« Tagasi

26.nädal 2020

 

Esmaspäev, 22.juuni:

Täna õhtul peatus Tori kiriku süüdatud Võidupüha Mälestustuli teel Piritale Keilas, Vabadussõja ausambaks rajatud Keila koolimaja juures. Võidutuli jõuab Keilasse homme, 23.juunil tänaste plaanide järgi kell 14.00. Mälestustuli oli teel peatunud kihelkonnakeskustes Pärnus, Pärnu Jaagupis, Märjamaal, Kullamaal ja Nissis. Järgmine peatus peale Keilat oli Tallinna Kaitseväekalmistul. Ööseks asetatakse Eesti sõjameeste mälestustuli koos samal õhtul Toompeal süüdatava muinastulega ajaloolisse Pirita kloostri kirikusse. Võidupüha hommikul ühendatakse mõlemad tuled Kadriorus Vabariigi Presidendi Kantselei juures ühtseks võidu ning jaanituleks, mille Vabariigi President saadab samas laiali üle terve riigi. Keilasse jõuab tuli esialgsete plaanide kohaselt kell 14.00, kui algkooli juures on soovijatel võtta leeki oma jaanitule süütamiseks. Tulekandja, kindral Johan Laidoneri Seltsi esimees Trivimi Velliste tervitas Keila inimesi ja õnnitles Võidupüha puhul. Tervitused võttis vastu linnapea Enno Fels, tuld õnnistas Keila Miikaeli kiriku õpetaja Matthiast Burghardt. Musitseerisid Kristjan Kannukene ja Aivar Uuk. Vaata pilte.

Kinnitust on saanud, et noortekeskus sai rahastuse "Keila Malev" projektiks Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt rahastatud ja Eesti Noorsootöö Keskuse poolt välja kuulutatud Malevasuvi 2020 toetusest. "Keila Malev" projekti raames viiakse augustis toimuvas töömalevas noortega läbi mitmeid erinevaid tegevusi tavapärase tööpäeva lõpus. Projektijuhiks Lisett Liiv.Lisaks esitati taotlus Eesti Noorsootöö Keskuse poolt välja kuulutatud kohaliku tasandi avatud noorsootöö toetusmeetmesse, mis asendas sel kevadel tavapäraselt välja kuulutatavat avatud noortekeskustele suunatud projektikonkurssi. Saadud toetuse suurus on 3000 eurot, milles suurem enamus katab Keila Noortelehe ilmumisega kaasnevad kulud käesoleva aasta teisel poolaastal. Lisaks soetatakse vahendeid välitegevuste elluviimiseks. Projektijuhiks Geter Ehrenpreis.

Alates 22.06 - 20.08 sulgeb Keila Sotsiaalkeskuse oma välisukse 1 tund varem ( E- N 16.30 ja reedel 14.30), seoses töötajate puhkustega ning töödega kolleegide asendamisel. Töökeskus on kollektiivpuhkusel 29.06 - 26.07, erihoolekande klientidele pakutakse päevakeskuse teenus, kuid toitlustamisteenusega jätkame alles augustis.

 

Teisipäev, 23.juuni:

Võidupüha ja Jaanilaupäev.

Hommikul Vabariigi Presidendi poolt lähetatud Võidutuli jagati Harjumaa omavalitsustele laiali Jüri kirikuaias toimunud tseremoonial. Harjumaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees Andre Sepp saatis tule omavalitsustesse. Keilasse tõid tule linnapea Enno Fels ja kaitseliitlased Mart Arraku juhtimisel. Vabadussõja ausambaks ehitatud Keila algkooli juures said võidutule leeki võtta kõik soovijad. Lõpuks viis linnapea Tule Mudaaugule, Nurmenuku kogukonna jaanitulele. Vaata pilte.

KeilaTV klipp: https://www.facebook.com/TVKEILA/videos/896867120789706/UzpfSTE3ODg0NzkwMTg2MjoxMDE1NzE4NzExOTY0Njg2Mw/

Keilas ametlikku ülelinnalist jaanituld sel aastal üleriigilise olukorra tõttu ei peetud.

Noortetuba Mõte Kuubis tegi jaanipäeva ajuragistamiseks ka kultuuriteemalise Kahooti. Õhtul seltskonnaga mõnus mängida! https://kahoot.it/challenge/1e682b2f-adbc-4a49-9ef2-25531c618bc8_1592862387001

Täna kella 17.55 ajal sai häirekeskus teate liiklusõnnetusest Keilas Koidu ja Ülesõidu tänava ristmikul, kus  põrkasid kokku sõiduautod Jeep Wrangler ja Renault Laguna, milles oli kokku kuus inimest. Autodes olnud inimestest kolm, kaks naist ja üks laps, said viga ning viidi haiglasse. Esmastel andmetel liikus Jeep peateel ning Renault pidanuks STOP-märgi alt ristmikule sõites peatuma ning peateel liikujale teed andma,

Sireli tänaval maandus ühe pirnipuu otsa teinud hädamaandumise mudellennuk. Kes puudust tunneb, saatku sõnum Keila linnale.

