« Tagasi

11.nädal 2020

Esmaspäev, 9.märts:

Abilinnapea Eike Käsi osales Tallinna Ülikoolis toimuval Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsiooni Põhja-Eesti piirkonna juhatuse koosolekul, kus teemaks sotsiaalvaldkonna töötajatele teemapäevade jm tegevuste korraldamine.

9. märtsil 2020. a. Saue Muusikakoolis toimunud Eesti Muusikakoolide Liidu tśelloõpilaste konkursi "Parim noor instrumentalist 2020" Loode-Eesti regiooni eelvoorus esinesid Keila Mk õpilased väga hästi: I vanuserühm: Lilian Lukk III koht, Kirta Mia Kötsi III koht; II vanuserühm: Deliisa Virunurm II koht, Kiitus tubli osalemise eest Karlis Suvi. Õpetaja Egmont Välja ja kontsertmeister Kairi Vavilov.

Teatrikuul on Harju Maakonnaraamatukogu  Oranžil seinal MINU KOGU Piret Aviku kogu "Minu teatrimälestused"! Kappides on märtsis-aprillis näitus "Õhus on kevadet! Leiud ühest triiphoonest"

 

Teisipäev, 10.märts:

Keila Kooli algkoolimajja kogunesid  Keila Põhikooli lapsevanemad. Kohtumisel kooli direktori Mait Tõitojaga osalesid ka algkoolimaja õppealajuhataja Kaja Peetris ja Keila Põhikooli direktor Jelena Mihhejeva. Ühises vestlusringis selgitasid koolide direktorid, mida ühinemine endaga kaasa toob ja kuidas hakkab välja nägema õppetöö alates 2020. aasta 1. septembrist. Direktor Mait Tõitoja rõhutas korduvalt, et üleminek eesti keelsele õppele toimub sammhaaval. Sama toonitas ka direktor Jelena Mihhejeva. Vanematele pandi südamele, et kõige tähtsam on kooli ja kodu omavaheline tihe koostöö. Küsimustele, mis olid suunatud eelkõige Keila Linnavalitsusele, koolijuhid ei vastanud ja palusid vanematel pöörduda linnavalituse poole.

Tõnu Eelmäe ja Kaido Külasalu uurisid Haapsalu Kolledžis Keila ühistransporti. Tööga saab tutvuda SIIN.

Väärikate Ülikoolis  oli loeng teemal Kodulinn ja linnaruum, kõneles Inge Angerjas - linnaaednik

Keila KK võitles täna võõrsil IBIS Tallinn/Hausersi vastu visalt, kuid napp 67:72 kaotus lõpetas neljamängulise võiduseeria.Mängu käik: vastane alustas kuumalt mitme tabava kaugviskega, Tamme hoidis Keilat mängus, kuid esimene periood siiski 18:25 vastasele. Teisel veerandajal tulid Keila punktid eriti vaevaliselt ja poolajaks jäime suurde, 26:44 kaotusseisu. Seis paistis üsna lootusetu, kuid Keila mehed on visad ja ei andnud alla. Kolmandal perioodil saadi kaitse paremini pidama, vastane eksis visetel ja hakati vahet tasapisi vähendama ning enne viimast kümmet minutit jõuti 46:57 peale. Seisult 50:63 tõid Tamme ja Üpruse tabavad kaugvisked Keila järsku 61:63 mängu tagasi ning Mart seadis korvi alt jalule 63:63 viigi. Hausersi korvile vastas Mart kahe tabava vabaviskega (puhtad sopsud!) ja seis 65:65 tasa. Vastane läks jälle juhtima, kuid Vent keerutas seisu taas 67:67 viiki. Järjekordse vastase korvi järel (67:69) tehti Tammele kolmesel viga (kokku tehti Tamme takistamisel koguni 12 viga!), kuid seni briljantselt vabaviskeid tabanud (13/15) täpsuskütt pani kõik kolm mööda! Keila sai küll kiire veaga palli tagasi, kuid Üpruse kaugvise ei sopsanud. Lõpuks napp, 67:72 kaotus. Kuid ühe põhiturniiri liidri vastu näidati siiski head sisu ja võitlusvaimu. Keila (5-9) jätkab 16 meeskonna konkurentsis 11. kohal, Hausers (13-2) on turniiritabeli teine. Juba peagi hakkavad play-off'id! Täna Keila parimad: Tamme 29 p, Üprus 14 p + 5 lp + 4 vl, Vent 12 p + 10 lp + 4 rs + 5 vl, Mart 10 p + 6 lp.

