« Tagasi

30.ja 31.nädal 2020

 

Esmaspäev, 20.juuli:

Linnapea Enno Fels sõlmis RIAB Teedeehitus osaühinguga lepingu Jõe tänava (Tuula tee – Ülesõidu tänav) rekonstrueerimiseks.  Lepingu hind on 266 098,30 eurot. Ehitise hankijale üleandmise lõpptähtaeg on kuus kuud arvates hankelepingu sõlmimisest. Töödega alustatakse ilmselt kuskil augusti keskel.

Suuremad tööd Keilas on raudtee rekonstrueerimine, soojatrasside rajamised algkooli hoone juures ja Pae tänaval ning tänavavalgustuse uuendamine.

 

Teisipäev, 21.juuli:

Sugarland Peod avalikustas, et korraldab 19.augustil Keila lauluväljakul Suve Lõpupeo, kus annavad kontserdi  TERMINAATOR,  SHANON,  SYNNE VALTRI BAND,  PÕHJA-TALLINN, MERLYN UUSKÜLA, ja AG.  Kontserti reklaamitakse kui Keila vana lauluväljaku viimast pidu.

 

Kolmapäev, 22.juuli:

Täna avati Benita Kodu juurdeehitus, kus asub Eesti esimene innovaatiline dementsussõbralik kodu, kus on võimalik pakkuda üldhooldusteenust dementsuse diagnoosiga inimestele spetsiaalselt neile kohandatud ainulaadses keskkonnas. Esimesed elanikud on uude osakonda juba elama asunud. Viimastel aastatel on Sotsiaalministeerium ja Sotsiaalkindlustusamet riiklikul tasandil innustanud meid dementsuse valdkonnale rohkem tähelepanu pöörama ning heade nõuannetega toetanud. See on palju inspireerinud ning andnud võimaluse maailmast parimaid praktikaid uurides luua ka Eestisse turvaline ja toimetulekut toetav kodu. Vaata pilte.

Terviseradadel toimus ProPlan EDC Keila öine koertesprint.

 

Neljapäev, 23.juuli:

Saabus teade, et Saku Õlletehas taastab koostöös muinsuskaitseametiga juuli algupäevadel Keila surnuaial lõhutud pruulikoja asutaja Karl Friedrich von Rehbinderi hauaplaadi. Keila linnapea Enno Felsi sõnul kaalub linn kirikuaeda valvekaamerate paigaldamist. Saku Õlletehase juhatuse liikme Jaan Härmsi sõnul on tehas juba aastaid kandnud hoolt Keila kirikuaias asuva Rehbinderite perekonna matmispaiga eest. "Hiljutine teave Karl Friedrich von Rehbinderi hauaplaadi lõhkumisest on väga ebameeldiv uudis, ent loomulikult peame auasjaks pruulikoja looja viimset puhkepaika tähistava hauaplaadi taastamist," lausus Jaan Härms. "Koostöös Muinsuskaitseametiga korraldatavad restaureerimistööd saavad plaanikohaselt valmis sügiseks, enne Saku Õlletehase asutamise 200. aastapäeva." Karl Friedrich von Rehbinderi hauaplaadi taastamistööde maksumus on 3100 eurot.  Saku Õlletehase juhatuse liige avaldas ühtlasi tänu Lääne-Harju politseile, kes muinsuskaitsealuses kirikuaias teostatud vandalismile kiiresti reageeris ning teo toimepanijate leidmiseks kriminaalasja algatas. Politsei on Keila kirikuaias asuva Karl Friedrich von Rehbinderi kivist hauaplaadi vandaalistemise osas algatanud kriminaalmenetluse paragrahvi alusel, mis puudutab surnu mälestuse teotamist. Antud teo eest võib süüdlasi karistada rahatrahvi või kuni üheaastase vangistusega.

 

Reede, 24.juuli:

Eesti meeste korvpallikoondis võitis Eesti Korvpalli 100. sünnipäeva puhul korraldatud Balti Keti Karika avamängus Leedu rahvuskoondise tulemusega 92:85. Eesti koondises oli tegijana platsil ka Rauno Nurger, kes uuest hooajast hakkab mängima Kalev/Cramos.

