« Tagasi

16.nädal 2020

 

Esmaspäev, 13.aprill:

Keila Kool teatas:  Seoses riigis kehtiva eriolukorraga, on katsed muusika- ja tantsuklassidesse edasi lükatud. Katsetele registreerimist jätkame siis, kui õpilastel on lubatud taas kooli tulla. Samuti on edasi lükatud logopeedi konsultatsioonid. Avaldusi 1. esimesse klassi astumiseks ootame jätkuvalt e- keskkonnas  http://www.keilakool.ee/vastuvott-1.klassik ja keila.ope.ee/vast

Keila Korvpallikool: "Trikiviske Väljakutse" võitis Ott Aasma. Vaata videot.

Tervisekeskuses toimunud doonoripäeval loovutas verd 41 doonorit.

 

Teisipäev, 14.aprill:

Teisipäeval-kolmapäeval jagati algkooli ja Keila Kooli juures koolilaste toiduabipakke. Koolide toitlustaja oli eelneva tellimise põhjal valmistanud ette 445 toidupakki. Pakkide jagamine kulges väga sujuvalt – mingeid inimeste kogunemisi ei toimunud. Tagasiside oli valdavalt rahulolev.

Linnavalitsus saatis Keskkonnainvesteeringute Keskusele taotluse perioodi 2013-2020 kasvuhoonegaaside lubatud heitkoguse ühikutega kauplemisel saadava tulu riigi eelarvestrateegias määratud meetmest „Üleujutusohu riskide maandamine" uurimuslike tegevuste jaoks Keila linna lõunaosas. Projekti kogumaksumus on 42 000 eurot, millest omaosalus oleks 12 600 eurot, mis kaetaks Keila linna 2020.aasta eelarvest.

Lilled linna - nendel päevadel istutatakse lillepottidesse üle 10 000 sarvkannikest.

 

 

Neljapäev, 16.aprill:

Luha tänava jaapani kirsialleel avanesid esimesed õied.

Kriisikomisjoni koosolekul 16.aprillil: Keilas on olukord hetkel rahulik. Teadaolevaid COVID-19 positiivse diagnoosiga inimesi Keilas ei ole. Ka karantiinis olijate hulk on vähenemas. Sotsiaalkeskuses läheb rahulikult. Abivajajate hulk ei ole märkimisväärselt kasvanud. Keila Haiglas asuvas hooldekodus on olukord rahulik. Vaatamata testimistele nakatunud inimesi ei ole. Kaitsevahendeid on olemas.

Lasteaedades käib eriolukorrale sobivalt vähe lapsi. Linnavalitsus on otsustanud kehtestada Keila linna koolieelses lasteasutuses osalustasu määr 0 eurot alates 1. aprillist 2020 kuni 12. aprillini 2020. Alates 13. aprillist 2020 kuni 30. aprillini 2020 on teenuse mittekasutamisel osalustasu määr 0 eurot ning teenuse kasutamisel arvestatakse osalustasu määr proportsionaalselt kohalkäidud päevade arvu järgi.

Kriisikomisjoni enamus leidis väikelastele mõeldud mänguväljakute kasutajatele avamisest rääkides, et tuleb veel kannatada. Eriolukord riigis veel kehtib ja uusi nakatumisi tuleb veel ette. Ei ole mõistlik tekitada potentsiaalset inimeste kogunemiskohta.

Kriisikomisjonis arutati ka maisse planeeritud kultuuri- ja spordiürituste teemat. Leiti, et on mõistlik ka mais sündmusi mitte korraldada. See tähendaks ka Keila linnaks nimetamise 82.aastapäevale pühendatud sündmuste – 1.mail Miikaeli kirikusse planeeritud kontsertaktuse ja 30.maiks planeeritud Keila Päeva ärajätmist. Mis puutub järgmiste suvekuude sündmusi, otsustatakse edaspidi vastavalt kujunenud olukorrale.

Keila Linnavalitsuse 121.istung 16.aprillil keskendus sotsiaalvaldkonnale. Linnavalitsus otsustas sõlmida raske puudega lapse lapsehoiuteenuse lepinguid , andis välja volituse eestkostetava esindamiseks ning otsustas hooldajatoetuse maksmist.

Keila ja Eesti saavad olla Saksamaale eeskujuks! Sõpruslinna Barsbütteli linnavõimu juures Keila linnaga suhteid korraldava Enrico Grünbergi kaudu jõudis meieni informatsioon, et sõpruslinna võim jälgis vaimustusega Keila Linnavolikogu 31.märtsil toimunud istungit, mida peeti esmakordselt kohaliku omavalitsuse istungite infosüsteemi VOLIS kaudu ja ZOOM keskkonna abil. Seni on Barsbüttelis istungid koroonaviiruse tõrjeks seatud piirangute tõttu ära jäänud ja internetikeskkondade vahendusel toimuvaid istungeid kehtiv seadusandlus ei luba. Barsbütteli linnapea Thomas Schreitmüller (pildil 2013.aasta Keila Päeva ajal Keilas) saatis Keila Linnavolikogu istungi salvestuse Schleswig-Holsteini liidumaa siseministeeriumisse näitena, et sarnane süsteem samuti kasutusse võtta ja selleks kohalikku seaduslikku raamistikku muuta. Luba võrguistungite pidamiseks pole seni antud, sest ZOOM keskkonda ei peeta küllalt turvaliseks. Istungeid peetakse suurtes, nt spordisaalides, et osavõtjad saaksid teineteisest kaugel olla.