Naiste Esiliiga play-offis kohtusid Keila Kooli saalis Keila Korvpallikool ja Luunja Vald. Keila kaotas 62:67.             

Sotsiaalkeskusesse planeeritud emakeelepäeva tähistamine Pärimuslaulu seltsinguga jäi esineja hiljutise välissõidu tõttu ära.

Miki ja Vikerkaare õpetajad külastasid Tallinna Vindi Lasteaeda, et omandada kogemusi muukeelsete laste eesti keele õpetamise teemal.

Abilinnapea Eike Käsi ja kultuurinõunik  Jaanus Väljamäe osalesid HOL-i büroos toimuval Harjumaa tervisenõukogu kogemuskoosolekul, kus teemadeks head praktikad, kohapealsed probleemid ja vajadused. Meie üheks teemaks on kindlasti ka terviseprofiili uuendamine.

 

Kolmapäev, 11.märts:

Linnapea Enno Fels andis täna käskkirjaga suunised koroonaviirust tõkestavate meetmete rakendamiseks Keila Linnavalitsuses ja linnavalitsuse hallatavates asutustes. Meetmete hulgas on välislähetuste, õppereiside ja ekskursioonide tühistamine võimalusel kaheks kuuks. Riskipiirkonnast naasvatel töötajatel või õpilastel võimaldatakse 14 päevaks koju jälgimisele jäämine. Kui töötaja tuleb puhkusereisilt riskipiirkonnast, siis korraldatakse töö sel viisil ringi, et ta saaks 14 päeva vältel kodus tööd teha ning töökeskkonna, kolleegide ja linlastega kontakti vältida. Koolidel tuleb selgitada valmisolek viiruse leviku vältimiseks koolide e-õppele üleviimiseks. Koolid suletakse Terviseameti soovituse kohaselt juhul, kui on tekkinud kohapealne viiruse levik. Lasteaedades käsitletakse võimalikke nakkusjuhtumeid rühmapõhiselt. Ürituste korraldamisel soovitatakse vältida sinna külaliste kutsumist riskipiirkondadest. Allasutuste juhid peavad korraldama tööruumide regulaarne desinfitseerimine ning vajadusel kaitsemaskide tellimine ning informeerima töötajaid ja õpilasi Terviseameti asjakohaste soovitustest.

Sõpruslinn Birštonas tähistas koos Leedu rahvaga Leedu taasiseseisvumise 30.aastapäeva. Oma tervituse saatis linnapea Nijole Nijolė Dirginčienėle ja Birštonase elanikele ka Keila linnapea Enno Fels .

Selgus, et Fotojaht V Veebruaripildi võitja on Sirje Noot pildiga „Keila Jaamas. Turvaline parkimine." Vaata pilte SIIT

Elmet Puhk andis teada. "3 aastat tagasi otsustasime Keila Linnavalitsuses, et toome vanemlusprogrammi "Imelised Aastad" ka meie kodulinna. Olen alates sügisest 2016 koolitanud 5 gruppi ja kohtunud vahvate ja teadliku suhtumisega lapsevanematega. Aitäh teile, te olete imelised. Loodame, et saame programmiga jätkata ka edaspidi. Need on viimase grupi tulemused.

Keila Koolis sai kokku kooli tervisenõukogu teemal, et selle olulise tegevusvaldkonnaga taas rohkem tegelda ja vaadata, kuidas nõukogu saaks koolielus suuremat rolli mängida. Keila Kool on tervist edendav kool.

