« Tagasi

Eriolukorra info 15.märtsil

Keila linna kriisikomisjon tegutseb COVID-19 viiruse leviku tõkestamise nimel. Eesmärk on vähendada inimestevahelisi füüsilisi kontakte, samas unustamata abistamast abivajajaid. Keila linna kriisikomisjon kogunes 15.märtsi hommikul.

 

Head keilakad !

Kinnitame teile, et Keila Linnavalitsus töötab seitse päeva nädalas ja on olemas ööpäevaringne tegutsemisvalmidus, et tagada toimetulek kriisiolukorraga.

Peamiseks prioriteediks on Keila linna elanike tervise hoidmine.

Oleme koostanud teie jaoks juhised, mida järgida COVID-19 viiruse leviku tõkestamiseks.

Säilitage rahu ja kasutage aega, et olla koos perega ning viibida rohkem looduses.

Keila linnapea Enno Fels

 

Keila linna ööpäevaringne infotelefon on 679 0700, e-post klv@keila.ee

 

Keila linna asutused on külastajatele suletud. Esmaspäevast palun kõigil, kel pole otsest vajadust tööle tulla, jääda kodukontorisse!!!

Linnavalitsuses on tööajal reeglina siiski keegi kohal abistamaks neid, kel muud kontakteerumisvõimalust pole.

Värske informatsiooni saamiseks jälgige üleriigilise leviga ja Keila linna infokanaleid - http://www.keila.ee  ja https://www.facebook.com/Keilalinn

 

Üldised juhised Keila elanikele, mis aitavad kaasa COVID-19 viiruse leviku tõkestamiseks

1.            Hoia ennast ja teisi kursis, kuidas mitte nakatuda COVID-19 viirusesse. Juhised on leitavad www.terviseamet.ee/uuskoroonaviirus veebilehelt. Terviseameti eeskirjad on kõikidele rangelt täitmiseks!

2.            Palun järgige ainult ametlikke riigi ja Keila linna infokanaleid - http://www.keila.ee ja https://www.facebook.com/Keilalinn

3.            Kui vähegi võimalik vältige rahvarohkeid kohti ja eriti rahvarohkeid kinniseid (kehva ventilatsiooniga) ruume.

4.            Püüdke säilitada aktiivne eluviis. Soovitav on võimalikult palju liikuda värskes õhus. Keila Terviserajad ootavad Teid!

5.            Tugeva immuunsüsteemi tagamiseks magage piisavalt, toituge tervislikult, vältige alkoholitarvitamist ja jääge rahulikuks.

6.            Vajalik range hügieenireeglitest kinnipidamine

7.            Vältige kontakti haigussümptomitega inimestega.

8.            Lähikontakte väljaspool pereringi tuleks võimalusel vältida.

9.            Hädatarvilike kontaktide puhul hoidke võimalusel vähemalt 1,5 meetrist distantsi.

10.          Peske sageli käsi! Samuti puhastage regulaarselt oma mobiiltelefoni ja teisi e-seadmeid.

11.          Vältige suu, nina ja silmade puudutamist. Viirus levib kõige paremini just sealsete limaskestade kaudu.

12.          Kinnises ruumis või avalikus kohas aevastades või köhides katke suu ja nina, kasutage selleks ühekordseid salvrätikuid!

13.          Distantsõppel olevad lapsed peavad olema kodus, mitte viibima kaubanduskeskustes või muudes avalikes kohtades!

Head lastaeade laste vanemad! Lasteaiad on suletud, avatud on hoiurühmad. Palun jätke oma lapsed võimalusel koju, et tagada nende turvaline olek oma harjumuspärases kodukeskkonnas. Hoiurühma võimaluse loome vaid nendele lastele, kelle vanemad mitte mingil juhul ei saa koju jääda (eelkõige tulenevalt nende ametist). Kui teil tekib küsimusi või soovite oma lapse kohta infot anda, palun võtke ühendust lasteaia direktori või oma rühma õpetajaga

14.          Eakad ja krooniliste haiguste põdejad kuuluvad riskigruppi. Palume eakaid inimesi külastada ainult möödapääsmatu vajaduse korral. Samas tuleb nendega kindlasti igapäevaselt suhelda ja vajadusel varustada neid toidu, ravimite ja muu vajalikuga. 

