« Tagasi

Keilas diagnoositi COVID-19 juhtum

Eile, 13.märtsil sai kinnituse esimene koroonaviiruse COVID-19 positiivne diagnoos Keila elanikul. On tõenäoline, et juhtumite arv suureneb.

 

Isik ei ole teadaolevalt seotud Keila linna asutustega, sh lasteasutustega. Juhtumiga tegeleb perearst ja Terviseamet.

Keila linna kriisikomisjon on saatnud Terviseametile arupärimise lisainformatsiooni saamiseks.

Kriisikomisjon soovitab järgida viiruse leviku takistamiseks antud kõiki soovitusi!

Kõige värskemat informatsiooni koroonaviiruse ja selle vältimise kohta leiab Terviseameti kodulehelt.

 

Head keilakad!

Viirus on levinud Keilasse ja hetkel on meil teada üks juhtum, kuid kindlasti pole põhjust paanikaks. Pigem teeme igaüks meist sõltuva, et pidurdada edasine kulg. Juhiseid on jagatud palju, neist on kasu ja panen teile südamele neid kindlasti järgida. Elementaarseimad neist tuletan veelkord meelde:

  • vähem otsesuhtlust, eriti riskigruppidesse kuuluvate eakamate inimestega. Vältige rahvarohkete kohtade külastamist ja lükake võimalusel edasi ka isiklikud sündmused.
  • kauplused toidust tühjaks ei saa, seega vältige tunglemist järjekordades. Kel aga on haiguse kahtlus, on olnud kokkupuutes nakatanuga või põeb ise haigust, paluge lähedastelt abi toiduvarude kättesaamisel. Neid, kel lähedasi abistamas ei ole, saavad ühendust võtta Keila Linnavalitsusega e-posti aadressil klv@keila.ee või telefonil +372 679 0700
  • Kui vägegi võimalik, püsige maksimaalselt kodudes vähemalt järgmine nädal
  • Järgige kätepesusoovitusi ja kasutage võimalused desinfitseerivaid vahendeid
  • Kui teil tekib küsimus ja te ei ole kindel, kuidas olukorras käituda, tervisealast informatsiooni saab küsida perearsti nõuandetelefonilt 1220 või +372 634 6630.

Linnavalitsus on teinud omapoolsed otsused linnaasutuste teenuste kohta. Jälgime pidevalt olukorda ja tegutseme vastavalt Vabariigi Valitsuse ja Terviseameti poolt saadud juhistele.

 

Hoiame end ja oma lähedasi ning jääme terveks!

Enno Fels 

linnapea

 

Loe Keila linnas rakendatud viiruse tõkestamise meetmete kohta siit: http://www.keila.ee/et/uudised-ja-teated/-/asset_publisher/tF24ovMrR9mS/content/id/26949662?redirect=http%3A%2F%2Fwww.keila.ee

 

Eriolukorra lõppemiseni paluvad perearstid perearsti vastuvõtule mitte tulla, vaid enne kontakteeruda e-kirja või telefoni teel . Keila perearstide kontaktid leiab siit: https://www.keila.ee/perearstikeskus

Keila Perearstikeskus on plaanilised vastuvõtud, sh imikute kontroll, füsioteraapia, juhiloa tervisetõendid jms edasi lükatud kuni 30.märtsini 2020.

 

Linna kriisikomisjon paneb nakatunud või nakatumistunnustuga haigetele ja nende kokku puutunud inimestele südamele, et nad väldiksid otseseid kontakte teiste inimestega.

Kui haigusnähtustega inimestel ei ole lähedasi, kellelt saada abi poes käimiseks või muudes küsimustes, saab abi küsida Keila linnavalitsusest e-kirjal aadressil klv@keila.ee .