 

Neljapäev, 12.märts:

Vabariigi Valitsus kuulutas seoses koroonaviiruse pandeemilise levikuga maailmas ja viiruse tõenäolise Eesti-sisese leviku laienemisega riigis välja eriolukorra.  Eriolukord kehtib 1. maini 2020, kui valitsus ei otsusta teisiti. Alates esmaspäevast, 16. märtsist tuleb koolides peatada tavapärane õppetöö ning viia see üle kaug- ja koduõppevormile.  Lasteaedade ja lastehoiu lahtioleku ja töökorralduse otsustab kohalik omavalitsus või muu lasteaia pidaja. Alates esmaspäevast, 16. märtsist tuleb peatada huvihariduse andmine. Selline hariduselu korraldus kehtib kuni olukorra muutumiseni. Meetmete vajalikkust hinnatakse iga kahe nädala järel. Raamatukogud jäävad avatuks vaid piiratud ulatuses. 1. maini suletakse külastajatele muuseumid ja kinod. Etendused, kontserdid ja konverentsid on keelatud. 1. maini on keelatud spordivõistlused. Loe täisteksti SIIT

Peapiiskop Urmas Viilmaa katkestas enda facebookipaastu, et edastada EELK Konsistooriumi korraldused kogudustele seoses koroonaviiruse haigusega COVID-19, mis olid heaks kiidetud EELK Konsistooriumi e-hääletusel 12.märtsil. Korraldused aitavad kaasa viiruse leviku piramisele.

AS Hoolekandeteenused Kaare teel valminud psüühilise erivajadusega inimestele mõeldud Keila Kodus oli koolitus, kus MTÜ Peaasi koolitaja Minna Sild rääkis Keilas vaimse tervise probleemide märkamisest ja toetamisest.

Vikerkaare lasteaed andis teada, et seoses viiruse leviku ennetamisega jäävad Vikerkaare lasteaias ajutiselt ära kõik huviringid.  

Harju Maakonnaraamatukogus on riiulinäitusena raamatute väljapanek "Eesti Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali aastapreemiate nominendid".

Tallinn Accordion Trio kontsert muusikakoolis jäi ära.

 

Reede, 13.märts:

Hommikul toimus Keila linnavalitsuses koosolek Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud eriolukorra korraldamisest Keilas. Eriolukord kehtib kuni 1.maini, kui vahepeal muud otsust ei tule. Keilas ei ole 13.märtsi hommikuse seisuga teada ühtegi COVID-19 juhtumit.

Linnavalitsus kooskõlastas meetmed Keila linna territooriumil koroonavioiruse puhangu ajal.  Kooskõlas Vabariigi Valitsuse poolt 1. maini 2020 välja kuulutatud eriolukorraga ning võttes arvesse, et riigipoolne meetmete vajaduse hindamine toimub iga kahe nädala järel https://www.valitsus.ee/et/uudised/valitsus-kuulutas-eestis-valja-eriolukorra-1-maini

1. maini 2020 on keelatud spordivõistlused, etendused, kontserdid,  konverentsid,  avalikud kogunemised.

Hariduselu korraldus Keila linnas 16. märtsist 2020 kuni olukorra muutumiseni:

Keila Koolis ja Keila Põhikoolis on peatatud tavapärane õppetöö ning viidud üle kaug- ja koduõppevormile;

Keila linna lasteaiad jäävad esialgu avatuks, kuid vanematel on võimalusel soovitav lapsed koju jätta. Kui tekivad nakkuskahtlused, otsustatakse edasised sammud, esmalt rühmapõhiselt.

Keila Kooli, Keila Põhikooli, Keila Muusikakooli, Keila Noortekeskuse ja Keila Kultuurikeskuse, Harjumaa Muuseumi, Harju Maakonnaraamatukogu töö korraldatakse ümber järgmiselt. Kõigi käesolevas punktis nimetatud asutuste ( v.a. Harju Maakonnaraamatukogu ja Keila Sotsiaalkeskus) uksed on külastajatele suletud. Raamatukogu laenutab AINULT telefoni teel, e-posti või raamatukoguprogrammi URRAM kaudu ettetellitud, reserveeritud raamatuid. Ettetellitud raamatud pakitakse ja varustatakse lugeja registreerimisnumbriga. Numbri teatame, kui tellimus esitatakse. Raamatud asuvad selleks  määratud riiulil.

