« Tagasi

12.nädal 2020

 

Esmaspäev, 16.märts:

Kogunes kriisikomisjon, mitu liiget osales üle interneti. Keila linna kriisikomisjon tegutseb COVID-19 viiruse leviku tõkestamise nimel. Eesmärk on vähendada inimestevahelisi füüsilisi kontakte, samas unustamata abistamast abivajajaid.  Värsket informatsiooni nakatunute hulgast ei ole ja ilmselt ei tulegi, sest Terviseamet on muutunud diagnoosimise taktikat. Tuleb arvestada, et nakatunute arv on oluliselt suurem, kui ametlikud numbrid seda näitavad. Viiruse leviku takistamiseks tuleb viia inimestevahelise füüsiliste kontaktide hulk minimaalseks. Äärmiselt suurt tähelepanu tuleb pöörata isiklikule hügieenile. Haigustunnustega inimesed ja nende kokku puutunud isikud peaksid loobuma avalikus ruumis liikumisest. Keila linna ööpäevaringne infotelefon on 679 0700, e-post klv@keila.ee  Värske informatsiooni saamiseks jälgige üleriigilise leviga ja Keila linna infokanaleid - http://www.keila.ee ja www.facebook.com/Keilalinn 

Kõik Keila koolid läksid üle kodusõppele, ka Keila Muusikakool. Huviringe ei toimub, treenerid on andnud spordiringides käijatele kodused harjutuskavad.

Harju Maakonnaraamatukogu annab teada, et raamatukogust võimalik laenutada ainult ettetellitud raamatuid. Raamatuid on võimalik reserveerida telefoni (6755730), e-posti (laenutus@hcl.ee) või raamatukogu programmi URRAM (www.lugeja.ee) kaudu. Ettetellitud raamatud pakitakse ja varustatakse lugeja registreerimisnumbriga. Registreerimisnumber teavitatakse tellimuse esitamisel (telefoni teel). Kirjaliku tellimuse (e-posti või Urrami tellimuse puhul) anname teile numbrist teada pärast tellimuse komplekteerimist. Ettetellitud raamatud ootavad teid raamatukogu sissepääsu juures asuvatel kärudel. Juurdepääs raamatutele on ainult raamatukogu lahtioleku aegade ajal. Tagastamisele kuuluvad raamatud saate panna tagastuskastidesse, mis asuvad raamatukogu välisukse juures . Ligipääs tagastuskastidele 24/7.

Lasteaiad on jäänud tööle, kuid on palve vanematele tuua lapsed hoiule vaid hädavajadusel. Laste toomisel tuleb enne sellest teada anda lasteaia direktorile. Suurem osa tegevustest planeeritakse õue.

Sotsiaalkeskus on külastajatele suletud. Sotsiaaltöötajad on tööl ja alustasid riskirühma kuuluvate eakate varustamist toiduainetega. Sotsiaalvaldkonna töötajatel on suurem osa Keila võimalikest abivajajatest teada. Peamise abina mõeldi siinjuhul peamiselt eakaid, kellel ei ole riskirühmana mõistlik ise poodi minna. Poes käimisteks on võimalik lisaks sotsiaaltöötajatele rakendada noorsootöötajaid ning kooli ja Harju Maakonnaraamatukogu sõidukeid. Sotsiaaltöötajad on telefonikõne kaugusel. Tööajal on sotsiaalkeskuse infotelefon 6791570, Keila linna sotsiaalnõunik Piia Petersoniga saab ühendust telefonil  6790726.

Noortekeskus on suletud. Kultuurikeskus on suletud, kõik kultuurisündmused on kas edasi lükatud või ära jäetud. Näitustele ei pääse. Seoses eriolukorraga riigis ,on hetkel peatatud arvete edastamine Keila Päeva laadakauplejatele, teatas kultuurikeskus. Kõik , kes on ennast laadale juba registreerinud on järjekorras ning uuesti enam registreerima ei pea, meie registreerimise ankeet on endiselt aktiivne. Kohe, kui olukord stabiliseerub jätkub ka arvete edastamine laadakauplejatele tavapäraselt.

