« Tagasi

51.nädal 2020

 

Esmaspäev, 14.detsember:

kuni aastavahetuseni jätkub Keila linna elanikuks registreerimise kampaania. Keila elanike arv on 14.detsembri seisuga  10 016 (naisi 5266 ja mehi 4750). Töötuid on Keilas 13.12.2020 seisuga 303. Võrdluseks 08.12.2020 seisuga oli 298, see arv siis tõusnud.

Keila Kooli õpilased viibivad distantsõppel 14. detsembrist kuni 22. detsembrini, haridusliku erivajadusega laste klassid tavapärasel õppel.  Selle perioodi eest jagatakse toidupakke teisipäeval, 22. detsembril, ajavahemikus kell 13.00-16.00. Toidupaki saavad vaid need, kes on ennast kirja pannud. Toidupaki saab kätte selle koolimaja sööklast, kus laps õpib.  Põhjamaja õpilased/ vanemad - põhjamajast, Ehitajate tee 1, Loodemaja ning pargimaja õpilased/ vanemad - pargimajast, Pargi tn 2. Kellel on vaja eraldi kokku leppida mõni muu aeg paki kätte saamiseks, siis tuleb ühendust võtta otse toitlustajaga. Kontaktid on leitavad siit: https://www.keilakool.ee/uldinfo1

14. detsembrist 22. detsembrini 2020 toimub Keila Muusikakooli õppetöö viia distantsõppe ja individuaalõppe vormis.

Keila juurtega nublu avaldas oma esikalbumi Café Kosmos ilmumisest. Kuulamiseks on saadaval nii digitaalplatvormidel kui ka füüsilisel kujul, nt CD-plaadi või vinüüli näol. „Panin siia kulbiga minevikku, teelusikaga olevikku ja näpuotsaga tulevikku. Rõõmu, kurbust, mõtisklusi ja lollusi. Siit leiab minu kõige paremaid omadusi ja kõige nõmedamaid külgi. Album on kirjutatud vahelduva eduga möödunud aasta jooksul ühes kohvikus, mitte eriti kaugel sealt, kus Sina elad," kirjutas nublu neljapäeval sotsiaalmeedia postituses.

Soccernet.ee edastas Viljandi Tuleviku sotsiaalmeedia teadet, et Keila juurtega 25-aastane ründaja Gerli Israel siirdub Bulgaaria meistriliiga neljanda klubi Stara Zagora Lokomotivi ridadesse. Israel oli Tallinna Ajaxi ja Paide ÜN-i eest löödud 26 väravaga lõppenud hooajal naiste esiliiga parim väravakütt. Kuna Ajax oli Viljandi Tuleviku ja Suure-Jaani ÜN-i duubelnaiskonnaks, siis mängis Israel ühtlasi ka Tuleviku eest meistriliigas ning oli sealgi 13 tabamusega naiskonna parim väravalööja. Ajax tuli esiliiga võitjaks, Tulevik sai meistriliigas kuuenda koha. Eesti naiste rahvuskoondises on Israel pidanud üheksa mängu. Gerli on Eesti tasemel tippsportlane ka kergejõustikus – ennekõike 7-võistluses ja heitealadel.

Lasteaedades algasid jõulupeod, mis sel aastal peetakse omaette – lapsevanemateta.

Sel nädalal on Keila lasteaedade arengukavade avalikud arutelud: Vikerkaare majas 14.detsembril kell 18.00 ja Miki majas 16.detsembril kell 18.00.

Keila Noortekeskuse uksed on tavapäraseks avatud noorsootööks suletud. Küll aga jätkub töö veebis ning vajadusel 1:1 noortekeskuses või õues. Alustatakse projektide planeerimist kevadistesse rahastusvoorudesse.

 

Teisipäev, 15.detsember:

Täna oli Keila esimese linnapea Johannes (Johann Nikolai Voldemar) Tähe (1870-1942) 150.sünniaastapäev.  Abilinnapea Timo Suslov ja põliskeilakas Tõnu Karu viisid täna küünlad Johannes Tähe mälestuskividele Karjaküla kalmistul ja Jaama tänaval.