Seoses koroonaviiruse levikuga ning vastavalt Haridus- ja Teadusministeeriumi ja kooli pidaja ettekirjutusele on Keila Kooli õppehooned õppetööks suletud alates esmaspäevast, 16.03.2020. Õppetöö jätkub sel ajaperioodil koduõppe/e-õppe vormis. E-õppe periood algab esmaspäevast, 16.märtsist.  Kool palub meeles pidada, et koduõpe tähendab õpetajate antud ülesannete kodus lahendamist lähtuvalt tunniplaanist. Õpilane ei osale huviringides ja trennides, ei külasta kino, teatrit või muid rahvarohkeid kohti. Aineõpetajad annavad õpilastele igapäevaselt Stuudiumi kaudu teada, kuidas toimub suhtlus ja õppetöö. Jälgida tuleb tunnikirjeldusi tunniplaani alusel. Küsimuste korral pöörduda e-päeviku suhtluse kaudu aineõpetaja või klassijuhataja poole. Õpetajal on õigus igapäevaselt ülesannete tegemist  kontrollida ja vajadusel hinnata. Koduõppes osalemiseks on vajalik laua- või sülearvutit, nutitelefoni või tahvelarvutit ning internetiühendust. Kui tekib küsimusi, pöörduge klassijuhataja poole. Edasisi koolipoolseid juhiseid ning teateid edastatakse kodulehe, e-posti ja e-päeviku kaudu. Palume neid suhtluskanaleid regulaarselt jälgida. Kool on õpilastele suletud. Kui laps vajab psühholoogilist tuge, saate pöörduda kooli tugispetsialistide poole. Kontaktid  on kooli kodulehel. Keila Koolimaja lahtioleku ajad alates esmaspäevast, 16. märtsist: - pargimaja kell 9.00 – 13.00  E – R; - põhjamaja kell 9.00 – 15.00  E – R. Pargimaja lapsevanematel on võimalik õpilaste asjad saada koolimajast kätte esmaspäeval, 16. märtsil ja teisipäeval, 17. märtsil ajavahemikus  kell 15.00 – 18.00.

Alates esmaspäevast 16.03 läheb Keila Muusikakool üle e- õppele. Õpilastel tuleb ühendust võtta oma eriala jt õpetajatega, et edasiseks õppetööks teha kokkuleppeid.

Keila Sotsiaalkeskuses toimub kodanike vastuvõtt vaid hädavajadusel ning üldjuhul eelregistreerimisega, huvitegevused ei toimu ning Töökeskus on suletud.

Noortekeskus andis teada, et on kuni maini suletud. Seetõttu jäävad ära ka Keila linnas varem väljakuulutatud sündmused: Kivipaberkäärid Keila MV (14.03), Meelelahutuslik seltskondade mälumäng koos õhtusöögiga (18.03), Lauamängude tutvustamise ning mängimise õhtu Weplay.ee´ga (19.03) ning Lasteasjade kirbukas (28.03).

Keila Tervisekeskus jääb avatuks, kuid korraldab oma töö ümber ja kooskõlastab ümberkorraldused eelnevalt Keila Linnavalitsusega. Alates 16.03.2020 on Keila Tervisekesuse ujula, jõusaal ja aeroobikasaal avatud lühendatud „suvegraafiku" alusel. Argipäeval 07:00-20:00, nädalavahetusel ja pühadel 10:00-19:00. Huvitegevuse treeningkogunemisi ei toimu. Samuti on peatatud huvitegevuse baasitoetus. Nakkusohu minimaliseerimiseks piirame külastajate arvu- jõusaalis maksimaalselt 15 külastajat korraga, ujulas maksimaalselt 4 inimest rajal korraga, aeroobikasaalis maksimaalselt 10 inimest korraga. Tervisekeskuse saunad ei tööta.  Avatud on Terviserajad, ilmad lähevad ilusamaks. Palume Teil vältida ühiselt treenimist. Tervisekeskus lähtub oma tegevuses Vabariigi Valitsuse poolt tulenevates juhistest. Selline kord kehtib kuni olukorra muutumiseni. Meetmete vajalikust hinnatakse iga kahe nädala järel. Infot muutuste kohta leiab Keila Tervisekeskuse kodulehelt ja Facebooki lehelt.

