« Tagasi

49.nädal 2020

 

Esmaspäev, 30.november:

Vikerkaare lasteaias kogunesid advendiaja alguse puhul kõik rühmad suurde hoovi, kus peagi selgus, et päkapikud juba piiluvad. Jutuvestja salmi saatel saabus esimene päkapikk, kes märgates paljusid lapsi, kutsus päkapikke juurde ja uskuge või mitte aga neid saabus tõepoolest lausa igast ilmakaarest, lasteaia treppidest rääkimata. Koos lauldi ja tantsiti ning saadi suukesed piparkookidest magusaks. Aitäh rõõmsatele osalejatele ja vahvalt tragidele päkapikkudele. Vikerkaare lasteaia Sipsiku maja suured ja väikesed kogunesid advendiaja alguse puhul kõik hoovi. Õues ootasid PÄKAPIKUD, kellega koos tralliti, lauldi, tantsiti, kuulati jutukest ja ehiti kuuske. Osalejatel õnnestus suukesed piparkookidest magusaks saada. Pilte lasteaia tegemistest leiad SIIT

Keila Lasteaias Miki jagasid päkapikud Lenne, Malle, Helina , Kristi ja Eleri  koos Nurmenuku lastega  lasteaias esimese advendi puhul  häid soove ja kingitusi. Miki pilte leiad SIIT

Harju Maakonnaraamatukogus suur näitus Keila Kooli Pargimaja õpilaste kunstinädala raames tehtud  fotolavastused "Kuulsate kunstnike jälgedes".  Kokku laekus 250 tööd, raamatukogus on näitusele valitud paremik. Hästi vahv ja lõbus, jääb raamatukogusse ilmselt terveks kuuks. Pilte raamatukogust leiad SIIT

Keila Sotsiaalkeskuses ei toimu kuni 31.detsembrini 2020 vanemaealistele suunatud huviringide tegevust, kõik üritused on tühistatud.

 

Teisipäev, 1.detsember:

Sai teatavaks, et keilalanna Eva-Lotta Kiibus kandideerib Eesti parima sportlase tiitlile. Hääletada saab SIIN

Ka Keilas tähistati kolekampsunipäeva. Sellega kutsuti üles Keila linna õpilasi, noori, töökollektiive, sõpruskondi jne 1. detsembril panema selga jõulukampsun ning toetama endale südamelähedast ettevõtmist. Seda võib teha nii üksi kui mitmekesi. Ja valida välja organisatsioon, kellele soovitakse olla püsiannetaja. Sündmus viidi ellu üle-eestilise annetamistalgute päeva raames. 1. detsembril toimuvad sarnased annetamistalgud enam kui 70 riigis üle maailma. Üle Eesti võttis annetustalgutest osa vähemalt 155 algatust. Õhtul kella seitsmeks oli talgutel osalenud vabaühendustele annetatud 106 664 eurot. Keilas teatasid oma liitumisele lisaks linnavalitsusele ka Keila Kool, Ensto ja teised.

Keila Korvpallikooli naiskond pidas 2020. aasta viimase tugeva lahingu, kui külla tuli sel hooajal meistriliiga esikohale pretendeeriv Tartu Ülikool/Kalev. Võib öelda, et me lihtsat võitu vastastele anda ei tahtnud ning püsisime poolajani vastasel kenasti kannul. Poolaja seisuks jäi 39:43. Kolmandal veerandil tegime aga palju vigu ning meistriliiga sats kasutas need ka kohe ära. Viimasel veerandil suutsime end veidikene lähemale mängida, aga lõppseis jäi siiski 83:70. See tähendab seda, et jäime karikavõistlustel napilt esinelikust välja ning meie jaoks on karikas läbi. Meie tublimad: Kristel Talv 22p, Maarja Sillamaa 21p, Simona Bartkova 10p ja 19!!! lauda, Anni Sild 9p. Nüüd jätkame treeningutega, tähistame jõule ja aastavahetust ning juba 7. jaanuaril, kui valitsus lubab, sõidame Tallinna, et mängida BC Star naiskonna vastu.

Harju maakonnaraamatukogu galeriis on Natali Vasilkiva maalide ja käsitöö näitusmüük  Värviinspiratsioon" kuni 29. detsember 2020.

