« Tagasi

Meetmed koroonaviiruse tõkestamiseks Keilas

 

Linnapea Enno Fels andis 11.märtsil 2020 käskkirjaga suunised koroonaviirust tõkestavate meetmete rakendamiseks Keila Linnavalitsuses ja linnavalitsuse hallatavates asutustes.

Meetmete hulgas on  välislähetuste, õppereiside ja ekskursioonide tühistamine võimalusel kaheks kuuks. Riskipiirkonnast naasvatel töötajatel või õpilastel võimaldatakse 14 päevaks koju jälgimisele  jäämine. Kui töötaja tuleb puhkusereisilt riskipiirkonnast, siis korraldatakse töö sel viisil ringi, et ta saaks 14 päeva vältel kodus tööd teha ning töökeskkonna, kolleegide ja linlastega kontakti vältida.

Koolidel tuleb selgitada valmisolek viiruse leviku vältimiseks koolide e-õppele üleviimiseks. Koolid  suletakse Terviseameti soovituse kohaselt juhul, kui on tekkinud kohapealne viiruse levik. Lasteaedades käsitletakse võimalikke nakkusjuhtumeid rühmapõhiselt.

Ürituste korraldamisel soovitatakse vältida sinna külaliste kutsumist riskipiirkondadest.

Allasutuste juhid peavad korraldama tööruumide regulaarne desinfitseerimine ning vajadusel kaitsemaskide tellimine ning informeerima töötajaid ja õpilasi Terviseameti asjakohaste soovitustest.

Terviseameti soovitustega saab tutvuda SIIN.