Linnavalitsus on suletud. Linnapea antud käsul on tööle tulnud vaid need ametnikud, kellel on selleks hädavajadus. Ülejäänud on ametis kodukontoris. Kuna linnavalitsuse välisuks on külastajatele suletud, pannakse paberil kirjade vastuvõtuks lähiajal linnavalitsuse välisukse kõrvale postkast. Ennekõike oodatakse sinna toimetulekutoetuste avaldusi. Siiski loodab linnavalitsus saada kõik avalduse e-kirjana. Avalduste vormid leiab siit: http://www.keila.ee/blanketid

Keila Tervisekeskus on alates laupäevast (14.03) suletud. Edasi on lükatud kõik ostetud kaardid Tervisekeskuse suletud oldud päevade võrra. Püsikorraldusklientidel palutakse peatada pangas edasised püsikorraldusmaksed. Kui laekumine on juba toimunud, jääb see kuni olukorra muutuseni ettemakseks.

Keila Leht: seoses eriolukorraga ja viiruste levikuga töötab Keila Lehe toimetus suures osas kodukontoris. Kuulutusi ja kirju saab saata e-posti aadressil: leht@keilaleht.ee . Helistada saab telefonil 510 6631.

Kehtestatud eriolukorra ajal ei toimu piirkonnapolitseinike ja noorsoopolitseinike plaanilisi vastuvõtte Keila konstaablipunktis aadressil Keskväljak 8a, Keila. Vajadusel saab kontakti ametnikega e-posti sille.roosimaa@politsei.ee, annika.koppel@politsei.ee või telefoni 6124522 teel.

Aisu Perearstikeskus võtab vastu ainult erakorralisi patsiente kellel on tõsised terviseprobleemid. Kõik kes vajavad tõendit või profülaktilist läbivaatust lükatakse edasi. Al 16.03.20 plaanilised vastuvõtud on tühistatud. Suhtlemine toimub enamasti telefoni teel ja e-mailiga.

Keila Perearstikeskus: Plaanilised vastuvõtud, analüüsid, sh imikute kontroll, füsioteraapia, juhiloa tervisetõendid jms on edasi lükatud kuni 30.03.20. Eriolukorra lõppemiseni palun mitte tulla Perearstikeskusesse, vaid kontakteeruda eelnevalt telefonil 6045771 või e-kirjaga aadressil info@keilaperearst.ee Palume helistada oma perearstile või tema pereõdedele nende tavavastuvõtuaegadel. Kõik telefonikõned suunatakse registratuuris Teie perearstile ja pereõele edasi. Vastuvõtuajad leiate keilaperearst.ee

Seoses Eestis välja kuulutatud eriolukorraga saavad haigestunud või hoolduslehte vajavad töötavad inimesed selle patsiendiportaalis digilugu.ee ise avada.

ASi Harju Elekter nõukogu nimetas oma 16.03.2020 toimunud koosolekul alates 4.05.2020 ettevõtte juhatuse esimeheks praeguse juhatuse liikme ja finantsjuhi Tiit Atso. Tiit Atso (sünd.1982) omab pikaajalist finantsjuhtimise kogemust, olles AS Harju Elekter kontserni finantsjuht alates 2014. aastast ning täitnud alates 2016. aastast juhatuse liikme kohuseid. Eelnevalt on Tiit Atso töötanud mitmetel finantsvaldkonnaga seotud ametikohtadel, viimastena neist Viru Keemia Grupp ASis arendusprojektide finantsjuhina (2012-2014) ja finantskontrollerina (2010-2012) ning Deloitte Audit Eesti ASis finantsauditi projektijuhina (2007-2010). Tiit Atso on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikoolis bakalaureuseõppe finants- ja juhtimisarvestuse erialal ning omandanud keskkonnaökonoomika magistrikraadi. Tiit Atso ei oma ASi Harju Elekter aktsiaid.  Alates 4.05.2020 jätkab ASi Harju Elekter juhatus kaheliikmelisena: Tiit Atso (juhatuse esimees) ja Aron Kuhi-Thalfeldt (juhatuse liige).