Oleg Gross Maalehe artiklis „Kui olukord läheb hulluks kätte, avan rahva toitmiseks oma ladude uksed!" : "On omavalitsusi, keda kiita. Näiteks Keilas saadeti meile poodi desoaineid, kui neid ei olnud saada."

Kahe lapse ema Jevgenia kuulutas välja konkursi „Joonista Sipsik" . Osaleda saavad 3-6 aastased lapsed. Laste joonistatud pildid palume skaneerida või pildistada ja riputada üles Facebooki lehele @Keila emmed. Palun ärge unustage märkida pildi joonistanud lapse nime ja seda, kas talle meeldib rohkem sinine või roosa Sipsik. Jevgenia: „Natukene rohkem kui kuu aega tagasi hakkasin kuduma oma lastele pehmeid mängukaaslasi. Kudusin kaks uut Sipsikut ka teile ja koos oma vanema tütrega tahaksin rõõmustada kahte Sipsiku fänni. Selleks kuulutame välja konkursi "Joonista Sipsik". Hiljemalt 25. aprilliks saabunud joonistustest valitakse välja võitjad. 1. ja 2. koht saavad kootud Sipsiku, 3. koha auhinnaks on värvimisraamat."

 

Reede, 17.aprill:

Keila Lehes: esilehel kutsub Eesti Ornitoloogiaühing aialinnupäevikut pidama. Uudistes lähiaja kultuurisündmustest, Kiwanise 50-st pesakastist, valmis Keila turismikaart, koolielust peale 15.maid, abivahendite e-tellimustest, hooldusperede toetustest ning Sipsiku joonistamise võistlusest. Päevateema on kauplustest eriolukorra ajal Rõõmu Kaubamaja näitel. Kadri Aller jätkab matkakirjas Peipsiveere avastamist. Palamets pajatab talurahvatarkustest, sel korral on teemaks koduloomad. Keila Leht avaldab Vikerkaare lasteaia ja abilinnapea Eike Käsi järelehüüded Helgi Rõõmussaarele. Tegija on Karl Talts.

Peaminister Jüri Ratas ja linnapea Enno Fels pidasid paarikümne minuti pikkuse videokõne Skype vahendusel. Vestluse ajal olid saalis ka abilinnapea Eike Käsi ja Maret Lepiksaar ning Skype vahendusel osales ka Linnavolikogu esimees Tanel Mõistus. Jutuks oli elu eriolukorra tingimustes, ennekõike sotsiaalvaldkonna ja haridusasutustes. Jutuks oli ka riigi eelarve ja eriolukorrast väljumise plaan. Pikemalt saab videokohtumisest lugeda järgmises Keila Lehes.

 

Laupäev, 18.aprill:

Sel laupäeval on tõeliselt suur rõõm kohtuda interneti vahendusel kahe Harju Maakonnaraamatukogu vahva vabatahtlikuga - lugemiskoer Ruby ja koerajuht Marellega.   Harju Maakonnaraamatukogu ning Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingu koostöös alustasid nad eelmise aasta sügisel meie raamatukogus lugemiskoera programmiga. Marelle loeb meile raamatu " Madli-Liis ja lugemiskoer" . Tüdrukust Madli-Liis on ilmunud tegelikult kaks imearmsate piltidega raamatut, Raamatute autoriks Lisa Papp ning eestikeelsetena nägid nad ilmavalgust eelmisel aastal kirjastuses  Ühinenud Ajakirjad. Ps. Seniks kuni Marelle ja Rubyga kohtuda saate, võite pusida netis kokku Ruby pildiga pusle. Lingi puslele leiate meie lasteka lehelt : https://www.keilalasteleht.ee/mangud-veebis

Keilalane Olle Rõuk korraldab Eesti MV sirgjoonejooksus. Tegemist on kestvusjooksuga. Osalejad valmistavad endale ette enda poolt valitud kohas sirgjoonelise trassi mida läbides tohib kalduda kõrvale mõlemale poole maksimum 100 meetrit. Tulemusena arvestatakse läbitud distantsi, aeg ei ole oluline. Peale lõpetamist saadavad osalejad korraldajale tõestuseks sellest GPX faili meiliaadressile olle.rouk@heidelberg.com . Juhul kui kontrollimisel selgub, et kõrvale kaldutud on rohkem kui 100 meetrit, siis tulemusena läheb arvesse teekond selle kohani. Kui sellest kohast edasi minev teekonna osa oli pikem, siis läheb arvesse pikem osa. Antud formaadil on olemas ka rahvusvaheline arvestus ja kehtiv maailmarekord on Norras tehtud 47,2km. Et aga saada rahvusvaheliselt arvestatav tulemus, siis ei tohi kasutada edasiliikumise abivahendina GPS'i, liikuda võib ainult kaardi abil. Seega, kes arvab, et on suuteline tegema rohkem kui 47,2 km ja tahab saada uue maailmarekordi omanikuks, siis paluks seda järgida. Oma teekonna peab GPS'iga salvestama ikkagi. Lubatud võistlusaeg on 18.aprill kell 00:00 – 27.aprill kell 23:30. Loe rohkem SIIT