« Tagasi

Juhised koroonaviiruse levikuga seotud eriolukorraks Keilas

Keilas on alates 13.märtsist tuvastatud esimesed koroonaviiruse COVID 19 juhtumid.

 

Linnapea pöördumine 13.märtsil:

Head keilakad!

Viirus on levinud Keilasse ja hetkel on meil teada üks juhtum, kuid kindlasti pole põhjust paanikaks. Pigem teeme igaüks meist sõltuva, et pidurdada edasine kulg. Juhiseid on jagatud palju, neist on kasu ja panen teile südamele neid kindlasti järgida. Elementaarseimad neist tuletan veelkord meelde:

•             vähem otsesuhtlust, eriti riskigruppidesse kuuluvate eakamate inimestega. Vältige rahvarohkete kohtade külastamist ja lükake võimalusel edasi ka isiklikud sündmused.

•             kauplused toidust tühjaks ei saa, seega vältige tunglemist järjekordades. Kel aga on haiguse kahtlus, on olnud kokkupuutes nakatanuga või põeb ise haigust, paluge lähedastelt abi toiduvarude kättesaamisel. Neid, kel lähedasi abistamas ei ole, saavad ühendust võtta Keila Linnavalitsusega e-posti aadressil klv@keila.ee  või telefonil +372 679 0700

•             Kui vähegi võimalik, püsige maksimaalselt kodudes vähemalt järgmine nädal

•             Järgige kätepesusoovitusi ja kasutage võimalused desinfitseerivaid vahendeid

•             Kui teil tekib küsimus ja te ei ole kindel, kuidas olukorras käituda, tervisealast informatsiooni saab küsida perearsti nõuandetelefonilt 1220 või +372 634 6630.

Linnavalitsus on teinud omapoolsed otsused linnaasutuste teenuste kohta. Jälgime pidevalt olukorda ja tegutseme vastavalt Vabariigi Valitsuse ja Terviseameti poolt saadud juhistele.

Hoiame end ja oma lähedasi ning jääme terveks!

Enno Fels, linnapea

 

Kõik värske informatsioon koroonaviiruse leviku ja tõkestamise kohta on Terviseameti kodulehel https://www.terviseamet.ee/et/uuskoroonaviirus

 

 

MEETMED KEILA LINNA TERRITOORIUMIL KOROONAVIIRUSE PUHANGU AJAL

Kooskõlas Vabariigi Valitsuse poolt 1. maini 2020 välja kuulutatud eriolukorraga ning võttes arvesse, et riigipoolne meetmete vajaduse hindamine toimub iga kahe nädala järel

( https://www.valitsus.ee/et/uudised/valitsus-kuulutas-eestis-valja-eriolukorra-1-maini )

 

Keila linna asutused töötavad võimalusel toimub töö kaugtöö vormis, s.o. telefoni ning e-kirja teel ning hallatavad asutused avaldavad oma kodulehel telefoninumbrid, mille kaudu ollakse kättesaadavad

1.maini 2020 on keelatud spordivõistlused, etendused, kontserdid,  konverentsid,  avalikud kogunemised.

 

Hariduselu korraldus Keila linnas 16. märtsist 2020 kuni olukorra muutumiseni:

Keila linna lasteaiad  on ettevaatusabinõuna alates 16.märtsist suletud, kuid avatud on hoiurühmad  nendele vähestele lastele, kelle vanematel ei ole võimalik koju jääda.  

Keila Koolis ja Keila Põhikoolis on peatatud tavapärane õppetöö ning viidud üle kaug- ja koduõppevormile.

