« Tagasi

34.nädal 2020

 

Esmaspäev, 17.august:

Hommikul lõppes kogu nädalavahetuse kestnud ultrajooksu võistlus Heavy Metal Ultra Hannes Veide võiduga. Ta jooksis 46 ringi ehk 306,682 kilomeetrit.  Teine on Keila juurtega, praegu Kehras elav Oliver Kalvi, kes  oma tulemusega 45 ringi ehk siis 300.015km tõuseb ta maailma edetabelis 16-ndale kohale.

Keila Korvpallikooli poisid said ja saavad suvel karastust Eesti noortekoondistes. Christopher Lenk (pildil nr.11) osales U16 koondisega Balti matšil Leedus. Esimeses kohtumises Leedu "rohelise " koosseisuga, ta oma punktiarvet ei avanud. Leedu "valge" koosseisu vastu, kogus ta aga 14 ja poole minutiga 8 punkti. Turniiri viimaseks mänguks Lätiga, tõusis Christopher koondise algviisikusse, viibis väljakul 22 minutit ja kogus selle ajaga 9 punkti. Seega kahes viimases kohtumises näitas ta väärikat mängu. Kahjuks kaotas Eesti koondis kõik kolm mängu ja leppis turniiril 4. kohaga. Kristen Kasemets käis augusti alguses Eesti U18 koondisega Soome turneel. Esimeses mängus soomlastega, jäi tema roll väikeseks, kuid teises mängus kuulus Kristen U18 koondise algviisikusse. 17 minutiga kogus ta 4 punkti, 4 söötu ja 4 lauapalli, aidates Eesti Soome vastu võidule.

Alustatud on Haapsalu mnt lõigu (Rõõmu Kaubamaja ringist kuni raudteeni) remonttööde töövõtja hankimisega.

 

Teisipäev, 18.august:

Raamatukogus on augustikuu lõpuni ülivahvate piltidega näitus "Loomad, keda keegi peale meie näinud ei ole" . Täna käisid näitusega tutvumas Keila Lasteaed Vikerkaar Lotte rühma ja Sipsiku maja Krõlli rühma lapsed ning õpetajad. Lisaks näituse vaatamisele, said ka lapsed ise oma fantaasialooma joonistada. Nii Linda Bondestami, kui laste joonistuste näitust saate vaadata kuni 31.augustini.

Keila malevlaste heakorrarühma tänased tegemised. Lõpetasime täna teepuhastuse ja aitasime taas mõned hauakivid tagasi tõsta. Tüdrukud pesid hoolega, et kirjad oleksid loetavamad. Päevalõpuks ka väike üllatus. Kui kõnnid kirikuaias ringi, ega siis kohe kõike ei märkagi, kas on põõsas või hoopis sambla ja mulla all peidus.

 

Kolmapäev, 19.august:

Linnavalitsus on ostnud allasutustele mõeldes 27 termomeetrit, mis jagatakse koolide-lasteaedade-keskuste vahel proportsionaalselt laste arvule järgmisel nädalal.

Harju Maakonnaraamatukogu töötajate Ilse Kenapea ja Varje Mägi ning malevlaste koostöös sai kaardile kantud raamatukogu sajandipikkune teekond Keilas.

Keila lauluväljakul toimus suur Suvelõpukontsert. Laval olid AG, TERMINAATOR, MERLYN UUSKÜLA , PÕHJA-TALLINN, SYNNE VALTRI BAND ja SHANON . Bändide vaheaegadel mängis tantsumuusikat DJ MÄRT RANNAMÄE. Korraldas  Sugarland Peod, toetas Keila linn. Korraldamisel järgiti 2000 inimese piirangut. Vaata PILTE.