Keila Noortekeskus teatas, et Aasta Jälg sündmus lükati küll edasi, ja võitjad selgitatakse välja siis kui jälle peo saame teha, kuid esitatud kandidaadid on siin:

LOOV NOOR: Tähte Paalaroos, Ursula Prants, Kriselda Kisel, Kristopher Muraveiski,  Emili Viirlaid ja Carolin Liis Tamm. TEGUS NOOR: Kriselda Kisel, Miina Vanem, Romet Mägi, Karl Markus Veiberg, Maikel Mõttus ja Sandra-Eliis Liiva. TEGUSATE NOORTE GRUPP: Keila TV, Keila Maleva ''Heakorrarühm'' 2020, Keila Noorteleht ja Keila Kooli 66. lennu bänd ''Kegel''. NOORTE LEMMIK: Moonika Tsilk, Madis Loorents, Geter Ehrenpreis ja Kaidi Torjus.

Keila juurtega Gerli Israel, kes on tegevsportlane mitmel alal,  näib senisest rohkem pühenduvat jalgpallile. Me teame teda Eesti tasemel sportlasena ka kergejõustikus (7-võistlus ja heitealad), käsipallis, kindlasti mõnel alal veel 🙂  Edu Gerlile!

 

Kolmapäev, 16.detsember:

Kinnitatud Corona 19 haigusjuhtude arv viimase 14 päeva kestel on Keilas 37, viimase ööpäeva jooksul lisandus 3 juhtu.

Ka Keila Sotsiaalkeskus osales Madli-Mai Norma üleskutses valmistada hooldekodude elanikele ja töötajatele jõulukaarte. Kaasa lõid  Keila Noorkotkad ja Kodutütred, käsitöösalong Vaarikas Vahukoorega laste meisterdamisring ja Keila Sotsiaalkeskuse kliendid. Kokku meisterdati ja kirjutati 370 kaarti.

 

Neljapäev, 17.detsember:

Keila Linnavalitsuse 154.istung 17.detsembril 2020.

Linnavalitsus volitas linnavalitsuse eestkostespetsialisti esindama eestkostetava nimel tema korteriomandi üürile andmisel. Linnavalitsus maksis sotsiaaltoetusi summas 978,50 eurot. Linnavalitsus andis üürile 23 Pargi 30-3 asuvat sotsiaaleluruumi ning linnale kuuluvad Luha 2a ja Pae 8 asuvat eluruumi.

Linnavalitsus otsustas  alates 4. jaanuarist 2021 rahastada OÜ Viimsi Mängutuba teenusel viibiva Keila linna lapse lapsehoiuteenust vastavalt esitatud arvetele.

Linnavalitsus kehtestas alates 1. jaanuarist 2021 Keila linna hallatavate koolieelsete lasteasutuste õpetajate töötasu alammääraks täistööajaga töötamisel 1184 eurot kuus ja magistrikraadiga või sellega võrdsustatud tasemega lasteaiaõpetajal 1315 eurot kuus.

Linnavalitsus kehtestas tagasiulatuvalt perioodil 30. oktoober 2020 kuni 10. november 2020 Keila Lasteaed Miki Sinilille rühmas osalustasu määra 0 eurot.

Linnavalitsus väljastas kasutusloa üksikelamu püstitamisel kinnistule Keila, Jõe tn 80b.

Linnavalitsus otsustas eraldada 2020. a huvihariduse ja huvitegevuse kava alusel noorte sportlaste toetust Keila Võrkpallikoolile 3 570 ja Keila Korvpallikoolile 4 430 eurot.

Linnavalitsus saatis Keila Linnavolikogu menetlusse Keila linna eelarvest vabaühenduste toetamise korra muutmise eelnõu. Määruse eelnõu koostamise eesmärk on laiendada Keila linnas kogukonnale vajaliku ühekordse tegevuse toetuse ja projektitoetuse saajate ringi ning inimeste ettevõtlikkusele julgustamine.

Keila Jalgpalliklubi andis teada, et Paide Linnameeskond omandas Keila Jalgpalliklubilt Eesti U18 koondise poolkaitsja Marten Henrik Kelemendi mängijaõigused. Tegemist on Keila Jalgpalliklubi jaoks meeldiva tunnustusega, kui meie noormängijate vastu tunnevad huvi Eesti tippvõistkonnad. Marteni mängijakarjääris on kätte jõudnud õige aeg, et teha järgmine samm edasi oma unistuse suunas. Oleme rõõmsad ja tänulikud Martenile nende mitmete aastate eest, kui väikesest jalkakutist on sirgunud tippjalgpalli pürgiv noormees! Üks klubi, üks unistus! Marten Henrik Kelement: „Mul on väga hea meel, et mulle on antud võimalus liituda Paide Linnameeskonnaga.  Esimeste nädalate põhjal on trennid väga hea tasemega ning treenerid nõudlikud. Meeskond on mind hästi vastu võtnud ja sisekliima on hea. Üritan endast anda iga trenn ja mäng 110%, et jõuda järjest lähemale oma unistusele. See on minu karjääris suur hüpe ning loodan ennast tõestada treeneritele. Omapoolt üritan aidata niipalju, et tuleksime järgmine aasta meistriks. Soovin edu ka enda kasvatajaklubile Keila JK-le!"