 

Teisipäev, 17.märts:

Kuigi vahepeal oli AS Keskkonnateenused kuulutanud välja, et ka Keila Jäätmejaam suletakse pandeemia tõttu, on Keila linn Keskkonnateenustega kokku leppinud, et jaam on avatud nagu tavaolukorras. Täiendatavate abinõude jaoks võtab jaam ajutiselt kasutusele meetmed: • Sularahatehinguid ei tehta. Ainult kaardimaksed ja kaarditerminal viiakse operaatori lauast maksimaalsele kaugusele. • ID kaardi tuvastamist ei tehta. Küsime aadressi ja elaniku staatust ja selle põhjal tuvastame kas on Keila linna elanik või mitte. • Teenindame kontoris 1 inimene korraga. • operaator on varustatud kaitsekinnaste ja desovahenditega.

12.-19. märtsil toimus Sankt-Peterburgis XXVIII D. Šostakovitši nim laste muusikalise loomingu konkurss. Võistlusest võtsid osa muusikud paljudest Venemaa linnadest ja Keila mk õpetaja Diana Gromova õpilased Eestist. Meie ja Moskva õpilased said eriolukorra tõttu osaleda vaid kohale saadetud video vahendusel. Tulemused: Klaver 10-12 aastased Sofie Hramova 4 kl. diplom (1. aste); 13-15 aastased Vivien Varsanovitš 7 kl. III koht, Iris Maurer 6.kl diplom (1. aste). PALJU ÕNNE!

Täna oli ülemaailmne sotsiaaltööpäev. Keila sotsiaaltöötajad täna tähtpäeva tähistada ei saa, neil on käed-jalad tööd täis abistades linna eakaid poes käimistega. Sellegi poolest õnnitleme neid kõiki ja soovime tugevat tervist ja jõudu!

 

Kolmapäev, 18.märts:

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium lõi koroonaviiruse COVID-19 leviku tõttu kannatada saanud ettevõtjatele ühtse kontaktpunkti, kus saab oma murede ja küsimustega riigi poole pöörduda.  Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kontaktpunkt on kolmetasemeline. Esimeseks tasemeks on ministeeriumi veebilehelt aadressil https://www.mkm.ee/covid19-kkk leitav ning regulaarselt täienev loetelu korduma kippuvatest küsimustest (KKK).

 

Neljapäev, 19.märts:

Toimus Keila kriisikomisjoni koosolek. COVID-19 tõrjumiseks moodustatud Keila kriisikomisjoni esimehe Enno Felsi sõnul kulgeb Keilas eriolukorra kohta rahulikult. Kõik linna asutused on oma töökorralduse ümber  kohandanud Vabariigi Valitsuse seatud nõuetele vastavalt. Eesmärk on kahandada inimestevahelisi kontakte miinimumini. Lasteaiad on valmis ööpäevaringse laste järelevalve võimaldamiseks.  Linnapea hoiatas, et lähinädalatel on oodata haigestunute arvu kasvu. Terviseamet ei  ole pidanud vajalikuks kohalikke omavalitsusi piirkonna nakatunute arvust informeerida.

Keila Sotsiaalkeskus on külastajatele suletud, kuid kõik töötajad on ametis ja terved. On alustatud riskirühma kuuluvate isikutele, peamiselt eakatele toiduabi korraldamisega.  Osadele isikutele toimetab sooja toitu Comlink OÜ.  Abivajajad saavad sotsiaalkeskusega kontakti telefonil 5207448. Koormuse suurenedes on linn valmis kaasama teiste linnaasutuste töötajaid ja vabatahtlikke. Samas kutsub kriisikomisjon üles kõiki linnakodanikke märkama oma naabruses elavaid eakaid ja võtma neile poest toidukraami toomine enda hooleks. 