Alates teisipäevast saavad lapsed osaleda raamatukogu jõulukuu otsimismängus. Ülesandelehed on koostatud kahes variandis. Üks on kuni 8.aastastele, kus laps peab vastama, mitu päkapikku on lastealal peidus (prinditud päkakad on kleebitud erinevatesse kohtadesse). 9+ vanuses lapsed peavad lisaks päkakate kokkulugemisele vastama ka kahele jõuluteemaliste raamatute küsimusele. Vastuseabi saavad lapsed vajadusel arvutist - lugeja.ee programmist. Saame ühendada kasuliku meeldivaga ehk õpetada lastele mängu käigus kasutajaprogrammi kasutama.

Harjumaa Muuseumis valmistutakse jõulunäidendiks.

Vikerkaare lasteaia Naksitrallid-rõõmupallid osalesid projektis "Jõulukaardid hooldekodudele". Lastega meisterdasime kaardid, kuhu sisse lisasime toredad luuletused ja head soovid. Täna käisime koos Keila postkontoris ja õppisime, kuidas saata kirja posti teel. Kleepisime ümbrikule margid ning panime kirja postkasti, et see jõuaks Narva sotsiaaltöökeskusesse.

 

Kolmapäev, 2.detsember:

Valdav enamus Keila tänavavalgustusest on tänaseks ümber ehitatud LED lampidele. Täna kuulutati lõpetanuks tänavavalgustuse rekonstrueerimise II etapp, mille käigus paigaldati 354 valgustit ja 44 uut masti, veeti 1428 meetrit maakaablit ja 1050 meetrit õhuliini. Põhiliselt toimusid tööd linna loodeossa jäävatel tänavatel, täiesti uus tänavavalgustus rajati Ehitajate teel ja Kruusa tänaval. Korralikud valgustuse said ka Pargi ja Sopsu-Tooma, Kullerkupu, Nurmenuku, Kanarbiku, Ülase tänav. Uued LED-valgustid paigaldati ka Keskväljakule, Jaama tänavale ja Paldiski maanteele. Kokkuhoidu rehkendatakse ca 60% ehk 17 000 eurot aastas. Keila tänavaid valgustab nüüd 1119 LED laternat. Projekti juhtisid Keila linna poolt AS Keila Vesi ja abilinnapea Timo Suslov. Projekti toetas Keskkonnainvesteeringute Keskus Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi vahenditest. Vaata PILTE

Jõe tänava Ülesõidu tänava ja Tuula tee vahelise lõigu rekonstrueerimine on lõppenud ja töömehed objektilt lahkunud. Jäänud on veel märgistus ja mõned vaegtööd.

Ensto saatis laiali pressiteate, et laiendab Keila tehast ja jagab ettevõtte kaheks. Uuel aastal algavad Keilas rahvusvahelise tehnoloogiaettevõtte Ensto laiendustööd, mille raames rajatakse olemasolevale tööstusterritooriumile 3500-ruutmeetrine juurdeehitis. Loe pikemalt: 

Margus Minni sarjas „Täna õhtul…." Olid Keila Kultuurikeskuses külas Olav Ehala ja Nele-Liis Vaiksoo. Vabu kohti ei olnud. Aga kohti oli laudade taha pandud ka märkimisväärselt vähem, kui tavaliselt. Vaata PILTE

 

Neljapäev, 3.detsember:

Täna jõudis linnavalitsuseni Vabariigi Presidendi konkursi "Kaunis Eesti kodu 2020" võitja auhinnaplaat ja Presidendi allkirjaga tunnistus Keila linna Keskpargi eest. Keila Keskpark oli konkursi "Harjumaa kaunis kodu 2020" võitja ühiskondlike objektide kategoorias, vastava tunnistuse ja auhinnaplaadi sai linnavalitsus kätte eelmisel nädalal.

Sai teatavaks, et Maanteeamet on sõlminud Roadplan OÜ-ga lepingu Tallinna Ringtee km 34,0 - 38,0 Valingu - Keila lõigu ja Keila lõunapoolse ümbersõidu eelprojektide koostamiseks.  Ehk on sellega läinud "jää liikuma" Lõuna-Keila elanikele mugavama Tallinna suunas liikumistee rajamiseks.

Keila Linnavalitsuse 152.istung 3.detsembril 2020

Keila Linnavalitsus maksis sotsiaaltoetusi summas 240 eurot.