EELK Keila Miikaeli kogudus andis teada, et  sel aastal tulevad jõulud ka nende koguduses teisiti, traditsioonilisi jõuluõhtu jumalateenistusi ei toimu. 24. detsembril on kirik avatud vahemikus kell 16.00 - 19.00. Jõuluõhtu teenistus on varasemalt salvestatud ja see kuvatakse kirikus suurele ekraanile. Kõik soovijad võivad endale sobival ajal kirikusse tulla, et palvetada ja osa saada videoteenistusest, mida näidatakse kiriku lahtioleku vältel järjest mitu korda. Palume kõigil kirikusse tulijail kanda maski, desinfitseerida käsi ning hoida  distantsi. Koguduse esindajad jälgivad, et kirikus ei tekiks korraga liiga suurt inimeste hulka.

Keila Baptisti Koguduses  on kavas 20.12.2020 kell 11:00. 4. advendi jumalateenistus.  Külas ülistuskoor Ekklesia; 24.12.2020 kell 15:00. Jõuluõhtu jumalateenistus, jutlustab pastor Gunnar Üprus ning 27.12.2020 kell 11:00. Aastalõpu jumalateenistus, kui teenib perekond Sepp.

 

Reede, 18.detsember:

Keila lehe esiküljel usutlus kuusemüüja Märdiga. Jõulujutluse on kirjutanud Gunnar Mägi Keila Baptistikogudusest. Rahulikke jõule soovib Keila Linnavolikogu esimees Tanel Mõistus. Jõulukohtumine on kellamehena teatud Ülo Kelemendiga. Lehes on jõulusalmide spikker. Intervjuu annab laulev jõuluvana Albert. Agu Veetamm on mõtisklenud jõulude ajal kalmistutel küünalde süütamisest. Abilinnapea Eike Käsi annab ülevaate sotsiaalvaldkonnast 2020. ja 2021.aastal. Leht kutsub registreerima Keila elanikuks. Uudistes tunnustusest tugiisik Eva Vipperile ja korvpallist. Leht kordab, et jääle minek on keelatud. Palamets pajatab Tahma-Toomast. Tegija on Ann Meeta Teppo. Järgmine Keila Leht ilmub 30.detsembril.

Alates 31.12.2020 lõppeb AS Samat leping Keila linna liinide K11 ja K12 teenindamiseks ning uueks lepinguline  vedaja on alates 1.jaanuarist 2021  Hansabuss AS. Täna hommikul näitasid vedaja esindajad Hansabussi hoovil Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse ja Keila linna esindajatele Keila liinidele tulevad bussid ette. teadaolevaid etteheiteid sõidukitele ei olnud. Vajaduseks on ka asendusbussid olemas. Vaata pilte.

 

Pühapäev, 20.detsember:

Kultuurikeskuses on kino. Režissöör Jaak Kilmi koguperefilmi „Jõulud džunglis" peategelane on 10-aastane koolitüdruk Paula, kes kolib koos perega troopikasse ja peab maha jätma endale tuttava maailma. Ehkki uus elu troopikas on tore, igatseb Paula siiski koduseid jõule ning nii otsustab ta koos oma uue sõbra Akhimiga džunglist jõulušamaani otsima minna. Kumbki ei tea aga, kui peadpööritavalt ohtlikuks võib selline retk osutuda. Filmi peaosalist, sihikindlat Paulat, kes kartmatult džunglisse jõuluimet otsima läheb, mängib Rebeka Šuksta. Paula ustava sõbra ja giidi Akhimi osas on Brydden Fablo Escobar. Filmis teevad kaasa armastatud Eesti näitlejad Saara Pius ja Pääru Oja loodusaktivistidena ning Tõnu Kark, kes on jõulušamaan.

 

Linnavalitsus töötab pühade ajal järgmiselt:

- 23. detsembril on tööaeg kell 8.00 kuni 12.00,

- 31. detsembril on tööaeg samuti kell 8.00 kuni 12.00.

Teistel tööpäevadel töötatakse tavapärases rütmis.