Keila Kool jätkub õppetöö jätkub sel ajaperioodil koduõppe/e-õppe vormis. E-õppe periood algab esmaspäevast, 16.märtsist.  Kool palub meeles pidada, et koduõpe tähendab õpetajate antud ülesannete kodus lahendamist lähtuvalt tunniplaanist. Õpilane ei osale huviringides ja trennides, ei külasta kino, teatrit või muid rahvarohkeid kohti. Aineõpetajad annavad õpilastele igapäevaselt Stuudiumi kaudu teada, kuidas toimub suhtlus ja õppetöö. Jälgida tuleb tunnikirjeldusi tunniplaani alusel. Küsimuste korral pöörduda e-päeviku suhtluse kaudu aineõpetaja või klassijuhataja poole. Õpetajal on õigus igapäevaselt ülesannete tegemist  kontrollida ja vajadusel hinnata. Koduõppes osalemiseks on vajalik laua- või sülearvutit, nutitelefoni või tahvelarvutit ning internetiühendust. Kui tekib küsimusi, pöörduge klassijuhataja poole. Edasisi koolipoolseid juhiseid ning teateid edastatakse kodulehe, e-posti ja e-päeviku kaudu. Palume neid suhtluskanaleid regulaarselt jälgida. Kool on õpilastele suletud. Kui laps vajab psühholoogilist tuge, saate pöörduda kooli tugispetsialistide poole. Kontaktid  on kooli kodulehel. Keila Koolimaja lahtioleku ajad alates esmaspäevast, 16. märtsist: - pargimaja kell 9.00 – 13.00  E – R; - põhjamaja kell 9.00 – 15.00  E – R. Pargimaja lapsevanematel on võimalik õpilaste asjad saada koolimajast kätte esmaspäeval, 16. märtsil ja teisipäeval, 17. märtsil ajavahemikus  kell 15.00 – 18.00.

 

Keila Põhikool

В связи с решением правительства Эстонской Республики об объявлении чрезвычайной ситуации наша школа с понедельника переходит на дистанционное обучение. Министерство образования будет выносить решение по ситуации каждые две недели. Сегодня на 1-м уроке состоялась линейка, на которой мы рассказали о принципах дистанционного обучения, обязанностях и ответственности учеников.

Дистанционное обучение будет проходит через электронный журнал (э-кооль) и модуль classroom.google.com

Ежедневная учебная работа проходит по расписанию. Все задания сопровождаются точными указаниями: когда работу надо выполнить, в каком виде (по прикладным предметам могут быть фотографии сделанных работ) и оценивание. Учитель вправе оценить неудовлетворительной оценкой невыполненную вовремя работу.

Учителя, классные руководители и администрация школы готова оперативно отвечать на возникающие вопросы по привычным каналам связи (э-кооль, телефон, э-почта, мессенджер)

Отдельная и убедительная просьба постараться обеспечить минимальное физическое общение и социальную дистанцию. Спортивные секции, школы по интересам, кинотеатры, библиотеки и музеи закрыты до 1 мая. Чтобы избежать опасности инфицирования, следует строго следовать объявленным правилам.

Последняя и проверенная информация на русском языке по поводу коронавируса доступна на домашней странице департамента здоровья: https://www.terviseamet.ee/ru.

 

Noortekeskus  on kuni maini suletud. Seetõttu jäävad ära ka Keila linnas varem väljakuulutatud sündmused: Kivipaberkäärid Keila MV (14.03), Meelelahutuslik seltskondade mälumäng koos õhtusöögiga (18.03), Lauamängude tutvustamise ning mängimise õhtu Weplay.ee´ga (19.03) ning Lasteasjade kirbukas (28.03).

Harju Maakonnaraamatukogu laenutab AINULT telefoni teel, e-posti või raamatukoguprogrammi URRAM kaudu ettetellitud, reserveeritud raamatuid. Ettetellitud raamatud pakitakse ja varustatakse lugeja registreerimisnumbriga. Numbri teatame, kui tellimus esitatakse. Raamatud asuvad selleks  määratud riiulil.

Keila Sotsiaalkeskuses toimub kuni 1. maini kodanike vastuvõtt vaid hädavajadusel ning üldjuhul eelregistreerimisega. Huvitegevused ei toimu ning Töökeskus on suletud.

Keila Tervisekeskus jon suletud, kuid terviserajad on kasutuses.