Ringkäigud Keilas ehk Kadri Aller korraldas järjekordse ringkäigu. Sel korral pealkirjaga Linnamäe legendid ja öösorrid. Suunduti suveöisele seikluslikule rännakule Keila lõunapiiril asuvale Ohtu linnamäele, kus räägiti sealse piirkonnaga seotud rahvapärimuslikke lugusid kummituslikust linnast, nõiduslikust kaevust ja soldatite viirastustest. Pisut ka ennast 1941. aastal metsavendadena Ohtu rabas peitnud meestest. Kui ilm ja hea õnn soosis, siis õnnestus kuulda ka müstiliste öölindude öösorride laulusorinat.


Laupäev, 25.juuli:

Terviseradadele esialgu planeeritud vastupidavusvõistlus Madness Race 2020 jäi ära. Põhjuseks coronavirus.

 

Pühapäev, 26.juuli:

Keila Terviseradadel toimusid täna tavaraja rattaorienteerumise Eesti Meistrivõistlused. Tulemused leiab siit: https://porterracing.ee/mtbo/  Vaata pilte.

Eesti MV esiliiga B mängus Rakveres  kaotas Rakvere JK Tarvas  Keila JK-le 2:4.

 

31.nädal 2020

Kolmapäev, 29.juuli:

Rõõmu Kaubamaja andis teada, et saabus müügile Keila linna majalipp 105x 165cm. See on teadaolevalt esimene kord, kui ettevõtja võtab riski panna müüki Keila linna lippe.

Saabus teade, et raudteeremont on nii kaugele edenenud, et alates esmaspäevast sõidavad rongid Keila ja Tallinna vahel taas.

 

Neljapäev, 30.juuli:

Keila Linnavalitsuse 135.istung 30.juulil 2020

Linnavalitsus tunnistas riigihankel „Laua- ja sülearvutite ostmine" edukaks ORDI AS pakkumus maksumusega 55 444 eurot, millele lisandub käibemaks 20%, kui vastavaks tunnistatud pakkumuste hulgast majanduslikult soodsaim pakkumus. Kavas on soetada uusi arvuteid  Keila Koolile, Lasteaed Vikerkaarele, Harju Maakonnaraamatukogule,  Sotsiaalkeskusele,  Noortekeskusele, Harjumaa Muuseumile ja  Kultuurikeskusele, kokku ligi sada arvutit.

Linnavalitsus väljastas  ehitusloa Pargi 30 kinnistul asuva Keila haigla hoone B-korpuse 4. -6. Korruse olemasoleva rõdu asemele rajatakse täiendavalt 24 tuba (max 48 voodikohta), hoone välised gabariidid ei muutu.

Linnavalitsus väljastas kasutusloa  paariselamu püstitamisel Pargi tn 37 kinnistule ning ja Teaduse tänaval ehitatud kanalisatsiooni- ja veetorustikule Teaduse tn 1c kinnistu liitumiseks ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni tänavatorustikuga.

Linnavalitsus määras projekteerimistingimused kaugküttetorustiku projekti koostamiseks Jaama tn 1b, Haapsalu mnt 31, Haapsalu mnt 31a,Jaama plats, Jaama tn 3, Jaama tn 1 ning Jaama tn 1a kinnistule.

Linnavalitsus moodustas Harjumaa Muuseumi direktori leidmiseks korraldatud konkursi komisjoni.

Sidetrasside paigaldamiseks suleti 30.juulil kell 8:00-14:00 liiklusele Aia tänaval nr 14 kinnistu juures. Osaliselt on 31.07.2020 14:00-18:00 tavapärane liiklus häiritud ka Aia tn ja Koidu tn ristmikul Aia tn 19 juures.  Asfalteerimine on plaanis 31.07.2020 Aia tn 14 kella 8:00-11:00 ja Aia tn 19 kella 11:00-15:00. Ka siis tuleb tööpiirkonnast ümbersõiduks kasutada kõrvaltänavaid.

Vee- ja kanalisatsiooni liitumispunktide rajamiseks Uuel tänaval suleti Uus tänav kinnistu 24 juures alates 30. juuli kella 08.00 kuni 3.augusti 2020 kell 17.00-ni. Kui ilmastik lubab varem asfaldi panna, avatakse liiklus niipea, kui asfalt jahtunud.