Linnavalitsus väljastas ehitusloa Pargi tänav T2 kinnistule projekteeritud Pargi tn 21a juurdepääsutee ehitamiseks ning gaasitorustiku ehitamiseks Keila linnas Paldiski mnt 7, Pargi tn 4a, Pargi tn 2, Pargi tn 2b ja Pargi tänav T2 kinnistutel.

Linnavalitsus seadis sundvalduse Kalda põik kinnistu 72 ruutmeetri suurusele osale  Elektrilevi OÜ kasuks  0,4 kV maakaabelliini ehitamiseks, omamiseks, majandamiseks, remontimiseks, asendamiseks, hooldamiseks, korrashoiuks, kasutusse andmiseks ja muul viisil kasutamiseks elektrivõrgu toimimise tagamise eesmärgil.

Linnavalitsus otsustas viia 7. detsembrist 2020 kuni 15. jaanuarini 2021 läbi konkurss „Keila Aasta Tegija ja Keila Aasta Sündmus" ning kinnitas konkursi juhend ja konkursi läbiviimiseks konkursikomisjon koosseisus esimees – Enno Fels, liikmed – Maret Lepiksaar, Valdur Vacht, Jaanus Väljamäe, Kristopher Muraveiski, Maris Mäger, Agu Veetamm. Keila Aasta Tegija on käesoleva aasta jooksul silma paistnud kogukonda ühendav ja kogukonnas olulist rolli omav isik või organisatsioon, kes/mis on panustanud oma mõtete või tegevusega Keila linna arengusse, ning olnud aktiivne ja koostööaldis. Keila Aasta Sündmus on silmapaistev sündmus, mis on ellu viidud 2020. aastal Keila linnas. Tunnustus antakse välja uuele või juba traditsioonilisele sündmusele, projektile, uuele mõtteviisile, heale koostööle või muule silmapaistvale teole. Konkurss viiakse läbi vahemikus 7. detsembrist 2020 – 15. jaanuarini 2021. Konkursi tulemused tehakse teatavaks pärast 19. jaanuari 2021, avalikustades tulemused Keila linna kodulehel ja ajalehes Keila Leht. Konkursi läbiviimiseks moodustatud komisjon selgitab välja komisjoni otsuse kohaselt 1 kuni 3 paremat mõlemas kategoorias, keda auhinnatakse. Konkursile võivad ettepanekuid esitada kõik füüsilised ja juriidilised isikud. Ettepanek esitatakse linnavalitsusele aadressil http://www.keila.ee/konkursid ning ettepanekus põhjendatakse, mille poolest just see tegija või sündmus on olnud eriline. Komisjon hindab esitatud ettepanekute põhjendusi, viib läbi hääletuse ja esitab mõlemas kategoorias kuni 3 enim hääli saanud ettepanekut motiveeritult linnavalitsusele kinnitamiseks. Ettepanek konkursivõitjate kohta esitatakse kirjalikult.  Linnavalitsus tunnustab konkursi võitjaid tänukirja ja auhinnaga. Vaata juurde ja hääleta SIIN

Linnavalitsus kuulas informatsiooni kultuuripreemia Keila linna kultuuripreemia andmise ettepanekute esitamise kohta. Kandidaate saab esitada 15. jaanuarini 2021. Keila Linnavolikogu asutas Keila kultuuripreemia 1997. aastal, eesmärgiga väärtustada linna kultuurielu selle edendajate tunnustamise kaudu.  Keila linna 3000 euro suurune kultuuripreemia antakse ühele kuni kolmele isikule või isikute rühmale nimelise tunnustus- ja tänupreemiana viimaste aastate eriti silmapaistvate saavutuste eest, või sügavamat tähendust omavate Keila linna kultuurielu elavdanud või linna nime austanud kestvamate teenete eest, s.o elutööpreemiana. Kultuurielu võib  hõlmata loomingut, haridust, kasvatust, teadust, rahvakultuuri, sporti ja teisi valdkondi. Ettepanekuid Keila linna kultuuripreemia andmise kohta võib esitada igaüks.  Avaldus ettepanekuga esitatakse hiljemalt kultuuripreemia andmise aasta 15. jaanuariks linnavalitsusele ja see peab sisaldama Keila linna kultuuripreemia kandidaadiks esitatava isiku nime, sünniaega, elukohta, elukutset või ametit, töö- või teenistuskohta ja teenete kirjeldust. Esildise võib tuua linnavalitsuse infolauda või saata aadressil: Keskväljak 11, Keila 76608 või e-postiga aadressil: klv@keila.ee Linnavalitsus esitab talle tähtajaks saabunud nõuetekohaselt vormistatud avaldused volikogu kultuurikomisjonile. Loe Kultuuripreemiast juurde SIIN