 

Kolmapäev, 24.juuni:

Ilmateenistus andis järgnevateks päevadeks kogu Eestile esimese taseme hoiatuse: õhutemperatuur kerkib väga kõrgele, tuleb olla ettevaatlik. Ka Keilas tõusis õhutemperatuur üle 25 kraadi.

 

Neljapäev, 25.juuni:

Täna, 25.juuni hommikul kell 8 suleti kapitaalremondiks liiklusele Ülesõidu tänava raudteeülesõit. Tuula teele rajatud ajutine ülesõit oli sõiduautodele avatud juba enne seda. Veokijuhtidel on tõsine palve kasutada teisi ümbersõidu võimalusi. Ebamugavusi tuleb taluda ka jalakäijatel, sest mõlemad ülekäigukohad, nii Ülesõidu tänaval, kui Tuula teel on jalakäijatele suletud. Soovituslik raudtee ületuskoht on Keila jaama juures, samuti saab kasutada uut jalakäijate silda ja Ülejõe tänavat. Tänaste plaanide järgi kestab selline liikluskorraldus nädala. Suurimaks probleemiks osutus Tuule teelt autode rataste alt tõusnud tolm. Reede hommikuks telliti tee kastmine. Vaata pilte.

Saabus teade, et Sihtasutus Keskkonnainvesteeringute Keskus on otsustanud toetada Keila linna projekti "Keila linn üleujutusriskide maandamine" 42 000 euroga.

Alates 25. juunist saavad lühilaagrite ja -malevate korraldajad taotleda kriisitoetust "Terve Eesti suvi", et võimaldada suuremale hulgale noortele suve aktiivset sisustamist. Taotlusi saab esitada kuni 10. juulini. Taotluse täpsemad tingimused ja juhised taotlemiseks leiab meie veebist: https://www.hm.ee/kriisitoetus

Ilmus Keila Korvpallikooli kuukiri.

 

Reede, 26.juuni:

Seoses trükikodade vabade päevadega Võidupüha ja Jaanipäeva ajal Keila lehte ei ilmunud. Järgmine leht ja ühtlasi viimane puhkuste-eelne leht ilmub 3.juulil.

Töö raudteel ja ka ülesõidul edeneb. Esimene uus rööpapaar on ülesõidu kohale paigale pandud. Piirkonna olukorra leevendamiseks on täna hommikul Tuula tee ümbersõitu ka kastetud.

 

Laupäev, 27.juuni:

 

Klubi IPSON korraldab oma Tammiku tee platsil mitteametliku kutsikate, noorkoerte ja veteranide võistluse kuulekuskoolituses.

Karjaküla tee ääres, Keila Mudellennuklubi lennuki juures toimub WW2 AirCombat 1:12 Eesti Meistrivõistluste 3. etapp.

Ringkäigud Keilas ehk Kadri Aller korraldab 26. juunil (reede) ja 27. juunil (laupäev) kell 23 algava orhidee- ja pärandkultuuri retke. „Kas oled kunagi kuulnud sellisest taimest nagu ööviiul või öökuninganna? Tegemist on ühe kauni käpalise ehk orhideega mille ametlik liiginimetus on kahelehine käokeel. Väidetavalt hakkab too taim kõige magusamalt lõhnama just hämariku saabudes. Niisiis asume keset keskööd omamoodi "sõnajalaõie" otsingutele ning kui õnn meid soosib ja ööviiulid teele jäävad, veendume heas lõhnas oma ninadega. Selleks, et rännakule põnevust juurde lisada, räägime teel rahvapärimusest tulenevaid jutte kodukäijatest ja eksitajatest, luupainajatest ja vanakurjast ja paljust muust." Retke pikkus: umbes 2-2,5 h ja 5 km. Algus ja lõpp: Keila Tankimäe taga olev puidust katusealune (59°18'55.84"N 24°23'20.84"E). Tarvis läheb PEA- või TASKULAMPI. Soojad riided selga ning kinnised ja mugavad jalanõud jalga (nt. tossud või matkasaapad). Retk toimub iga ilmaga - vajadusel vihmakeep kaasa. Soovitame kaasa võtta joogipudeli veega.

 

Pühapäev, 28.juuni:

Amandus Adamsoni Ateljeemuuseumis avatakse näituse Merle Kannuse näiotus „Eelaeg" - pildid Priisli külast. Merle Kannuse (s.1972) uus ja varem eksponeerimata seeria klaasisulatustehnikas pilte jätkab autobiograafiliste stseenide taaselustamist, mis sai alguse seeriaga "Umbrohi" ja jätkus seeriates "Väikesed konfliktid" ja "Seal, kus kõik naised on tugevad, kõik mehed on ilusad ja kõik lapsed on üle harju keskmise".