Nädala lõpul Keilas toimuva maanteesõidu Eesti meistrivõistluste sisejuhatusena toimus täna ratturite ühistreening Gustav Coffee Ride 2020. Peatuti ka Keilas, kus treenijaid tervitas linnapea Enno Fels. Teiste hulgas olid kohaEesti Vabariigi President Kersti Kaljulaid ja Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa ning loomulikult ka Eesti Jalgratturite Liidu juhid.PILDID

Täna oli Noortekeskuse maleva Foorum grupil tähtis päev. 8 päeva on olnud aega luua ise noori endid kõnetav Foorumteatri lugu. Lugu rääkis gruppi kuulumise vajadusest ja noore inimese valikutest ning otsustest. 9 noort töötasid enda ja grupi nimel kõvasti, et kõigile teistele malevlaste ette kanda reaalne lugu. Publiku ehk teiste malevlaste ülesandeks oli leida ettemängitud loole asjakohaseid ja reaalseid lahendusi. Loo ettekandmise, publiku soojendamise, lahenduste läbi mängimise ning arutelude läbiviimise eest kandsid hoolt kaks vabatahtlikud 16. aastast Keila noort. Suur kummardus meie vapratele karakteri kandjatele ja jokkerile (kes foorumi lugu juhtis). Kummardus ka publikule kaasa rääkimise ja aktiivse osalemise eest.

Tallinna Halduskohus  jättis Oksana Posti, Aleksandr Oštšepkovi ja Aleksandr Bontsevitši kaebused Keila Põhikooli sulgemise kohta rahuldamata. 

 

Neljapäev, 20.august:

Keila Mihkli kirikus toimus Eesti taasiseseisvumispäeva kontsert ning Keila linna teenetemärkide ja teenistusmärkide kätteandmise tseremoonia. Vaata PILTE: Kontsert asendas 1.mail eriolukorra tõttu ära jäänud Keila linnaks nimetamise 82.aastapäeva pidulikku kontserti. Esines Hanna-Liina Võsa, keda saatis klaveril helilooja Olav Ehala. Kontserdi ajal andis linnavolikogu esimees Tanel Mõistus üle Keila linna Teenetemärgi nr 36  Olev Mällile ja nr 37  Mihkel Valdekule, mõlemale majanduse arendamise, töökohtade loomise ja Keila noorte toetamise eest. Samuti anti üle Keila linna teenistusmärgid, mis antakse tunnustusavaldusena pikaajaliselt linna teenistuses või linna heaks töötanud inimestele. Keila linna teenistusmärgi andmise otsustab linnavalitsus. Linnavalitsus on otsustanud anda välja 11 Keila linna I järgu  ja 31 II järgu teenistusmärki pikaajaliselt linna heaks või linna teenistustes töötanud inimestele. I järgu ehk kuldse teenistusmärgi saavad 20 ja enam aastat Keila linna teenistuses olnud Malle Alter, Liliya Bulavintseva ja Kaire Källo Vikerkaare lasteaiast, Piret Põldme ja Evelin Süvari-Hein Keila Koolist, Pille Muraveiski Keila Sotsiaalkeskusest, Kalle Kask Keila Kultuurikeskusest, Mall Siniveer Harjumaa Muuseumist, Lea Mäeste Harju Maakonnaraamatukogust ning Piia Peterson ja Valdur Vacht Keila Linnavalitsusest. II järk ehk hõbemärk  omistatakse teenistusmärgi andmise hetkel Keila linna teenistuses/linna heaks üle 10 aasta töötavatele isikutele. Teenistusmärgid andis üle linnapea Enno Fels.

MTÜ Vaba Päev koostöös Keila Noortekeskuse, Keila Kiwanis Klubi ja MTÜ Toetusega korraldasid 20. augustil Keilas vabaühenduste ja vabaajategevusi pakkuvate organisatsioonide rongkäigu ja Vabaaja messi  - VABA PÄEV, et tähistada Eesti taasiseseisvumise 29. aastapäeva. Toimus rongkäik Kultuurikeskuse eest Keila Kooli juurde, kus huviringid saavad esineda. Kõik linnakodanikud ja külalised olid oodatud rongkäiku vaatama ja kaasa elama! Peale rongkäiku toimusid erinevates allasutustes ja organisatsioonides lahtiste uste päev. Sündmusi oli noortekeskuses ja näiteks Vaarikas Vahukoorega Koidu tänava majas tegid lastelaagri lapsed kodukohvikut. Vaata PILTE   ja Keila TV kokkuvõtet

Käsitöösalongi Vaarikas Vahukoorega lastelaager avas ühepäevakohviku, mida külastas üle 100 inimese.