Seoses eriolukorra kehtestamisega on Keila Kultuurikeskuse uksed külastajatele ja kollektiividele hetkel kuni 1.maini. suletud. Kõikidele korraldajatele, kes avaldavad soovi üritust pärast karantiiniperioodi lõppu korraldada, püüame vastu tulla ja leiame uue aja Keila Kultuurikeskuse kalendris. Külastajatele infoks, et edasi lükatud ürituste uued kuupäevad on selgunud ja värskeim info on alati leitav meie kodulehelt: www.keila.ee. Kasutagem eesootavaid vaikseid nädalaid, et suhelda oma lähedastega, lugeda, kuulata muusikat ja iseenda mõtteid! Muudatused on järgnevad: 1. 15.03 Kontsert „Kaunimate Aastate Vennaskond" toimub 10.09.2020, 16.03 Etendus P.Pürg „Kutse juubeliks" toimub 28.09.2020, 3. 05.04 Etendus „Vanuse 50 variundit" toimub 17.09.2020,  30.03 Etendus „Pimekohting" JÄÄB ÄRA (ainult selle etenduse piletid ostetakse tagasi kuni 30.03),  27.04 Etendus „Piiri peal" toimub 17.05.2020. NB! Etendustele ja kontserdile kehtivad soetatud piletid! Keila Kultuurikeskus soovib teile rahulikku meelt ja head tervist!

Keila Vesi korraldab töö ümber ja kooskõlastab ümberkorraldused eelnevalt  Keila Linnavalitsusega

Keila Linnavalitsuse kodanike vastuvõtt toimub vaid hädavajadusel ning üldjuhul eelregistreerimisega. Töö toimub võimalusel kaugtöö vormis, s.o. telefoni ning e-kirja teel.

Kõigist Keila Linnavalitsuse hallatavate asutuste ja Keila linna juriidiliste isikute tegevuse ümberkorraldustest teavitatakse oma kodulehel, teistes infokanalites.

Linnaliinibussi graafikut koroonaviirus ei puuduta.

Huviringide tegevuse peatamisest teatas ka käsitöösalong Vaarikas Vahukoorega.

Keila Lehes: Fotojahi veebruaripildi konkursi võitis Sirje Noot pildiga "Keila jaamas. Turvaline parkimine". Lehe esiküljel Vaga Mama soovidest ehitada uus maja. Uudistes Kloogale plaanitavast liivakarjäärist, Grossi poe rentnike lahkumisest, kooli juurdeehituse projekteerimisest, Keila huvitegevusest 2020.aastal, puuetega inimeste kodude kohandamisest, meetmetest koroonaviiruse tõkestamisest. Keila Koolist on artikkel "Kummikeks või nutitelefon". Anne Siniver kirjutas mõtiskluse Eesti emakeelest. Konsultant räägib autojuhtide tervisekontrollist.Palamets pajatab rahvusülikooli üleminekust emakeelsele õppe- ja teadustööle 1920.aastatel. Tegija on Anne Taklaja.

Muusikakooli saali kavandatud Keila Kooli gümnaasiumiastme emakeele päevale pühendatud aktus jäi eriolukorra tõttu ära. Külla oli tulemas kirjandusajakirja VÄRKSE RÕHK luuletoimetaja Maarja Helena Meriste.

Vikerkaare lasteaias tähistati emakeelepäeva luulehommikuga, kus lapsed esinevad ja loevad saalis luuletusi teemal "Sünnipäev".