Politseil on tähelepanek, et küllalt paljud koolinoored ei järgi koduõppe kehtestamise põhiideed – vältida kontakte, vaid kogunevad ikkagi seltskondadesse. Politsei koostöös G4S-iga kavatseb noorteseltskondi jätkuvalt korrale kutsuda ja selgitada selliste kogunemise ohtlikkust. Politsei palub lapsevanematel kodus selgitada noortele, et vahetu suhtlemine suurendab nakatumise riski.

Palvele lapsed koju jätta on lapsevanemad reageerinud vastutustundlikult. Sel nädalal on lasteaedades kokku kümmekond last. Keila lasteaiad on valmis vastavalt Vabariigi Valitsuse seatud ülesandele seadma sisse ööpäevaringne järelvalve. Vastav sooviavaldus tuleb esitada lasteaia direktorile. Kriisikomisjon arutas lasteaedade osalustasu teemat. Otsus osalustasu suurusest eriolukorra ajal langetatakse enne märtsikuu arvete laialisaatmist.

Päästeameti esindaja sõnul on Keila komando töövalmiduses.

AS Keila Vesi tegevus on plaanipärane. Tehnikud-operaatorid toimetavad nii, et omavahel kokku ei puutu. Riskirühma kuuluvad töötajad saavad kodus olla.

Linnavalitsuse ametnikud on enamalt jaolt kodukontoris. Linnavalitsuses käiakse vaid hädavajadusel. Linn on sisse seadnud ööpäevaringse infotelefoni  679 0700, e-post klv@keila.ee

 Kriisikomisjoni planeeritud järgmine kokkusaamine on järgmisel neljapäeval, 26.märtsil. Vajadusel kogunetakse varem. Tekkivad probleemid lahendatakse jooksvalt.

 

Linnavalitsus tegi otsuse raske puudega laste lapsehoiuteenuse lepingu sõlmimise ning sotsiaaleluruumide lepingute lõpetamise ja sõlmimise kohta.

Linnavalitsus saatis Keila Linnavolikogu menetlusse eelnõu toimetulekutoetuse määramiseks eluasemekulude piirmäärade kehtestamisest. Eelnõu järgi võetakse toimetulekutoetuse määramisel arvesse eluruumi sotsiaalselt põhjendatud normpind  18 m² eluruumide üldpinda perekonna iga liikme kohta ja lisaks 15 m² perekonna kohta. Eluruumis üksinda elavale pensionärile ning osalise või puuduva töövõimega inimestele võib normpinnaks arvestada kuni 51 m².  Toimetulekutoetuse määramisel arvesse võetavate jooksval kuul tasumisele kuuluvate eluasemekulude piirmäärad on: kuni 18 m2 üldpinnaga eluruumi üür kuni 18 eurot/m2 kohta kuus ning üle 18 m2 üldpinnaga eluruumi üür kuni 12 eurot/m2 kohta kuus;  korterelamu haldamise kulu, sealhulgas remondiga seotud kulu kuni 4 eurot/m2 kohta kuus; korterelamu renoveerimiseks võetud laenu tagasimakse kuni 3 eurot/m2 kohta kuus;  veevarustuse ja reovee ärajuhtimise teenuste maksumus kuni 25 eurot iga pereliikme kohta kuus;  soojaveevarustuseks tarbitud soojusenergia või kütuse maksumus kuni 15 eurot iga pereliikme kohta kuus; kütteks tarbitud soojusenergia või kütuse maksumus kuni 6 eurot/m2 kohta kuus; elektrienergia tarbimisega seotud kulu kuni 40 eurot üheliikmelise pere kohta kuus ning kuni 25 eurot iga järgneva pereliikme kohta kuus; majapidamisgaasi maksumus kuni 6 eurot pereliikme kohta kuus; maamaksukulu, mille arvestamise aluseks on kolmekordne elamualune pind kuni 0,20 eurot/m2 kohta kuus; hoonekindlustuse kulu kuni 0,30 eurot/m2 kuus ning olmejäätmete veotasu kuni 5 eurot pereliikme kohta kuus.