Keila JK  korraldas staadionil Keila meistrivõistlused penalti löömises 2020. Teist aastat järjest selgitati eile välja kõige osavamad penalti lööjad ning tõrjujad.

Keilas toimuvad 20. ja 22.augustil maanteesõidu Eesti Meistrivõistluste grupisõidud. Vaata PILTE.  Meeste eliitklassis on kohal kogu Eesti paremik, välja arvatud Rein Taaramäe ja Tanel Kangert. MJ vanuseklassis võitis Andre Roos Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist. Roos läbis vahemaa 95,4 km (3 x 31,800 km) ajaga 2. 09.33. Hõbeda sai kaela Roosi klubikaaslane Madis Mihkels ja pronksivääriline oli eile Joonas Kurits (Rein Taaramäe Rattaklubi). Maanteesõidu Eesti meistrivõistlustel võidutses neljapäeval peetud meeste grupisõidus Norman Vahtra (Israel Start-Up Nation). 23-aastase Vahtra võiduajaks kujunes 159 km pikkusel distantsil (5x31,8 km) grupifinišis 3:22.48, keskmiseks kiiruseks 47 km/h. Stardijoonelt sõitsid teistelt eest trio Karl Patrick Lauk, Oskar Nisu ja Erki Laanemäe, nendega liitusid õige pea Erki Laanemäe, Norman Vahtra ja Artjom Mirzojev. Vahe kasvatati jälitajatega umbes kahele minutile, mida suudeti hoida enamiku distantsist. Lõpuringile minnes purunes Nisul rehv, mis langetas ta jooksikute grupist välja. Nii jäi tiitliheitlus viie mehe vahele. Veidi enne lõpu proovis oma õnne Laanemäe, kuid ta püüti siiski kinni. Enesekindel Lauk tegi pika sprindi, kuid vahetult enne finišijoont möödus temast Vahtra, kes pälvis esmakordselt eliitklassi meeste seas Eesti meistri tiitli. Põnevas finišiheitluses sai Eesti meistrivõistluste hõbemedali kaela Karl Patrick Lauk (Team Pro Immo Nicolas Roux) ja pronksile tuli Gert Kivistik (Peloton). Esimesena jäi pjedestaalilt välja samuti peagrupis lõpetanud Artjom Mirzojev (Tartu2024/Balticchaincycling.com), viiendaks tuli Erki Laanemäe (Peloton; +5.641). Naiste klassis tuli esmakordselt võitjaks alles juunioride klassi kuuluv 18-aastane Aidi Gerde Tuisk (CFC). (Tekst ERR)

20.-23.augusti on Keilas, Põhjakaare tänava äärsel endisel gümnaasiumihoone asukohas Tivolituur25.

 

Reede, 21.august:

Keila Lehes on enim ruumi, lausa kaks külge eraldatud Keila Hoovilugudele. Uudistes Männipargi kortermajast, Muuseumiööst, hilissuvistest - sügisestest teetöödest, tasuta õigusabist, Heavy Metal Ultra 2020-st. Palamets pajatab nimede eestistamisest. Tegija on Evelin Povel.

 

Laupäev, 22.august:

Jätkuvad Eesti MV maanteesõidus. Võistlusala on Tervisekeskuse ees, liiklusele on suletud Paldiski maantee Piiri tänavast kuni Uus-Paldiski maanteeni.

Tervisekeskuses on Keila lahtised meistrivõistluse lauatennises.

 

Pühapäev, 23.august:

Tervisekeskuses on sõprusturniir Keila – Paldiski kümnel laual lauatennises.

Teraapiakeskuses on sündmus Keila 16+ "tea oma naabrit / знай своего соседа / know your neighbour". Kolmes keeles kõlab kutse: „Hallooo, suurtes kehades olevad väikesed lapsed! Mängima! Pühapäeviti pühime elustressi kergusega maha, võtame rõõmul varrukast kinni ja veedame oma linna rahvaga mõnusasti koos aega."

Vaata KeilaTV ülevaadet Hoovilugude Päevast.