Harju Maakonnaraamatukogu oli põrandate hoolduse tõttu  30. juulist - 3. Augustini suletud.

Keila Noortevolikogu korraldas täna terviseradadel rannavolle turniiri. Vaatamata vihmahoogudele. Kirja pani end 10 võistkonda, kellest valdav enamus ka osales. 1. koht Keila Pikad,  2. koht MT Viik Group, 3. koht Buldooserid. Vaata pilte.

 

Reede, 31.juuli:

Käsitöösalongi Vaarikas Vahukoorega lastelaagri lapsed avasid hoovilugude päeva eelproovina kodukohviku salongi Koidu tänava majas.

SNCO Pruulis andis kontserdi  Eimel Kaljulaid!

 

Laupäev, 1.august:

1. augusti hommikul alustasid keilalane Olle Rõuk ja Rain Seepõld Kiviõli Tuhamäel vertikaal – maniakaalse perfoomansiga.  Nimelt võetakse käsile (või pigem jalule) midagi, mida Eestis veel varem tehtud ei ole – jalgsi Everesting. Kui kellelegi nimetatud tegevus võib tunduda võõras, siis seletuseks niipalju, et tegemist ei ole ei linnuvaatluse, kaneelisaiakeste küpsetamise ega miniatuursete portselankujukeste meisterdamisega. Eduka Everestingu sooritamiseks tuleb leida kuskilt mägi ja siis tuim-lolli järjekindlusega liikuda üles-alla niikaua kuni saab täis Mount Everesti jagu tõusumeetreid, ehk siis 8848 m.  Kiviõli Tuhamäe tõstukialusel tõusul saab ühe korraga kätte 71 tõusvat meetrit. Oskuslikult matemaatikat kasutades võib jõuda tulemuseni, et sealt üles peame minema 125 korda (mis on üsna palju). Selle ajaga koguneb 90 horisontaalset kilomeetrit.  Everesting on asi, millele peetakse ka rahvusvahelist arvestust. https://everesting.cc/ Rattaga on seda Eestis korra tehtud. Alo Alunurm sai rattaga 2018 aastal Munamäel üle 10 000 meetri tõusu. Jalgsi aga on Eesti veel kaardile kandmata. Suurte patriootidena ei taha me sellega leppida ja tõstame Eesti mudast ning kirjutame kodumaa nime suurte tähtedega maailmakaardile!  Kiireim Everesting on tehtud 11 tunni ja 11 minutiga ja aeglaseim 42 tunni ja 12 minutiga. Aega, kõrgust ja distantsi mõõdame Polar GritX kelladega, mille HillSplitter funktsiooniga saab ideaalselt lugeda sooritatud tõusukordasid. Vajalik on see sellepärast, et tulemuse kirjasaamiseks võetakse arvesse vastava tõusu Strava Segmenti ja loetakse selle läbimiskordasid.

Keila JK esindusmeeskonda kaotas kodus Eesti MV esiliiga B mängu Võru FC Heliosele 1:2.

Harju Elektri avaldas käimisvõistluse „Energialaks" 2. Etapi tulemused.  Võistluse kahe kuuga on läbitud 13,205 kilomeetrit! Meie tubli esikolmik on olnud nii edukas, et II etapi võidujärjekord on sama, mis I etapil.  2. etapi võitis taaskord Harju Elekter Teletehnika töötaja Kristi Roots, kes kahe kuuga kokku on saavutanud tulemuseks 1403 km, neist viimase kuuga 720 km. II koha sai Harju Elekter Elektrotehnika töötaja Kaspars Mažeikis, tulemuseks 1125 km, millest viimase kuuga 524 km. III koha omanik on külalisvõistleja Merle Künnapas, tulemusega 833 km, millest viimase kuuga 369 km.  Käimisvõistluse "Energialaks" võitjad kuulutatakse välja Harju Elektri Facebook´i lehel 1. septembril.

 

Pühapäev, 2.august:

Oli kalmistupüha Ohtu kalmistul.