15.          Märkame ka kõiki meie läheduses elavaid üksikuid ja eakaid inimesi – suhelge nendega ja vajadusel aidake neil varuda toitu, ravimeid ja muud vajalikku. Täiendava abivajaduse korral pöörduge Keila linna sotsiaalnõunik Piia Peterson ( piia.peterson@keila.ee ), Keila Sotsiaalkeskuse juhtaja Riina Sippol ( riina.sippol@keila.ee ) või sotsiaaltööspetsialist Ave Kivinukk ( ave.kivinukk@keila.ee ).

 

 

Kuidas käituda, kui kahtlustad, et oled nakatunud COVID-19 viirusesse!

  1. Kui tunned ennast haiglaselt, siis võimalusel ära mine tööle vaid kokkuleppel tööandjaga kasuta kodukontorit või võta tervisepäev.

Eriolukorra lõppemiseni paluvad perearstikeskused enne keskusesse tulekut oma perearstiga enne kontakteeruda kas telefoni või e-kirja teel.  Keila Perearstikeskus on plaanilised vastuvõtud, sh imikute kontroll, füsioteraapia, juhiloa tervisetõend jms edasi lükanud kuni 30.märtsini 2020.

2.            Kui teil või kellelgi lähikonnast on palavik, köha ning raskusi hingamisega konsulteerige oma perearstiga. Kui perearsti ei ole võimalik kätte saada, siis helistada perearsti nõuandetelefonile 1220.

3.            Kuidas käituda kui teil on köha, palavik? Loe täpsemalt näiteks http://bonmedica.eu

4.            Hoidke ennast eemale teistest inimestest, et vähendada viiruse levikut!

5.            Raskes seisus haigestunul tuleb kutsuda kiirabi 112. Sealjuures teavitada tervishoiutöötajat COVID-19 riskipiirkonnas viibimisest ja/või COVID-19 nakatunuga kokkupuutest.

6.            Hoiame üksteist ja oma lähedasi ning märkame rohkem, et viirus võimalikult kiiresti kontrolli alla saada.

 

Olulised kontaktid:

•             Kiirabi 112

•             Perearsti nõuandetelefon 1220.

•             Lastearsti tasuline nõuandetelefon 1599. Kõneminuti hind 1 euro. Valida saab nii laua- kui mobiiltelefonil. Nõu annavad kogenud lastearstid.

Keila Linnavalitsuse infotelefon 679 0700, e-post klv@keila.ee

 

Ametlikud kanalid

•             https://www.terviseamet.ee/et/uuskoroonaviirus

•             https://www.perearstiselts.ee

•             https://etv.err.ee/aktuaalne_kaamera

•             https://www.hm.ee/et                               

•             https://www.valitsus.ee/et

 http://www.keila.ee

https://www.facebook.com/Keilalinn

 

Viimased uudised

Linnavalitsusele selgunud informatsiooni kohaselt on  Keila linnas COVID-19 viirusesse nakatunud 3 täiskasvanud inimest. Täpsemat informatsiooni nende juhtumite kohta pole Terviseamet Keila linnavalitsusega jaganud. Nakatunute isikuandmeid Keila linnavalitsus ei avalikusta.

Aisu Perearstikeskus võtab vastu ainult erakorralisi patsiente kellel on tõsised terviseprobleemid. Kõik kes vajavad tõendit või profülaktilist läbivaatust lükatakse edasi. Al 16.03.20 plaanilised vastuvõtud on tühistatud. Suhtlemine toimub enamasti telefoni teel ja e-mailiga.

 

Keila Perearstikeskus: Plaanilised vastuvõtud, analüüsid, sh imikute kontroll, füsioteraapia, juhiloa tervisetõendid jms on edasi lükatud kuni 30.03.20. Eriolukorra lõppemiseni palun mitte tulla Perearstikeskusesse, vaid kontakteeruda eelnevalt teleonil 6045771 või e-kirjaga aadressil info@keilaperearst.ee

Keila Perearstikeskuse OÜ