Keila linna noorsoopolitseinik Sille Roosimaa: Täna Keila vahel ringi sõites jäi silma muret tekitav olukord, kus tublid trennilapsed on kogunenud gruppidesse, et sportida ja koos aega veeta. Kahjuks tänases eriolukorras ei saa me sellist tegevust lubada. Sportimine on igati teretulnud, kuid seda tuleb teha läbimõeldult ning vältida kontakte väljaspool oma pereringi. Noorsoopolitseinikuna panen kõigile südamele, et hoolime enda ja teiste tervisest. Värskes õhus liikumine ja sportimine on turvaline kui teeme seda oma perega, hoiame piisavat distantsi teistega ning ei kogune terviseradadele, spordiplatsidele/väljakutele, kus on kontakti vältimine raskendatud. Lastele tuleks selgitada, miks tuleks vältida sõpradega kokkusaamist ning rahvarohkeid kohti. Sel viisil panustame kõik ühtselt turvalisusesse ning anname võimaluse eriolukorra võimalikult kiirele lõppemisele.

Keskparki pannakse täna uusi pinke. Kokku on tellitud 9 pinki.

Noortekeskus kuulutas välja videokonkursi „Minu päev garantiinis" . Koostada tuleb 2-3 minuti pikkune vlog ja esitada see noortekale 12.apriliks.

Alates  19. märtsist muutub Läänesuuna sõiduplaan. Jäävad ära osad Keila ja Pääsküla liini reisid ning muutub hommikuse Kloogaranna-Tallinna rongi väljumisaeg. Kehtiva eriolukorra tõttu liiguvad inimesed oluliselt vähem, mistõttu muudame mõnevõrra graafikuid vastavalt oludele. Täna sõidavad rongid tavapärase sõiduplaani alusel, kuid alates homsest on Läänesuuna liikluses mõningaid muudatusi. Eelkõige puudutab neljapäevast kehtima hakkav sõiduplaanimuudatus Tallinna-Keila lõigul reisijaid, kus liiklus on tihe ja saab kasutada teisi ronge. 23.märtsist muutub rongide sõiduplaan taaskord.

 

Reede, 20.märts:

Hommikul kell 5.50 algas kevad.

Keila Lehes: esiküljel Kaare teel avatavast majast erivajadustega inimestele. Kolmas külg on pühendatud COVID-19 viirusele reageerimisest ja eriolukorrast Keilas. Eraldi artikkel on sotsiaalkeskuse tööst eriolukorra ajal. Linnapea Enno Fels on kirjutanud lehte pöördumise. Uudistes Harju Elektri uuest juhatuse esimehest Tiit Atsost, abivahendite saamisest kullerteenusega, jäätmeveost ja Keila jäätmejaamast, muusikakooli õpilaste osalemisest konkurssidel ja Memento uuest mälestusteraamatust. Reisikiri viib Balisse. Palamets pajatab M.J.Eisenist futuroloogina. Rubriik "Kuhu minna" on saanud uue nime - "Kuhugi ei ole minna". Tegija on Raido Notton.

Linnapea Enno Fels võttis hommikul Pargi tänavale rajatava kogukonnas elamise maja sarikatelt alla pärja. Sarikapidu sel korral ei peetud.

Sotsiaalkeskus: Tavapärast tööd teevad vaid avahoolduse töötajad - koduhooldus, sooja toidu viimine koju ning mõnevõrra vajatakse ka sotsiaaltransporti. Keskuse rahvas on läbi helistanud 30 teada olevat üksikut eakat või puudega inimest, pakkumaks oma abi, kuid siiani on seda vajanud vaid 4-5 inimest. Oleme jätkuvalt valmis koduteenust (toidu ja ravimite toomist) laiendama, kui selleks vajadus tekib.

 

Olge terved!