni- ja veetorustikule Pargi tn 21a kinnistu liitumiseks ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni tänavatorustikuga, Kalda põik tänaval ehitatud kaugküttetorustikule Kalda põik 11 kinnistu liitumiseks kaugküttetorustiku tänavatorustikuga ning üksikelamu püstitamisel kinnistule Keila, Koidu tn 36 // Ülesõidu tn 24.

Seoses teostatud renoveerimistöödega kandis linnavalitsus raamatupidamises maha linnavarana arvel olnud kultuurikeskuse uksed, Haapsalu maantee ja Jõe tänava sõidutee, Pae tänava kõnnitee, uue hankimisel kasutuks osutunud Vikerkaare lasteaia köögiinventar ning mõned Miki lasteaia mööbliesemed.

Linnavalitsus kehtestas Kogukonna tegevuse toetuse andmise lepingu vormi.

Linnavalitsus otsustas korraldada väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse hankelepingu sõlmimiseks Keila Lauluväljaku ja selle lähiümbruse välisruumi projekteerimise ja ehitusprojekti koostamise ehituskonsultatsiooniteenuste ostmine ning autorijärelevalve teostamine e-menetlusena ja moodustas selleks komisjoni, mida juhib abilinnapea Timo Suslov. Keila Linnavalitsus viis läbi piiratud osalejate arvuga ideekonkursi ja vastava konkursi kutses oli sätestatud tingimus hankelepingu sõlmimiseks ideekonkursi võitjaga. Ideekonkursi tulemusel tunnistati Keila Linnavalitsuse 05.11.2020 korraldusega nr 324 ideekonkursi võitjaks molumba osaühing.

Keila linna arengukava kultuuri-, spordu-, vaba-aja-, kodanikualgatuse- ja religiooni fookusgrupi koosolek lükati edasi 4.veebruariks.

Harju Maakonnaraamatukogu klaasvitriinides on uus näitus – köitekunstinäitus Duo. Vaadata on Eesti Nahakunstnike liidu aastapreemia Frölich Preisi 2020. aasta laureaadi Sirje Kriisa ja Tiia Eikholmi tööd.

 

Reede, 8.jaanuar:

2021.aasta esimeses Keila Lehes: esiküljel uutest passidest.  Uue aasta pöördumise teeb linnapea Enno Fels. Uudistes saame teada, et 2020.aasta oli poiste aasta - Keilas registreeriti 97 lapse sünd, neist 54 on poisid. Saame lugeda muudatustest pensionisüsteemis, linnavalitsuse uutest teenistujatest, korjandusest SOS Lasteküla heaks, kogukonna tegevuse toetusvoorust, ära jäävast jõulukuuskede ühispõletamisest, aastavahetuse krimijuhtumistest -  Keilas oli üsna rahulik. Omaette lugu on ühe tänupildi saamisloost. Üleskutse: Keila leht ootab reisikirju. Avaldatud on 11.jaanuarist kehtima hakkav Keila linnaliinide sõiduplaan. Palamets pajatab hansadest ja Hansa Liidust. Tegija on Toni Meijel.

Reedel, 8. jaanuaril, kogunes erakorraliseks nõupidamiseks Keila Kooli juhtkond koos koolipidaja Keila linnaga ning otsustas, et alates esmaspäevast, 11. jaanuarist alustavad kontaktõppega Keila Kooli 9. klasside ja 12. klasside õpilased. Keila Kooli 1.- 8. klasside õpilased jätkavad järgmisel nädalal distantsõppel. Kontaktõppes osalejad - kõik õpilased ja õpetajad peavad kooli siseruumides kandma maske. Kontaktõppes osalevad õpilased saavad koolis süüa sooja lõunat. Väiksemategi haigustunnustega (nohu, pea/kurguvalu, köha) palume kooli mitte tulla ning pöörduda koheselt enda perearsti poole. Kui keegi perest ootab COVID-19 analüüsi vastust, siis palume õpilasel sellel ajal mitte kooli tulla vaid püsida kodus. Kui pereliige saab positiivse vastuse, siis tuleb sellest koheselt teavitada kooli ning järgida kõiki Terviseameti poolt kehtestatud nõudeid (eneseisolatsioon). Selleks, et hoida meie kõikide tervist, vähendada riske ja nakatumisvõimalusi, jätkavad 1.- 8. klasside õpilased kuni 17. jaanuarini distantsõppel. Toidupakid saavad need, kes on selleks juba varasemalt soovi avaldanud. Info pakkide kättesaamise kohta jagatakse järgmise nädala jooksul.  Kes soovib toidupaki saamisega liituda või pakist loobuda, palume kiiresti ühendust võtta toitlustajaga: pargi- ja loodemaja paikse.ketas@hot.ee; põhjamaja kool@holeinone.ee .  Vastavalt EV korraldusele on kuni 17. jaanuarini 2021 sisetingimustes keelatud noorsootöö, huvitegevus ja huviharidus, täienduskoolitused. Tegevusi võib läbi viia üksnes veebi vahendusel (distantsõpe). Välitingimustes võib juhendaja viia tegevusi läbi kuni 10-liikmelistes rühmades. Uue info edastab kool reedel, 15. jaanuaril.

Teadaolevatel andmetel on Keila linnas elanike registri järgsetel inimestel diagnoositud viimase kahe nädala kestel 74 nakatumust, suhtarv on 736 nakatumist 100 000 elaniku kohta, mis on tublisti üle Eesti keskmise. Viimasel ööpäeval tuli juurde 7 positiivset testi.

Täna sai Keila linnavalitsuse trepigaleriisse üles pandud traditsiooniline Keila lehe rubriigi Tegija pildinäitus. Valdur Vachti fotode hulgast tegi valiku fotograaf Raivo Tiikmaa. Praeguses epidemioloogilises olukorras paraku näitust vaatama tulla ei saa, ehk tulevad leebemad ajad, kui nakatumiste arv väheneb. Vaata pilte SIIT

Noortekeskus korraldas kuni 10.jaanuarini kestva Meelelahutusliku seltskondade KAHOOTImälumäng nr. 6. Seekordse mängu koostamisel oli abiks Kadri Käpa, kes aitas koostada temaatilise vooru küsimused, milles seekord on klassikaline muusika.

 

Laupäev, 9.jaanuar:

Kiwanis kogu nädalavahetusel Keilast kokku ära visatud jõulukuused ja toimetavad need Keila Jäätmejaama. Kuuskedest tehtud multš viiakse Keila terviseradadele.

9. ja 10. jaanuaril on 30 vabatahtlikku tudengit võtnud oma südameasjaks koputada heade inimeste ustele Eesti eri piirkondades. Seda selleks, et teha teavitustööd SOS Lasteküla peretugevdusprogrammi kohta ning koguda annetusi. Vaprad tudengid koputavad ustele Keilas, Raplas, Kaasikul, Kohilas, Märjamaal ja Haapsalus.  Koputamist alustatakse 9:45 ning päev lõpetatakse kell 17:01. Tudengil on kaasas peretugevdusprogrammi tutvustav infoleht, SOS Lasteküla logoga riidest kott ning rinnas SOS Lasteküla logoga nimeline rinnamärk. Tudengid kannavad ustele koputades maski.