Õhtul avati liiklusele pikalt kaugkütte ning vee- ja kanalisatsioonitrasside rekonstrueerimiseks suletud Pae tänav, Vaegtöid on veel teha.

Keila KK jätkab Rahvaliigas võidulainel, kui täna alistati võõrsil 82:71 BA Tallinna Kalev. Mängu käik: algus oli katastroofiline, vastane tabas ilmeksimatult ja läks nelja minutiga 15:2 juhtima! Viimaks sai ka Keila mõned pallid korvi ja avaveerand lõppes seisuga 23:14, Keila kaotusseisus. Teist perioodi alustas Keila 18:1 vahespurdiga, võites veerandaja 30:14 ja minnes poolajaks 44:37 juhtima. Vaid kuue mehega mänginud vastane ei olnud aga veel alistunud ning andis kaare tagant kuuma, jõudes kolmandal veerandil 48:48 ja 51:51 viigini. Enne otsustavat kümmet minutit pääses Keila siiski kümnega ette (63:53) ja sarnast eduseisu suudeti hoida mängu lõpuni, tasuks 82:71 võit. Ei olnud ilus mäng, aga peamine, et võit käes! Täna parimad: Sepik 19 p + 6 lp + 4 rs, Tamme 15 p + 4 lp, Vent 14 p + 6 lp + 6 rs, Sooär 13 p, Mägi 10 p + 8 lp + 5 rs + 4 vl, Toomas "Rodman" Üprus 0 p + 10 lp.

 

Reede, 4.detsember:

Keila Lehes: esiküljel I advendiküünla süütamisest, sisekülgedel ka ülevaade advendilaadast keset roose. Uudistes tänavavalgustuse II etapist, ENSTO uuest tehasest, korvpallist, Heino Ridbecki arhiivist ja et Eva-Lotta Kiibus kandideerib aasta sportlase tiitlile. Intervjuu annavad Keila Kooli psühholoog Marika Kuldjärv ja loodemaja õppealajuhataja Jelena Mihhejeva. Palamets on jõudnud oma pajatustega Eestu kohvikute ajaloo juurde. Tegija on Eve Muru.

SNCO Pruulis esineb Eimel Kaljulaid.

Noortekeskus korraldas meelelahutusliku seltskondade KAHOOTImälumäng nr. VIIS – Jõulumängu.

 

Laupäev, 5.detsember:

Muusikakoolis on Harjumaa Keelpilliorkestri aastalõpukontsert.

Õhtul on Muusikakoolis kontsert Ludwig van Beethowen 250. Esinevad Theodor teppo (klaver), Sofia Khvichia (klaver), Linda-Anette Verte (viiul) ja Age Juurikas (klaver).

 

Pühapäev, 6.detsember:

Täna, 6.detsembril 30 aastat tagasi taastati Keila linna iseseisev omavalitsuslik staatus. Tulenevalt epidemioloogilisest olukorrast seda suuremalt ei tähistatud.

Klubi Ipson kutsus kõiki klubi erinevates trennides osalevaid trennilisi, treenereid ja oma liikmeid koos kutsadega pühapäeval, 06.12.2020 kell 11.00 Käbimetsa teele Kloogarannal, traditsioonilisele koerte Jõulule!

Terviseradadel on klubi Thriatlon Estonia korraldusel jalgratta sprindipäev MTB. See on võistlus igas vanuses ja igal tasemel spordisõbrale. Tipptasemel võistlusvorm ei ole vajalik, peab leidma vaid soovi osalemiseks. Distantsid on 0,1 kuni 1 km. Üheksa etapi jooksul kogutud kohapunktid liituvad individuaalseks lõpptulemuseks. Kokku tuleb läbida 3,3 km + vigursõit. Kui rajaprofiil tundub üle võimete, võib selle läbida ratast käekõrval lükates või etapist loobuda.