Keila Kultuurikeskuse uksed külastajatele ja kollektiividele hetkel kuni 1.maini. suletud. Kõikidele korraldajatele, kes avaldavad soovi üritust pärast karantiiniperioodi lõppu korraldada, püüame vastu tulla ja leiame uue aja Keila Kultuurikeskuse kalendris. Külastajatele infoks, et edasi lükatud ürituste uued kuupäevad on selgunud ja värskeim info on alati leitav meie kodulehelt: www.keila.ee. Kasutagem eesootavaid vaikseid nädalaid, et suhelda oma lähedastega, lugeda, kuulata muusikat ja iseenda mõtteid! Muudatused on järgnevad: 1. 15.03 Kontsert „Kaunimate Aastate Vennaskond" toimub 10.09.2020, 16.03 Etendus P.Pürg „Kutse juubeliks" toimub 28.09.2020, 3. 05.04 Etendus „Vanuse 50 variundit" toimub 17.09.2020,  30.03 Etendus „Pimekohting" JÄÄB ÄRA (ainult selle etenduse piletid ostetakse tagasi kuni 30.03),  27.04 Etendus „Piiri peal" toimub 17.05.2020. NB! Etendustele ja kontserdile kehtivad soetatud piletid! Keila Kultuurikeskus soovib teile rahulikku meelt ja head tervist!

Harjumaa Muuseum on kuni 1.maini külastajatele suletud.

Keila Linnavalitsuses töötatakse võimaluse korral kaugtöö vormis. Kodanike vastuvõtt toimub vaid hädavajadusel ning üldjuhul eelregistreerimisega. Linnapea on keelanud tulla tööle kõigil, kel pole selleks otsest vajadust, vaid töötada kodukontoris.     

Keila Linnaliinibussi graafikut koroonaviirus ei puuduta.

Huviringide tegevuse peatamisest teatas ka käsitöösalong Vaarikas Vahukoorega.

Keila Korvpallikool teatas: Tuginedes Eesti Vabariigi Valitsuse otsusele peatab Keila Korvpallikool koroonaviiruse leviku tõkestamiseks treeningtöö alates esmaspäevast, 16. märtsist kuni olukorra normaliseerumiseni. Reedest, 13. märtsist on peatatud kõikide lasteaedade liikumis- ja pallimängu treeningud ja kooliõpilaste ujumis- ning saalitreeningud. Lisaks on Eesti Korvpalliliidu poolt peatatud kõik Eesti korvpalliliigad. Treeningtöö võiks kodustes tingimustes jätkuda võimaluste piires individuaalse treeninguga. Soovitame kõikidel jälgida oma tervislikku seisundit ja tutvuda Terviseameti juhistega. Hoiame ennast uudistega kursis ja anname teada, kui treeningtöö saab taas jätkuda.

Keila Võrkpallikool teatas õpilastele ja lapsevanematele:  meie õppetöö on ajutiselt kaheks nädalaks viidud üle koduõppele. Kodune treeningplaan on enamus õpilastel teada ning need, kel seda veel ei ole, tuleks küsida oma treeneri käest, kas siis messengeri või e-maili kaudu.

Võimlemisklubi Sistrum teatas, et seoses vabariigis kehtestatud eriolukorraga ei toimu treeninguid alates 15.märtsist. Kõik treeningrühmad on koduõppel. Edasised korraldused, plaanid ning muudatused jooksvalt.

Elutähtsa teenuse osutajana otsustas Utilitas seoses koroonaviiruse COVID-19 haiguse kiire levikuga sulgeda ennetavalt külastajatele oma kontorid üle Eesti. See ei takista vähemalgi määral tavapärast katkematu teenuse osutamist. Utilitasele teadaolevalt ei ole töötajate seas koroonaviiruse nakkust seni tuvastatud. Viiruse leviku tõkestamiseks ja häireteta töökorralduse tagamiseks otsustati vähendada füüsilisi kontakte ning enamik töötajaid on kaugtööl vähemalt 20. märtsini. Tööruumides on vaid operatiivtööga seotud personal. Utilitas on rakendanud kõiki meetmeid, et ka eriolukorras häirimatult käitada süsteeme ning osutada kvaliteetset teenust. Kõigis Utilitase koostootmisjaamades ja katlamajades on tänapäevane kõrgtehnoloogia, kogu kaugküttevõrk on kaugjuhitav SCADA (ingl Supervisory Control and Data Acquisition) süsteemi kaudu ning vaatamata ajutisele töökorralduse muutmisele jätkub tavapärane kaugkütteteenuse osutamine.

 

Keila kauplused pole teatanud oma töökorralduste muutustest. Keila Tarbijate Ühistu juhatuse esimees Olev Mäll kinnitas, et tarneprobleeme pole ühistu kauplustes olnud.